הונאה במבחן אמיר"ם אמי"ר

הונאה בבחינה היא עבירה המבוצעת על ידי תלמיד, סטודנט או מועמד למשרה תוך ביצוע מעשה רמיה במהלך הבחינה – בין היתר, אנו נתקלים רבות במקרים של העתקה בבחינה, התחזות לאדם אחר במהלך הבחינה, ביצוע הבחינה על ידי אדם אחר תמורת תשלום והכנסת חומר עזר אסור לבחינה.

הונאת בחינות מהווה עבירה על התקנון של המוסד האקדמי ו/או המכון הבודק אולם היא עלולה אף להוות עבירה פלילית ולהוביל לחקירת משטרה והעמדה לדין. עו"ד אלעד שאול, מומחה במשפט פלילי ויוצא פרקליטות מחוז ת"א (פלילי), נתקל בלא מעט תיקי הונאה בבחינת אמי"ר ואמיר"ם ואף הוביל לסגירת תיקי החקירה בנושא, כיצד?

 

מהם מבחני אמיר"ם או מבחני אמי"ר?

מבחני אמי"ר ואמיר"ם בוחנים את רמת ידיעת השפה האנגלית עבור מוסדות החינוך האקדמי בישראל. קבלת ציון מספיק במבחן אמיר"ם או אמי"ר תוביל לקבלת פטור מלימודי אנגלית ותחסוך, כמובן, זמן וכסף רב.

 

מה נחשב להונאה בבחינת אמיר"ם או אמי"ר?

אנו נתקלים במגוון סוגי הונאות הקשורות לבחינות בכלל ובחינות אמיר"ם בפרט. בין היתר, העתקה בבחינה או ניסיון העתקה, הכנסת חומרי עזר בניגוד לדין, התחזות לנבחן ותשלום לאדם אחר על מנת שיבצע את הבחינה עבור הנבחן במרמה. הונאת הבחינה הנפוצה ביותר היא התחזות בבחינה, כך שהנבחן ששמו ותעודת הזהות שלו רשומים על הבחינה, שולח אדם אחר המתחזה אליו על מנת שיבצע את הבחינה עבורו.

לעיתים השניים אף מזייפים תעודת זהות כך שתמונתו של הנבחן בפועל מוטמעת על תעודת הזהות של הסטודנט האמיתי. לעיתים, ההתחזות מבוצעת בתמורה לתשלום כספי ולעיתים ממניעים "חבריים".

 

האם הונאה בבחינת אמיר"ם או אמי"ר היא פלילית?

בהחלט. חוק העונשין מונה מספר עבירות המתקיימות בעת ביצוע הונאה בבחינה, בין היתר אלו:

  1. התחזות לאדם אחר – סעיף 441 קובע שהתחזות לאדם אחר על מנת להונות דינה מאסר 3 שנים.
  2. זיוף – סעיף 418 קובע שאדם המזייף מסמך דינו שנת מאסר ואם זייף המסמך בכוונה לקבל דבר דינו מאסר 3 שנים.
  3. קבלת דבר במרמה – סעיף 415 קובע שהמקבל דבר במרמה דינו מאסר 3 שנים.

 

כפי שאנו רואים, התחזות לאדם אחר במהלך הבחינה היא עבירה פלילית לפי סעיף 441, חתימה על מסמכי הבחינה בשמו של אחר מהווה זיוף לכל דבר ועניין, עבירה פלילית לפי סעיף 418, והניסיון לקבל ציון במרמה מהווה עבירה פלילית לפי סעיף 415.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

זימון לחקירה במשטרה עקב הונאת בחינות

בהתאם למדיניות המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, מהווה עבירה משמעתית ואולם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה אף נוהג להגיש תלונה במשטרה כנגד הנבחן בגין כל חשד למעשה מרמה במהלך הבחינה. נבחן שנחשד במעשה מרמה בבחינת אמיר"ם או אמי"ר, כמו גם הבחינה הפסיכומטרית, יזומן לחקירה תחת אזהרה במשטרה ויפתח לו תיק פלילי, על כל המשתמע מכך.

חשוד בהונאת בחינה? אני ממליץ לך בחום ליצור קשר עם עורך דין פלילי בעל ניסיון בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות הונאה בבחינות אמיר"ם ולהיוועץ בהקדם האפשרי. ייעוץ לפני חקירה הוא קריטי ועשוי לסייע לך בהוכחת חפותך ובסגירת התיק.

 

הגשת כתב אישום עקב התחזות בבחינת אמיר"ם

עבירת ההתחזות במהלך בחינה היא עבירת "עוון" שדינה עד 3 שנות מאסר. ואולם, בשל חומרת העבירה במובנן של הפגיעה בטוהר המידות סווגה העבירה ברשויות התביעה כעבירת "עוון מיוחד" שנבחנת על ידי הפרקליטות המחוזית שבמקום מושבה בוצעה העבירה – ברוב המקרים, מדובר בפרקליטות מחוז ירושלים שבמחוזה מתבצעות בחינות אמיר"ם ואמי"ר.

הפרלקיטות היא גוף התביעה הבכיר ביותר במדינת ישראל והוא אמון על בחינת תיקים פליליים בעבירות חמורות ומיוחדות, שאינם בסמכותה של התביעה המשטרית, גוף התביעה המשני. עו"ד אלעד שאול, מייסד משרד אלעד שאול ושות', יוצא הפרקליטות הפלילית של מחוז תל אביב – מייצג בקביעות חשודים ונאשמים בעבירות על טוהר הבחינות, התחזות בבחינות אמיר"ם, הונאת בחינות וכדומה.

קבלת ייעוץ לפני חקירה בהקדם האפשרי ונקיטת פעולות מושכלות להגנה על חפותו של הלקוח, מובילה במקרים רבים לסגירת התיק – לדוגמה:

 

אני חשוד בהעתקה בבחינה, התחזות לאחר במהלך הבחינה הוא הונאת בחינות אחרת – מה עלי לעשות?

כאדם נורמטיבי שמעולם לא הסתבך עם רשויות החוק, אין לך כל מושג בפני מה אתה עומד. הגעה לחקירת משטרה ללא הכנה מוקדמת, ייעוץ מעמיק לפני החקירה והבנה מקיפה של זכויותיך כחשוד וגבולות המותר והאסור – היא לא מומלצת בלשון המעטה ואף מהווה חוסר אחריות של ממש!

זומנת לבחינה נוספת במרכז הארצי לבחינות ולהערכה על מנת להשוות את תוצאת הבחינה או את כתב ידך? דע כי יתכן שאתה חשוד בהונאת בחינות, בחינתך עלולה להיפסל ותיקך עשוי לעבור למשטרת ישראל לביצוע חקירה פלילית. במרוצת השנים ייצג משרדנו עשרות רבות של חשודים ונאשמים בהונאת בחינות, החל מחיילים משוחררים, דרך סטודנטים לתואר ראשון וכלה בעובדי מדינה ודמויות בכירות שנדרשו לבחינת אמיר"ם ובחינות דומות.

משרד אלעד שאול ושות', משרד עורכי דין פלילי – צווארון לבן מוביל בישראל לפי דירוג bdi הבינלאומי. אנו כאן עבורכם, פנו לייעוץ במידת הצורך.

דרגו את המאמר
זקוקים לייעוץ אישי בנושא הונאה במבחן אמיר"ם אמי"ר?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!