בקשת חנינה מהנשיא

בקשת חנינה מוגשת לנשיא המדינה ועשויה, בנסיבות הנכונות, להוביל לקיצור עונש מאסר, קיצור תקופת פסילה רישיון נהיגה, קיצור תקופת ההתיישנות רישום פלילי, מחיקת רישום פלילי ועוד. נשיא המדינה רשאי לחון את מבקש החנינה על פי חוק יסוד: נשיא המדינה אשר מעניק לו את הסמכות לחון עבריינים ולהקל בעונשם באמצעות הפחתת העונש או המרתו בעונש אחר.

הסמכות להורות על מחיקת רישום פלילי נתונה גם היא לנשיא המדינה מכוח חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים. עורך דין פלילי אלעד שאול מסביר כל מה שצריך לדעת על הליך החנינה.

 

מי רשאי להגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה?

כל אדם רשאי להגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה. אולם יש לזכור, כי נשיא המדינה לא נוהג להעניק חנינה לכל מבקש. יש לעמוד במספר תנאים מיוחדים וחריגים על מנת לזכות בקיצור העונש או בהמרתו בעונש קל יותר.

כלל מפתחת הוא, כי מוסד החנינה הוא לא ערכאת ערעור על בתי המשפט, אלא גוף מקביל למערך בתי המשפט אשר עוסק בשיקולים אחרים. הקושי בקבלת חנינה מהנשיא מחזק את הצורך לבצע את הליך בקשת החנינה באמצעות עורך דין המתמחה בהליכי חנינה מהנשיא.

עורך דין מנוסה בחנינות יעריך את סיכויי הבקשה, ינחה אתכם בהשגת המסמכים הנכונים וינסח עבורכם את בקשת החנינה באופן משפטי, הגיוני ומשכנע, כמצופה מבקשה כה חשובה וגורלית.

בשונה מהדעה הרווחת בקרב אזרחים רבים, הליך החנינה הוא מרכב ביותר וכולל העברת הבקשה למתן חוות דעת משפטית ממשרד המשפטים, בירור מעמיק של עובדות המקרה, התיק הפלילי, מצבו של המבקש והחזרת התיק למחלק החנינות בבית הנשיא אשר מבצעת אף היא פעולות רבות ומגוונות.

מורכבות ההליך והתנאים הרבים החלים על מבקש החנינה מצריכים פניה לבעל מקצוע לקבלת הכוונה, ייעוץ וסיוע אשר עשויים להגדיל את הסיכוי לזכות בחנינה מנשיא המדינה.

 

סוגי החנינה שבסמכות נשיא המדינה

קיצור פסילת רישיון נהיגה: נאשמים שרישיונם נשלל לתקופה ארוכה, בדרך כלל בגין גרימת מוות ברשלנות או הריגה בתאונת דרכים, רשאים לפנות לנשיא המדינה בבקשה לחנינה. במסגרת הבקשה, נוהגים לבקש את קיצור תקופת שלילת רישיון הנהיגה. לחילופין, מבקשים המרת שלילת הרישיון בעונש אחר. ניתן לפנות רק לאחר שתמו כל ההליכים המשפטיים, לרבות הליכי ערעור וכדומה.

קיצור עונש מאסר: נאשמים שהורשעו ונגזר עונשם למאסר בפועל או מאסר לריצוי בדרך של עבודות שירות, רשאים לפנות לנשיא המדינה בבקשה לחנינה ממאסר, קיצור תקופת המאסר או המרתו בעונש אחר. גם כאן, ניתן לפנות רק בתום כל ההליכים המשפטיים, לרבות הליכי ערעור פלילי.

קיצור תקופת התיישנות ומחיקת רישום פלילי: נאשמים שהורשעו בבית המשפט רשאים לפנות לנשיא המדינה בבקשה לקיצור תקופת ההתיישנות על העבירה בה הורשעו או למחיקת הרישום הפלילי. הקלה בקנסות בית משפט ובקנסות תעבורה: נאשמים עליהם נגזרו עונשים כספיים, רשאים לפנות לבקשת חנינה לנשיא לאחר שמוצו כל ההליכים במרכז לגביית קנסות.

בקשת אסיר עולם לקציבת העונש: אסירים שנשפטו למאסר עולם מגישים בקשה לנשיא המדינה שיחון אותם ויורה על קציבת עונשם לתקופת בעלת מספר מוגדר. יש לציין, שלנשיא המדינה אין סמכות להורות על מחיקת רישום משטרתי של תיקים סגורים והסמכות הזו נתונה למדור המידע הפלילי במשטרת ישראל. לצורך בחינת האפשרות למחוק תיקי משטרה סגורים לחץ למעבר למאמר בעניין מחיקת רישום משטרתי.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

כמה זמן לוקח לקבל חנינה מהנשיא?

הבקשת חנינה מהנשיא מוגשת ללשכת נשיא המדינה או לשר המשפטים. מחלקת החנינות אוספת מידע רלוונטי אודות המבקש, ומצרפת את המידע למידע אשר צורף לבקשת החנינה. בין היתר, נאסף מידע הקשור לתיק בית המשפט הרלוונטי, רישום פלילי של המבקש, מידע מודיעיני מגופים שונים ובינהם שירות בתי הסוהר ומשטרת ישראל ורשויות מדינה נוספות.

לאחר קבלת מכלול הנתונים, נבחנת בקשת החנינה לעומקה על ידי המחלקה המשפטית ובהתחשב במכלול שיקולים מוגשת המלצה לנשיא המדינה אם לחון את המבקש או לסרב לבקשת החנינה. לאחר מכן, עובר נשיא המדינה על הבקשה ומחליט האם ליתן חנינה או לסרב לבקשת החנינה לנשיא.

המחלקה המשפטית בלשכת נשיא המדינה ובמשרד המשפטים מוצפות במאות ובאלפי בקשות לחנינה מסוגים שונים. אשר על כן, תהליך קבלת חנינה מהנשיא אורך תקופה ממושכת אשר יכולה לנוע בין חודשים בודדים בתיקים חמורים ודחופים ועד שנה בתיקים פחות דחופים.

לאור העובדה כי יש להמתין זמן ממושך עד להחלטה סופית בבקשת החנינה, מומלץ לבצע את ההליך באמצעות עורך דין העוסק בבקשות חנינה לנשיא המדינה, וזאת על מנת לבצע את ההליך באופן יסודי, מקצועי ואיכותי, ובכך להגדיל את הסיכוי לקבל חנינה מנשיא המדינה. במידה ונשיא המדינה סרב לבקשת החנינה, ניתן להגיש בקשה נוספת לאחר 6 חודשים.

 

עורך דין מומחה בחנינות לנשיא המדינה

משרד עורכי דין אלעד שאול ושות' מתמחה במשפט פלילי על כל רבדיו וסוגיו. בין היתר, אנו מייצגים לקוחות חשודים ונאשמים בהליכים פליליים שונים ומורכבים.

אנו מנוסים בהגשת בקשות ללשכת נשיא המדינה למתן חנינה, קיצור תקופת פסילת רישיון נהיגה בגין עבירות תעבורה כגון הריגה וגרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים, קיצור עונש מאסר והמרת עונש מאסר לעונש בעבודות שירות, בקשה לנשיא המדינה למחיקת רישום פלילי ובקשות אסירי עולם לקציבת העונש למספר שנות מאסר מוגדר.

בקשת חנינה לנשיא המדינה עשויה להשפיע על עתידכם, ובשים לב לכך שהליך החנינה אורך מספר חודשים ארוכים, כדאי לעשות את התהליך כמו שצריך ולא לקחת סיכונים מיותרים. פנו לעו"ד מומחה בבקשת חנינה לנשיא וקבלו ייעוץ עוד היום.

עורך דין פלילי אלעד שאול, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, מייצג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי. במשרדנו עורכי דין פליליים מנוסים המייצגים את לקוחות המשרד ומעניקים יעוץ וטיפול משפטי מן השורה הראשונה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בדיסקרטיות מוחלטת. אנו מייצגים במספר רב של בקשות לחנינה מנשיא המדינה בנחישות ובהצלחה.
בקשת חנינה מנשיא המדינה
4.8 מתוך 5 - (12 הצבעות)
שאלות ותשובות
בקשת חנינה מהנשיא מוגשת, ברוב המקרים, כדי למחוק רישום פלילי שנרשם לחובת אזרח. ישנם מקרים נוספים בהם ניתן לבקש חנינה מהנשיא כגון הקלה בעונש מאסר, הקלה בקנסות פליליים וקיצור פסילת רישיון נהיגה.
הבקשה מוגשת למחלקה המשפטית בבית הנשיא. משם היא עובר מספר תחנות לצורך הכנת חוות דעת עד שלבסוף תחזור לבית הנשיא לקבלת החלטה.
פרק הזמן הממוצע לקבלת החלטה בבקשה חנינה עומד על שנה. במקרים דחופים ניתן להגיש בקשה דחופה ולפעול לקדם את קבלת ההחלטה.
אפשר, אך לא מומלץ. הנשיא מעניק מספר מצומצם ביותר של חנינות בכל שנה. הסיכוי לקבל חנינה מהנשיא בבקשה שהוגשה עצמאית הוא נמוך בצורה קיצונית. מומלץ לפנות לעורך דין ולבצע את התהליך באמצעותו.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא בקשת חנינה מהנשיא?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה