מעשה סדום

מעשה סדום היא אחת מעבירות המין החמורות ביותר בישראל שמהווה, בחלק מהמקרים, המקבילה לאונס כלפי גברים, מכיוון שלגברים אין איבר מין נשי לא ניתן לבצע כלפיו "אונס" כהגדרתו בחוק, ולכן אינוס של גבר מתבצע בדרך של מעשה סדום.

אך לא רק גברים נפגעים מעבירה זו, אלא גם נשים וקטינים, כפי שתוכלו להבין מהגדרת העבירה. מה בדיוק מהווה מעשה סדום ובאילו נסיבות? ומה העונשים בגין העבירה? עו"ד אלעד שאול מסביר.

 

הקדמה: עבירות מין בישראל

הדין הישראלי מטפל בעבירות מין בחומרה רבה מכיוון שעבירות אלו משלבות פגיעה פיזית קשה, פגיעה נפשית ומסוכנות מצד התוקף. עבירת המין החמורה והמוכרת ביותר בחוק העונשין היא אינוס שעונשה בין 16 ל-20 שנות מאסר. ואחריה נמצאים במדרג החומרה העבירות הבאות:

 1. מעשה סדום.
 2. מעשה מגונה (יש להבדיל בין מעשה מגונה "רגיל" לבין מעשה מגונה בפומבי).
 3. בעילה אסורה בהסכמה.
 4. עבירות מין במשפחה.
 5. ניצול יחסי מרות בין רופא למטופל, מורה לתלמיד או עובד ומעביד.
 6. תקיפה מינית של קטינים או חסרי ישע.
 7. הטרדה מינית לפי חוק למניעת הטרדה מינית.

 

כל עבירת מין היא חמורה וברירת המחדל היא לגזור על הנאשם עונש מאסר ממושך, בתוספת צו פיקוח על עברייני מין שמאפשר מעקב ופגיעה חמורה בפרטיות עבריין המין לאחר שחרורו מהכלא. עבירת מעשה סדום היא אחת החמורות בספר החוקים והעונש עליה נע בין 3 ועד 20 שנות מאסר.

בשונה מעבירת האינוס שעוסקת בהחדרת איבר או חפץ לאיבר מינה של אישה, מעשה מגונה עוסק בהחדרת איבר או חפץ לפי הטבעת (של גבר או אישה) או להחדרת איבר מין לפה.

 

מה זה מעשה סדום?

סעיף 347ג לחוק העונשין מגדיר מה זה מעשה סדום:

"החדרת איבר מאברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם, או החדרת איבר מין לפיו של אדם."

בשפה פשוטה, מעשה סדום הוא ביצוע מין אנאלי או אוראלי באדם, בין אם הוא גבר ובין אם היא אישה. מכיוון שלא ניתן לאנוס גבר (שכן אין לו איבר מין נשי), "אינוס של גבר" מתבצע באמצעות מעשה סדום. חשוב להבין שלפי ההגדרה בחוק החדירה לפי הטבעת יכולה להיות של כל איבר או כל חפץ. מנגד, חדירה לפיו של אדם חייבת להיות על ידי איבר מין בלבד ולא חפץ או איבר אחר.

 

עונש בגין מעשה סדום

העונש על מעשה סדום יכול לנוע בין 3 שנות מאסר במקרים "קלים" ועד 20 שנות מאסר במעשה סדום בנסיבות מחמירות, ברוב המקרים מדובר בעבירה מסוג פשע ולכן הנאשם זכאי לעריכת שימוע טרם הגשת כתב אישום ואני ממליץ לנצל זכות זו. מעבר לעונש המאסר שמוטל בדרך כלל על עברייני מין, הם נאלצים לספוג הליכים נוספים כגון:

 1. צו פיקוח על עברייני מין – גם לאחר שיסיים לרצות את עונשו, עבריין המין יהיה מוגבל ומפוקח. בית המשפט רשאי להטיל צו מכוח חוק הגנה על הציבור מפני עברייני מין. עבירות המין הן העבירות היחידות שגם לאחר שחרור ממאסר העבריין ממשיך לשלם מחיר כבד מאוד.
 2. יחידת הפיקוח – יחידת הפיקוח מטעם שירות בתי הסוהר נקראת "יחידת צור". פקחי היחידה עוקבים אחרי העבריין לאחר שחרורו ומוודאים שהוא עומד בתנאי צו הפיקוח. אם התגלתה הפרה העבריין צפוי לעמוד לדין.
 3. הערכת מסוכנות מינית – בחלק מהמקרים נאשם נדרש לבצע הערכת מסוכנות מינית. מעריכי המסכנות מטעם המרכז לבריאות הנפש (מב"ן) יקבעו עד כמה העבריין מסוכן לציבור. רמות הסיכון נחלקות לשלוש רמות: נמוכה, בינונית וגבוהה.
  לפי רמת המסוכנות המינית יוחלט אם לנכות שליש מהמאסר, לאפשר יציאה לחופשה וכדומה.
 4. טיפול ייעודי לעברייני מין – במהלך המאסר וגם אחרי השחרור נדרשים עברייני מין לעבור טיפול מיוחד. הטיפול יכול לכלול שיחות פרטניות, טיפול קבוצתי ואף טיפול תרופתי ("סירוס כימי").

 

הרשעה בעבירת מין היא אירוע משנה חיים ויש להתייחס לכך ברצינות. אם זומנתם לחקירה במשטרה פנו בדחיפות לקבלת ייעוץ מעורך דין פלילי מומחה.

גרף סטטיסטיקה תיקי מעשה סדום שנסגרו

 

מעשה סדום בקטין

עשיית מעשה סדום בקטין שבין הגילאים 14 ל-16 עלולה לעלות לעבריין בחמש שנות מאסר. העונש דומה אם המעשה בוצע בקטין בין 16 ל-18 כשהמבצע מנצל יחסי תלות, חינוך או השגחה.

 

מהם יחסי תלות ומרות?

 1. יחסים בין מורה לתלמיד.
 2. מדריך לחניך.
 3. הורה לילד.
 4. בייביסיטר וילד שבהשגחתו.
 5. כל יחסים שמעצם טבעם מעידים על תלות של הקטין במבצע העבירה.

 

יחסי מטופל ומטפל

חל איסור לבצע מעשה סדום גם במקרים של יחסי מטופל ומטפל, למשל:

 1. פסיכולוג ומטופל.
 2. פסיכיאטר.
 3. עובד סוציאלי.

 

כל אלו נכונים בעניינו של קטין בין הגילאים 16 ל-18. החוק מכיר גם ביחסי מרות בין מטפל מתחזה או לא מוסמך לבין מטופל. החוק קובע חזקה לפיה מעשה שבוצע במסגרת יחסי מרות – נעשה תוך ניצול פערי הכוחות. על הנאשם יהיה להוכיח שלא ניצל את יחסי המרות, למשל, שהיחסים החלו עוד לפני הטיפול.

 

מעשה סדום בקטין בנסיבות אינוס

כאשר הקטין או הקטינה מתחת לגיל 14 לא מדובר במעשה סדום "רגיל" אלא במעשה מגונה בנסיבות אינוס. לכן, החוק קובע שבמקרה כזה מדובר באונס לכל דבר ועניין והעונש בהתאם, כך שהעונש מזנק מ-5 שנות מאסר עד ל- 20 שנות מאסר. לסיכום, מעשה סדום בקטין עונשו בין 5 שנות מאסר במקרה "קל" ועד 20 שנות מאסר במקרה שנעשה בנסיבות אינוס.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

מעשה סדום בין בגירים

יחסי עבודה או שירות בין בגירים

כמו בקטינים גם בבגירים חל איסור לבצע מעשה סדום במסגרת יחסי מרות. העונש שמוטל במקרה זה הוא מקל יחסית "רק" 3 שנות מאסר.

יחסי מרות בעניינם של בגירים יכול להיות:

 1. יחסי עובד מעביד.
 2. יחסים במסגרת שירות.

 

במסגרת יחסי עבודה יש יחסי מרות קלאסיים (בוס ועובד) ויש יחסי מרות יותר מורכבים כגון עובדת שבוצע בה מעשה סדום על ידי עובד אחר שהוא וותיק יותר, או שהוא ממונה עקיף שלה. בשנים האחרונות יש מגמה להרחיב את הגדרת יחסי המרות גם לכפיפות עקיפה – עובד בארגון מול בכיר שלא ממונה עליו באופן ישיר ואף מול עובד אחר שהוא "חזק יותר" במקום העבודה.

 

מעשה סדום על ידי מטפל נפשי

חל איסור על מטפל נפשי לבצע מעשה סדום במטופל נפשי מכיוון שהמטופל סומך על המטפל ולעיתים קרובות אפילו תלוי בו ולא מסוגל לסרב לו. הגדרת "טיפול נפשי" כוללת אבחון, ייעוץ, טיפול או שיחות כדי לסייע לאדם להתמודד עם קושי רגשי.

מיהו "מטפל נפשי"? החוק מגדיר באופן רחב:

 1. מי שעוסק במתן טיפול נפשי.
 2. מי שמציג עצמו כמטפל נפשי (גם אם לא מוסמך).
 3. בפרט: פסיכולוג, פסיכיאטר עובד סוציאלי.

 

ביצוע מעשה סדום באדם על ידי מטפל נפשי, פסיכולוג, פסיכיאטר וכדומה, במהלך תקופת הטיפול הנפשי דינה 4 שנות מאסר. עד מתי אסור למטפל נפשי לקיים יחסים עם מטופל? החוק קובע תקופת צינון של 3 שנים ממועד סיום הטיפול האחרון.

 

מעשה סדום במהלך ייעוץ של רב

גם על רב או כוהן דת חל איסור לבצע מעשה סדום. האיסור מדבר על בעילה או מעשה סדום באדם במהלך תקופת ייעוץ הוא הדרכה מצד הרב תוך ניצול תלות נפשית ברב. מקרים רבים בהם רבנים קיימו יחסים עם מאמינים – הגיעו כדי הליכים פליליים והגשת כתב אישום. כמו בעניינו של פסיכולוג, גם במצב של רב יש יחסי מרות או תלות כך שהמאמין לא מסוגל לסרב לאותו רב ועלול "להסכים" לביצוע מעשה הסדום למרות שהוא לא באמת מעוניין בו.

 

מעשה סדום בנסיבות מחמירות

סעיף 347(ב) לחוק קובע עבירה בנסיבות מחמירות:

"העושה מעשה סדום באחת הנסיבות המנויות בסעיף 345, בשינויים המחויבים, דינו כדין אונס"

המשמעות היא שמי שביצע מעשה סדום בנסיבות שקבועות בסעיף האונס – דינו כדין אנס והעונש בגין העבירה בנסיבות אינוס נע בין 16 שנות מאסר ועד 20 שנות מאסר.

אלו הנסיבות שיכולות לבסס נסיבות אינוס:

 1. שלא בהסכמה חופשית – מעשה סדום ללא הסכמה חופשית הוא אונס לכל דבר.
 2. בהסכמה שהושגה במרמה – למשל רופא שמבצע מעשה מגונה בתירוץ שמדובר בטיפול רפואי.
 3. בקטין מתחת לגיל 14 – עבירה בקטין מתחת לגיל 14 – מהווה אונס.
 4. תוך ניצול מצב של חוסר הכרה – בין אם מתוך שכרות, אובדן הכרה או שימוש בסמים.
 5. ניצול מחלת נפש או לקות שכלית – סעיף שנועד להגן על לוקים בשכלם או בנפשם.
 6. באיומים – איום בנשק קר או חם.
 7. תוך גרימת חבלה פיזית – אם במהלך מעשה הסדום הקורבן נחבל.
 8. בהתעללות – אם המעשה נעשה באכזריות או שנעשתה התעללות במהלך המעשה, לפניו או אחריו.
 9. בנוכחות אחרים – ביצוע מעשה סדום יחד עם אחרים (אונס קבוצתי).

 

"אונס של גבר"

האם אפשר לאנוס גבר? התשובה היא כן אבל לא בדיוק. ראינו קודם לכן שמעשה סדום שמבוצע שלא בהסכמה חופשית דינו כדין אונס. מדובר בסעיף חשוב המאפשר הכרה באונס הומוסקסואלי – אונס של גבר. המשמעות היא שהעונש זהה עד 16 שנות מאסר ואף 20 שנות מאסר במקרים חמורים. הסעיף שמשווה מעשה סדום לאונס חשוב גם למקרים בהם אישה נאנסה אנאלית, ללא חדירה וגינלית.

 

פיצוי קורבן העבירה

במסגרת ההליך הפלילי שופט רשאי לפסוק לצד עונש המאסר גם פיצוי לקורבן העבירה. הפיצוי המקסימלי במסגרת משפט פלילי הוא כ- 250,000 ש"ח ולצידו ניתן לתבוע גם עד 120,000 ש"ח ללא הוכחת נזק מכוח החוק למניעת הטרדה מינית. כמובן שלצד סכומים אלו, אפשר לתבוע בגין כל נזק שנגרם.

הפיצוי נגזר בהתאם לנסיבות העניין:

 1. הסבל שנגרם לקורבן במהלך האקט המיני.
 2. הכאב והסבל שמלווים את הקורבן מאז ועד היום.
 3. הצורך להרתיע את עברייני מין.

 

פיצוי שנפסק במסגרת ההליך הפלילי לא מונע הגשת תביעה נזיקית.

 

עורך דין לייצוג בעבירות מין

עו"ד פלילי אלעד שאול יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל ומנוסה מאוד בייצוג בתיקי עבירות מין. עורכי הדין במשרד אלעד שאול ושות' עבדו בעברת בפרקליטות או בתביעה המשטרתית, מכירים היטב את נהלי המשטרה והפרקליטות ויכולים לעזור לכם בכל שלבי ההליך. המשרד מדורג בין המובילים בישראל לפי חברות Bdi ו-דאן אנד ברדסטריט.

מעשה סדום

5 מתוך 5 - (31 הצבעות)
שאלות ותשובות
ההגדרה החוקית למעשה סדום היא החדרת איבר מאיברי הגוף או חפץ אל פי הטבעת של אדם (גבר או אישה). בנוסף, החדרת איבר מין לפיו של אדם הוא מעשה סדום גם כן.
העונש משתנה בהתאם לנסיבות המקרה והוא נע בין 3 שנות מאסר ועד 20 שנות מאסר. לפרטים נוספים קראו את המאמר.
בהחלט. ניתן לתבוע עד 120,000 ש"ח ללא הוכחת נזק, 250,000 ש"ח במסגרת ההליך הפלילי וסכום כספי נוסף בגין כל נזק שנגרם. לאפשרויות נוספות צרו קשר.
ליצור קשר בדחיפות עם עורך דין פלילי ולא להתנהל לבדך.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא מעשה סדום?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה