צו למניעת הטרדה מאיימת

עורך דין מומחה צו הרחקה וצו למניעת הטרדה מאיימת

אם אתה חש מאוים או את חשה מאוימת, ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת על פי חוק למניעת הטרדה מאיימת, התשס"ב – 2001. באילו מקרים אפשר להוציא צו הרחקה? לדוגמה כאשר אדם מתקשר בלי הפסקה, בולש אחריכם, עוקב אחריכם, מאיים עליכם מילולית או פיזית. במקרה כזה, מומלץ לפנות לעורך דין פלילי מומחה בהליכי מניעת הטרדה מאימת, צווי הרחקה וצווי הגנה מפני אלימות במשפחה.

צו למניעת הטרדה מאיימת ניתן להגיש במעמד צד אחד, מבלי שהמאיים נוכח באולם, דיון במעמד שני הצדדים יתקיים לא יאוחר מ-7 ימים מיום הגשת הבקשה. עו"ד אלעד שאול, שותף מייסד בפירמת אלעד שאול ושות' מסביר אודות הליך ההטרדה המאיימת.

 

מהי הטרדה מאיימת?

לפי סעיף 2 לחוק מניעת הטרדה מאיימת, הטרדה מאיימת היא:

"2. (א) הטרדה מאיימת היא הטרדתו של אדם בידי אחר בכל דרך שהיא או נקיטת איומים כלפיו, בנסיבות הנותנות בסיס סביר להניח כי המטריד או המאיים עלול לשוב ולפגוע בשלוות חייו, בפרטיותו או בחירותו של האדם או כי הוא עלול לפגוע בגופו."

הטרדה יכולה להתבטא במגוון מובנים ולבוא לידי ביטוי במגוון מעשים ובניהם, בילוש אחר המתלונן, מארב, התחקות אחר המתלונן, פגיעה בפרטיותו בכל אופן ודרך, באיומים על פגיעה במתלונן, ביצירת קשר בעל פה, בכתב או בכל אמצעי אחר, פגיעה ברכוש בשם הטוב בחופש התנועה של המתלונן ובמגוון זכויות אחרות שלו. החוק כולל כמעט כל פעולה שיכולה להוביל להטרדה של אדם, החל מהטרדה אלימה ומאיימת ועד איום מרומז ומציצנות.

 

איזה סעד יכול בית המשפט לתת לי במסגרת צו הטרדה מאיימת?

לבית המשפט יש סמכות לפסוק קשת רחבה של סעדים בהליך למניעת הטרדה מאיימת. בין היתר רשאי בית המשפט לצוות על המטריד:

  1. לא ליצור קשר עם המתלונן בכל דרך ,בעל פה, בכתב או בכל אמצעי אחר.
  2. להימצא במרחק מסוים מדירת מגורי המתלונן, מרכבו, ממקום עבודתו, לימודיו או מכל מקום אחר בו הוא נמצא (צו הרחקה).
  3. לא להטריד את המתלונן בכל דרך באופן, בעל פה, בכתב, במישרין או בעקיפין.
  4. ביטול רישיון הנשק של המטריד.
  5. להורות על כל סעד שימצא לנכון על מנת להבטיח את שלומו של המתלונן.

 

לבית המשפט סמכויות רחבות בבואו להגן על מגיש הבקשה, החל מהרחקה, דרך איסור יצירת קשר, ועד לביטול רישיון אקדח והעברת התיק לעיון המשטרה.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

מה צריך להוכיח כדי לקבל צו הרחקה?

כל מקרה לגופו, ולשם כך מומלץ להתייעץ עם עורך דין המומחה בהליכי מניעת הטרדה מאיימת. על פניו, על המבקש להוכיח שהמטריד ביצע אקט שמהווה "הטרדה מאיימת" כהגדרתו בחוק, כי האקט בוצע בסמוך למועד בקשת הצו, וכי האקט מהווה מטרד של ממש או סיכון לחיי המתלונן או הקרובים אליו.

צו למניעת הטרדה מאיימת ניתן להגיש גם כאשר בוצעה עבירת מין בסמוך למועד בקשת הצו או שיש חשש שהמאיים עומד לבצע עבירת מין נגד המתלונן.

 

איך מגישים בקשה לצו למניעת הטרדה מאיימת?

מומלץ להגיש באמצעות עו"ד מומחה שיעניק יעוץ משפטי למתלונן, יבדוק האם אכן מתקיימות הוראות החוק במקרה הספציפי, האם יש סיכוי לקבל צו הרחקה ועוד. במידה שאכן יש בסיס להגשת בקשה למתן צו מניעת הטרדה, יש לכתוב בקשה מנומקת ומפורטת, המתבססת על ראיות, להחתים את המבקש על תצהיר, ולגשת אל בית המשפט על מנת להביא את הבקשה בפני שופט תורן.

חשוב להדגיש! הטענות שיכתבו בבקשה לקבלת הצו, ובתצהיר המתלונן, יעמדו לנגד עיניו של בית המשפט ולאחר מכן גם לעיני המטריד. למטריד ישנה זכות לטעון טענות נגד ואף לחקור את המתלונן על תצהירו! לכן, מומלץ להסתייע בעורך דין בניהול הליך זה.

במעמד הדיון בבית המשפט, יעיין השופט בבקשה שנוסחה על ידי עורך הדין ובתצהיר המתלונן, ישאל את עורך הדין ואת המתלונן שאלות על מנת להבהיר את המצב ויבחן האם יש מקום למתן צו שיפוטי. אם ימצא בית המשפט שיש מקום למתן צו, יעניק צו זמני למניעת הטרדה מאיימת במעמד צד אחד. מכיוון שמדובר בצו שניתן ללא נוכחות המטריד, הוא תקף ל- 7 ימים בלבד, ועל בית המשפט לקבוע דיון בנוכחות הצדדים.

המתלונן והמאיים יגיעו לדיון בפני בית המשפט, לרוב מלווים בעורכי דין, וינהלו הליך משפטי זה מול זה שבסופו יכול בית המשפט לתת צו למניעת הטרדה מאיימת לתקופה של עד 6 חודשים, לבטל את הצו הזמני , ואף להורות על תשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

 

הפרת צו למניעת הטרדה מאיימת

הפרת צו למניעת הטרדה מאיימת, בין אם מדובר בצו זמני ובין אם בצו קבוע, מהווה עבירה פלילית מסוג "הפרת הוראה חוקית". במידה והמאיים הפר את צו בית המשפט ויצר קשר, איים או הטריד את המתלונן, ניתן לגשת לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה אשר עשויה להוביל למעצרו של המאיים ולהגשת כתב אישום נגדו.

 

עורך דין מומחה להליכי הטרדה מאיימת

עורך דין פלילי אלעד שאול וצוות המשרד יוצאי הפרקליטות, מלווים מתלוננים / מתלוננים בהליכי הטרדה מאיימת וצו הגנה מפני אלימות במשפחה. במשרדנו עורכי דין מנוסים, יוצאי רשויות התביעה, המעניקים שירות איכותי וקשוב – במקרים דחופים גם 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. שימו סוף להטרדות אחת ולתמיד!

להתרשמותכם – מספר נצחונות מוחצים של לקוחותינו בהליכי צו הרחקה ומניעת הטרדה מאיימת!

4.6 מתוך 5 - (19 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא צו למניעת הטרדה מאיימת?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה