סחר בסמים ללא עבר פלילי

עבירות סחר בסמים נחשבות בין העבירות הפליליות הקשות ביותר וברוב המקרים גוזרים בתי המשפט מאסרים בפועל על סוחרי סמים, מורים על חילוט של רכוש וכספים לטובת אוצר המדינה ועוד. אך מה קורה במקרה של נאשם שסחר בסמים ואין לו עבר פלילי? האם אפשר להימנע ממאסר בפועל? עו"ד אלעד שאול מסביר:

על חומרת עבירת הסחר בסמים

המחוקק רואה במי שסוחר בסמים כמי שגורם לנזק עצום לחברה. סמים גורמים להתמכרות המשתמשים בהם, לביצוע עבירות פליליות ופוגעים בסדר החברתי ובנורמות הציבוריות. בנוסף, הסחר בסמים מהווה חלק משמעותי מעיסוקם של ארגוני פשיעה, ולכן החוק מבקש שואף למגר את הסחר בסמים כדי לצמצם את מעגלי הפשיעה בחברה.

יפים לכאן דבריו של בית המשפט בע"פ 972/11 מדינת ישראל נ' אמארה (ניתן ביום 4.7.2012) באשר לחומרה של עבירת סחר בסמים :

"את נגע הסמים יש לעקור מן השורש. ייצור, הפצה, סחר וכמובן גם שימוש בסמים – כל אלו מסבים נזק עצום. הנזק נגרם לא רק למעגל הסגור של המעורבים הישירים בביצוע העברות, אלא גם לחברה בכללותה. ייתכן ועבירות הסמים הקשים הן כה נפוצות עד שהתרגלנו אליהן, ואולי אף אבדה לנו הרגישות למחיר שלא רק החברה משלמת אלא גם המשתמש עצמו."

גם במקרה של מי שהוגש נגדו כתב אישום בגין סחר בסמים, ואין לו עבר פלילי, החוק היבש קובע עונש של עד 20 שנות מאסר.

 

פקודת הסמים 

פקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש) התשל"ג – 1973 היא המקור החוקי לעבירות הסמים. סעיף 13 בסימן ב' לפקודה קובע:

"לא ייצא אדם סם מסוכן, לא ייבא אותו, לא יקל על ייצואו או יבואו, לא יסחר בו, לא יעשה בו שום עסקה אחרת ולא יספקנו בשום דרך, בין בתמורה ובין שלא בתמורה, אלא אם הותר הדבר בפקודה זו או בתקנות לפיה או ברשיון מאת המנהל". 

הפקודה קובעת בין היתר שעבירות סמים קשורות לגידול הסמים, סחר בסמים, החזקה של סמים, שימוש בסמים מסוכנים, החזקת כלים ליצור סמים, ייצור עצמי, והדחה של קטין לשימוש בסם. 

התוספת השנייה לפקודת הסמים קובעת את רשימת הסמים המסוכנים שמתעדכנת מפעם לפעם ובהם בין היתר, חשיש, אקסטזי, LSD, קוקאין, הרואין, וכולי. לפי החוק אסור לעשות שימוש או להחזיק חומרים אילו שמוזכרים בפקודה. עם זאת, יש החרגה לרופא, וטרינר, רופא שיניים או אדם חולה שיש לו אישור מיוחד. 

 

מהו סחר בסמים ?

מדובר בעבירה חמורה מאוד שכוללת בין היתר מכירה של סמים, תמורת כסף או טובת הנאה אחרת. מעשים אלו פוגעים בחברה, בשלום הציבור, ובצרכנים עצמם. סחר בסמים נחשב כביצוע "עסקת סמים" – כדי שהעבירה תחשב כסחר בסמים, יש צורך להוכיח שהסמים עברו מאדם לאדם, סוכם מחירם, ושולם בעדם כסף או תמורה כספית אחרת. במקביל, קיימת גם עבירה של ניסיון לסחור בסמים, עסקה אחרת בסם או החזקת סם שלא לצריכה עצמית.

סחר בסמים הוא פעולה שיש לה אופי מסחרי הקשור לסמים האסורים לשימוש על פי החוק וכולל גם גידול, יבוא ושיווק של סמים, אספקת סמים, תיווך והברחה של סמים וכולי. המטרה של החוק היא כאמור לאסור ולמנוע הפצת סמים אסורים. 

האיסור החוקי מתייחס בעיקר לכמות הסמים. יש כמויות שמותרות לפי החוק לצריכה והחזקה אישית:  למשל מריחואנה עד 15 גר, קוקאין עד 0.3 גר' הרואין עד 0.3 גר', אופיום עד 2 גר', וכולי.  החזקה של כמות גדולה מהמותר לצריכה עצמית אישית, נחשבת כעבירת החזקה שלא לצריכה עצמית, שהעונש עליה הוא כמו העונש על סחר בסמים. כשהמשטרה תופסת אצל החשוד כמות גדולה של סמים מעבר למותר לצריכה עצמית, היא תתמקד בניסיון להוכיח קיום עסקה כדי להפוך את ההחזקה לעבירה סחר, למשל באמצעות חיפוש ותפיסה של אחד מאלו: 

 • כסף מזומן שאין לו הסבר.
 • משקל דיגיטלי לשקילת הסם.
 • שקיות לחלוקת הסם למנות.
 • ספר לקוחות או כל רישום אחר של עסקאות.

חשוב להדגיש, שגם יבוא סמים מוגדר כסחר בסמים, וזאת בשל אופי הפעולה שעולה בקנה אחד עם הברחת סמים. כמו כן מי שקונה סמים ומוכר אותם לחברים ללא כוונת רווח אלא כמעשה חברי, עלול בהחלט להיות מואשם בסחר בסמים, ועל אחת כמה וכמה מי שמעביר ומפיץ סמים למטרת רווח. 

 

למה אדם בלי עבר פלילי סוחר בסמים?

ברוב המקרים צרכני סמים מבצעים פעולות שגרתיות בלי לדעת שהדבר הופך אותם לסוחרי סמים של ממש. כך למשל, צרכן סמים קיבל כסף מחבריו כדי לבצע רכישה משותפת ("להתארגן") – הוא קונה את הסם במרוכז ולאחר מכן מחלק אותו לחבריו. מדובר בפעולה מקובלת יחסית בקרב צרכני סמים, אך היא הופכת את המשתמש לחלק משרשרת ההפצה ולסוחר סמים בפוטנציה. הוא עלול להיחקר באזהרה במשטרה, ויפתח נגדו תיק פלילי שיעבור לפרקליטות לקבלת החלטה.

במקרים נוספים, חשודים ללא עבר פלילי שמשתמשים בסמים "מתגלגלים" לעולם הסחר בסמים בשל הפיתוי לכסף קל, זמין ומהיר. עסקאות סמים מבוצעות היום בקלות רבה דרך הטלגרם ורשת שליחים בפריסה ארצית, בין אם כרשת "טלגראס" ובין אם תוך שימוש בשליחי wolt למשל. כך, קל מאוד לאדם ללא עבר פלילי להתפתות ולהפוך לסוחר סמים בין רגע.

אדם ללא עבר פלילי שהסתבך בתחום הסמים, צריך לפנות בדחיפות ובהזדמנות הראשונה לעורך דין מומחה בעבירות סמים, לקבלת ייעוץ לפני חקירה, להכיר את כל תרגילי החקירה שהמשטרה נוקטת בהם ולהימנע מהפללה עצמית.

 

העונשים על סחר בסמים

החוק מגדיר את כמות הסמים שניתן להחזיק לצורך שימוש עצמי, כאשר מי שמחזיק כמות גדולה מהמותר לשימוש אישי עובר עבירה שעונשה עד 20 שנות מאסר. גם מי שמגדל/מייצר סם, ואפילו היה זה קנאביס לשימוש אישי, עובר עבירה ללא קשר לכמות הסם. סחר בקאנביס הוא אינו חוקי למעט קנאביס רפואי שמכירתו מותרת רק לבעל רישיון למכירה.

העונש על עבירת סחר בסמים הוא עד 20 שנים מאסר. בנוסף יוטלו על מי שהורשע במקרה זה גם קנסות גבוהים, שלילת רישיון, ויפתחו נגדו הליכי חילוט רכוש.

בעקבות הרשעה בעבירת סמים, יוטל לרוב גם קלון. להטלת קלון יש משמעות עתידית בכל הקשור לאבדן משרות, סגירת דלתות בפני תפקיד ציבורי, ופגיעה בשם הטוב. 

 

השיקולים שמשפיעים על הענישה בעבירות סמים 

כשבית משפט בא לגזור את הדין לנאשם שביצע סחר בסמים ללא עבר פלילי, הוא לוקח בחשבון שיקולים כבדי משקל ובין היתר:

 • כמות הסם שנתפסה – ככל שכמות הסם גדולה יותר, כך יגדל העונש.
 • כמות העסקאות שבוצעה – כמות העסקאות שבוצעה תשפיע גם היא על חומרת העונש. סוחר סמים ללא עבר פלילי שביצע עשר עסקאות סמים יקבל עונש גבוה יותר מזה שביצע עסקה אחת.
 • נסיבות העבירה – לנסיבות העבירה יש משקל בכל הקשור לגזר הדין. העובדה שאדם העביר סמים לחברים, או נתפסה באמתחתו כמות מעט יותר גדולה מהמוגדרת ככמות לצריכה עצמית – תשפיע על גובה העונש ושאלת ההרשעה.
 • עבר פלילי – מדובר בשיקול משמעותי. אם הנאשם הורשע בעבירות נוספות שקשורות לסמים, שידול לשימוש בסמים, החזקת סמים, או עבירות אחרות ועוד. אם יש לנאשם עבר פלילי, העונש עלול להיות חמור, בעוד שאם עברו נקי, תיתכן הקלה בעונש ואפשר אף לשאוף לאי הרשעה.
 • מצב בריאותי וכלכלי של הנאשם – בחלק מהמקרים, הוכחת מצב בריאותי קשה עשוי לסייע בהפחתת העונש.
 • הבעת חרטה מצד הנאשם – נאשם ששיתף פעולה עם רשויות האכיפה, הביע חרטה ולקח אחריות צפוי להקלה בעונש. יחד עם זאת, חשוב לבחון היטב באיזה תיק להביע חרטה ומתי העיתוי הנכון, שהרי חרטה מהווה הודאה בעבירה ולעיתים ניתן להוביל לסגירת התיק הפלילי, והבעת חרטה תסכל זאת.
 • אינטרס ציבור– מדובר באינטרס שנמצא תמיד מאחורי הקלעים באשר לגזירת העונש בפלילים.

שכנוע של בית המשפט לגבי כך שמדובר באדם נורמטיבי, ושהקלון יפגע בעתידו התפקודי ותעסוקתי, יכול להשפיע על הפחתת העונש, או הגעה להסדר טיעון ואפילו למחיקת העבירה ללא הרשעה או קלון; לשם כך מומלץ לפנות לעורך דין פלילי מומחה לעבירות סמים.

 

הנסיבות האישיות של הנאשם והחשיבות של תסקיר מבחן 

שירות המבחן למבוגרים הוא גוף חיצוני לבית המשפט, תחת משרד הרווחה, שבודק את הנסיבות האישיות והחברתיות של הנאשם ובודק אם יש מקום להליכי טיפול ושיקום שיכולים להשפיע על גזר הדין. בסיום הבדיקה, עורכת קצינת המבחן חוות דעת המכונה תסקיר ובסופו היא ממליצה לבית המשפט מה לעשות בעניין הנאשם ואיזה עונש לגזור עליו, אם בכלל. לצד שירות המבחן למבוגרים קיים גם שירות המבחן לנוער, הבוחן קטינים שהועמדו לדין.

בין יתר הבדיקות ,בוחן שירות המבחן את מכלול הנסיבות שהובילו את הנאשם לבצע את העבירה כגון: 

 • מצב משפחתי
 • העדר עבר פלילי
 • תרומתו לחברה
 • עיסוקו של הנאשם
 • עתידו כעובד יעיל
 • סיכויי חזרתו לבצע עבירות
 • ההשפעה על הקורבן
 • ועוד מגוון בדיקות ונסיבות

שירות המבחן גם שוקל השתלבות של הנאשם בהליך טיפולי כדי להפחית את הסיכוי לביצוע עבירות נוספות בעתיד, למשל, השתלבות טיפול קבוצתי או פרטני, גמילה מסמים וכדומה.

בע"פ 329/87 בר און נגד מדינת ישראל קבע בית המשפט  "גם בענישה של פשע נתעב כגון הפצת סם המוות למען בצע כסף, יש להביא בחשבון נסיבות אישיות מקלות וסיכויי שיקום". 

כך יתכן, שבית המשפט יתייחס לנאשם שאין לו עבר פלילי ולא היה קשור לפלילים, כמי שלא  היה מודע למעשים שעשה, שנחשבים לעבירת סחר בסמים ואין אדם מוכשר וראוי יותר לשכנע את בית המשפט להקל עם הנאשם מאשר עורך הדין הפלילי המייצג אותו ומסנגר עליו.

בית המשפט ללא ספק נותן משקל משמעותי לעברו הפלילי של הנאשם, לדוגמה במקרה אברהם חוטובלי גזר בית המשפט על נאשם בסחר בסמים ללא עבר פלילי מאסר של שנה וחצי בלבד (ת.פ. 436/98 מדינת ישראל נגד חוטובלי אברהם). 

במקרה אחר, גזר בית המשפט שנתיים של מאסר בפועל על מי שנאשם בסחר בסמים כאשר עברו הפלילי היה נקי במהלך 18 שנים. גזר הדין נקבע במסגרת של הסדר טיעון. (ת.פ. 5825/99 מדינת ישראל נגד מויאל אליהו).

לצד אלו, במשרדנו ישנם תיקים רבים של נאשמים בסחר בסמים ללא עבר פלילי שעונשם מסתיים בעונשים מקלים במיוחד כגון של"צ, עבודות שירות או אי הרשעה פלילית.

 

אי הרשעה בעבירת סחר בסמים

נאשם שנמצא אשם בעבירת סחר בסמים צריך להיות מורשע בפלילים, זה הכלל.

החריג לכלל קבוע בע"פ 2083/96 תמר כתב נגד מדינת ישראל המכונה "הלכת כתב" – שם נקבע שאם הנזק שיגרם לנאשם מההרשעה גדול יותר מהתועלת הציבורית מעצם ההרשעה, בית המשפט יכול לשקול לסיים את ההליך ללא הרשעה פלילית, למרות שהנאשם ביצע את המיוחס לו.

כדי להגיע לתוצאה נדירה זו, אנו משלבים את מלוא העוצמה המשפטית שלנו, מצביעים על כשלים, מחדלי חקירה וחוסרים בחומר הראיות, לצד הליכי טיפול, שיקום וחזרה למוטב של הלקוח. אחת המשימות החשובות ביותר כדי לאפשר אי הרשעה, היא להוכיח שתיגרם לנאשם פגיעה קונקרטית בעיסוק או נזק משמעותי להליכי שיקום וטיפול שעבר.

 

חשיבות ההיוועצות עם עורך דין 

המחוקק מחשיב את עבירת הסחר בסמים כעבירה חמורה ביותר מאחר והיא פוגעת ישירות בחברה, הורסת את מרקם החיים התקין של האזרחים, ופוגעת גם במי שעברם הפלילי נקי, והם נקלעו לביצוע העבירה באופן מקרי וללא מודעות וכוונה. 

אין ספק שעבירות סמים הן עבירות קשות שכרוכות בעונשים משמעותיים, ולכן לא ניתן לוותר על ייעוץ וסיוע משפטי מקצועי בעניין זה. חשיבות ההיוועצות עם עורך דין הופכת לקריטית במיוחד, מאחר ומדובר בעונשי מאסר כבדים, וגם בעבירה שהיא עבירת קלון בעלת השלכות והשפעות עתידיות על חייו העתידיים של הנאשם.

אם נתפסתם בשל החזקת סמים, חשוב שתפנו מיד לעורך דין מומחה עוד לפני החקירה במשטרה כדי להתכונן אליה ולהתנהל בה בחוכמה. כל מה שתגידו בחקירה יתועד ויש לו משמעות קריטית להמשך ההליך הפלילי שלכם! 

עבירות הסמים הן חמורות והעונשים כבדים, אולם חשוב שתדעו כי עורך דין מנוסה יוכל לפעול כדי לבטל את ההליך או לסיימו בנזק קטן, או בעסקת טיעון.

עורך דין אלעד שאול, מבכירי עורך הדין הפליליים בישראל ויוצא הפרקליטות, הינו בעל ניסיון עתיר שנים, ידע, מומחיות, ומקצועיות בייצוג בעבירות סחר בסמים. בחירה בעורך הדין אלעד שאול תהיה ההחלטה הנכונה ביותר שתעשו במידה והסתבכתם בחשד למעורבות בעבירות אילו. ניסיונו רב השנים של עורך הדין אלעד שאול, הידע, המיומנות, הנאמנות האישית, והלחימה האמיצה והנחרצת שלו למען הלקוח, יהיו לכם כקרש הצלה במסגרת ההליך הפלילי הקשה והמורכב, ויש בהם כדי לחלץ אתכם מאימת הדין.

סחר בסמים ללא עבר פלילי
סחר בסמים ללא עבר פלילי

 

5 מתוך 5 - (1 הצבעות)
שאלות ותשובות
העונש על עבירת סחר בסמים הוא עד 20 שנות מאסר, קנסות גבוהים, שלילת רישיון, וחילוט רכוש. בעקבות הרשעה בעבירת סמים יוטל גם קלון, שיש לו משמעות עתידית ופגיעה בשם הטוב. כדי להימנע מעונשי מאסר כבדים והרשעה, יש לפנות לקבלת ליווי משפטי מעורך דין פלילי מומחה לעבירות סמים.
בבואו לגזור את העונש יתחשב בית המשפט בכמות הסמים שנתפסה, בנסיבות העבירה, בעבר הפלילי של הנאשם (שיקול חשוב מאוד כאשר העדר עבר פלילי ישפיע על הפחתת העונש), במצב הבריאותי והכלכלי של הנאשם, בהבעת חרטה מצד הנאשם, באינטרס הציבור, ובתסקיר המבחן שמפרט את הנסיבות האישיות והחברתיות של הנאשם (מצבו המשפחתי, עיסוקו, תרומתו לחברה, העדר עבר פלילי, וכולי).
סחר בסמים הוא רכישה או מכירה של סמים הנחשבת לביצוע עסקת סמים. הכוונה שהסמים עברו מיד ליד ושולם בעדם כסף או תמורה שוות כסף. סחר בסמים כולל גם גידול, יבוא ושיווק של סמים, אספקת סמים, תיווך והברחה של סמים וכולי. החוק מאפשר להחזיק סמים בכמות מסוימת מאוד לצריכה עצמית כמו מריחואנה 15 גר, קוקאין עד 0.3 גר' הרואין עד 0.3 גר', אופיום עד 2 גר. כל כמות גדולה מכך נחשבת החזקת סם שלא לצריכה עצמית, השקולה לסחר בסמים.
כן. יש להוכיח פגיעה קונקרטית בעיסוק של הנאשם, נסיבות אישיות חריגות, הליך שיקומי פנטסטי ועוד. לקריאה נוספת כנסו.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא סחר בסמים ללא עבר פלילי?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה