זיוף תעודת זהות

זיוף תעודות זהות הפך למשימה פשוטה יחסית בעידן שלנו, למרות נסיונות המשטרה להילחם בתופעת זיוף המסמכים בישראל וביניהם תעודות זהות, נראה שתעשיית הזיוף מתפתחת ומשגשגת. הטכנולוגיה מאפשרת לזייף תעודות זהות יחסית בקלות באמצעות תוכנה פשוטה לעריכה (כמו פוטושופ), באפליקציות אותן ניתן להוריד לטלפון הנייד ואפילו בהזמנה פשוטה דרך קבוצות טלגרם (Telegram).

הקלות מטעה אנשים רבים לחשוב שלא מדובר בעבירה פלילית רצינית, או שהמשטרה תופסת זיוף תעודות כמעשה קונדס, לכן אזרחים נורמטיביים רבים שלא נוהגים בדרך כלל לעבור על החוק, מתפתים לפנות לזייפנים מקצועיים, או מזייפים בעצמם תעודות זהות. עו"ד אלעד שאול מייסד המשרד, עו"ד פלילי מנוסה שנתקל בלקוחות רבים שנתפסו עם תעודת זהות מזוייפת והופתעו לגלות שמדובר בעבירה פלילית חמורה.

 

תעשיית תעודות הזהות המזויפות בישראל

אדם שרוצה לזייף תעודת זהות או לרכוש אחת מזוייפת יכול לעשות זאת במגוון דרכים וצורות, חלקן מקצועיות וחלקן חובבניות יותר. תעשיית הזיוף רחבה וכוללת מספר זייפנים רב החל מכנופיות פשע מאורגן המזייפות תעודות זהות ברמה גבוהה שכמעט בלתי אפשרי לזהות, ועד זייפנים חובבים או עברייני מרמה זוטרים שמוכרים תעודות מזוייפות שהוכנו במעבדה ביתית.

כמה עולה תעודת זהות מזוייפת? מפתיע לגלות שניתן לרכוש בישראל תעודת זהות מזוייפת בסכומים זניחים יחסית הנעים בין 500 ש"ח ועד 6,000 ש"ח לתעודה מזוייפת. לרוב, המחיר מושפע מאיכות הזיוף ומסוג התעודה המבוקשת, כאשר תעודת זהות רגילה ניתן לזייף באופן ידני ופשוט יחסית ואילו תעודה ביומטרית או רישיון נהיגה מצריכים מכשור מיוחד כגון מדפסת ליצירת כרטיסים מגנטיים.

אתרים שונים ברחבי הרשת מאפשרים הזמנת תעודות מזוייפות, לדוגמה האתר MyFakeID שמציע זיוף כל תעודה על פי דרישה. על פניו, נראה שניתן להכנס לאתרים המופיעים בגוגל ולהזמין מגוון תעודות ממש כמו תפריט במסעדה: תעודת זהות, רישיון נהיגה, דרכון ישראל מזוייף או דרכון זר.

אך חשוב לשים לב, חלק גדול מאתרי האינטרנט המתיימרים לספק שירות של זיוף תעודות זהות ודרכונים, מתגלים בתרמית (Scam) לכל דבר! במקרה הטוב, אתם עלולים עלולים לגלות ששילמתם סכום כסף נכבד לעבריין מרמה שלא מתכוון לספק לכם את השירות (הפלילי לחלוטין) אותו ציפיתם לקבל. במקרה הפחות טוב, אתם עלולים ליפול קורבן לסחיטה מינית ברשת במהלכה תידרשו לשלם סכומי עתק כדי להימנע מהגשת תלונה למשטרה נגדכם.

דרך נוספת ופשוטה יחסית לרכוש תעודה מזוייפת היא דרך קבוצות טלגרם שונות המציעות זיוף בהתאמה אישית ממש. מחקר קצר שערכתי מצא שקיימות קבוצות טלגרם פעילות ובהן מאות משתמשים המציעים זיוף ומכירה של מסמכים ממלשתיים רשמיים.

מנסיוני כעו"ד פלילי, אני יודע שבתוך קבוצות אלו שתולים סוכני משטרה סמויים המנסים לגלות את זהותם של הזייפנים כמו גם הלקוחות שמזמינים את הסחורה הפלילית. לכן אני ממליץ כמובן שלא לעבור על החוק ובוודאי שלא לעשות זאת באמצעות קבוצות טלגרם אלמוניות.

בפועל, כל מי שרוצה להגיע לזייפן מקצועי יכול לעשות זאת בקלות, באמצעות חיפוש פשוט בגוגל או בטלגרם או לחובבי הסיכונים אף באמצעות גלישה לדארקנט.

גם כאלו שלא מכירים או נמנעים מלהכיר זייפנים מקצועיים, יכולים לזייף תעודות זהות בתוך ביתם, בפשטות יחסית באמצעות מחשב ביתי ותוכנות עריכה כגון פוטושופ (Adobe Photoshop) ואף באמצעות אפליקציות חינמיות לחלוטין אותן ניתן להוריד בחנויות האפליקציה App store ו- Google Play.

באמצעות תעודת זהות מזויפת יכול אדם להשיג מגוון דברים, שלא היה יכול להשיג באופן חוקי, ברמה כזו או אחרת של חומרה. כך, למשל, יכולה נערה בת 17 לרכוש אלכוהול או להיכנס למועדון לילה או סטודנט יכול לבצע הונאת בחינות ולגשת לבחינה במקום סטודנט אחר, בתשלום או בהתנדבות. יש גם מקרים חמורים יותר, כמו התחזות לצורך הצבעה פסולה בבחירות, גניבת זהות או טשטוש של זהות אמיתית של פושע המבוקש על פי חוק.

 

זיוף תעודת זהות עונש והשלכות

זיוף תעודת זהות היא עבירה פלילית לפי חוק העונשין (פרק י"א, סעיפים 414-421 דן בעבירות זיוף). באופן מפתיע יחסית, אין סעיף מיוחד בחוק לזיוף תעודת זהות ומי שנתפס מבצע את העבירה מזומן לחקירה במשטרה בגין עבירת זיוף "רגילה".

הגדרת עבירת הזיוף בחוק היא רחבה וקובעת שמספר רב של פעולות יכולות להוות זיוף תעודת זהות:

  • יצירת מסמך חדש – יצירת תעודת זהות שלא הייתה ולא נבראה מעולם.
  • שינוי מסמך קיים – שימוש בתעודת זהות קיימת ושינוי פרטים בה. למשל, שימוש בתעודת זהות של אח גדול ושינוי השם הפרטי בלבד.
  • תוספת או חתימה – לקיחת מסמך מקורי והוספת כיתוב עליו או חתימה.

 

החוק קובע עונש שונה למי שמזייף מסמכים כדי להשיג באמצעות הצגת המסמכים דבר ולמי שזייף את המסמכים ללא כוונה לקבל דבר.

  1. במקרה של זיוף תעודת זהות ללא כוונה לקבל דבר באמצעותה העונש הוא שנת מאסר אחת.
  2. זיוף ת"ז במטרה לקבל כספים, שירותים, או כל טובת הנאה אחרת דינה שלוש שנות מאסר ואם הזיוף נעשה בנסיבות מחמירות העונש הוא חמש שנות מאסר.

 

חשבתם שזיוף תעודת הזהות הוא העונש היחיד לו אתם חשופים אם תרצו לזייף תעודה או לקנות אחת מזוייפת? החוק מבדיל בין זיוף תעודת זהות לבין שימוש בתעודה מזוייפת וקובע שמדובר בשתי עבירות שונות ונפרדות שניתן להאשים את האזרח בגין שתיהן ביחד. סעיף 420 עוסק בשימוש במסמך מזוייף וקובע שאדם שהשתמש בתעודה מזוייפת דינו כדין המזייף בעצמו.

הסעיף נועד כדי להתגבר על טענות חשודים שלא הם זייפו את המסמך אלא קיבלו אותו. בפועל, עצם החזקת תעודת הזהות והשימוש בה יכולים לעלות לכם ביוקר.

אם נתפסתם עם תעודה מזוייפת אל תתייאשו ופנו לעורך דין פלילי בהקדם האפשרי על מנת להתייעץ ולגבש קו הגנה בפני החשדות והאישומים נגדכם. ישנן טענות הגנה רבות בדין הפלילי שניתן להעלות בקשר לזיוף תעודות זהות, כך למשל על המשטרה להוכיח שמי שהשתמש בתעודה מזוייפת ידע שהיא מזוייפת או שהיה לו יסוד סביר לחשוד שהיא כזו ושהוא התכוון לקבל באמצעותה טובת הנאה.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

האם ניתן לזייף תעודת זהות ביומטרית?

תעודות זהות ביומטריות נועדו להקשות על המזייפים בזכות הרכיב הביומטרי המוטמע בהן וקיומו של מאגר ביומטרי מאובטח הכולל את טביעות האצבע, צילומי הפנים וכלל הפרטים של אזרחי מדינת ישראל.

השבב האלקטרוני שמוטמע בתעודת הזהות כולל בתוכו את תמונת האזרח ואת טביעות האצבע שלו בעוד ששמירת טביעות אצבע במאגר הביומטרי מצריכה הסכמה מפורשת של האזרח. על פי עלון ההסברה של רשות האוכלוסין וההגירה בנושא תעודת זהות ביומטרית, המאגר הביומטרי מוחזק בידי הרשות לניהול המאגר הביומטרי והיא לא משתפת את המידע עם רשויות נוספות.

בפועל, נראה כי האתגר הטכנולוגי לא הרתיע את המזייפים, ותעשיית הזיוף ממשיכה לפרוח ולשגשג גם לאחר מהפכת תעודת הזהות הביומטרית בשנת 2013. יחד עם זאת, הקושי הטכנולוגי העלה את המחיר הממוצע של תעודות הזהות מזוייפת, בעוד תעודה רגילה עלותה כ- 500 ש"ח, תעודה ביומטרית מזוייפת יכולה להגיע לאלפי שקלים (כ- 4,000 ש"ח בממוצע).

יחד עם זאת, חשוב לציין שתעודה ביומטרית מזוייפת לא מחוברת למאגר הביומטרי ובמידה שמחזיק התעודה המזוייפת ייבדק על ידי המשטרה, ביקורת הגבולות, או כל גוף ממשלתי אחר – הזיוף יתגלה מיד והוא צפוי להעצר.

 

השלכות הרשעה בזיוף תעודת זהות

כאשר עוסקים בזיוף מסמכים רשמיים, כמו תעודת זהות, התביעה המשטרתית והפרקליטות נוטות להגיש כתבי אישום חמורים נגד נאשמים ובית המשפט נוטה אף הוא להחמיר מאוד ולגזור עונשי מאסר חמורים מכיוון שעבירות הזיוף מוגדרות "מכת מדינה" שיש למגר אותה.

בנוסף, יתכן מצב שהנאשם יואשם בריבוי עבירות כגון זיוף ושימוש במסמך מזוייף במקביל. עבירה נוספת שנלווית לשימוש בתעודת זהות מזויפת היא קבלת דבר במרמה, והנה דוגמה להמחשה – אדם שהציג תעודת זהות מזוייפת בכניסה לבחינה באוניברסיטה עלול להחקר במשטרה תחת אזרה הן בשימוש בתעודה מזוייפת והן בניסיון לקבל דבר במרמה, כשהדבר אותו ניסה לקבל במרמה הוא ציון בבחינה.

עונש פלילי לא מסתכם רק בישיבה במאסר ותשלום קנס, אלא יכול להשפיע על המשך חייו של המורשע ולמנוע ממנו להתקבל למקומות עבודה, להוציא דרכון זר, לקבל רישיונות ממשלתיים (כגון רישיון לנשק, רישיון לתיווך מקרקעין ועוד) ובנוסף הוא עלול לסבול מסטיגמה של עבריין, בעיקר בעידן בו פרוטוקולים של בתי המשפט מפורסמים במערכת "נט המשפט" ונסרקים למנוע החיפוש של גוגל בתדירות גבוהה.

העונש שמוטל על נאשם בעבירות זיוף תלוי במגוון רחב של שיקולים ובניהם האם יש לנאשם עבר פלילי, עיסוקו בחיים, מצבו המשפחתי והרפואי ונסיבות נוספות שחשוב לבדוק באמצעות עורך דין פלילי מנוסה ומומחה לעבירות זיוף. אני ממליץ בחום לפנות לקבלת ייעוץ בהקדם האפשרי, בין אם בשלב חקירת המשטרה ובין בשלב מאוחר יותר לאחר שהוגש כתב אישום.

כעורכי דין יוצאי הפרקליטות אנו מצליחים במקרים רבים להוביל לביטול כתב האישום או סגירת התיק בהליך של הסדר מותנה.

 

חשיבות הפניה לעורך דין פלילי לאחר שימוש בתעודת זהות מזויפת

כיוון שמדובר בעבירה חמורה, נדרש עורך דין פלילי שמכיר את התחום באופן מעמיק ומקצועי, על מנת להתמודד עם הטענות כנגד הנאשם מול בית המשפט. חשודים רבים מנסים להתמודד לבד בחקירות משטרה בעבירות כאלה, מתוך מחשבה שמדובר בעבירה לא חמורה או שהמשטרה לא מטפלת ביד קשה בתיקים מהסוג הזה. התנהלות כזו תגרום לחשוד נזק רב ללא כל ספק!

עבירות כאלו נחקרות ביחידות ההונאה של משטרת ישראל ויש בהן פוטנציאל נזק גדול לציבור, למשל, תעשיות זיוף התעודות מאפשרות לפלסטינים להכנס לישראל ולשהות בה שלא כדין ואף בוצעו בעבר פיגועי טרור שלאחר חקירה התברר שהמחבלים השתמשו בתעודות מזוייפות. לכן, המדינה מטפלת בחומרה בתיקי זיוף ת"ז ומגישה כתבי אישום לבית המשפט שנוטה לגזור עונשים מוחשיים.

חשוב לפנות לעורך דין פלילי כמה שיותר מוקדם, כיוון שעדותו הראשונית של אדם במשטרה היא החשובה והמשמעותית ביותר בתיק כולו. כבר בשלב הזה, עורך הדין יכול לפעול מול המשטרה וגורמי התביעה, להגן על החשוד ואף להוביל במקרים מסויימים לאי העמדה לדין, סגירת התיק בחוסר עניין לציבור או הגעה להסדר טיעון מקל עם החשוד באופן שהוא לא ייפגע בהמשך חייו.

משרד עורכי דין אלעד שאול ושות' מעסיק עורכי דין פליליים יוצאי הפרקליטות וזרועות אכיפת חוק אחרות. אנו יודעים להתמודד עם כל תיק פלילי ומתחייבים לעשות כל שביכולתנו כדי להוציא אותך מהתסבוכת אליה נקלעת.

אם יש לכם שאלות נוספות בנוגע לשימוש בתעודת זהות מזויפת, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע בכל!

5 מתוך 5 - (10 הצבעות)
שאלות ותשובות
זקוקים לייעוץ אישי בנושא זיוף תעודת זהות?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
חוק הסרטונים
הגנת הפרטיות
חוק הסרטונים

חוק הסרטונים הוא התיקון לחוק למניעת הטרדה מינית האוסר לפרסם סרטון או תצלום של אדם, המתמקד במיניותו, ללא הסכמת המצולם. החוק למניעת הטרדה מינית מ-

קרא עוד »
צילום חשוד במשטרה
מונחים מקצועיים
צילום חשוד במשטרה

צילום חשוד במשטרה מתבצע לאחר חקירת חשוד באזהרה במסגרת עבודות צילום והטבעה (טביעות אצבע). מדובר ברגע לא נעים שחווה כל אדם שנחקר בחשד לביצוע עבירה

קרא עוד »
סכסוכי שכנים
מונחים מקצועיים
סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים בבניין משותף או בבתים פרטיים הם בין הסכסוכים הנפוצים ביותר. מדובר בסכסוכים הקשורים למגורים בשכנות, שטחי חניה, ניהול, אחזקה, שימוש ברכוש המשותף, מטרדי

קרא עוד »
זוטי דברים
מונחים מקצועיים
זוטי דברים

המשפט הפלילי מטפל בהתנהגויות פסולות שביצע אזרחים כלפי אזרחים אחרים או כלפי המדינה, באמצעות הטלת עונשים ושלילת חירות ממבצע העבירה. הסנקציות שאפשר להטיל על נאשם

קרא עוד »
ראיה נסיבתית
מונחים מקצועיים
ראיה נסיבתית

ראיות הן אמצעי משפטי לברור עובדות, הן מוכיחות לבית המשפט שנאשם ביצע את העבירה וניתן להסיק מהן מסקנות לגבי אשמתו או חפותו. ראיות יכולות להיות

קרא עוד »
ביטול כתב אישום
הליכים ושירותים
ביטול כתב אישום

ישנן מספר דרכים לקדם ביטול כתב אישום ולהימנע ממיצוי ההליך הפלילי נגדכם. מהו כתב אישום? איך ניתן לבטל אותו ומה ההשלכות של ביטול כתב אישום?

קרא עוד »
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד.
David I.
David I.
21:07 02 Nov 16
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה