תקיפה סתם

מהי עבירת תקיפה סתם, מה העונש בגינה ואיך להתמודד עם חקירת משטרה בנושא?

רבים מאיתנו מדיימנים את עבירת התקיפה ככזו הכוללת מגע פיזי אלים הכולל התנגדות מצד הקורבן – תקיפה הגורמת חבלה. אדם נרומטיבי שנדרש לתאר לעצמו אקט של תקיפה מתאר מצב קיצוני מאוד. אך האמת היא שמבחינה משפטית תקיפה סתם יכולה להתרחש גם בסיטואציה יום יומית רגילה.

כעורך דין פלילי שהחל את דרכו כתובע פלילי בפרקליטות, אסביר במאמר את עבירת תקיפה סתם על כל יסודותיה ואנפץ לכם כמה מיתוסים וסטיגמות על משמעות התקיפה בדין הפלילי הישראלי, בייחוד על המצבים השונים בהם יכולה להתגבש עבירת תקיפה סתם.

 

על תקיפה סתם – מהי תקיפה סתם?

ההגדרה של "תקיפה סתם" בחוק העונשין רחבה מאוד ויכולה לכלול ספקטרום רחב של מקרים, שחלקם בכלל לא כולל מגע פיזי בין התוקף לבין הקורבן – תקיפה הגורמת חבלה. סעיף 378 לחוק העונשין מגדיר תקיפה כמצב שבו מכים, דוחפים או מפעילים כוח על גופו של אדם בדרך ישירה או עקיפה בלא הסכמה או דרך תרמית.

 

תחילתה של ההגדרה דומה יחסית למה שאנו חושבים על תקיפה, הכאה או דחיפה של אדם כאשר הוא לא מסכים לכך:

המכה אדם, נוגע בו, דוחפו או מפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, במישרין או בעקיפין, בלא הסכמתו או בהסכמתו שהושגה בתרמית – הרי זו תקיפה; ולענין זה, הפעלת כוח – לרבות הפעלת חום, אור, חשמל, גאז, ריח או כל דבר או חומר אחר, אם הפעילו אותם במידה שיש בה כדי לגרום נזק או אי נוחות. תחילת הסעיף קובע שתקיפה יכולה להיות גם נגיעה ("המכה אדם, נוגע בו…") כך שכל נגיעה ולו הקלה ביותר יכולה להחשב לתקיפה.

אך בהמשך הסעיף קורה משהו "מוזר" שממחיש את השוני העיקרי מאיך שאנו תופסים את אקט התקיפה לבין המציאות החוקית – הסעיף קובע שתקיפה יכולה להיעשות גם ללא מגע, למשל דרך הפעלת חום, חשמל, גז ריח או כל חומר אחר שמייצר אי נוחות או נזק לאדם שמופעלים כלפיו החומרים האלו ואף יכולה להיות עקיפה.

לכן, בנסיבות מסוימות, גם כיוון פנס חזק לעניו של אדם, התזת גז מדמיע לכיוונו או חישמול באמצעות שוקר יכולים להיחשב לתקיפה סתם.

 

יסוד ההסכמה בתקיפה סתם

לפי יסודות העבירה כל מגע בין בני אדם יכול להיחשב לתקיפה סתם, החל מהנחת יד על כתפו של אדם ועד לסטירת לחי. מה מונע מכל אדם שלחצנו את ידו להגיש נגדנו תלונה במשטרה בגין תקיפה סתם? שאלה מצויינת! כדי שהמגע ייחשב לעבירה פלילית יש להראות שהוא נעשה "בלא הסכמתו או בהסכמתו שהושגה בתרמית" של המותקף וכאן נכנסת הפרשנות המשפטית לפעולה ונדרשת התערבותו של עורך דין פלילי מנוסה.

זאת אומרת שכדי להוכיח את העבירה צריך להוכיח שהתוקף נגע, דחף או הפעיל כוח בעקיפין על הקורבן ובנוסף להוכיח שהקורבן לא הסכים למגע.

למשל, אם חבר מבקש מחבר אחר להפעיל עליו כוח מסיבה מסוימת, הדבר לא ייחשב תקיפה סתם שכן הייתה הסכמה להפעלת הכוח, הנה מספר דוגמאות להפעלת כוח בהסכמה:

 1. אימון אומנויות לחימה – הצדדים משתתפים בהסכמתם באקט ספורטיבי שכולל מגע, הפעלת כוח, דחיפות וכדומה.
 2. משחק כדורגל – במסגרת המשחק נוהגים השחקנים לגעת זה בזה, לדחוף, לקפוץ ולנסות לחלץ את הכדור.
 3. עיסוי – גם אקט של עיסוי (מסאז') כולל מגע, אם העיסוי נעשה בהסכמת המטופל הרי שאין תקיפה.

 

עם זאת, לא תמיד קל להוכיח הסכמה ולפעמים מצב שהחל בהסכמה יכול לעבור לתקיפה סתם, חקירה במשטרה וניהול הליכים פליליים נגד התוקף. אם נחזור לדוגמאות שציינתי קודם לכן, אם במהלך משחק הכדורגל שחקן ביצע עבירה על שחקן אחר – הרי שמדובר כמגע שהוא חלק מהמשחק. אולם מה קורה אם לאחר ביצוע העבירה החלו השחקנים להכות אחד את השני באגרופים?

דוגמה אחרת היא עיסוי מקצועי שנעשה בקליניקה בהסכמת המטופל – אם יתברר שהמעסה לא מוסמך ומדובר במתחזה, ההסכמה של המטופל הושגה במרמה ומדובר בתקיפה לכל דבר. הסכמה היא יסוד שלא תמיד קל להוכיח, בייחוד במצבים מורכבים שהם לא קטטה אלימה קלאסית בין אנשים. ניתן לטעון להסכמה רגיל, הסכמה משתמעת אותה ניתן לפרש מהתנהגות המתלונן ואף להסכמה בשל חוסר התנגדות אקטיבית.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

היסוד הנפשי של התוקף

בכל עבירה פלילית יש יסוד עובדתי שכולל את קיומו של המעשה ולצידו קיים יסוד נפשי שמעיד על ההבנה, הכוונה והמחשבה של מבצע העבירה. בעבירת תקיפה סתם היסוד הנפשי הנדרש הוא מודעות של התוקף לטיב המעשה – כלומר, התוקף לא חייב להתכוון אקטיבית לתקוף את המותקף או לגרום לו לתחושה לא נעימה, אלא מספיקה ידיעה שהוא נוגע באדם אחר או מפעיל עליו כוח בכל דרך אחרת, שלא בהסכמתו.

זוהי רמת מודעות בסיסית יחסית שקל מאוד להוכיח בבית המשפט, לדוגמה: כשאדם דוחף אדם אחר "השכל הישר" מלמד שהפעולה מהווה הפעלת כוח על הצד השני, היא לא פעולה לגיטימית מתוך חיי היום יום וסביר להניח שהיא לא בהסכמת הנדחף.

 

תוצאת התקיפה: אי גרימת חבלה

ישנן מספר סוגי עבירות תקיפה בחוק העונשין והן משתנות בין אחת לשניה לפי אופי התקיפה, זהות המותקף, המניע לתקיפה והתוצאה. חומרת התוצאה של התקיפה מולידה עבירות פליליות שונות עם עונשים שונים שמוטלים על התוקף. למשל, תקיפה שגורמת חבלה ממשית או תקיפה במטרה לגנוב או לבצע פשע, דינן עד 3 שנות מאסר בעוד שתקיפת בת זוג דינה עד 4 שנות מאסר.

תוצאות התקיפה יכולות לכלול חלק מאלו:

 • אי נוחות
 • חבלה קלה
 • פציעה
 • חבלה חמורה
 • מות המותקף

 

תקיפה סתם היא תקיפה שלא גרמה 'חבלה ממשית' לקורבן, היא לא נעשתה תוך כדי ביצוע פשע אחר, לא הופנתה כלפי בן משפחה, שוטר או עובד ציבור.

 

עונש על תקיפה סתם

לפי סעיף 379 לחוק העונשין, "תקיפה סתם" היא תקיפה של אדם שלא כדין את חברו והעונש עליה הוא עד שנתיים מאסר. הגדרת תקיפה סתם כוללת טווח רחב מאוד של מצבים בהם הופעל כוח מכל סוג כלפי הקורבן "רגיל" (שאינו שוטר, איש ציבור, קטין, זקן, או בן משפחה) ולא נגרמו לו חבלות של ממש.

כל אחד מהקוראים יכול להיתקל בסיטואציה כזו בחיי היום יום – למשל, ויכוח בין חברים שהסלים לדחיפות הדדיות ואפילו אדם שטעה בשיקול דעתו ונתן "צ'אפחה" בהומור שלא מוסכם על הקורבן. החוק מאפשר לשופט שדן בתיק הפלילי להטיל עד שנתיים מאסר על הנאשם, אולם ישנה גמישות רבה בהטלת העונשים והניסיון שלי כעורך דין פלילי מלמד שרק במקרים חמורים מוטל עונש מאסר בפועל בגין תקיפה סתם.

המקרים בהם נתקלתי בנאשמים בתקיפה סתם שנכנסו למאסר הוא באנשים בעלי עבר פלילי מכביד או נאשמים שהתפשרו על ייצוג משפטי פחות ממעולה.

קביעת העונש תלויה בנסיבות רבות שמייחדות כל מקרה ומקרה, למשל:

 1. סוג התקיפה – דחיפה קלה בכתף מול מספר אגרופים לפנים של המתלונן.
 2. נסיבות המקרה – מתלונן שאיים על התוקף מול אדם זר שהותקף על לא עוול בכפו.
 3. עבר פלילי של הנאשם – אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי מול עבריין מקצועי.
 4. אופיו של הנאשם – איש משפחה שעובד למחייתו מול אדם שנמצא בשולי החברה.
 5. נזק שנגרם למתלונן – ישנם מתלוננים שחוזרים בהם מהתלונה או כלל לא ייחסו למקרה חשיבות ומנגד יש מתלונן שנפגע מהאירוע וטוען לנזקים.

 

יש מספר אלמנטים רב שצריך לבחון כדי לרכך את העונש כמה שיותר, כדי לבדוק לעומק את נסיבות המקרה אני ממליץ לכם להשאיר פרטים בטופס או לחייג אלי ונערוך בירור ראשוני של המצב.

 

הימנעות מהעמדה לדין בעבירת תקיפה סתם

כדי להימנע מניהול הליך פלילי וענישה מומלץ לשירותיו של עורך דין פלילי בשלב מוקדם ככל האפשר. עורך דין פלילי יכול לסייע לחשוד בתקיפה סתם להסביר את גרסתו בצורה שתמזער את הסיכוי להגשת כתב אישום ולהוביל לגניזת התיק מבלי שהחשוד יעמוד בו לדין.

החוק מקנה לנו עורכי הדין הפליליים מספר כלים חלופיים להעמדה לדין למשל:

 • הסדר מותנה – עבירת תקיפה סתם היא עבירת עוון ולכן אפשר לבקש סגירת תיק פלילי בהסדר מותנה. התנאים לקיומו של הסדר מותנה הם סבוכים, חלקם טכניים וחלקם מצריכים יכול שיכנוע משפטי וניהול משא ומתן אינטנסיבי עם התביעה המשטרתית.
 • גניזת התיק – תיקי תקיפה סתם יכולים להיגנז עוד בתחנת המשטרה על ידי קצין חקירות. כעורכי דין שהחלו את דרכם בפרקליטות, אנו מכירים את ההנחיות והנהלים שמחייבים את קציני החקירות ויודעים מה לטעון ומאיזה טיעון להימנע.

 

כמו בכל הליך שמצריך התערבות מקצועית, הזנחה היא מתכון בטוח להחמרת המצב וגרימת נזקים מיותרים. אדם סביר שנחקר באזהרה במשטרת ישראל ונפתח לחובתו תיק פלילי, אמור לפנות בדחיפות לבעל מקצוע שיטפל בנושא ויאפשר לו לחזור לחייו הקודמים במינימום נזק אפשרי.

האלטרנטיבה היא לשבת ולהמתין לאחד משתי בשורות: אחד – התיק נגנז והשנייה – הוגש נגדכם כתב אישום. בהחלט קיימת אפשרות שהתיק ייגנז גם ללא מעורבות חיצונית, אך ישנה אפשרות סבירה לא פחות שיוגש כתב אישום לבית המשפט. במקרה שכתב האישום כבר הוגש, קשה מאוד לשכנע את המשטרה לחזור בה.

לכן סוֹף מַעֲשֶׂה בְּמַחְשָׁבָה תְּחִלָּה, פנו לטיפול של עורך דין פלילי בתיק הפלילי שלכם בהקדם והימנעו מניהול הליך משפטי, ארוך, יקר ומיותר.

5 מתוך 5 - (7 הצבעות)
שאלות ותשובות
זקוקים לייעוץ אישי בנושא תקיפה סתם?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
חוק הסרטונים
הגנת הפרטיות
חוק הסרטונים

חוק הסרטונים הוא התיקון לחוק למניעת הטרדה מינית האוסר לפרסם סרטון או תצלום של אדם, המתמקד במיניותו, ללא הסכמת המצולם. החוק למניעת הטרדה מינית מ-

קרא עוד »
צילום חשוד במשטרה
מונחים מקצועיים
צילום חשוד במשטרה

צילום חשוד במשטרה מתבצע לאחר חקירת חשוד באזהרה במסגרת עבודות צילום והטבעה (טביעות אצבע). מדובר ברגע לא נעים שחווה כל אדם שנחקר בחשד לביצוע עבירה

קרא עוד »
סכסוכי שכנים
מונחים מקצועיים
סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים בבניין משותף או בבתים פרטיים הם בין הסכסוכים הנפוצים ביותר. מדובר בסכסוכים הקשורים למגורים בשכנות, שטחי חניה, ניהול, אחזקה, שימוש ברכוש המשותף, מטרדי

קרא עוד »
זוטי דברים
מונחים מקצועיים
זוטי דברים

המשפט הפלילי מטפל בהתנהגויות פסולות שביצע אזרחים כלפי אזרחים אחרים או כלפי המדינה, באמצעות הטלת עונשים ושלילת חירות ממבצע העבירה. הסנקציות שאפשר להטיל על נאשם

קרא עוד »
ראיה נסיבתית
מונחים מקצועיים
ראיה נסיבתית

ראיות הן אמצעי משפטי לברור עובדות, הן מוכיחות לבית המשפט שנאשם ביצע את העבירה וניתן להסיק מהן מסקנות לגבי אשמתו או חפותו. ראיות יכולות להיות

קרא עוד »
ביטול כתב אישום
הליכים ושירותים
ביטול כתב אישום

ישנן מספר דרכים לקדם ביטול כתב אישום ולהימנע ממיצוי ההליך הפלילי נגדכם. מהו כתב אישום? איך ניתן לבטל אותו ומה ההשלכות של ביטול כתב אישום?

קרא עוד »
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד.
David I.
David I.
21:07 02 Nov 16
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה