רובאי 07 – זכאות לרישיון נשק

הרפורמה החדשה של השר ארדן לרישוי כלי ירייה

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן מקדם תכנית להגדלת מספר רישיונות הנשק בישראל ותכנית זו יוצאת לדרך. במסגרת התכנית החדשה תוגדל רשימת התבחינים ויתאפשר ליותר מ- 600 אלף איש להגיש כעת בקשה לרישיון נשק פרטי, בכפוף לאישור בריאותי ומשטרתי ותוך עמידה בתנאי סף.

 

רישיון נשק לאדם פרטי

איך מוציאים רישיון לנשק פרטי? על מבקש רישיון הנשק לעמוד במספר תנאי סף קשיחים ובנוסף באחד או יותר מהתבחינים אשר נקבעו על ידי המשרד לביטחון פנים. כאמור, על מבקש רישיון הנשק לעמוד בתנאי הסף וגם באחד התבחינים – שאם לא כן, בקשתו לקבלת רישיון נשק תידחה.

 

תנאי סף לקבלת רישיון נשק

  • מבקש רישיון נשק פרטי חייב להיות אזרח ישראלי או תושב קבע לפחות שלוש שנים ברציפות
  • על מבקש רשיון נשק פרטי להיות מעל הגיל הקבוע בתנאי הסף
  • עליו להיות כשיר בריאותית
  • עליו לעבור הכשרה בנשק (מטווחים וכו') ועוד
  • אי עמידה בתנאי הסף אינה מאפשרת החזקת נשק

 

כמו כן, על מבקש הרישיון לעמוד באחד מן התבחינים הקבועים, אשר הורחבו לאחרונה על ידי השר ארדן, כאמור.

 

תבחינים

השר ארדן אישר תבחינים חדשים המבשרים למעשה על מדיניות חדשה לקבלת רישיון נשק והגדלת מספר מחזיקי כלי יריה במדינת ישראל. כאמור, ביום 20.8.2018 עדכן השר גלעד ארדן כי מאות אלפי יוצאי יחידות קרביות – רובאי 07 ומעלה, יהיו זכאים לרישיון נשק.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

תבחין החדש – בעלי רובאי 07 ומעלה זכאים לרישיון נשק

כעת, בהתאם למדיניות החדשה, הורחבה האפשרות להגיש בקשה לרישיון נשק, ולפיה יוצאי יחידות קרביות עם הסמכה של רובאי 07 ומעלה יהיו זכאים לבקש רישיון נשק. בנוסף החליט השר גלעד ארדן כי קצינים ונגדים יוכלו לבקש להמשיך לשאת נשק גם לאחר שהשתחררו משירות סדיר או שירות מילואים.

במקביל להגדלת רשימת התבחינים והרחבת הזכאות לקבלת רישיון נשק פרטי, התקין השר ארדן תקנות חדשות המייעלות באופן משמעותי את תהליך ההכשרה של מבקשי רישיונות נשק חדשים ובעלי רישיונות נשק קיימים.

ככלל, מי שקיבל רישיון לנשק פרטי רשאי לשאת אקדח אחד בלבד, להוציא מקרים חריגים. על בעל רישיון האקדח לדאוג לחידוש הרישיון מעת לעת, תשלום האגרה וביצוע ההכשרה השוטפת בעת חידוש הרישיון לרבות קיום מטווחים והדרכה.

 

תבחינים חדשים שנוספו לקבלת רישיון נשק

  • יתאפשר מתן רישיון לכלי ירייה, ללוחמים בעלי הכשרה של רובאי 07 ומעלה בצה"ל ובמשטרת ישראל, וכן יתאפשר רישיון נשק לקצינים מדרגת סגן ונגדים מדרגת רס"ר, ללא תנאי של שירות מילואים פעיל (גם לאחר סיום שירותם במילואים).
  • יתאפשר מתן רישיון לכלי ירייה למתנדבים ביחידות מתאימות במשטרת ישראל (בהתאם לנהלים של המשטרה) וכן עובדים או מתנדבים במד"א, זק"א ואיחוד הצלה.
  • מחזיקים ברישיון לכלי ירייה פרטי בתבחינים מסוימים כדין וברצף במשך 10 שנים ומעלה יוכלו להמשיך להחזיק בכלי ירייה, גם ללא המשך הוכחת עמידה בתבחין

 

המשרד לביטחון פנים: לחץ כאן לרשימת התבחינים החדשה והמעודכנת. זקוק לייעוץ מעורך דין מומחה ברישוי כלי ירייה, עורך דין מומחה בהגשת בקשות לקבלת נשק פרטי או נשק ארגוני. פנה בהקדם למשרדנו ועורך דין מומחה בעל שנות נסיון רבות והצלחות מוכחות ייעץ לך ממיטב נסיונו 03-7775555.

 

הרחבת הזכאות לרישיון כלי ירייה

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן הרחיב משמעותית את מדיניות נשיאת הנשק וחתם על תבחינים חדשים המאפשרים להגדיל את מספר בעלי רישיון הנשק בישראל, שהם בעלי מיומנות ומקצועיות גבוהה.
השר ארדן צוטט אומר:

" אזרחים רבים הצילו חיים במהלך פיגועים ובעידן של 'טרור יחידים'. ככל שיהיו יותר אזרחים מיומנים שנושאים נשק, כך יגדל הסיכוי לסכל פיגועים ללא נפגעים ולצמצם את מספר הנפגעים. "

השר ארדן הוסיף ואמר :

" אזרחים מיומנים המחזיקים בכלי ירייה במרחב הציבורי תורמים לתחושת הביטחון, מהווים קו הגנה חשוב בפני פיגועי יחידים ומשמשים למעשה כמכפילי כוח מזדמנים, וכך מחזקים את ביטחון הציבור. המדיניות החדשה מאזנת בין הצורך להגן על הציבור העלול להימצא בסיכון ובין הצורך לשמור על הציבור מפני שימוש לא נכון בכלי ירייה" .

בעקבות המדיניות החדשה, מגדיל המשרד לבטחון פנים את מספר מחזיקי כלי הירייה המיומנים במרחב הציבורי, מאות אלפי משרתים בפועל וכן בוגרי כוחות הביטחון וצבא ההגנה לישראל ובנוסף, אלפי מתנדבים של משטרת ישראל וגופי ההצלה יוכלו להחזיק כלי יריה פרטיים ולתרום לתחושת הבטחון הציבורי.

 

הצלחות המשרד בהגשת בקשות לרישיון נשק

למשרד אלעד שאול ושות' הצלחות רבות בהגשת בקשות לרישיון אקדח ורישוי כלי ירייה לפקיד רישוי כלי ירייה. אנו מתמחים ברישוי כלי יריה בכל הערכאות, החל בהגשת בקשות לקבלת נשק פרטי ונשק ארגוני, הגשת ערר ככל והוחלט לא לאשר בקשה לרישיון נשק פרטי או נשק ארגוני במשרד לביטחון הפנים, דרך הועדות הרפואיות לבחינת הכשירות הנפשית, וכלה בבית המשפט המחוזי במסגרת עתירה מנהלית.

 

עורך דין מומחה לרישוי כלי יריה | עורך דין מומחה לרישוי נשק

משרד אלעד שאול ושות' יוסד ומנוהל על ידי עורכי דין פליליים אלעד שאול וצוות משרדו, כולם יוצאי הפרקליטות ורשויות התביעה של מדינת ישראל. במשרד מספר עורכי דין, כולם יוצאי רשויות התביעה, וחלקם יוצאי זרועות הבטחון ושירותי הבטחון המיוחדים, מומחים ברישוי כלי ירייה ובנהלי משרד הבטחון.

למשרד ניסיון רב בהגשת בקשות לקבלת רישיון כלי ירייה פרטי, רישיון כלי ירייה ארגוני, בהחזרת רישיון נשק שבוטל, הגשת ערר לממונה באגף רישוי כלי יריה על החלטה לבטל רישיון אקדח, והצלחה בעתירה מנהלית נגד פקיד רישוי כלי ירייה ומשטרת ישראל בבית המשפט המחוזי. בנוסף, ניתן לפנות למשרד אלעד שאול ושות׳ במגוון נושאים נוספים לצורך קבלת ייעוץ משפטי כגון, מחיקת רישום פלילי, ערעור פלילי, חנינה מנשיא המדינה ועוד.

5 מתוך 5 - (2 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא רובאי 07 – זכאות לרישיון נשק?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה