זיוף

סעיף 418 לחוק העונשין

עבירת הזיוף לפי סעיף 418 לחוק העונשין מייחסת לנאשם זיוף מסמך, זיוף בכוונה לקבל דבר, וזיוף בנסיבות מחמירות. לכל אחד מאלה עונש שונה ודרגת חומרה שונה.

זיוף ניתן להוכיח באמצעים טכניים, כגון בדיקות מעבדה, ודרך הודאה של חשוד בביצוע הזיוף.

לכן, אם זומנת לחקירה במשטרה בחשד לזיוף, או הוגש נגדך כתב אישום המייחס לך זיוף, זיוף בכוונה לקבל דבר או זיוף בנסיבות מחמירות, משרד עורך דין פלילי אלעד שאול כאן כדי לסייע לך.

משרדנו מנוסה בייצוג חשודים ונאשמים בהליכים פליליים ובתיקי מרמה קלים וחמורים כאחד, בכל רחבי הארץ.

מה העונש על זיוף?

סעיף 418 מחולק לשלושה חלקים, הרישא של הסעיף עוסק בזיוף מסמך לכשעצמו, עבירה שבגינה נקבע עונש של שנת מאסר.

האמצע של הסעיף עוסק בזיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר, עבירה שבגינה נקבע עונש של שלוש שנות מאסר והיא עבירה מסוג עוון.

והסיפא של הסעיף עוסקת בזיוף בנסיבות מחמירות, עבירה שבגינה נקבע עונש של חמש שנות מאסר והיא עבירה מסוג פשע.

כיצד קובע בית המשפט את עונשו של הנאשם? כמו בכל תיק פלילי גם בעבירות הזיוף למיניהן חשוב להדגיש את נסיבות המקרה, נסיבותיו האישיות של הנאשם, עברו הפלילי או העדר העבר הפלילי, תרומתו לחברה וכל נסיבה מקלה אחרת שיכולה לסייע בהפחתת הנזק וצמצום העונש.

כמו כן, חשיפת ליקויים בחומר הראיות ובהתנהלות התביעה עשויה להוביל לזיכוי מעבירת הזיוף, לתיקון מקל של כתב האישום או להקלה משמעותית בעונש.

לשם כך, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין פלילי מומחה לעבירות זיוף ומרמה ליעוץ, ייצוג ובניית קו הגנה. דע לך, הבנת ההליך הפלילי והכרת מה שצפוי לך בהמשך הדרך עשוי לסייע לך להתמודד כראוי, להימנע משגיאות ולהקטין את הנזק.

מהו זיוף?

זיוף יכול להיות עשיית מסמך כוזב או מטעה, שינוי המסמך או פרטים במסמך מתוך כוונה לרמות, חתימה על מסמך ללא סמכות לחתום עליו, בין אם בשמך ובין אם בשם בדוי וכדומה.

ניתן להבחין בין זייפנים מקצועיים אשר מזייפים מסמכים או תעודות עבור אנשים תמורת תשלום, לבין אזרחים נורמטיביים אשר ביצעו עבירת זיוף קלה יחסית וחד פעמית אשר מהווה מעידה לא אופיינית.

עבירת הזיוף היא נפוצה יחסית במחוזותינו וניתן להיתקל בה במקרים של זיוף חתימה על צ'ק, זיוף חתימה על חוזה, זיוף מסמכים שונים כגון אישורי מחלה, חוזים והסכמים ועוד.

כמו בכל עבירות המרמה, גם בעבירת הזיוף ישנה עבירה "בנסיבות מחמירות".

הנסיבות המחמירות נגזרות מאופי הזיוף, איכותו, מספר הפעמים שבוצע הזיוף, היקף הכספים המעורב בפרשה ולשם מה בוצע הזיוף.

כך למשל, שינוי תאריך על צ'ק באופן חד פעמי, ואולי בתום לב, הוא זיוף 'רגיל' בעוד שזיוף תעודת זהות במספר מקרים בתמורה לתשלום, הוא זיוף בנסיבות מחמירות, הן בגלל התשלום והן לאור אופי הזיוף שהרי מדובר במסמך ממשלתי.

בתי המשפט נוטים לייחס לעבירת הזיוף אפקט של מכת מדינה ולכן לעיתים מחמירים עם נאשמים ובעיקר עם אלו שזייפו בנסיבות מחמירות.

עורך דין מומחה לעבירות זיוף

משרדנו מומחה בייצוג חשודים ונאשמים בתיקי זיוף ומרמה, עוד מהזימון לתחנת המשטרה ולאורך כל ההליך הפלילי.

בין היתר, משרדנו מנוסה בסגירת תיקי משטרה ובסגירת תיקים פליליים, הגשת בקשה מנומקת מדוע להימנע מהגשת כתב אישום לפי סעיף 60א ובהטיית תיקים להסדרים מקלים באמצעות שירות המבחן ומחוץ לכתלי בית המשפט.

העונש על עבירות הזיוף השונות נע בין שנת מאסר ועד חמש שנות מאסר, משרדנו מציג ענישה מקלה בעבירות זיוף, מרמה והונאה למיניהן.

משרד עורך דין פלילי אלעד שאול, מומחה לניהול תיקי זיוף ומרמה, מאמין ש פניה מהירה לעורך דין, עוד בשלב בו קיבלתם זימון לחקירה, היא המפתח להצלחה בתיק פלילי.

אולם עדיף מאוחר מאשר לעולם לא, ומשרדנו ממליץ לפנות ליעוץ ולייצוג משפטי בהקדם האפשרי על מנת לגבש קו הגנה ולהתמודד עם ההליך הפלילי בצורה מושכלת וחכמה.

זימון לחקירת משטרה בחשד לזיוף

עבירות הזיוף השונות מטופלות לרוב על ידי יחידות מיוחדות במשטרה, יחידות ההונאה, אשר פזורות ברחבי הארץ.

חוקרי יחידות ההונאה במשטרה הם מקצוענים אמתיים ולא מומלץ להתמודד איתם לבד וללא השכלה משפטית פלילית. אם זומנת לחקירה במשטרה בחשד לעבירות זיוף, הונאה או מרמה, עליך לפנות לעורך דין פלילי בהקדם האפשרי ולקבל יעוץ לפני חקירה במשטרה.

דע לך, כל מה שתגיד בחקירתך ישמש נגדך בבית המשפט, כמו כן, מה שלא תציין בחקירתך לא תוכל לציין לאחר מכן.

טעויות שמבצע נחקר במהלך חקירתו קשה מאוד לתקן והן ישפיעו על המשך ההליך המשפטי ובין היתר על ההחלטה האם להעמיד את החשוד לדין ולהגיש נגדו כתב אישום בגין זיוף ומרמה.

זכור – חוקר המשטרה הוא לא חבר שלך, הוא בעל מקצוע מיומן ומטרתו היא להוציא ממך את האמת במקרה הטוב, ולהוביל להרשעתך המהירה במקרה הרע.

בידי חוקרי המשטרה כלים מתוחכמים ותרגילי חקירה שעשויים להפליל אותך ולמשוך אותך בלשון.

זומנת לסור לתחנת המשטרה? אתה מוזמן לפנות לעו"ד פלילי בטלפון 03-7775555, או באמצעות הטופס המצורף ועורך דין פלילי מומחה בעבירות זיוף ישוב אליך למתן הסבר ראשוני לקראת חקירה במשטרה, מה צפוי לך בחדר החקירות, מה עליך לברר בהגיעך לתחנת המשטרה וכיצד עליך להתמודד עם החשדות. פנייתך חסויה ודיסקרטית לחלוטין.

כתב אישום בגין זיוף

עבירת הזיוף היא עבירה חמורה שהעונש בגינה נע בין שנת מאסר ועד חמש שנות מאסר בנסיבות מחמירות.

אשר על כן, יש להתמודד עם כתב אישום בגין עבירת הזיוף בחכמה וביצירתיות. מומלץ לפנות לעורך דין פלילי מומחה בתחום עבירות המרמה ועבירות ההונאה על מנת שיעניק לך יעוץ וייצוג משפטי, מוקדם ככל האפשר, על מנת לסייע לך ולשמור על חפותך.

יש לציין, ככל שתקדים לפנות לעורך דין פלילי מנוסה כך יגדל הסיכוי להוביל לביטול כתב אישום, להוביל לתיקון כתב האישום, לקדם אפשרות של זיכוי מעבירת המרמה או להשיג עסקת טיעון מקלה.

כך למשל, יש לבדוק האם קיבלת את זכות השימוע הפלילי בטרם הגשת כתב אישום, שאם לא כן, ניתן לעתור לביטול כתב האישום.

עורך דין פלילי אלעד שאול, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, התמחה בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), ניסח והגיש כתבי אישום בשם מדינת ישראל בגין זיוף, זיוף בכוונה לקבל דבר וזיוף בנסיבות מחמירות.

כיום עורך דין פלילי שאול מהווה סנגור פלילי המייצג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי.

במשרדנו עורכי דין פליליים מנוסים המוכנים להעניק יעוץ משפטי וטיפול מן השורה הראשונה לקהל לקוחות המשרד 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בדיסקרטיות מוחלטת.

אנו מנהלים תיקים רבים בתחום המרמה, הזיוף וההונאה, בנחישות וביעילות, כמצופה מעורך דין פלילי פרטי.

5 מתוך 5 - (11 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא זיוף?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי Elad@ese.co.il

שאלות ותשובות
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
מאמרים נוספים בתחום
תיק פלא משטרתי
תיק פל"א

תיק פל"א משטרה הוא אחד המונחים המקצועיים הבולטים במשפט הפלילי ונסקור אותו במאמר זה. מה כולל תיק פל"א, כיצד ניתן לקבל העתק ממנו והאם אפשר לסגור אותו מבלי שיוגש כתב

קרא עוד
היזק לרכוש במזיד
היזק לרכוש במזיד

עבירת היזק לרכוש במזיד היא אחת העבירות הנפוצות במדינת ישראל, אני נתקל בה לא מעט במהלך עבודתי. לרוב, מדובר באירועים יום יומיים שהחריפו לגרימת נזק לרכוש, דוגמת ריב בין בני

קרא עוד
חבלה במזיד ברכב
חבלה במזיד ברכב

חבלה במזיד ברכב היא עבירה חמורה שאנו נתקלים בה לעיתים קרובות במסגרת סכסוכי נהגים בכביש, סכסוכי שכנים, הליכי גירושין או אפילו סתם מתוך ונדליזם. מה העונש על חבלה במזיד ברכב

קרא עוד
הפרת צו הרחקה
הפרת צו הרחקה

הפרת צו הרחקה היא עבירה פלילית המכונה "הפרת הוראה חוקית". צו הרחקה הוא צו שניתן על ידי בית משפט ומטרתו להרחיק אדם מטריד מסביבת מבקש הצו, ההרחקה יכולה להיות פיזית

קרא עוד
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה