עבירות מרמה

עורך דין פלילי מומחה לעבירת מרמה

עבירות המרמה הן מהנפוצות בתחום המשפט הפלילי בישראל. בין יתר עבירות המרמה נפוצות בעיקר עבירת הזיוף, קבל דבר במרמה והשימוש במסמך מזויף.

אם זומנת לחקירה במשטרה בגין עבירת מרמה, או הוגש נגדך כתב אישום המייחס לך עבירת מרמה כגון זיוף, שימוש במסמך מזויף או קבלת דבר במרמה – משרד עו"ד פלילי אלעד שאול יכול לסייע לך!

משרדנו מנוסה בייצוג חשודים ונאשמים במקרים של עבירות מרמה מורכבות בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ.

עונש על עבירות מרמה והונאה

העונש על עבירות מרמה והונאה משתנה מאחר וישנן עבירות מרמה והונאה שונות ולצד כל אחד מהן ענישה שונה.

בגין קבלת דבר במרמה קיים עונש מאסר אשר דינו מאסר שלוש שנים כאשר העבירה מבוצעת בנסיבות רגילות.

בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות עונש מאסר יכול להגיע עד חמש שנות מאסר.

עבירת הזיוף ועבירת השימוש במסמך מזויף מתחלקות לשלושה חלקים ולכל אחד מהם עונש שונה.

זיוף רגיל עונשו עד שנת מאסר בעוד שזיוף בכוונה לקבל דבר עונשו עד שלוש שנות מאסר, ולבסוף זיוף בנסיבות מחמירות עונשו חמש שנות מאסר.

נשאלת השאלה, מה ההבדל בין נסיבות רגילות לנסיבות מחמירות? הכל תלוי בנסיבות המקרה, במספר הפעמים שבוצעה העבירה, בכמויות הכסף שהתקבלו בגין העבירה ובאופי הפעילות של הנאשם או החשוד.

נסיבות הקשורות לנאשם, כגון העדר עבר פלילי ותרומתו לחברה יכולות להשפיע בהחלט על גובה העונש ועל עצם הגשת כתב האישום.

לשם שמירה על זכויותיך מומלץ לפנות עורך דין פלילי מומחה בתיקי מרמה בהקדם האפשרי.

הגדרת מרמה

סעיף 414 לחוק העונשין מגדיר "מרמה": "טענת עובדה בעניין שבעבר, בהווה או בעתיד, הנטענת בכתב, בעל פה או בהתנהגות, ואשר הטוען אותה יודע שאינה אמת או שאינו מאמין שהיא אמת".

מדובר בהגדרה רחבה מאוד אשר יכולה לכלול בתוכה קשת רחבה של פעולות. הלכה למעשה, כל טענה בזמן עבר, הווה או עתיד, אשר המרמה מביע בכל דרך שהיא, בעל פה, בכתב או בהתנהגות, תוך שהוא יודע שהיא לא אמת – נחשבת למרמה על פי החוק.

הסעיף ממשיך להגדיר את מרכיבי המרמה וקובע כי "לרמות": "להביא אדם במרמה לידי מעשה או מחדל", זאת אומרת, כדי להיחשב 'רמאי' בעיני חוק העונשין על מעשה המרמה שלך להניע אדם לעשות מעשה או להניע אותו לא לעשות מעשה שהוא תכנן לעשות. כך למשל עבירת קבלת דבר במרמה מחייבת שהנאשם יקבל מן הקרבן דבר של ממש והכל לאור מעשה המרמה אשר בלעדיו לא ניתן היה לקבל את הדבר.

למידע ספציפי על עבירות המרמה הושנות לחץ על הקישורים הבאים:

זימון לחקירת משטרה בחשד למרמה

עבירות המרמה השונות מטופלות על ידי יחידת ההונאה במשטרת ישראל.

בכל מחוז של המשטרה קיימת יחידה מקצועית המתמחה בעבירות הונאה ומרמה, זיוף ועבירות שנעשו בתחבולה ובמקצועיות. אם זומנת לחקירה במשטרה בחשד לעבירת מרמה, קבלת דבר במרמה, זיוף או שימוש במסמך מזויף, פנה בדחיפות ליעוץ לפני חקירה באמצעות עורך דין פלילי המתמחה בתחום עבירות מרמה והונאה.

חשוב לדעת! כל מה שתגיד בחקירה ישמש נגדך בבית המשפט, כמו כן, מה שלא תציין בחקירתך לא תוכל לציין לאחר מכן או שמשקל הדברים יהיה נמוך מאוד (עדות כבושה).

קשה לתאר במילים את חשיבות ההתייעצות עם עורך הדין במעמד החקירה או לפניה, אולם נציים שלעתים מומלץ להגיע עם עורך הדין לתחנת המשטרה בזמן אמת וזאת על מנת לשמור על זכויותיך ולהבהיר לחוקרי המשטרה שעליהם לנהוג בך בכבוד ובכפוף לחוק.

התנהלות נכונה בזמן החקירה יכולה להביא לסגירת התיק ! ממש כך ! קח בחשבון שחוקר המשטרה הוא לא חבר שלך, הוא איש מקצוע מיומן וערמומי אשר חלק מעבודתו היא הוצאת הודאה בביצוע פשע, לשם ביצוע עבודתו בידי החוקר המיומן כלים, תחבולות ותרגילי חקירה שמטרתם לחשוף את האמת ולעתים לגרום להפללה של הנחקר.

זומנת לסור לתחנת המשטרה? אתה מוזמן לפנות לעו"ד פלילי בטלפון03-7775555, או באמצעות הטופס המצורף ועורך דין פלילי מומחה בדיני עבירות מרמה והונאה עבירות ישוב אליך למתן הסבר ראשוני לקראת חקירה במשטרה, מה צפוי לך בחדר החקירות, מה עליך לברר בהגיעך לתחנת המשטרה וכיצד עליך להתמודד עם החשדות. פנייתך חסויה ודיסקרטית לחלוטין.

שימוע לפני הגשת כתב אישום בגין עבירות הונאה ומרמה

סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי קובע כי חשוד אשר נחקר בעבירה מסוג פשע רשאי להגיש בקשה מנומקת בניסיון לשכנע את התביעה מדוע לא להגיש כתב אישום וזאת בתוך 30 ימים מיום שקיבל מכתב המכונה 'מכתב יידוע לחשוד'.

ישנן עבירות מרמה והונאה מסוימות, ניתן להוביל לסגירת התיק עוד במעמד השימוע הפלילי, לפני הגשת כתב האישום, לצורך כך יש לפנות לעורך דין פלילי המנהל תיקי מרמה והונאה ולפנות באמצעותו לפרקליטות או למשטרה במטרה לקיים הליך שימוע בעניינך ולחתור לסגירת התיק או להקלה משמעותית בסעיפי האישום.

כמו בהליך חקירת המשטרה, גם בהליך השימוע, ככל שתקדים לערב עורך דין מומחה ומנוסה בפלילים, כך יגדלו הסיכויים שחומר הראיות בתיק החקירה ישקף את גרסתך ויתמוך בחפותך ! חד משמעית.

כתב אישום בעבירות מרמה וביטול כתב אישום בעבירות מרמה

התמודדות עם כתב אישום הוא עניין מסובך, רגיש שיש לנהל אותו באופן מיומן, חכמם ומקצועי ולכן יש לפנות לאיש מקצוע המתמחה בתחום המשפט הפלילי ומנוסה בניהול תיקי מרמה והונאה.

בעבירות מרמה והונאה הדבר חשוב כפליים. אם הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירות מרמה והונאה, התביעה תצטרך להציג ראיות מסוימות שבלעדיהן לא ניתן יהיה להוכיח את אשמתך בתיקי עבירות הונאה ומרמה.

עורך דין פלילי מיומן בניהול תיקי מרמה והונאה יכול בהחלט להחליש את עוצמת הראיות נגדך, להוביל לביטול כתב האישום נגדך, לתיקון סעיפים בכתב האישום, בנסיבות מסוימות לזיכוי מלא או להסדר טיעון מקל במיוחד.

5 מתוך 5 - (4 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא עבירות מרמה?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי Elad@ese.co.il

שאלות ותשובות
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
מאמרים נוספים בתחום
תיק פלא משטרתי
תיק פל"א

תיק פל"א משטרה הוא אחד המונחים המקצועיים הבולטים במשפט הפלילי ונסקור אותו במאמר זה. מה כולל תיק פל"א, כיצד ניתן לקבל העתק ממנו והאם אפשר לסגור אותו מבלי שיוגש כתב

קרא עוד
היזק לרכוש במזיד
היזק לרכוש במזיד

עבירת היזק לרכוש במזיד היא אחת העבירות הנפוצות במדינת ישראל, אני נתקל בה לא מעט במהלך עבודתי. לרוב, מדובר באירועים יום יומיים שהחריפו לגרימת נזק לרכוש, דוגמת ריב בין בני

קרא עוד
חבלה במזיד ברכב
חבלה במזיד ברכב

חבלה במזיד ברכב היא עבירה חמורה שאנו נתקלים בה לעיתים קרובות במסגרת סכסוכי נהגים בכביש, סכסוכי שכנים, הליכי גירושין או אפילו סתם מתוך ונדליזם. מה העונש על חבלה במזיד ברכב

קרא עוד
הפרת צו הרחקה
הפרת צו הרחקה

הפרת צו הרחקה היא עבירה פלילית המכונה "הפרת הוראה חוקית". צו הרחקה הוא צו שניתן על ידי בית משפט ומטרתו להרחיק אדם מטריד מסביבת מבקש הצו, ההרחקה יכולה להיות פיזית

קרא עוד
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה