הטרדה באמצעות מתקן בזק

הטרדה באמצעות מתקן בזק או בשמה העממי "הטרדה טלפונית" היא עבירה פלילית. אמצעי התקשורת הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מחיינו. אנחנו משתמשים בסמארטפון, במחשב האישי ובטאבלט למטרות הנאה ועבודה, להשיג מידע, להכיר אנשים חדשים ולתקשר אחד עם השני. ככל שכלי התקשורת מועילים והכרחיים, יש להם גם צד אפל: הטרדה טלפונית באמצעות מכשיר הסלולרי או בכל אמצעי תקשורת אחר.

ההטרדות הטלפוניות הפכו לתופעה גואה ולכן עולה גם הצורך להילחם בה, בין היתר באמצעות חקיקה פלילית ואכיפה מצד המשטרה כנגד מי שמאיים ומטריד באמצעות מתקן בזק. כעורך דין פלילי מנוסה, אני נתקל בחקירות משטרה ובכתבי אישום רבים בגין הטרדה באמצעות הטלפון, משלוח הודעות WhatsApp או הודעות טקסט ללא הפסקה.

 

מהו מתקן בזק?

לפי סעיף ההגדרות בחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ”ב – 1982, "בזק" הוא "שידור, העברה, או קליטה של סימנים, אותות, כתב, צורות חזותיות, קולות או מידע, באמצעות תיל, אלחוט, מערכת אופטית או מערכות אלקטרומגנטיות אחרות". משמע, מתקן בזק הוא לא מתקן ששייך לחברת "בזק" כפי שאזרחים רבים טועים לחשוב.

מתקן בזק יכול להיות כל אמצעי טכנולוגי להעברת תקשורת מכל סוג שהוא, כולל טלפון קווי, מכשיר טלפון סלולארי פשוט או סמארטפון, מחשב או טאבלט וכיוצא בזה. שימוש במתקן בזק יכול להתבצע באמצעות שיחות, הודעות, דואר אלקטרוני ואפליקציות שונות להעברת מסרים, כגון WhatsApp, Telegram, SMS וכדומה.

 

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק?

סעיף 30 לחוק התקשורת קובע כי הטרדה באמצעות מתקן בזק היא מצב בו אדם עושה שימוש במתקן בזק באופן שיכול "להפחיד, להטריד, לפגוע, להרגיז שלא כדין או ליצור חרדה". זוהי עבירה פלילית שעלולה לגרור עונש מאסר של שלוש שנים בפועל. מדובר בהגדרה רחבה ביותר שיכולה להוביל להגשת כתב אישום גם במקרים שנראים לאדם הרגיל כמקרים קלים.

מטרתו של הסעיף היא להגן על הזכות הבסיסית של האדם לפרטיות ושמירה על כבודו וחירותו האישית, על פי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. לפעמים עומד הסעיף מול סעיף חוקתי אחר: חופש הביטוי, שהרי המטריד רוצה ליצור קשר עם הקורבן ולהביע את דעתו בפניו.

השופט רובינשטיין קבע בפסק דין הלינור הראר (רע"פ 10462/03), שהטרדה אינה חופש ביטוי עליה מחויב בית המשפט להגן, אלא היא פוגעת ברווחתו הנפשית ובכבודו של המוטרד. בנוסף, בשנת 2021 הקלות בה ניתן להטריד אדם באמצעות מתקן בזק היא בלתי נסבל ויכולה לפגוע פגיעה קשה בסדרי החיים התקינים של הקורבן.

מקרים נפוצים של הטרדות מסוג זה ניתן למצוא במערכות יחסים אובססיביות, כאשר צד אחד מעוניין להמשיך את הקשר ולכן יוצר קשר באופן תדיר באמצעים שונים, בעוד הצד השני לא מעוניין בקשר בכלל. במקרים אלה, החוק מבקש להגן על שלוות הנפש של בן הזוג שמבקש להיפרד, על תחושת ביטחונו, ולאפשר לו להפסיק את מסכת ההצקות, ההטרדות והאיומים בטלפון ובהודעות טקסט.

 

כיצד ניתן להרשיע בהטרדה באמצעות מתקן בזק?

העמדה לדין בעבירת הטרדה באמצעות מתקן בזק מחייבת את התביעה המשטרתית להוכיח לא רק את היסוד העובדתי לפיו הנאשם הטריד את הקורבן בפניות חוזרות ונשנות באמצעות מתקן בזק, אלא עליה גם להוכיח יסוד נפשי מסוים שלאורו פעל הנאשם.

כלומר, יש להוכיח שהנאשם התכוון לפגוע, להפחיד או להטריד שלא כדין את הקורבן. בפני התובע המשטרתי יעמדו שתי שאלות:

  1. מה קרה מבחינה טכנית? אז יילקחו בחשבון פרמטרים כמו כמה פעמים התקשר הנאשם למתלונן, מה אופי השיחות, באילו שעות וכדומה. כך יוכל בית המשפט להרשיע אדם בהטרדה במידה ושלח מאות הודעות למתלונן שביקש לא ליצור עמו קשר – ובמקרה אחר יכול להרשיע נאשם ששלח מספר הודעות אך בשעות לא מקובלות ובעלות תוכן מטריד, פוגעני או אלים.
  2. למה התכוון הנאשם במעשיו? התובע יצטרך להוכיח שהנאשם התכוון במעשיו להטריד, שהוא מודע לכך שמעשיו מטרידים ושהוא בחר להמשיך למרות הכול. את המודעות הזו ניתן להסיק, בין היתר, באמצעות התנהגות הנאשם והתנהגות המתלונן. כך למשל, אם המתלונן הפציר בנאשם מספר פעמים שיפסיק להטריד אותו אך הנאשם המשיך – יש בכך להעיד על מודעות לעניין ההטרדה.

 

צריך לשים לב שישנו קו דק בין עבירת הטרדה באמצעות מתקן בזק לבין עבירת האיומים. מבחינה מהותית, אמירת דברים מאיימים ופוגעניים באמצעות מתקן בזק לא יהוו בהכרח הטרדה באמצעות מתקן בזק והיא יכולה להיחשב לעבירת איומים. כך למשל, אם נערכה שיחה בין שני אנשים במהלכה התלהטו הרוחות וצד אחד איים על משנהו. לא מדובר בהטרדה באמצעות מתקן בזק, אלא באיומים.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

הטרדות באמצעי תקשורת מתקדמים

עם ההתפתחות טכנולוגיות התקשורת, עולה גם השימוש בהן לצורך הטרדות ובמיוחד בסמארטפון. אפשרויות יצירת הקשר כיום הן רבות: מצ'אטים ופורומים (כגון Total Chat) ועד הטרדה באמצעות דואר אלקטרוני (כגון Gmail) ואף תוכנות להעברת מסרים מידיים (כגון WhatsApp או Telegram).

רשויות החוק נאלצות להתמודד עם מקרים חדשים שלא עלו בדעתם של המחוקקים רק לפני שנים ספורות. שני סוגים נפוצים להטרדות בעידן המודרני הן הטרדות מיניות באמצעות שליחת הודעות בעלות אופי מיני או תמונות בעלות אופי מיני (למשל, תמונת איבר מין גברי הידועה בכינויה "דיק פיק") ; או ניסיון ליצור קשר זוגי באמצעות שליחת עשרות ואפילו מאות הודעות דרך אמצעי התקשורת השונים.

האתגר של רשויות החוק בעידן שלנו הוא לאתר ולזהות את המטרידים המשתמשים באמצעים המיוחדים הללו שמאפשרים, בחלקם, הסוואת זהות באמצעות תוכנות מיוחדות כגון VPN, תוך שימוש בכרטיסי Sim ששולמו מראש בשיטת Prepaid, או תחת התחזות לאדם אחר והתלבשות על הזהות שלו, מה שמקשה בזיהוי בעל הקו.

כמשרד עורך דין פלילי מהמובילים בישראל בתחום עבירות המחשב והסייבר, ליווינו עשרות חשודים ונאשמים בעבירות של הטרדה באמצעות מתקן בזק והתחזות לאדם אחר במטרה להונות, בתחנות משטרה שונות ברחב הארץ וביחידות הסייבר המיוחדות במחוזות השונים.

הידע שלנו בתחום והעובדה שיצאנו לפני מספר שנים מהפרקליטות, מאפשרים לנו גם לייצג נפגעים וקורבנות להטרדה טלפונית, או באמצעות חשבונות פייסבוק מזוייפים למשל. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי מומחי הסייבר בישראל ובאפשרותנו להפעיל כלים טכנולוגיים רבי עוצמה לאיתור מטרידנים, לצד שיטות עבודה ותחבולה אנושית לפיצוח פרשיות הטרדה של אלמונים.

 

עונש על הטרדה באמצעות מתקן בזק

העונש המרבי הקבוע בחוק התקשורת הוא שלוש שנות מאסר, אך העונש נקבע בסופו של דבר על בסיס חומרת המקרה ונסיבותיו של הנאשם. בין היתר, שוקלים נסיבת שקשורות לביצוע העבירה לצד נסיבות שלא קשורות לה. מעורבות משפטית של עורך דין פלילי יכולה להוביל במקרים רבים לסגירת תיקי חקירה בחשד להטרדה באמצעות מתקן בזק – כך למשל סגירת התיק בהליך של הסדר מותנה.

מצד שני, ריבוי מקרי ההטרדה בעידן המודרני והתחכום הרב שאנו מתחילים לגלות מצד חשודם ונאשמים, גורם לבתי משפט לגזור עונשים חמורים וכואבים על נאשמים בהטרדות טלפוניות, כך למשל בית משפט השלום בטבריה גזר בנובמבר 2020 עונש חמור של 15 חודשי מאסר בפועל על אדם שהטריד טלפונית נשים, איים עליהן ופגע בפרטיותן.

 

איך להתמודד עם האשמה בהטרדה באמצעות מתקן בזק?

אדם שעשה שימוש בטלפון הנייד שלו או במחשב באופן שעלול לאיים או להפחיד את הצד השני, עלול לקבל צו למניעת הטרדה מאיימת, לעמוד בפני הגשת כתב אישום והטלת עונשים. גם חשוד שביצע את ההטרדות באנונימיות יכול להיתפס באמצעות הגשת תלונה למשטרה שיכולה לקבל צווי בית משפט ולחשוף את זהותו, או באמצעות עו"ד פלילי מנוסה בתחום.

כאמור, כדי להרשיע אדם בהטרדה באמצעות מתקן בזק, צריך להוכיח האם התכוון להטריד באמצעות בחינה של אופן הביצוע ותוכן הפעולות. דברים שלא ייחשבו עבירה פלילית בשיחה פנים אל פנים, לא ייחשבו עבירה פלילית במידה ונאמרו בסלולרי, או בכל מתקן בזק אחר.

בכל מקרה, אין לפנות למתלונן לאחר קבלת כתב אישום או זימון לחקירה במשטרה. במקום זאת, מומלץ לפנות לעורך דין מידית. עורך דין פלילי מנוסה המומחה בתחום עבירות הטרדה יוכל ללוות את הנאשם בכל שלבי החקירה נגדו, החל מהחקירה המשטרתית ועד כותלי בית המשפט.

עורך הדין ישמע את גרסתו של הנאשם ויציב אותה בקונטקסט משפטי שיצמצם את הסיכוי לנזק. במקרים מסוימים, יוכל עורך הדין להגיע להסדר מותנה, במסגרתו הנאשם מודה בעובדות המקרה המהוות עבירה פלילית, אך לא עומד לדין ולא מקבל רישום פלילי.

הטרדה באמצעות מתקן בזק

5 מתוך 5 - (11 הצבעות)
שאלות ותשובות
כל מכשיר שיכול לשדר סימנים, אותות, כתב, מידע, קול ועוד. במילים פשוטות: טלפון, פקס, סמארטפון, מיילים, פקסים, ווטסאפ ועוד.
ישנן מגוון דרכים להתמודד עם אדם שמטריד אתכם באמצעות מתקן בזק. קראו את המאמר למידע נוסף או צרו קשר.
מדובר בעבירת עוון ובמרבית המקרים ניתן לסגור את התיק ללא העמדה לדין. מומלץ לשכור עו"ד פלילי לשם כך.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא הטרדה באמצעות מתקן בזק?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה