הטרדה טלפונית

הטרדה טלפונית היא דרך נפוצה בעידן המודרני להציק, להטריד ולהפריע לאדם לנהל שגרת חיים רגילה. כעורך דין פלילי מומחה, אני נתקל בהטרדות טלפוניות כלפי לקוחותיי במגוון רחב של מקרים, החל ממטרידן שלא מסוגל לקבל סירוב לחיזור, בן זוג לשעבר שמבקש לנקום בזוגתו על שנפרדה ממנו ועד שכן מטריד טלפונית או יריב עסקי. איך להתמודד עם הטרדה טלפונית והאם ניתן להפסיק את התופעה? עו"ד אלעד שאול מסביר.

 

הטרדות טלפוניות ממספר חסוי

אחד האתגרים בהפסקת הטרדות טלפוניות הוא העובדה שברוב המקרים הן נעשו ממספר חסוי או חסום. קורבנות הטרדה טלפונית פונים לספק הסלולארי ומבקשים תדפיס פירוט שיחות נכנסות אך החברה הסלולארית (הוט מובייל, פרטנר ועוד) מסרבות לספק את הדפיס.

החוק מאפשר לחברת הסלולר להעביר ללקוח תדפיס שיחות יוצאות, מכיוון שהוא יכלול טלפונים המוכרים ללקוח. עם זאת, החוק אוסר על העברת תדפיס פירוט שיחות נכנסות ללא צו שופט, מכיוון שהוא יחשוף לעיני הלקוח טלפונים שאינם מוכרים לו ואף יחשוף את זהותם של מתקשרים.

האיסור הזה נובע מהרצון לשמור על פרטיות המתקשרים ולאפשר חשיפת זהותם רק לאחר ששופט בחן את המקרה והחליט שאין מקום לשמור על פרטיות המתקשר, שעשה שימוש מטריד בטלפון.

כעורכי דין פליליים מנוסים, אנו יודעים לשכנע את בית המשפט בצורך למסור צו לפירוט שיחות נכנסות בשל הטרדה טלפונית. עם זאת, במקרים בהם הלקוח לא מעוניין להגיע לבית המשפט (מסיבותיו שלו), אנו עובדים עם מומחי סייבר וחוקרים פרטיים מהשורה הראשונה ויכולים לחשוף את זהותו של מטרידן טלפוני, גם אם מתקשר מחסוי, באמצעות ביצוע חקירה טכנולוגית פרטית.

 

הטרדה טלפונית עבירה פלילית

הטרדה טלפונית היא עבירה פלילית לפי חוק התקשורת שנקראת הטרדה באמצעות מתקן בזק. הדרישה בחוק היא שיצירת הקשר הטלפונית תיעשה, מצד המטרידן, בכוונה להפחיד, להרגיז, לפגוע או ליצור חרדה לקורבן. זו גם הסיבה שחברות טלמרקטינג מצליחות להתחמק מביצוע עבירה פלילית על הטרדה טלפונית, הן טוענות שהשיחות לא מבוצעות בכוונה להפחיד או להטריד, אלא לצורך עסקי לגיטימי.

לצערנו, ברוב המקרים הטענה הזו תואמת את לשון החוק ויש לפנות לאפיקים אחרים לטיפול בהטרדות טלפוניות מטעם גופים כלכליים. במקרה של אדם שמתקשר אליכם ללא הפסקה, כדי להטריד ולהקניט, למרות שביקשתם ממנו להפסיק, ההטרדה הטלפונית עלולה בהחלט להוות עבירה פלילית שבצידה עונש מאסר בפועל.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

עונש על הטרדה טלפונית

החוק קובע עונש על הטרדה טלפונית של עד 3 שנות מאסר, מדובר בעבירה מסוג עוון שבחלק מהמקרים חשוד ששכר עורך דין פלילי איכותי יכול לסיים את התיק הפלילי ללא העמדה לדין ובסגירת התיק בהליך המכונה הסדר מותנה. חשוד בהטרדה טלפונית? אני מציע לך לקרוא את המאמר המלא על הליך הסדר מותנה.

 

תלונה במשטרה על הטרדה טלפונית

אם אתם נמצאים תחת הטרדה טלפונית אתם רשאים להגיש תלונה למשטרה שתהיה מחויבת לחקור. עם זאת, הניסיון מלמד שחוקר משטרת ישראל לא ממהרים לפתוח תיקים פליליים על הטרדות טלפוניות, בניגוד לחוק ולנהלים הפנימיים של המשטרה.

מכיוון שעבדנו בפרקליטות מחוז תל אביב, אנו מכירים היטב את נהלי המשטרה ואנו מלווים מתלוננים במשטרה על הטרדה טלפונית באופן שלא מאפשר למשטרה להתחמק ולסרב לבצע את עבודתה ואף לחקור את החשוד באזהרה ולהגיש נגדו כתב אישום.

מעורבות משטרת ישראל בתיקי הטרדות טלפוניות היא קריטית בחלק מהמקרים, מכיוון שלא ניתן לאתר את מקור השיחות המטרידות, בין אם המטרידן משתמש במספר חסוי או חסום, בטלפון טוקמן שלא רשום על שם אף אחד או באמצעות זיוף מספר טלפון המכונה "spoofing" שמאפשרת למטרידן לשנות את מספר הטלפון שלו למספר אחר.

למשטרה יש מאגרי מידע בהם היא רשאית להשתמש במהלך חקירת עבירות פליליות והיא יכולה לזהות, בקלות יחסית, מי עומד מאחורי מספר טלפון המשמש להטרדות טלפוניות. אם מספר הטלפון המטריד לא מופיע במאגר, המשטרה יכולה להוציא צו בבית המשפט לקבלת תדפיס שיחות נכנסות של המוטרד ובכך לחשוף את זהותו של המטריד.

 

תביעה על הטרדה טלפונית

בשונה מחוק הספאם שאוסר משלוח הודעות טקסט ומיילים בעלי תוכן פרסומי, אלא אם המקבל ביקש זאת מראש, אין בחוק פיצוי ללא הוכחת נזק על הטרדות טלפוניות מהסוג הפלילי. עם זאת, הניסיון מלמד שבמהלך הטרדות טלפוניות המטריד לרוב מבצע עבירות עקיפות, חמורות בהרבה מההטרדה עצמה, כגון לשון הרע או הטרדה מינית שמזכה את הקורבן בפיצוי של עד 120,000 ₪ ללא הוכחת נזק.

במקרים רבים אנו רואים הטרדה טלפונית שמגיע עד כדי שליחת תמונות של איבר מין ללא הסכמה. לא בכל מקרה של הטרדות טלפוניות כדאי להגיש תביעה, מכיוון שעלות ניהול המשפט גבוהות יחסית והפיצוי שייפסק צפוי להיות נמוך בחלק מהמקרים, אלא אם המטריד עבר גם על הוראות חוק למניעת הטרדה מינית, חוק הגנת הפרטיות וחוקים דומים. אני מציע לכם לפנות אלינו לייעוץ ראשוני על מנת לבדוק כדאיות תביעה על הטרדה טלפונית שאתם חווים.

4.7 מתוך 5 - (4 הצבעות)
שאלות ותשובות
כל שימוש בטלפון סלולארי או קווי שנועד להפחיד, להקניט או להטריד את הצד אליו מתקשרים. פרטים מלאים במאמר.
בחלק גדול מהמקרים כן, אך צריך להניע את המשטרה לחקור באמצעות עורכי דין.
רק באמצעות צו של בית המשפט או באמצעות משטרת ישראל, שמחייב מעורבות של עורך דין פלילי.
יש מגוון דרכים לחשוף זהות של מטרידן אנונימי שמשתמש במספר טלפון חסוי או חסום. קראו את המאמר להמשך פרטים או צרו עמנו קשר.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא הטרדה טלפונית?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה