הטרדה באמצעות מתקן בזק

הטרדה באמצעות מתקן בזק או בשמה העממי "הטרדה טלפונית" היא עבירה פלילית. אמצעי התקשורת הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מחיינו. אנחנו משתמשים בסמארטפון, במחשב האישי ובטאבלט למטרות הנאה ועבודה, להשיג מידע, להכיר אנשים חדשים ולתקשר אחד עם השני. ככל שכלי התקשורת מועילים והכרחיים, יש להם גם צד אפל: הטרדה טלפונית באמצעות מכשיר הסלולרי או בכל אמצעי תקשורת אחר.

ההטרדות הטלפוניות הפכו לתופעה גואה ולכן עולה גם הצורך להילחם בה, בין היתר באמצעות חקיקה פלילית ואכיפה מצד המשטרה כנגד מי שמאיים ומטריד באמצעות מתקן בזק. כעורך דין פלילי מנוסה, אני נתקל בחקירות משטרה ובכתבי אישום רבים בגין הטרדה באמצעות הטלפון, משלוח הודעות WhatsApp או הודעות טקסט ללא הפסקה.

 

מהו מתקן בזק?

לפי סעיף ההגדרות בחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ”ב – 1982, "בזק" הוא "שידור, העברה, או קליטה של סימנים, אותות, כתב, צורות חזותיות, קולות או מידע, באמצעות תיל, אלחוט, מערכת אופטית או מערכות אלקטרומגנטיות אחרות". משמע, מתקן בזק הוא לא מתקן ששייך לחברת "בזק" כפי שאזרחים רבים טועים לחשוב.

מתקן בזק יכול להיות כל אמצעי טכנולוגי להעברת תקשורת מכל סוג שהוא, כולל טלפון קווי, מכשיר טלפון סלולארי פשוט או סמארטפון, מחשב או טאבלט וכיוצא בזה. שימוש במתקן בזק יכול להתבצע באמצעות שיחות, הודעות, דואר אלקטרוני ואפליקציות שונות להעברת מסרים, כגון WhatsApp, Telegram, SMS וכדומה.

 

מהי הטרדה באמצעות מתקן בזק?

סעיף 30 לחוק התקשורת קובע כי הטרדה באמצעות מתקן בזק היא מצב בו אדם עושה שימוש במתקן בזק באופן שיכול "להפחיד, להטריד, לפגוע, להרגיז שלא כדין או ליצור חרדה". זוהי עבירה פלילית שעלולה לגרור עונש מאסר של שלוש שנים בפועל. מדובר בהגדרה רחבה ביותר שיכולה להוביל להגשת כתב אישום גם במקרים שנראים לאדם הרגיל כמקרים קלים.

מטרתו של הסעיף היא להגן על הזכות הבסיסית של האדם לפרטיות ושמירה על כבודו וחירותו האישית, על פי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. לפעמים עומד הסעיף מול סעיף חוקתי אחר: חופש הביטוי, שהרי המטריד רוצה ליצור קשר עם הקורבן ולהביע את דעתו בפניו.

השופט רובינשטיין קבע בפסק דין הלינור הראר (רע"פ 10462/03), שהטרדה אינה חופש ביטוי עליה מחויב בית המשפט להגן, אלא היא פוגעת ברווחתו הנפשית ובכבודו של המוטרד. בנוסף, בשנת 2021 הקלות בה ניתן להטריד אדם באמצעות מתקן בזק היא בלתי נסבל ויכולה לפגוע פגיעה קשה בסדרי החיים התקינים של הקורבן.

מקרים נפוצים של הטרדות מסוג זה ניתן למצוא במערכות יחסים אובססיביות, כאשר צד אחד מעוניין להמשיך את הקשר ולכן יוצר קשר באופן תדיר באמצעים שונים, בעוד הצד השני לא מעוניין בקשר בכלל. במקרים אלה, החוק מבקש להגן על שלוות הנפש של בן הזוג שמבקש להיפרד, על תחושת ביטחונו, ולאפשר לו להפסיק את מסכת ההצקות, ההטרדות והאיומים בטלפון ובהודעות טקסט.

 

כיצד ניתן להרשיע בהטרדה באמצעות מתקן בזק?

העמדה לדין בעבירת הטרדה באמצעות מתקן בזק מחייבת את התביעה המשטרתית להוכיח לא רק את היסוד העובדתי לפיו הנאשם הטריד את הקורבן בפניות חוזרות ונשנות באמצעות מתקן בזק, אלא עליה גם להוכיח יסוד נפשי מסוים שלאורו פעל הנאשם.

כלומר, יש להוכיח שהנאשם התכוון לפגוע, להפחיד או להטריד שלא כדין את הקורבן. בפני התובע המשטרתי יעמדו שתי שאלות:

  1. מה קרה מבחינה טכנית? אז יילקחו בחשבון פרמטרים כמו כמה פעמים התקשר הנאשם למתלונן, מה אופי השיחות, באילו שעות וכדומה. כך יוכל בית המשפט להרשיע אדם בהטרדה במידה ושלח מאות הודעות למתלונן שביקש לא ליצור עמו קשר – ובמקרה אחר יכול להרשיע נאשם ששלח מספר הודעות אך בשעות לא מקובלות ובעלות תוכן מטריד, פוגעני או אלים.
  2. למה התכוון הנאשם במעשיו? התובע יצטרך להוכיח שהנאשם התכוון במעשיו להטריד, שהוא מודע לכך שמעשיו מטרידים ושהוא בחר להמשיך למרות הכול. את המודעות הזו ניתן להסיק, בין היתר, באמצעות התנהגות הנאשם והתנהגות המתלונן. כך למשל, אם המתלונן הפציר בנאשם מספר פעמים שיפסיק להטריד אותו אך הנאשם המשיך – יש בכך להעיד על מודעות לעניין ההטרדה.

 

צריך לשים לב שישנו קו דק בין עבירת הטרדה באמצעות מתקן בזק לבין עבירת האיומים. מבחינה מהותית, אמירת דברים מאיימים ופוגעניים באמצעות מתקן בזק לא יהוו בהכרח הטרדה באמצעות מתקן בזק והיא יכולה להיחשב לעבירת איומים. כך למשל, אם נערכה שיחה בין שני אנשים במהלכה התלהטו הרוחות וצד אחד איים על משנהו. לא מדובר בהטרדה באמצעות מתקן בזק, אלא באיומים.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

הטרדות באמצעי תקשורת מתקדמים

עם ההתפתחות טכנולוגיות התקשורת, עולה גם השימוש בהן לצורך הטרדות ובמיוחד בסמארטפון. אפשרויות יצירת הקשר כיום הן רבות: מצ'אטים ופורומים (כגון Total Chat) ועד הטרדה באמצעות דואר אלקטרוני (כגון Gmail) ואף תוכנות להעברת מסרים מידיים (כגון WhatsApp או Telegram).

רשויות החוק נאלצות להתמודד עם מקרים חדשים שלא עלו בדעתם של המחוקקים רק לפני שנים ספורות. שני סוגים נפוצים להטרדות בעידן המודרני הן הטרדות מיניות באמצעות שליחת הודעות בעלות אופי מיני או תמונות בעלות אופי מיני (למשל, תמונת איבר מין גברי הידועה בכינויה "דיק פיק") ; או ניסיון ליצור קשר זוגי באמצעות שליחת עשרות ואפילו מאות הודעות דרך אמצעי התקשורת השונים.

האתגר של רשויות החוק בעידן שלנו הוא לאתר ולזהות את המטרידים המשתמשים באמצעים המיוחדים הללו שמאפשרים, בחלקם, הסוואת זהות באמצעות תוכנות מיוחדות כגון VPN, תוך שימוש בכרטיסי Sim ששולמו מראש בשיטת Prepaid, או תחת התחזות לאדם אחר והתלבשות על הזהות שלו, מה שמקשה בזיהוי בעל הקו.

כמשרד עורך דין פלילי מהמובילים בישראל בתחום עבירות המחשב והסייבר, ליווינו עשרות חשודים ונאשמים בעבירות של הטרדה באמצעות מתקן בזק והתחזות לאדם אחר במטרה להונות, בתחנות משטרה שונות ברחב הארץ וביחידות הסייבר המיוחדות במחוזות השונים.

הידע שלנו בתחום והעובדה שיצאנו לפני מספר שנים מהפרקליטות, מאפשרים לנו גם לייצג נפגעים וקורבנות להטרדה טלפונית, או באמצעות חשבונות פייסבוק מזוייפים למשל. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי מומחי הסייבר בישראל ובאפשרותנו להפעיל כלים טכנולוגיים רבי עוצמה לאיתור מטרידנים, לצד שיטות עבודה ותחבולה אנושית לפיצוח פרשיות הטרדה של אלמונים.

 

עונש על הטרדה באמצעות מתקן בזק

העונש המרבי הקבוע בחוק התקשורת הוא שלוש שנות מאסר, אך העונש נקבע בסופו של דבר על בסיס חומרת המקרה ונסיבותיו של הנאשם. בין היתר, שוקלים נסיבת שקשורות לביצוע העבירה לצד נסיבות שלא קשורות לה. מעורבות משפטית של עורך דין פלילי יכולה להוביל במקרים רבים לסגירת תיקי חקירה בחשד להטרדה באמצעות מתקן בזק – כך למשל סגירת התיק בהליך של הסדר מותנה.

מצד שני, ריבוי מקרי ההטרדה בעידן המודרני והתחכום הרב שאנו מתחילים לגלות מצד חשודם ונאשמים, גורם לבתי משפט לגזור עונשים חמורים וכואבים על נאשמים בהטרדות טלפוניות, כך למשל בית משפט השלום בטבריה גזר בנובמבר 2020 עונש חמור של 15 חודשי מאסר בפועל על אדם שהטריד טלפונית נשים, איים עליהן ופגע בפרטיותן.

 

איך להתמודד עם האשמה בהטרדה באמצעות מתקן בזק?

אדם שעשה שימוש בטלפון הנייד שלו או במחשב באופן שעלול לאיים או להפחיד את הצד השני, עלול לקבל צו למניעת הטרדה מאיימת, לעמוד בפני הגשת כתב אישום והטלת עונשים. גם חשוד שביצע את ההטרדות באנונימיות יכול להיתפס באמצעות הגשת תלונה למשטרה שיכולה לקבל צווי בית משפט ולחשוף את זהותו, או באמצעות עו"ד פלילי מנוסה בתחום.

כאמור, כדי להרשיע אדם בהטרדה באמצעות מתקן בזק, צריך להוכיח האם התכוון להטריד באמצעות בחינה של אופן הביצוע ותוכן הפעולות. דברים שלא ייחשבו עבירה פלילית בשיחה פנים אל פנים, לא ייחשבו עבירה פלילית במידה ונאמרו בסלולרי, או בכל מתקן בזק אחר.

בכל מקרה, אין לפנות למתלונן לאחר קבלת כתב אישום או זימון לחקירה במשטרה. במקום זאת, מומלץ לפנות לעורך דין מידית. עורך דין פלילי מנוסה המומחה בתחום עבירות הטרדה יוכל ללוות את הנאשם בכל שלבי החקירה נגדו, החל מהחקירה המשטרתית ועד כותלי בית המשפט.

עורך הדין ישמע את גרסתו של הנאשם ויציב אותה בקונטקסט משפטי שיצמצם את הסיכוי לנזק. במקרים מסוימים, יוכל עורך הדין להגיע להסדר מותנה, במסגרתו הנאשם מודה בעובדות המקרה המהוות עבירה פלילית, אך לא עומד לדין ולא מקבל רישום פלילי.

הטרדה באמצעות מתקן בזק

5 מתוך 5 - (11 הצבעות)
שאלות ותשובות
כל מכשיר שיכול לשדר סימנים, אותות, כתב, מידע, קול ועוד. במילים פשוטות: טלפון, פקס, סמארטפון, מיילים, פקסים, ווטסאפ ועוד.
ישנן מגוון דרכים להתמודד עם אדם שמטריד אתכם באמצעות מתקן בזק. קראו את המאמר למידע נוסף או צרו קשר.
מדובר בעבירת עוון ובמרבית המקרים ניתן לסגור את התיק ללא העמדה לדין. מומלץ לשכור עו"ד פלילי לשם כך.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא הטרדה באמצעות מתקן בזק?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד בין החריפים בארץ. נלחם עם השיניים (והשכל) כדי להוציא אותך מכל צרה!
Tomer A.
Tomer A.
08:09 24 Jul 24
שירות מצויין !שנון, חברותי והכי חשוב - מקצוען !
Marom A.
Marom A.
08:00 24 Jul 24
עו"ד בהחלט מקצועי. יחס מאוד מקצועי. בעל ידע רב
Orit E.
Orit E.
07:36 24 Jul 24
העו"ד מספר 1
הדר ו.
הדר ו.
07:16 24 Jul 24
אלוף העולם בהתגלמותו
Ygal T.
Ygal T.
07:01 24 Jul 24
משרד עו״ד הכי מיקצועי שתכירו. אמין עם שרות ברמה הכי גבוהה שיש!!
Dor M.
Dor M.
06:57 24 Jul 24
תותח!!!
Yinon B.
Yinon B.
06:54 24 Jul 24
אני ממליץ בחום רב על עו"ד אלעד שאול.אדם רב תושייה, חכם מאוד, נבון, ויעיל מאוד מאוד.ממליץ בכל פה
מאור ו.
מאור ו.
06:50 24 Jul 24
אדם מיוחד עם ידע מדהים והמון אכפתיות ורצון לעזור בגובה העיניים.. תצליח תמיד
נטלי ס.
נטלי ס.
06:48 24 Jul 24
העו"ד בתחום הפלילי הכי מקצועי שיש.
אור ל.
אור ל.
06:47 24 Jul 24
משרד איכותי ורציני. בקיאים בחומר החוקתי ברמה גבוהה. אדיבים ושמחים לענות לשאלות. בהחלט משרד שאפשר לסמוך עליו. המשיכו כך! עלו והצליחו!
Eilon H.
Eilon H.
06:45 24 Jul 24
עו"ד ברמה גבוההמתן שירות אישי ואיכותי.
Renana Amiel Ben H.
Renana Amiel Ben H.
06:45 24 Jul 24
שירות מקצועי ביותר ואדיבות רבה,יחסי אנוש מעולים.ממליצה בחום.
תהל ע.
תהל ע.
06:41 24 Jul 24
עו״ד אלוף משכמו ומעלה וכל מילה מיותרת!
Meital D.
Meital D.
06:41 24 Jul 24
איש נדיר וטובנהנה לעקוב אחריו
חזקי ג.
חזקי ג.
06:39 24 Jul 24
ע"וד דין אם לב ונשמה נותן הרבה מעבר לע"וד אין עלייך תודה אלעד שאול
ישי ר.
ישי ר.
06:10 24 Jul 24
אלעד היקר ושות' מקצועיים ביותר בתחום. השירות אדיב, מסביר הכל באופן מפורט ומאפשר ללקוח להבין את התיק ואת ההשלכות של כל צעד שיעשה.מי שכבר נכנס לסיפור שמצריך עו"ד בסמיכות אליו, שיזכור את השם אלעד שאול, וכבר חצי מהבעיה נפתרה.מומלץ בחום.
אוהד כ.
אוהד כ.
05:55 24 Jul 24
עורך דין שאול ממה שלמדתי להכיר ולעקוב עורך דין רציני שחושב מחוץ לקופסא ותמיד דואג ללקוחות שלו ותמיד יעשה הכל בשבילם במסגרת החוק בכל שעה .
דודו ס.
דודו ס.
05:37 24 Jul 24
חד כמו תער, שירות מקצועי, מספר 1 בתחום.
דוד ה.
דוד ה.
05:14 24 Jul 24
עו''ד מהשורה הראשונה, אנושי ומקצוען!מומלץ ביותר
מנדי ב.
מנדי ב.
04:56 24 Jul 24
מקצוען, חד וברור. כל מה שצריך מעו"ד בתחום הזה.מומלץ!
בן פ.
בן פ.
04:53 24 Jul 24
מקצועי ורהוט , שנון ובעל קריזמה שחסרה לכמה מעו״ד שאני מכירה
Shira C.
Shira C.
04:43 24 Jul 24
בכל יום רואים אלפי עורכי דין אבל לא בכל יום רואים עורך דין שתופס את תשומת הלב שלך, שמדבר ממקום כנה ואמיתי, שמשדר רצינות חכמה ומקצועיות, אחד כזה שעושה למקצוע עריכת הדין שם טוב.מבחינתי ככה צריך להיות הסטנדרט של כל עורך דין, קודם כל בנאדם אחרי זה עורך דין ממולח מקצוען. תודה שבאנו.
Gal B.
Gal B.
00:08 24 Jul 24
מספר 1 בתחומו! עו״ד מקצועי, יסודי ואנושי.נותן שירות ברמה גבוהה וקפדנית, ממליצה בחום.
אורלי ג.
אורלי ג.
23:30 23 Jul 24
אם אתם מחפשים עו״ד מבריק, מקצועי, סופר שירותי וכנה אלעד זה האיש!ממליץ בחום.
Zevi P.
Zevi P.
23:14 23 Jul 24
אלוף, קשוב, ומקצועי
לאה מ.
לאה מ.
22:52 23 Jul 24
עורך דין מקצוען שנותן את האמת בפרצוף בלי מסכות.
שמואל ב.
שמואל ב.
22:52 23 Jul 24
עורך דין מס׳ 1!!!!!🏆
rozan A.
rozan A.
22:50 23 Jul 24
נאמן לדרכו, ולטובת עמו. בין העו"ד הבודדים עם עקרונות שלא מתייפיפים.
שרה ש.
שרה ש.
22:41 23 Jul 24
מקצועניות וכנות
ריקי רוזנפלד // א.
ריקי רוזנפלד // א.
22:40 23 Jul 24
עורך דין ענייני שלא מפחד להגיד את האמת גם אם היא כואבת!
ori Z.
ori Z.
22:40 23 Jul 24
משדר ידע רב ומקצועיות
ruchami E.
ruchami E.
22:33 23 Jul 24
אלוף!!
Batsheva B.
Batsheva B.
22:25 23 Jul 24
משרד של מקצוענים
שמעון ב.
שמעון ב.
22:21 23 Jul 24
כריש ללא ספק
מיכל ק.
מיכל ק.
22:00 23 Jul 24
לא צרכתי את שירותיו של אלעד שאול כעו״ד אך התרשמתי מתכונותיו הבולטות שודאי מעידות על בעל המקצוע שהוא. ניכר שמדובר באדם ישר והגון.
Shira B.
Shira B.
21:58 23 Jul 24
אלעד היקר עורך דין הגון וישר,פניתי אליו לצורך ייעוץ וקיבלתי מענה מהיר, חד ומקצועי ביותר.ממליצה בחום רב!
keren S.
keren S.
21:55 23 Jul 24
מקצוען, יסודי ואנושי!
Roni C.
Roni C.
21:53 23 Jul 24
לא תמצאו בן אדם ישר אמין ומקצועי כמו אלעד!שווה כל שקל!
נתן ל.
נתן ל.
21:45 23 Jul 24
עו״ד אלעד וירטואוז, מקצועי, יסודי, חד וידען!!ובי באופן אישי הוא מעורר השראה רבה..
רינת בן ש.
רינת בן ש.
21:45 23 Jul 24
אין כמו אלעד. איש יקר, ישר ואמיתי עם הלב במקום הנכון.
Dan S.
Dan S.
21:44 23 Jul 24
מספר 1
lulu
lulu
21:37 23 Jul 24
עו"ד מקצועי חד מיומן ואמין! שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. ממליצה בחום!
נוי נ.
נוי נ.
21:33 23 Jul 24
עורך דין פלילי מהמקצועים שיש!
אליהו ז.
אליהו ז.
21:29 23 Jul 24
עו"ד מספר 1 בתחומו ומעבר לכל בנאדם ישר שמדבר בגובה העיניים לא תתחרטו
Alon K.
Alon K.
21:29 23 Jul 24
רמה אחת מעל כולם 🏆מומלץ בחום!!
Shimon D.
Shimon D.
21:29 23 Jul 24
עו"ד אלעד שאול, ערכי, מוסרי ענייני ,מקצועי ומדוייק. 🎯
אלין י
אלין י
21:25 23 Jul 24
אמנם לא הייתי לקוחה שלו, אך כעוקבת באינסטוש התרשמתי מאוד מהשירות המעולה שהוא מעניק ללקוחותיו ומהיותו אדם אינטליגנטי ומרשים. אלעד משדר מקצועיות ובקיאות בתחום המשפטי, ומצטייר כאדם נעים ומסביר פנים. אז אם אתם מחפשים עו"ד פלילי תותח עם יחס אישי ואנושי, נראה כי עו"ד אלעד הוא הבחירה הטובה ביותר!!!
הודיה א.
הודיה א.
21:22 23 Jul 24
היי,שירות מדהים ומקצועי!אדם אנושי,מקצוען ברמות ועושה את עבודתו על הצד הטוב ביותר❤️🫶
חזן א.
חזן א.
21:22 23 Jul 24
שילוב מנצח של מסירות, רגישות, אינטליגנציה ומקצועיות שיא. אפשר לסמוך עליו בלב שקט.
Yael M.
Yael M.
21:19 23 Jul 24
אלעד שאול הינו עו״ד מצויין אשר שמו הולך לפניו, אם תצטרכו את שירותיו - אתם בידיים טובות! אדם משכמו ומעלה.
ליאל ר.
ליאל ר.
21:18 23 Jul 24
מקצועיות ואמינות שיא, לצד יחס מכיל ומכבד.
יוסי בן ח.
יוסי בן ח.
21:17 23 Jul 24
מקצועי מאוד, הפליליסט הטוב ביותר בפער.
גיא ש.
גיא ש.
21:16 23 Jul 24
עו''ד אמין, מקצועי ויסודי.אחד לדןר!
Miri V.
Miri V.
21:13 23 Jul 24
עו"ד תותח!
שמעון מ.
שמעון מ.
21:12 23 Jul 24
עו״ד אלעד שאול מקצועי ובעל ניסיון רב!! ממליצה
חלי ע.
חלי ע.
21:11 23 Jul 24
עורך דין אלוף ומקצועי שהוא קודם כל בן אדם טוב.מומלץ!!!
שני נ.
שני נ.
21:10 23 Jul 24
עו"ד מצוין, מבריק ומוכשר..
Amiel L.
Amiel L.
21:05 23 Jul 24
עורך דין מקצועי ברמות, אחלה יחסי אנוש יודע לעשות את העבודה!ממליץ בחום
גל כ.
גל כ.
21:00 23 Jul 24
עו''ד מקצועי ואמין ממליץ בחום
יצחק ז.
יצחק ז.
20:59 23 Jul 24
אלעד איש חד, עבודה יסודית בלי לפספס כלום בדרך.ישר כח
ishaia R.
ishaia R.
20:54 23 Jul 24
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!