הפצת סרטון מיני ברשת

הפצת סרטוני מין באינטרנט הפכה למכת מדינה של ממש, ואף לתופעה כלל עולמית אשר רבים מתקשים להתמודד איתה. בחלק מהמקרים מופצים סרטונים אינטימיים מתוך רצון לנקמה ובחלק אחר מופצים הסרטונים במסגרת סחיטה כספית ברשת האינטרנט. מה עליך לעשות אם מאיימים להפיץ סרטון שלי או שהסרטון כבר הופץ? עו"ד אלעד שאול עונה:

סרטון אינטימי שלי הופץ ברשת

ראשית דעו שאתם לא לבד, סרטונים מיניים דולפים לרשת ומופצים בכל רגע ורגע ומדובר בתופעה כלל עולמית. שנית, יש לבחון את המניע להפצת הסרטון על מנת לדעת כיצד להתמודד עם המשבר.

ככל שמדובר בהפצה או באיומים להפיץ במסגרת סחיטה ברשת , הרי שמומלץ לפנות לעו"ד על מנת להגן על פרטיותכם ולוודא שהסרטון לא יופץ והסוחטים יחדלו מפעולתם.

מנגד, אם מדובר בסרטון שדלף לרשת כתוצאה ממעשה רשלנות או מתוך רצון לנקמה (מה שמכונה "פורנו נקמה") הרי שיש לפעול בדחיפות להסרת הסרטונים מהרשת ולאחר מכן לפעול על מנת לבוא חשבון עם המפיץ, הן במישור המשפט הפלילי והן במישור התביעה הכספית.

העמדה לדין על הפצת סרטון מיני

בפברואר 2017 פרסם פרקליט המדינה הנחיה חדשה לפי יש להגיש כתבי אישום ולהחמיר את הענישה כנגד מפיצי סרטוני מין ברשת שלא בהסכמת המצולמים. עד פברואר 2017, כמעט ולא הוגשו כתבי אישום ותלונות שהוגשו במשטרה בעניינים דומים נסגרו בחוסר עניין לציבור.

ואולם שימו לב, גם כאן בטרם נקיטת פעולה יש לבדוק מי מפרסם הסרטון ומה המניעים שלו.

אם מדובר בהפצת סרטון במסגרת סחיטה, ברוב המקרים מדובר בסוחטים ממדינות ברחבי העולם שעימן אין לישראל יחסים דיפלומטיים ועל כן הגשת תלונה למשטרה היא ככל הנראה חסרת כל תועלת.

מנגד, אם מדובר בהפצת הסרטון על ידי אחד המצולמים בו, מתוך מניע נקמה, ברשלנות או בכוונה להזיק – הרי שניתן להגיש תלונה למשטרה, קובלנה פלילית ואף לתבוע תביעה כספית לפיצויים.

תביעה על פרסום סרטוני מין

פרסום סרטון בעל אופי מיני עשוי להוות קרקע איתנה להגשת תביעה על פי חוק איסור לשון הרע, חוק הגנת הפרטיות, חוק למניעת הטרדה מינית ועוד. חוקים אלו קובעים פיצויים בסך עשרות ומאות אלפי שקלים ללא הוכחת נזק לקרבן. כמו כן, ניתן לבקש במסגרת התביעה על מתן צו להסרת כל הפרסומים שהופצו ברשת. לשם ביצוע תביעה כאמור, מומלץ לפנות לעו"ד מומחה לעבירות מחשב והגנת הפרטיות.

הסרת סרטון סקס שפורסם באינטרנט

יש לפעול במהירות! ככל שחולפות השעות והסרטון מצוי ברשת האינטרנט הוא הופך "ויראלי", מגיע לידיהם של עוד ועוד גולשים, מועתק, משוכפל ונשמר במחשביהם ועל כן מופץ באתרים נוספים ככל שחולף הזמן.

בטיפול בנפגעי רשת משרדנו מבצע מיפוי ראשוני של האתרים בהם הופץ הסרטון ולאחר מכן פונה בדחיפות למחלקות המשפטיות של אותן החברות בדרישה להסיר את הסרטון המיני ואף לחסום אותו מהעלה עתידית.

עורך דין להסרת תכנים מיניים מהרשת

עו"ד אלעד שאול עוסק מזה שנים רבות בתחום המשפט הפלילי, עבירות המחשב ופשיעת הסייבר. המשרד מתמחה בהסרת סרטונים מיניים מהרשת, הגנת הפרטיות וייצוג קורבנות סחיטה באינטרנט Sextortion. זקוקים לעזרה? פנו אלינו לייעוץ ראשוני.

דרגו את המאמר
זקוקים לייעוץ אישי בנושא הפצת סרטון מיני ברשת?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי Elad@ese.co.il

שאלות ותשובות
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
מאמרים נוספים בתחום
תביעת לשון הרע

לשון הרע, הוצאת דיבה ושיימינג בעידן המודרני רשת האינטרנט מלאה פרסומים פוגעניים ומשמיצים אשר עשויים לפגוע בשמו הטוב של אדם. אם שמך הטוב נפגע בעקבות פרסום משמיץ, או הפצת שקרים

קרא עוד
עורך דין לשון הרע

תביעת לשון הרע והוצאת דיבה חוק איסור לשון הרע קובע כי פגיעה בשמו הטוב של אדם עשויה להוות עילה לפיצוי כספי משמעותי, ללא הוכחת נזק. אם אתם חשים שאדם הוציא

קרא עוד
קובלנה פלילית בלשון הרע

האם ניתן להגיש קובלנה פלילית בגין לשון הרע? כן! חוק סדר הדין הפלילי קובע מספר תנאים שבהתקיימם ניתן להגיש קובלנה פלילית פרטית בגין לשון הרע והוצאת דיבה. סעיף 68 לחוק

קרא עוד
מחיקת תוצאות חיפוש מגוגל

הסרת תוצאות Google אדם פנה למשרדנו לאחר שהקשת שמו בגוגל הניבה תוצאות שליליות הנוגעות בהשמצה והכפשה של מי שמכנה עצמו "צייד הפדופילים". לאחר ביצוע שלל פעולות טכניות ופעולות משפטיות, הוסרו

קרא עוד
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה