סחיטה מינית ברשת

סחיטה מינית Sextortion

סחיטה מינית ברשת האינטרנט היא אחד העוקצים הבולטים בתחום עבירות הסייבר, טיפלתי במהלך השנים באין ספור מקרים של סחיטה מינית ברשת בהצלחה רבה וצברתי ניסיון שאין שני לו בישראל. כיום כולנו משתמשים ברשת האינטרנט באופן יום יומי, לצד הרשתות החברתיות שהפכו לכלי יום יומי בלעדיו קשה לנהל שגרת חיים.

זו הסיבה שהתפתחו והשתכללו תרגילי עוקץ שונים ותרגילי סחיטה ברשת. מטרתם העיקרית של עברייני הסחיטה מינית ברשת היא לסחוט כספים מקורבן אקראי תוך ניצול מסך האנונימיות שמספקת המרשתת והבושה הרבה שהסחיטה גורמת לקורבן.

אחד מתרגילי הסחיטה והעוקץ המובילים מנוהל על ידי כנופיות פשע מאורגן בחו"ל, במסגרת העוקץ נעשה איום על הגולש הנסחט בהפצת סרטוני עירום ותמונות אינטימיות בין חברים ומשפחה ברשתות החברתיות. האקט מכונה סחיטה מינית ברשת, Sextortion בעגה המקצועית או Cyber blackmail. כיצד ניתן להתמודד עם סחיטה ברשת האינטרנט? עו"ד אלעד שאול מומחה בניהול משברי סחיטה ברשת מסביר.

 

סחיטה מינית ברשת האינטרנט (Cyber Blackmail)

מדוע סחיטה באינטרנט (cyber blackmail) קוסמת כל כך לפושעים בכל רחבי העולם?

 1. אנונימיות – הרשת מספקת מסך אנונימיות שמאפשר לעבריין להתחזות בקלות לאדם אחר. ההסוואה הווירטואלית מאפשרת להונות את הקרבן ולהיעלם מבלי להשאיר עקבות, לפחות כך הסוחט חושב. בתור מי שטיפל במאות תיקים כאלו, ניתן בהחלט לאתר את הסוחט באמצעות הפעלת כלים טכנולוגיים ואסטרטגיים, השאלה הנשאלת היא האם יש תועלת או צורך באיתור הסוחט? שאלה שצריך לבדוק בכל מקרה לחוד.
 2. גלובליות – פושעים מרחבי העולם יכולים לבצע עבירות בקורבנות ממדינות שונות מבלי לחשוש מהמשטרה המקומית. ארגוני הפשיעה שסוחטים מינית ברשת ממוקמים במדינות עולם שלישי שלא מקיימות קשר דיפלומטי עם ישראל ובוודאי לא קשרי ביטחון ולכן משטרת ישראל חסרת אונים ולא יכולה לסייע לקורבן.
 3. נגישות המידע – ברשת ניתן לקבל בקלות רבה מידע רב על הקורבן מבלי להתאמץ. הסוחטים משיגים פרטים על הקורבן עוד לפני שהבין שהוא נסחט, כגון:

 

 • שם מלא.
 • סטטוס משפחתי (נשוי, גרוש, הורה).
 • עיר מגורים.
 • מקום עבודה (לרבות דרכי יצירת קשר עם מקום העבודה).
 • שמות של קרובי משפחה (הורים, אחים, חברים, בת זוג וילדים).
 • פרטי יצירת קשר עם חברים וקרובים (טלפונים, חשבונות ברשת חברתית ועוד).

 

בשיא משבר סחיטה ברשת, הסוחטים מקליטים את הנסחט במצב אינטימי ומאיימים להפיץ את ההקלטה לחברים ומשפחה. כמומחה המוביל בתחום בישראל, השתתפתי במספר תכניות תחקיר על תופעת הסחיטה ברשת שם הבעתי את הביקורת המתבקשת על זרועות אכיפת החוק וחוסר היכולת שלהם לעזור לנסחטים.

צפו בתחקיר חדשות 12 בהשתתפות עו"ד אלעד שאול, מומחה בעבירות מחשב והמוביל בתחום זה לליווי קורבנות של סחיטה ברשת:

 

מדינות המוצא של הסוחטים: מרוקו, חוף השנהב ואוקראינה

הסוחטים ממוקמים במדינות עולם שלישי בחבי העולם, הם נהנים מכך שאין יחסים דיפלומטיים בין ישראל לבין ואתן מדינות מה שהופך את הסחיטה המינית למקור פרנסה רווחי ולגיטימי לכל דבר ועניין. במקרים רבים אני חושף שהשוחט הוא בחור צעיר ממרוקו, למשל, שמבצע סחיטה ברשת האינטרנט תוך איום בהפצת סרטון מיני של קרבן הסחיטה במידה שלא ישלם כופר כסף לסוחט.

לצערי סחיטה באינטרנט נפוצה מאוד בישראל וגברים רבים נופלים בפח שטמנו להם מספר כנופיות מתוחכמות ממדינות שונות בעולם.

אחת הדרכים לגלות מאיזו מדינה מגיעה הכנופיה שסוחטת אתכם היא באמצעות קידומת הטלפון:

שם המדינה קידומת טלפונית
מרוקו קידומת +212
אוקראינה קידומת +380
חוף השנהב קידומת +225
ניגריה קידומת +234
פיליפינים קידומת +63

 

לעיתים הסוחטים משתמשים במספרי טלפון וירטואליים של מדינות מערביות כגון ארה"ב (קידומת +1) או בריטניה (קידומת +44) אך לאחר חקירה טכנולוגית קצרה שאני עורך, אני מגלה את ארץ המוצא האמתית של הסוחטים.

הגברים הנסחטים לעתים משלמים סכומי כסף גדולים לכנופיה בתקווה שהסחיטה תיפסק, כמומחה המוביל בישראל בליווי קורבנות סחיטה מינית ברשת האינטרנט – אני מבטיח לך – העברת כסף לסוחט היא טעות קריטית שלא תפסיק את הסחיטה אלא תגביר את הלחץ והדרישה לסכום נוסף. לכן אני ממליץ לעצור הכל ולהתייעץ עם עורך דין מומחה בניהול משברי סייבר וסחיטה מינית ברשת האינטרנט.

אני והצוות שלי זמינים בטלפון 03-7775555 ברוב המקרים 24 שעות ביממה, ואפשר להשאיר פרטים בטופס בתחתית המאמר.

צפו בכתבת תחקיר אודות "סחיטה מינית ברשת" בהשתתפות עו"ד אלעד שאול, מומחה סייבר ועבירות מחשב מהמובילים בישראל (באדיבות ערוץ כאן 11 – תכנית "שטח הפקר"):

 

היכן לרוב מתבצעת סחיטה מינית ברשת ואיום בהפצת סרטון מיני?

העוקץ מתנהל ברשתות חברתיות רבות ובאפליקציות היכרויות למיניהן. מצורפת טבלה של האפליקציות המובילות והרשתות החברתיות בהן מתרחשת לרוב תופעת סחיטה מיינת ברשת:

אפליקציות מובילות רשתות חברתיות
טינדר – Tinder פייסבוק –  Facebook
אוקייקיופיד – OkCupid אינסטגרם – Instagram
קיק – Kik סקייפ – Skype
אימו – Imo סנאפצ'אט – Snapchat
טוטאל צ'אט – Totalchat.co.il טיקטוק – TikTok
צ'אטרולט – chatroulette.com

 

הקורבן מקבל פניה וירטואלית מבחורה נאה, ברוב המקרים דרך Facebook, Instagram, אתרי הכרויות (oKcupid / Tinder) וצ'טים למיניהם. הבחורה דוברת אנגלית או עברית קלוקלת ומנסה לפתות את הקורבן להפעיל שיחת וידאו. לרוב הגבר חושד שמדובר במתחזה אך לבסוף מסתקרן ומאפשר לגברת להפעיל מצלמה ולהציג את עצמה, הקרבן מופתע לגלות שמדובר באישה המציגה עצמה בפוזיציה מינית מפתה ומנהלת אתו שיחה.

מצב זה קונה את אמונו של הקרבן וגורם לו להפעיל את מצלמת האינטרנט שלו ולהצטרף לבחורה באקט המיני. הנסחט לא מודע לכך שבשלב זה כנופיית הסוחטים מקליטים את הסיטואציה ונערת הפיתוי, חברת הכנופיה, מביימת את הקרבן להציג את פניו, לצלם עצמו בתנוחות אינטימיות וכדומה.

אם נפלת גם אתה בפח, אין לך מה להתבייש, זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו. ייצגתי במהלך השנים גברים מכל קצוות האוכלוסייה בישראל, החל מאנשים "פשוטים" ועד פוליטיקאים וסלבריטאים.

 

פרטים אישיים שנאספים על הקורבן במהלך סחיטה ברשת

בשלב זה הכנופיה משיגה על הקורבן את הפרטים הבאים:

 • חשבון הפייסבוק של הקורבן.
 • רשימת החברים שלו בפייסבוק.
 • קישורים לפרופילים של בני המשפחה.
 • מספרי טלפון.
 • מקום העבודה.
 • נתונים אישיים נוספים.

 

מיד עם סיום איסוף הפרטים האישיים על הקורבן והקלטת סרטון בו הוא נראה מאונן, השיחה מסתיימת בפתאומיות ונפתחת מסכת הסחיטה.

 

היכן ולמי הסוחטים מפיצים את הסרטון?

בשלב זה, יאיימו חברי הכנופיה על הנסחט שיש ברשותם סרטון מיני המתעד אותו מאונן והם יפיצו אותו בדרכים הבאות:

 1. לרשימת אנשי קשר בפייסבוק.
 2. לעוקבים באינסטגרם.
 3. ישירות לבני המשפחה.
 4. לבת הזוג של הקורבן.
 5. למקום העבודה שלו.
 6. יעלו את הסרטון לאתרי סרטים דוגמת Youtube.com.
 7. יפרסו את הסרטון באתרי פורנו כגון PornHub, Xvideos ועוד.

 

הסוחטים דורשים להעביר סכום כסף משמעותי מיד בתמורה למחיקת הסרטון, לרוב הדרישה היא לתשלום סכומים הנעים בין מאות דולרים ועד 10,000 דולר שישולמו בדרכים הבאות:

 • העברת מזומן דרך Western Union בדואר ישראל.
 • העברה כספית דרך Money Gram.
 • תשלום באמצעות PayPal.
 • תשלום כופר בקריפטו כגון Bitcoin.
 • תשלומים באמצעים נוספים.

 

חלק גדול מהגברים מחליטים בשלב זה להעביר כסף לכנופיה וחושבים שבכך הסיפור נגמר. האמנם?

 

האם לשלם לאדם שסוחט אותי ברשת?

לא! אין טעות גדולה מתשלום לסוחטים. מטרתם העיקרית של הסוחטים היא בצע כסף וכמה שיותר כסף יותר טוב. לעתים קרובות נוטה הנסחט התמים לחשוב: "אם אעביר לסוחט סכום כסף מסוים הדבר יספק את העבריין והוא ימשיך אל הקרבן הבא", אך לא כך הם פני הדברים! הם יחזרו ויבקשו עוד ועוד כסף עד שלא תישאר לך פרוטה בארנק.

על מנת להתמודד עם עבריינים מתוחכמים יש צורך בניהול המשבר בצורה חכמה מבחינה משפטית ותקשורתית, לכן מומלץ לפנות בדחיפות לעורך דין מומחה בסחיטה ברשת האינטרנט לקבלת יעוץ מידי ופתרון הליך הסחיטה. כעורך דין מומחה בניהול משברים וסחיטה וירטואלית (Cyber Blackmail) אני מכיר את דרך העבודה של אותן כנופיות, אני יודע כיצד הן פועלות, מה הסוחטים חשובים, מה מניע אותם וכיצד להתמודד איתם.

חשוב מהכול – אני יודע איך להבהיר לארגוני הפשע שהנסחט הנוכחי מיוצג על ידי מומחה והוא בלתי סחיט! זכור! אם תשלם הסחיטה לא תיעלם! הניסיון מלמד שהעברת סכום כסף לאותה כנופיה לא תפסיק את הסחיטה – להיפך. הקורבן יתבקש לשלם את אותו הסכום על בסיס שבועי תוך איום שאם לא ישלם הסרטון המיני יופץ. הדרך היחידה להפסיק סחיטה באינטרנט היא באמצעות ליווי של עורך דין פלילי מומחה לסחיטה מינית ברשת.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

מה מניע את הסוחט? בן משפחה שזקוק לטיפול רפואי או עבריינות טהורה?

לסוחטים שיטות פסיכולוגיות וטקטיקות רבות להפעלת לחץ ושכנוע הקורבן לשלם, לעיתים הסוחט יבצע מניפולציה רגשית על הקורבן כדי לשכנע אותו להעביר כסף – המניפולציה המובילה היא לספר לקורבן שהוא "נאלץ" לסחוט אותו בשל מצוקה בה הוא נמצא.

הנה מספר מניפולציות שמבצעים הסוחטים לאחר שקיבלו את התשלום הראשון, במטרה להמשיך ולסחוט את הקורבן:

סוג מניפולציה מה הסוחט מספר לנסחט?
תינוק מאושפז הסוחט מספר לנסחט שהוא "נאלץ" לבצע את אקט הסחיטה על מנת להציל את התינוק שלו שמאושפז בבית חולים וזקוק לניתוח. לשם כך הוא גם ישלח תמונה שמוכיחה את הטענה. כמובן שמדובר בשקר.
ניתוח לאמא קשישה בדומה למניפולציה הקודמת, גם כאן הסוחט יסביר שהוא נאלץ לבקש רק עוד תשלום אחד מכיוון שהניתוח של אימו הסתבך והרופא ביקש עוד קצת כסף כדי לסיים את הטיפול. אם תתפתה לשלם, אני מבטיח לך שאותו "רופא" ימצא עוד ועוד סיבות לבקש כספים נוספים.
תרומה לבית יתומים או מוסד אחר לפעמים הסוחט יטען בפני הנסחט שהוא צולם מתכתב עם נערה קטינה ולכן עליו "לפצות אותה" בכך שישלם סכום כסף נכבד לבית יתומים או למוסד אחר שמטפל בקטינים. כמובן שהמוסד הזה לא קיים ומדובר בהעברה כספית לסוחטים.

 

מטרת המניפולציה היא לפנות לרגש של הקורבן ולגרום לו לחשוב שאם רק ישלם את הסכום הדרוש לסוחט כדי להציל את קרוב משפחתו – הסחיטה תיפסק. שילמת לסוחט וחשבת שבכך זה נגמר? יש להם הפתעה בשבילך.

 

שילמתי לסוחט והוא חזר לדרוש עוד, מה עושים?

מיד עם קבלת התשלום או בסמוך לכך תופתע לקבל שיחת טלפון או הודעה מהסוחט והוא יבשר לך שחלק מהכסף לא עבר ואתה נדרש להשלים את התשלום או שמצבו הרפואי של "התינוק" החמיר והוא נדרש לעבור ניתוח נוסף ולכן אתה צריך לשלם סכום נוסף.

בשלב זה אתה כבר מבין שעבדו עליך שוב ואין להם שום כוונה להפסיק. הבעיה? שכבר הוכחת לסוחטים שאתה לקוח נהדר שכדאי להשקיע בו מאמצים:

 1. אתה מפחד מהם.
 2. אתה ניתן לסחיטה.
 3. יש לך כסף.
 4. אתה מוכן לשלם.

 

אם נצא מנקודת הנחה שמדובר בכנופיות פשע מאורגן ממדינות עולם שלישי – מה האינטרס שלהם להפסיק?

 

האם הגשת תלונה למשטרה תעזור לי?

ברוב המוחלט של המקרים – לא. למשטרת ישראל יכולות מרשימות בתחום הסייבר והחקירות, אבל חוקרי יחידות הסייבר עסוקים בפיצוח פשעים חמורים כגון עבירות מין ברשת, פדופיליה, הלבנת הון ועבירות ביטחוניות. אין למשטרת ישראל כל עניין בהשקעת משאבים על מנת למנוע מהוריך, חבריך, אשתך או עמיתיך לעבודה – לראות אותך מאונן במסגרת משבר סחיטה מינית ברשת.

אפילו רשויות אכיפת החוק בארצות הברית מתקשות להתמודד עם התופעה, כך למשל ה-FBI מתרכזות בעיקר במאמצי הסברה למניעת סחיטה ברשת. אך אם כבר נקלעת לסיטואציה ואתה נסחט – לשם כך אנחנו כאן ויש לנו שיטת עבודה מוכחת ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים ביותר במניעת הפצת סרטונים ובהסרת סרטונים שכבר הופצו.

מעבר לכך, אנו משרד עורכי הדין היחיד במדינת ישראל שפותחו עבורו כלים אלקטרוניים מורכבים לאיתור תכנים, מה שמאפשר איתור והסרת התוכן במהירות.

 

עורך דין מומחה לסחיטה ברשת

במידה ונפלת קרבן לסחיטה באיומים ברשת תוך דרישת כסף שאם לא כן יופץ סרטון מיני שלך – פנה לעורך דין מומחה לסחיטה וירטואלית. אנו מתמחים בטיפול במשברי סחיטה מינית ברשת cyber blackmail, ננהל את המשבר בנחישות ונסיר מעליך את איום הסחיטה. אני, עו"ד אלעד שאול נחשב למומחה המוביל בישראל בתחום זה בעל שם ומוניטין בלתי מעורער בתחום.

"ניהלתי אין ספור משברי סחיטה ברשת, אני מכיר את כנופיות הסוחטים היטב, אני בקיא בשיטות העבודה שלהם, אני חוקר את התנהלותם מזה שנים רבות ואני יודע היטב כיצד להתיש אותן ולגרום להן להבין שהחגיגה הסתיימה!"

באמצעות שיטות העבודה המיוחדות שפיתחנו במהלך השנים, אנו מפחיתים משמעותית את הסיכוי להפצת הסרטון. במידה שהסרטון הופץ, חלילה, צוות עורכי הדין במשרד יפעל במהירות ובנחישות להסרתו על מנת שהחשיפה תהיה קטנה ככל האפשר.

מדובר במומחיות המשלבת ניסיון טכני, ידע משפטי, עורמה ותחבולה והכרה קרימינולוגית עם שיטת הפעולה של אותם עברייני רשת. ניהול נכון של הליך כאמור, באמצעות עורך דין מומחה לעוקץ סחיטה יסיר את איום הסחיטה מעליכם ברוב המוחלט של המקרים.

 

עורך דין אלעד שאול: מומחה סחיטה מינית ברשת

עו"ד אלעד שאול נמנה על עורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, בדגש על תחום עבירות המחשב והסייבר, הוא בעל הסמכות רבות וחוקר בשגרה את עולם הפשיעה המקוונת.

בין היתר הוא בעל הסמכות כדלקמן:

 • קצין הגנת מידע (Data Protection Officer) מטעם מכון של האיחוד האירופי.
 • מוסמך ניהול משברים (Crisis Management) מטעם הרשות הפדרלית באמריקאית (CISA).
 • מוסמך דיני סייבר מטעם לשכת עורכי הדין בישראל.
 • מומחה תקנות אבטחת מידע (GDPR) מטעם לשכת עורכי הדין בישראל.
 • מומחה תקנות אבטחת מידע (GDPR) מטעם מכון מורשה של האיחוד האירופי.

 

עו"ד אלעד שאול יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל (פרקליטות מחוז ת"א פלילי), ניהל מאות משברים תקשורתיים ואירועי סחיטה וירטואלית עד לרגע בו הסוחטים הניחו לקורבן לנפשו, הסיר מאות תוצאות חיפוש מרשת האינטרנט וממנוע החיפוש גוגל, מחק מאות סרטונים אינטימיים מרשת האינטרנט של קרבנות סחיטה ו-"פורנו נקמה".

למשרדנו ערוץ הדברות עם המחלקה המשפטית של Facebook כמו גם המחלקות המשפטיות של Google, אתר YouTube ואתרים פורנוגרפיים כגון xvideos.com ו-xhamster.com. אנו מחזיקים כלים להסרת תכנים משמיצים, מחיקת סרטונים אינטימיים מהרשת, הסרת חשבונות ופרופילים פיקטיביים ומזויפים וכדומה, תוך זמן קצר יחסית ביחס לאלטרנטיבות.

 

מה לעשות במקרה של סחיטה מינית ברשת?

צור קשר בהקדם עם משרד עורכי דין פלילי המתמחה בעבירות מחשב – בטיפול במקרה של סחיטה וירטואלית, איום בהפצת סרטונים מיניים, הפצת תכנים מיניים ברשת. זכור, התנהלות עצמאית מול עברייני רשת עלולה לעלות לך ביוקר, כספית, נפשית במוניטין ובקשרים חברתיים ומשפחתיים.

תן לבעל מקצוע, עורך דין פלילי לנהל עבורך את המשבר של סחיטה באיומים ודאג למזער את הנזקים באופן משמעותי.

עוד יכול לעניין אתכם:

 

סחיטה מינית ברשת - מה עושים במקרה של סחיטה

5 מתוך 5 - (49 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא סחיטה מינית ברשת?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

שאלות ותשובות
ראשית, לא לשלם לסוחטים. זה לא פותר את הבעיה אלא להיפך. פניה לעו"ד מומחה לניהול משברי סחיטה מינית ברשת מקטין משמעותית את הסיכוי שהתוכן המיני שלך יופץ. אנו זמינים 24 שעות ביממה.
המשטרה לא יודעת להתמודד עם התופעה ולא מספקת מענה דחוף לקורבן. לפרטים נוספים על דרכי התמודדות קרא עוד במאמר.
לפנות לעו"ד אלעד שאול, המומחה המוביל בישראל להתמודדות עם משברי סחיטה מינית ברשת.
כן. לא ניתן להבטיח 100% הצלחה אך אחוזי ההצלחה שלנו מצוינים!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
מאמרים נוספים בתחום
הטרדה מינית ברשת
הטרדה מינית ברשת

בשנים האחרונות הפך האינטרנט והעולם הווירטואלי למרכז המרחב הציבורי. בו מתנהלים הוויכוחים, היחסים החברתיים בין בני אדם, ובאופן כללי, כולנו מבלים ברשתות החברתיות שעות רבות במהלך היום שלנו. וכמובן שתחום

קרא עוד
הפצת תמונות ברשת

הפצת תמונות ברשת האינטרנט ושיתוף שלהן ללא רשות המצולם או המצולמת, הפכה לאחת התופעות הנפוצות והקשות ביותר בתחום עבירות המחשב והמשפט הפלילי כיום. כל נער ונערה מחזיקים טלפון סלולארי עם

קרא עוד
דיק פיק

דיק פיק הוא ביטוי שמתאר צילום איבר מין גברי שנשלח לאישה (ברוב המקרים), ללא הסכמתה מראש לשליחת התמונה ומתוך כוונה מינית כלפיה. כשאין הסכמת האישה לשליחת דיק פיק הדבר מהווה

קרא עוד
התחזות לאדם אחר

התחזות לאדם אחר יכולה להוות, תחת נסיבות מסוימות, עבירה פלילית חמורה, שעונש מאסר קבוע בצידה. מה העונש על התחזות לאדם אחר? מהם יסודות עבירת ההתחזות, באילו דרכים ניתן לבצע אותה

קרא עוד
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה