תביעה אזרחית על תלונת שווא

האם האשימו אתכם בפשע שלא ביצעתם? זאת חוויה קשה במיוחד שיכולה לשנות את החיים, לגרום ללחץ, חרדה ופגיעה במוניטין. חשוב להבהיר – אם הגישו נגדכם תלונת שווא, יש מספר דרכים משפטיות באמצעותן תוכלו להגן על זכויותיכם ועל שמכם הטוב, ולהשיג צדק – אחת מהן היא תביעה אזרחית על תלונת שווא.

 

מהי תלונת שווא?

תלונת שווא מתרחשת כאשר מישהו מגיש בכוונה תלונה לרשויות, כמו המשטרה או רשויות אכיפת חוק אחרות, שאינה נכונה או מטעה. כמו כן, מידע כוזב זה עלול להוביל לחקירות, מעצרים ואף הגשת כתב אישום פלילי נגד אדם חף מפשע.

 

ההשלכות של תלונות שווא

תלונות שווא, המכונה גם מסירת ידיעה כוזבת, לא רק מבזבזות משאבי אכיפת חוק יקרים, דבר שהמדינה רואה בחומרה, אלא גם מכתימות את המוניטין של מי שהוגשה נגדו תלונת שווא. המצוקה הרגשית והנזק הנגרמים על ידי האשמות חסרות בסיס יכולים להיות עצומים, ולהשפיע על כל תחומי החיים, לרבות מערכות יחסים אישיות, קריירה ורווחה כללית.

 

נקיטת צעדים משפטיים – תביעה אזרחית על תלונת שווא

אם אתם מוצאים את עצמכם במצב שבו הואשמתם לשווא, יש לכם את הזכות להשיב את הצדק ולתקן את המעוות. לשם כך, ניתן להגיש תביעה אזרחית נגד מי שהגיש את תלונת השווא. פעולה משפטית זו מבוססת על העיקרון של דרישת פיצוי על הנזקים שנגרמו עקב האשמות השווא לצד תביעה על רכיב פיצוי ללא הוכחת נזק.

עו"ד אלעד שאול הוא מומחה בתחום הפלילי ושירת מאות לקוחות מרוצים בתביעות שונות, אם אתם שוקלים לגשת להליך של תביעה אזרחית על תלונת שווא הוא האיש המתאים למשימה.

 

באילו מקרים אפשר להגיש תביעת אזרחית על תלונת שווא?

כדי להצליח בתביעה אזרחית בגין תלונת שווא או מסירת ידיעה כוזבת, ישנן מספר דרכים המבוססות על מספר עילות משפטיות רלוונטיות. כמו כן, כדי להחליט באיזו עילה כדאי להגיש את התביעה, מומלץ להיוועץ בעו"ד מוסמך שיידע להתאים בין פרטי המקרה לבין עילה המתאימה, וכן לאופי הפיצוי.

לצורך העניין, תחת עילת לשון הרע לא תצטרכו להוכיח שנגרם לכם נזק כלשהו במסגרת תלונת השווא כדי לקבל פיצוי ללא הוכחת נזק, זאת בניגוד לחלק מהעילות האחרות שבמסגרתן תצטרכו להוכיח שנגרם לכם נזק, כמו עוולת הנגישה לפי פקודת הנזיקין.

 

האם צריך לסגור את התיק הפלילי לפני שתובעים?

כשנפתח תיק פלילי נגד חשוד, הוא מזומן לחקירה תחת אזהרה במשטרה ומשטרת ישראל אוספת ראיות ועדויות גם ממעורבים נוספים, כולן מתועדות בתיק החקירה. כל עוד תיק החקירה פתוח, בתי המשפט בהליך האזרחי נוטים שלא להתערב ולדון בתיק מתוך החשש לשיבוש הליכי החקירה והפרעה למשטרת ישראל.

לכן ברוב המקרים אני ממליץ לפעול, בראש ובראשונה, לסגירת התיק הפלילי לפני שמגישים תביעה על תלונת שווא. חשוב לפעול באמצעות עו"ד מומחה כדי להגדיל את הסיכוי לסגירת התיק מעילת היעדר אשמה פלילית (חוסר אשמה), מה שיגדיל את הסיכוי לקבלת פיצויים.

 

פיצויים על תלונת שווא

במידה ואכן תיגשו להליך של תביעה אזרחית בעזרת עו"ד מוביל, ובית המשפט יפסוק לטובתכם, אתם עשויים להיות זכאים לפיצויים בגובה משתנה, לרבות:

  • פיצוי כספי בגין נזק: אתם יכול לקבל פיצוי כספי לכיסוי הנזקים שנגרמו לכם, לרבות הוצאות משפט, פגיעה בשם הטוב וכדומה.
  • פיצוי ללא הוכחת נזק: תוכלו לקבל פיצוי על עצם הגשת תלונת השווא, הפגיעה בשם הטוב שלכם, לשון הרע, הפגיעה בפרטיות ועוד, ללא הוכחת נזק.
  • התנצלות: בית המשפט עשוי להורות על מי שהתלונן תלונת שווא לפרסם התנצלות רשמית, תוך הכרה בשקר של תלונתו.

כמו בכל תיק משפטי, כדי להצליח להשיג את התוצאה המתבקשת בסוף התיק, יש לפעול בצורה מסודרת וחכמה למן ההתחלה! לכן חשוב לבחור עו"ד איכותי ומומלץ לליווי וייעוץ בהליך.

 

התייעצות עם עורך דין פלילי

הבנת המורכבות המשפטיות של תביעה אזרחית על תלונת שווא יכולה להיות מאתגרת, במיוחד בתקופה כל כך טעונה רגשית וביחוד שאימת הדין הפלילי מרחפת מעל ראשכם. במסגרת ניסיוננו רב השנים, שירתנו מאות לקוחות מרוצים ויחד איתם השגנו את התוצאות הרצויות בתביעות אזרחיות על תלונות שווא. אם אתם שוקלים לגשת להליך של תביעה אזרחית, פנו אלינו ויחד נבין אם כדאי לעשות זאת בהתאם למקרה הספציפי שלכם.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

מידע נוסף בנושא תלונות שווא

ישנם סוגים רבים של תלונות שווא, במאמרים הבאים תוכלו ללמוד עוד על הניואנסים השונים בכל תרחיש, וכיצד בדיוק להתנהל מולם בחוכמה.

5 מתוך 5 - (1 הצבעות)
שאלות ותשובות
תביעה אזרחית בגין תלונת שווא היא הליך משפטי שמאפשר לאנשים חפים מפשע שהתלוננו נגדם לדרוש פיצוי על נזקים שנגרמו עקב האשמות הללו. כמו כן, ההליך המשפטי וההוכחות שיצטרכו להינתן במסגרתו תלויים בפרטי המקרה הייחודיים ובעילה שמסגרתה תוגש התביעה. כדי לדעת אם כדאי לתבוע ואם כן תחת איזו עילה, כדאי לפנות לעו"ד פלילי מומחה בתחום – עו"ד אלעד שאול.
תביעה אזרחית מוצלחת עשויה להוביל לפיצוי כספי על עוגמת נפש והפסדים, ואפילו התנצלות רשמית מהמתלוננים. התייעצות עם עורך דין פלילי מנוסה יכולה לעזור לנהל את התהליך בצורה יעילה ולהביא לפיצוי המקסימלי בהתאם למקרה שלכם.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא תביעה אזרחית על תלונת שווא?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!