תחומי התמחות

  • home
  • המחלקה לחקירות שוטרים | מח”ש

המחלקה לחקירות שוטרים | מח”ש

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

מח”ש

המחלקה לחקירות שוטרים היא מחלקה בתוך משרד המשפטים שתפקידה לחקור עבירות שבוצעו על ידי שוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול במסגרת תפקידם ובמידת הצורך להעמידם לדין. זומנת לחקירה במחלקה לחקירת שוטרים? שוטר ביצע בך עבירה פלילית? עורך דין פלילי אלעד שאול, מומחה להליכי מח”ש, מסביר את כל מה שצריך לדעת.

כיצד בנויה המחלקה לחקירות שוטרים?

בניגוד לנטיית הציבור לחשוב שהמחלקה לחקירות שוטרים מהווה גוף ובו שוטרים חוקרים שוטרים, הרי שמח”ש הנו גוף חיצוני שאינו קשור למשטרה כלל והוא שייך לפרקליטות המדינה במשרד המשפטים.

המחלקה לחקירות שוטרים פרושה בכל רחבי הארץ ומטפלים בעבירות פליליות שבוצעו על ידי שוטרים באמצעות חוקרי מח”ש, עובדי מנהלה ופרקליטים.

היחידה הראשית של המחלקה נמצאת בירושלים (רחוב הרטום 8, הר חוצבים) ובה יושבים כל פרקליטי מח”ש וכן ראש  המחלקה לחקירות שוטרים, עו”ד אורי כרמל.

ההבדל בין מח”ש לבין היחידה לתלונות הציבור

בעוד שבמח”ש עוסקים בחשדות ובעבירות פליליות שהעונש עליהן הוא מעל שנת מאסר, ביחידה לתלונות הציבור תוכלו להלין על התנהגות לא נאותה מצד שוטרים או התנהלות מקצועית לקויה שלהם, לצד עבירות משמעת נוספות.

על מנת להגיש תלונה ליחידה לתלונות הציבור ניתן לחוץ כאן.

אלימות שוטרים

בשנים האחרונות אנו שומעים על מקרים רבים של אלימות קשה מצד שוטרים כלפי אזרחים, חשודים,נאשמים ועוברי אורח. עם זאת, תיקים רבים נסגרים במח”ש לאור העובדה כי ביחידה משרתים כ-20 פרקליטים בסך הכל ועל כן נאלצים לגנוז תיקים רבים ולהתייחס בעיקר לתיקים החמורים והמתוקשרים ביותר.

גניזת מרבית התלונות שמוגשות למחלקה לחקירות שוטרים מובילה באופן מובהק להיעדר הרתעת שוטרים מלבצע עבירות אלימות כלפי אזרחים.

זימון לחקירה במח”ש

שוטר שנחשד בביצוע עבירה בזמן תפקידו, בין אם בשעת העבודה ובין אם מחוץ לשעות העבודה, יחקר על ידי המחלקה מח”ש. כמו כן, למחש הסמכות לחקור אזרחים שחשודים בשיתוף פעולה עם השוטר הנחקר.

זומנת לחקירה במחש? דע לך כי קיימת לך הזכות להתייעץ עם עורך דין ועליך לנצל את הזכות! לא אחת אנו נתקלים בנחקרים שנפלו בפח, סיפרו יותר מדי וסיבכו את עצמם יתר על המידה כאשר בהתייעצות קצרה עם עו”ד יכלו להיחלץ מהסיטואציה בקלות יחסית!

עו”ד אלעד שאול, סנגור פלילי ומומחה בייצוג בפני המחלקה לחקירות שוטרים – עומד לרשותך לייעוץ לפני חקירת מח”ש.

עורך דין לייצוג בפני מח”ש

עורך דין אלעד שאול, מומחה למשפט פלילי, בעברו תובע מפרקליטות מחוז תל אביב, בעל ידע וניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי ובייחוד אזרחים ושוטרים העומדים בפני חשדות ואישומים הקשורים למחלקה לחקירת שוטרים. אנו לשירותך 24/7 בכל הנוגע לזימון לחקירה, ייצוג בפני כתב אישום, מחיקת רישום פלילי ועוד.

חייג עכשיו