ביטול רישיון נשק

עורך דין לרישוי נשק

רישיון לשאת אקדח, בין אם נשק אישי ובוודאי כאשר מדובר בנשק ארגוני – הוא עניין בעל משמעות רבה במדינת ישראל ובמצב הבטחוני השורר כאן בעשורים האחרונים. חקירה במשטרה, תלונת שווא, מידע מודיעיני ואפילו מצב רפואי עשויים להוביל את המשטרה והמשרד לבטחון פנים לשלול את רישיון הנשק של אדם באופן חד צדדי. כיצד מחזירים רישיון נשק? יש אפשרות לערור או לערער? עורך דין אלעד שאול, מומחה לרישוי נשק, מסביר.

 

דחו את בקשתי לרישיון נשק, מה עלי לעשות?

ניתן להגיש ערר לוועדת הערר במשרד לביטחון הפנים ב תוך 45 ימים מיום שבו נדחתה בקשתכם לרישיון לנשק אישי. אם חלפו 45 ימים, ניתן להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי. מומלץ למהר ולהגיש את הערר בתוך 45 ימים שכן עתירה מנהלית היא הליך יקר וסיכויו אינם גבוהים. קיימת חשיבות בהתייעצות מוקדמת עם עורך דין לרישוי נשק אשר יכול לסייע לכם בסיכויי ההצלחה בקבלת רישיון הנשק.

 

שללו לי את הרישיון לנשק, מה עלי לעשות?

התשובה נגזרת באופן ישיר מהסיבה שבגינה נשלל הרישיון שלכם לשאת אקדח. ישנן סיבות רפואיות, סיבות מנהליות ולעתים אף שלילת רישיון עקב פתיחת תיק במשטרה. למרות שמדובר במקרה סבוך יותר מדחיית בקשה לרישיון אקדח, התשובה נותרת בעינה. ניתן להגיש ערר לוועדת הערר במשרד לביטחון הפנים בתוך 45 ימים מיום שבו נשלל רישיונכם לשאת אקדח.

אם נחקרתם במשטרה ויש תיק חקירה פתוח יש לבחון את האפשרות להגיש בקשה לסגירת תיק החקירה ורק לאחר מכן להגיש ערר לוועדה. כמו כן, במידה ותיק משטרה נגדכם נסגר בחוסר ראיות או בחוסר עניין לציבור, יש לבחון את האפשרות להגיש בקשה לשינוי עילת הסגירה לחוסר אשמה. לאחר שינוי עילת הסגירה, ניתן יהיה לקבל את הנשק בחזרה.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

איך עובד הליך הערעור על רישיון נשק?

הלשכה לרישוי כלי ירייה היא גוף שלטוני בעל סמכויות מעין שיפוטיות. כל אדם אשר רואה עצמו נפגע מהחלטת רשות מוסמכת רשאי להגיש עליה ערר בכתב תוך 45 ימים מהמועד בו קיבלה הרשות את ההחלטה. זאת אומרת, שאם פקיד רישוי כלי ירייה דחה את בקשתך לקבלת רישיון לאקדח או החליט לקחת את רישיונך לאקדח ולהורות לך להפקיד את האקדח בתחנת המשטרה, יש לך את הזכות להגיש ערר לוועדת הערר ולטעון את טענותיך.

הערר נדון בפני וועדת ערר של האגף לרישוי כלי ירייה אשר מעיינת בערר ובוחנת את הטיעונים והנימוקים שנכללו בו. חשוב להגיש את הערר באמצעות עורך דין לרישוי נשק, אשר שוטח את הטענות המשפטיות הנכונות ומצרף את המסמכים הנדרשים אשר יכולים לסייע ולהעלות את הסיכוי להצלחת הערר ולהחזרת רישיון האקדח, בעשרות אחוזים.

שימו לב שיש למהר ולפנות לעורך דין, מכיוון שאם חלף הזמן הקבוע בחוק להגשת הערר יהיה עליכם להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי הקרוב ללשכת הרישוי בעירך, ולבקש מבית המשפט להורות לפקיד רישוי כלי הירייה ו/או לוועדת הערר, לבחון מחדש את החלטתם או לחילופין, להורות על שינוי החלטת פקיד הרישוי או החלטת הועדה ואישור רישיון כלי הנשק לעותר.

 

נחקרתי במשטרה ונשלל לי רישיון הנשק, מה עושים?

כאשר בעל רישיון נשק נחקר במשטרה, או כאשר מבקש רישיון נשק נחקר במשטרה, המשטרה מעבירה את המידע ישירות למשרד לבטחון פנים, האגף לרישוי כלי יריה. כך שכל חקירה משטרתית עלולה להוביל לשלילת רישיון נשק פרטי או לסירוב מצד הרשות לאשר רישוי נשק. ניתן לפעול במגוון מישורים, בערר על ההחלטה, בעתירה מנהלית, בעתירה לסגירת תיק החקירה במשטרה וכדומה. מומלץ לפנות לעורך דין על מנת לקבל סיוע מקצועי.

 

עורך דין מומחה לרישוי נשקים

משרד עורך דין פלילי אלעד שאול ושות׳ וצוות המשרד מתמחה במשפט פלילי וברישוי כלי ירייה, משרד מנוסה בהגשת עררים לוועדת הערר של המשרד לביטחון פנים, ערעורים ועתירות מנהליות להשבת רישיון נשק או לאישור רישיון נשק ואקדח.

עורך דין שאול בוגר האוניברסיטה העברית, בעברו תובע פלילי מפרקליטות מחוז תל אביב, מייצג קהל לקוחות גדול בהליכים פליליים ומנהליים ובין היתר אנשי בטחון ואזרחים מן הישוב, מחזיקי נשק אשר מבקשים להחזיר את הרישיון שנלקח מהם שלא לצורך. ניתן להתרשם ממספר הצלחות, מיני רבות, בהשבת רשיונות נשק:

5 מתוך 5 - (2 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא ביטול רישיון נשק?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה