תלונת שווא על תקיפת בת זוג

לצד מקרים של אלימות בין בני זוג שהם אירועים חמורים למדי וצריך להתייחס אליהם במלוא הרצינות, לצערנו הרב קיימים מקרים מכוערים של הגשת תלונת שווא על תקיפת בת זוג שלא היו ולא נבראו. תלונות שקריות אלו יכולות להרוס את החיים של בן הזוג שכנגדו הוגשה התלונה על לא עוול בכפו. במאמר הקרוב שנכתב על ידי עו"ד פלילי מומחה בתחום, עו"ד אלעד שאול, נעסוק בתלונות שווא על תקיפת בת זוג ומה צריך לעשות אם זה קורה.

 

תלונת שווא על תקיפת בת זוג – קווים לדמותה

תלונת שווא על תקיפת בת זוג היא תלונה שקרית של בת זוג נגד בן זוגה בטענה שזה תקף אותה. כמו כן, תלונות שווא בין בני זוג יכולות לנבוע מכל מיני מניעים, לרבות נקמה, עוינות, בצע כסף והשגת יתרון באמצעות הגשת תלונת שווא בהליך גירושין. למרות שתלונת השווא כשלעצמה אינה קובעת שבן הזוג אשם בתקיפה, הוא בכל זאת צפוי להתמודד עם השלכות קשות בתחומי חיים רבים, באופן מידי וגם לטווח הבינוני והרחוק.

 

השלכות של תלונת שווא על תקיפת בת זוג

גבר שנחשד בתקיפת בת זוגו יסבול ויתמודד עם השלכות מורכבות, החל מפגיעה בשמו הטוב, התמודדות עם חקירה פלילית משפילה, מעצר והליכים משפטיים, פגיעה במערכות היחסים בחייו ודרך התדרדרות במצב הנפשי ועד פגיעה ישירה בקריירה. כך למשל, גברים רבים המועסקים בתחום האבטחה סובלים מביטול רישיון הנשק שלהם מיד עם הגשת תלונת השווא על תקיפת בת זוג.

כל אלו הם רק חלק מהמצבים הקשים שמושא לתלונת שווא על תקיפת בן זוג עשוי לפגוש במהלך הדרך. עם זאת, חשוב להבין שתלונת שווא אינה גזרת גורל ובהינתן שבן הזוג שנפל קורבן לתלונת שווא פועל בצורה נכונה, הוא יכול לנקות את שמו ולהחזיר את חייו למסלול התקין בעזרת עורך דין פלילי שמנוסה בתיקים כאלו.

 

משמעות משפטית  – איך הרשויות מתייחסות לתלונות שווא?

על פי החוק, תלונות שווא הן עבירה פלילית שנושאת עונשים משמעותיים, לרבות עונשי מאסר. אך בפועל, במקרים של תלונות מצד נשים על תקיפה ואלימות, הרשויות לא נוהגות להשית עונשים על מתלוננות השווא ולעיתים אף לא מזמנות אותן לחקירה בחשד למסירת ידיעה כוזבת. הסיבה לכך היא החשש שאם יוטלו עונשים על מתלוננות שווא, אז נשים שהותקפו באמת יחששו להתלונן כי אולי הן יענשו על כך.

למרות זאת, יש לא מעט פעולות שאפשר לעשות על מנת לבוא חשבון עם מתלוננת שווא ויש כמה צעדים שחשוב לבצע במקרה של תלונת שווא, כשהעיקריים שבהם הוכחת החפות של הנחקר, נקיטת פעולות לסגירת התיק הפלילי נגדו וכן הגשת תביעה לפיצויים בגין תלונת השווא והנזקים שהיא גרמה לקורבן.

 

מה עושים במקרה של תלונת שווא על תקיפת בת זוג?

אם הוגשה נגדכם תלונת שווא על תקיפת בת זוג, הדבר הראשון שאתם חייבים לעשות הוא לפנות לייעוץ משפטי. כמשרד עורכי דין פליליים, יוצאי הפרקליטות ורשויות אכיפת החוק, הענקנו ייעוץ וליווי משפטי למאות לקוחות מרוצים שנפלו קורבן לתלונות שווא על תקיפה וסייענו להם להוכיח את חפותם, הובלנו לסגירת התיקים הפליליים ובמקרים רבים אף בעילה של העדר אשמה פלילית. חשוב לזכור, למרות שמערכות החוק זהירות בכל מה שנוגע לתקיפת נשים, כאשר ההוכחות מצביעות על תלונת שווא מערכות החוק מזכאות את בני הזוג שהואשמו בצורה שקרית. במידה ונפלתם קורבן לתלונת שווא, פנו אלינו עוד היום ותפוצצו את הבלון הזה לפני שהוא גדל לממדי ענק.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

מידע נוסף בנושא תלונות שווא

ישנם סוגים רבים של תלונות שווא, במאמרים הבאים תוכלו ללמוד עוד על הניואנסים השונים בכל תרחיש, וכיצד בדיוק להתנהל מולם בחוכמה.

5 מתוך 5 - (2 הצבעות)
שאלות ותשובות
תלונת שווא על תקיפת בת זוג היא תופעה מכוערת במסגרתה בנות זוג מתלוננות על תקיפה שלא הייתה ולא נבראה מצד בן זוגם. כמו כן, תלונות שווא עשוית להשפיע באופן דרמטי על חייהם של אלו שנגדם הוגשה התלונה, כך שקרוביהם עלולים להתרחק מהם וכשיש ילדים בתמונה המשמעות עשויה להיות חמורה אף יותר.
בראש ובראשונה, פנו לייעוץ משפטי מטעם עו"ד מומחה בתחום, כמו אלו של משרדנו. במסגרת הייעוץ המשפטי, נוכל להבין את אופי המקרה, נגבש הגנה חזקה, נאסוף ראיות מזכות ונלווה אתכם יד ביד על לזיכוי המיוחל. לשמחתנו, כבר הצלחנו להעניק עתיד חדש למאות לקוחות שפנו אלינו עם מצב דומה, אל תסכנו את העתיד שלכם ובואו להשיב לעצמכם את שמכם הטוב.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא תלונת שווא על תקיפת בת זוג?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!