תחומי התמחות

  • home
  • צו הרחקה לשכן

צו הרחקה לשכן

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

השכן מאיים עליך? מרגיש מאויים? איך להוציא צו הרחקה לשכן?

מה ניתן לעשות נגד שכן או שכנה שמאיימים, פוגעים ברכוש, מטרידים ואף חלילה תוקפים פיזית את שכניהם? החוק מעמיד מספר כלים שימושיים להתמודדות עם תופעת האלימות וההטרדה על ידי שכנים.

בין היתר, ניתן לבקש צו הרחקה מבית המשפט, לפתוח הליך פלילי באמצעות תלונה למשטרה ואף להגיש קובלנה פלילית פרטית. האם כדאי לבקש צו הרחקה בעצמי, או באמצעות עורך דין מומחה לצווי הרחקה? עו”ד אלעד שאול מסביר:

עורך דין צו הרחקה

צו הרחקה נגד שכן מטרידן או מאיים

תופעת השכנים המטרידים היא תופעה מוכרת וידועה המלווה את חייהם של ישראלים רבים והופכת את שגרת חייהם לבלתי נסבלת.

אנו עדים לתופעות שונות ומשונות המהוות עבירה על החוק ועשויות להוביל לפתיחת חקירה פלילית נגד השכן ולהטלת צו הרחקה עליו, בין היתר:

  1. שכן שנקט באלימות פיזית כלפי שכנו.
  2. שכן שנקט באלימות מילולית כלפי שכנו.
  3. שכן שמאיים לפגוע ברכוש של שכנו או ברכוש המשותף.
  4. שכן שחודר לפרטיות של שכנו באמצעות הצצה או באמצעות מצלמות אבטחה.
  5. שכן שבולש ועוקב אחרי שכנו.
  6. שכן שמטריד טלפונית ויוצר קשר בדרכים שונות.
  7. שכן שמרעיש באופן מכוון ומטריד את מנוחת שכנו.

מעשים אלו ומעשים דומים להם מהווים ‘הטרדה מאיימת’ ואף ‘פגיעה בפרטיות’ ומזכים את הנפגע במגוון סעדים בבית המשפט ובניהם גם צו הרחקה נגד השכן.

איך בית משפט יכול לעזור לי בהרחקת שכן מאיים או מטריד?

חוק למניעת הטרדה מאיימת מקנה לבית המשפט סמכויות נרחבות להטלת צו הרחקה וסעדים נוספים. כך למשל יכול בית המשפט להורות לשכן להתרחק מהמתלונן ולא להתקרב אליו למרחק מסויים, לא ליצור כל קשר עם המתלונן בכל דרך אפשרית (טלפון, מיילים, הודעות ועוד), לא להטריד את המתלונן ואף להורות למשטרה לקחת מהשכן רישיון לשאת אקדח, ככל שיש לו כזה.

חשוב לדעת! מכיוון שמדובר בצו שפוגע בחירות של השכן ובחופש התנועה שלו בית המשפט יתן את הצו אך ורק אם ישתכנע שמתקיימת “הטרדה מאיימת” בהסתמך על ראיות של ממש – לצורך כך, רשאי בית המשפט לחקור עדים ולנהל הליך משפטי סבוך של הוכחות והצגת ראיות. לכן, חשוב מאוד להסתייע בעורך דין מומחה בהליכי הרחקה ולא לגשת לבית המשפט לבד.

השכן הפר צו הרחקה – מה עלי לעשות?

הפרת צו הרחקה מהווה עבירה פלילית. ניתן להגיש תלונה למשטרה בגין הפרת צו הרחקה ולמשטרה יש סמכות לעצור את השכן ולהגיש נגדו כתב אישום פלילי.

בשל מורכבות ההליך, והעובדה שמדובר בהליכים פליליים בשיתוף משטרת ישראל ורשויות התביעה, במשרדנו דוגלים בליווי משפטי צמוד לאורך ההליך כולו לשם השגת התוצאה הרצויה והטובה ביותר.

עורך דין להוצאת צו הרחקה לשכן מטריד או מאיים

משרד עורכי דין פליליים שאול-רן ושות’ הוא משרד מוביל בתחומי המשפט הפלילי, בו עורכי דין יוצאי המשטרה והפרקליטות אשר עבדו בעבר ברשויות אכיפת החוק וייצגו את מדינת ישראל בהליכים פליליים נגד חשודים ונאשמים.

עו”ד פלילי אלעד שאול, ממייסדי המשרד, מתמחה בהליכים לפי חוק למניעת הטרדה מאיימת ובעל הצלחות מוכחות בתחום זה. בין היתר, אין ספור צווי הרחקה התקבלו לטובת לקוחות המשרד בהליכים מורכבים ביותר. אנו זמינים לקהל לקוחותינו, במקרים דחופים, גם 24 שעות ביממה. 

אנו מזמינים אתכם לקרוא ולהתרשם ממספר הצלחות בצווי הרחקה בניהול משרדנו:

 

חייג עכשיו