תחומי התמחות

  • home
  • איסור פרסום – תחקיר בטלויזיה

איסור פרסום – תחקיר בטלויזיה

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

צו איסור פרסום

משרד עורכי דין שאול – רן ושות’ מייצג אנשי תקשורת, סלבריטאים, בעלי עסקים ואנשים מן הישוב בהליכי לשון הרע והגנת הפרטיות. בין היתר מייצג המשרד ידוענים במשברים תקשורתיים סבוכים ונותן מענה משפטי במניעת פרסום כתבות תחקיר, צווי איסור פרסום, צווי מניעה וצווי עשה להסרת פרסומים משמיצים. בין עשרות התיקים המתנהלים במשרדנו קיימים גם תיקים מתוקשרים ובעלי פרופיל גבוה הדורשים תשומת לב ויצירתיות משפטית מן המעלה הראשונה.

צו איסור פרסום לאיש תקשורת מוכר

משרדנו ייצג איש תקשורת שהתנהל נגדו תחקיר עיתונאי רחב היקף בעיתון ידיעות אחרונות ובאתר Ynet. התחקיר ייחס לאיש התקשורת מעשים מיניים ועבירות מין לכאורה במספר נשים. לאחר בדיקה וחקירה מעמיקה, התברר שממצאי התחקיר מסולפים, שקריים ועתידים לגרום לאיש התקשורת נזק בלתי הפיך. משרדנו הגיש בקשה לצו איסור פרסום על פרטי איש התקשורת ואיסור פרסום הכתבה.

בית המשפט המחוזי בתל אביב, בצעד נדיר, אסר את פרסום שמו של איש התקשורת או כל פרט אשר יכול לחשוף את זהותו וזאת בצו דחוף שניתן בשעה 20:00, בסמוך למועד פרסום התחקיר. צוות המשרד עמל משך שעות, בלחץ ובאינטנסיביות גבוהה על מנת להבטיח מניעת פרסום התחקיר – אשר עלול היה לגרום לנזק אדיר לאיש התקשורת.

משרדנו עוסק, בין היתר, בדיני לשון הרע, בניהול משברים תקשורתיים, איסורי פרסום, צוי מניעה לפרסום השמצות, צווי עשה להסרת פרסומים פוגעניים והסרת סרטונים ותמונות באינטרנט המכונים גם “פורנו נקמה“.

צו מניעה לפרסום תחקיר עיתונאי

ערך עליון בישראל הוא חופש הביטוי. משכך, בתי המשפט אינם ממהרים, בלשון המעטה, למנוע פרסומים כאלה ואחרים, ובעיקר פרסומים בכלי התקשורת – וזאת תוך חשש מלהגביל את חופש הביטוי. על כן, לעיתים רבות אנו נתקלים בהאשמות חריפות באמצעות כלי התקשורת לפיהן פלוני או אלמוני ביצעו עבירות מין, הטרדה מינית או מעשים פליליים אחרים. פרסומים מעין אלא מהווים לעיתים השמצה פרועה אשר פוגעת בשמו הטוב של הקורבן לפרסום, מבלי שהוא זכה להתגונן מפני ההאשמות הללו כאשר הכל מתנהל אל מחוץ לבית המשפט ובאווירת עליהום ציבורי.

באילו מקרים יעניק בית המשפט צו איסור פרסום על שמו של אדם?

בית המשפט יאסור פרסום רק במקרים נדירים בהם יצליח התובע להוכיח שהפרסום יגרום לו לנזק בלתי מידתי ובלתי הפיך, שגובר על אינטרס הציבור לדעת ואף גובר על חופש הביטוי של המפרסם. המפרסם יצליח להוכיח את טענותיו בעיקר כאשר יציג ראיות המצביעות על העדר האמת בפרסום, קרי, שעליו להוכיח שהפרסום שקרי לחלוטין.

המחוקק עוד לא נתן בידי בתי המשפט את הכלים הדרושים להתמודד עם גל השיימינג וההשמצה שחולש על מחוזותינו בשנים האחרונות, ולכן בתי המשפט קובעים חדשות לבקרים שהפרסום יימנע אך ורק אם האובייקט יצליח להוכיח שהמפרסם מבקש לפרסם על מנת לפגוע בזדון, ומבלי שיוכל לטעון במסגרת תביעת לשון הרע כי יש אמת בפרסומים. מדובר ברף ראייתי שקשה מאוד לעומד בו, הרי מספיק שכלי התקשורת יציג בפני בית המשפט ראשית ראייה לנכונות הפרסום – על מנת לאפשר את הפרסום, מזיק ככל שיהיה.

איך אגדיל את הסיכוי למנוע כתבת תחקיר עלי?

למשרדנו ניסיון רב שנים בייצוג בהליכי איסור פרסום, צווי מניעה וצווי עשה למניעת פרסומים והסרתם. בין היתר, מנע המשרד פרסומן של עשרות כתבות תחקיר ברשתות המדיה השונות, החל מערוץ 10, דרך ערוץ 22, ידיעות אחרונות, אתר ynet וכלי תקשורת נוספים.

חלק גדול מאותן כתבות תחקיר שנגנזו בסופו של יום ולא שודרו, נגנזו הודות להליך משא ומתן אינטנסיבי שנוהל בין משרדנו לבין משרדי עורכי הדין המייצגים את כלי התקשורת. הניסיון הרב, העצמה המקצועית, ההיכרות הקודמת עם יכולות משרדנו בתחום המדיה ואיסור הפרסום, מקדם לאין שיעור את נכונותם של כלי התקשורת לשקול שלא לפרסם כתבות תחקיר כנגד לקוחות המשרד, במקרים המתאימים.

איחרתי את המועד – איך מסירים פרסומים משמיצים?

רשת האינטרנט בעידן המודרני מהווה כלי יום יומי בו עושים כולנו שימוש מאסיבי. ואולם לעיתים נעשה בכלי הזה שימוש פוגעני ואסור אשר עלול להזיק, להשמיץ, לפגוע בפרטיות ולחרב את שמו הטוב של אדם על לא עוול בכפו. כך, בין היתר, תוצאות חיפוש שליליות בגוגל עלולות לגרום לנזקים של ממש לתדמיתו של אדם והפצת סרטונים אינטימיים יכולה לגרום לפגיעה אנושה בפרטיותה של אישה עד כדי הטרדה מינית של ממש.

ישנן דרכים רבות ומגוונות, חלקן פשוטות וחלקן מורכבות ביותר, על מנת להסיר את הפרסומים המשמיצים, את תוצאות החיפוש מגוגל ואת התמונות הפורנוגרפיות או הסרטונים המיניים מאתרי האינטרנט השונים. על מנת לעשות זאת, יש לפנות לעורך דין מומחה בהסרת פרסומים, דיני אינטרנט ופגיעה בפרטיות. משרדנו עוסק בתחומים הללו ומתמחה בהסרת פרסומים משמיצים, מניעת פרסום, צו מניעה וצו עשה להסרת פרסומים ולהפסקתם.

צור קשר עם עורך דין להסרת פרסום משמיץ

משרד שאול – רן ושות’ משרת את לקוחותיו בכל רחבי הארץ, ערוך ומוכן להעניק שירות לקהל הלקוחות 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. משרדנו מודע לכך כי פרסומים משמיצים, הפצת סרטונים אינטימיים, כתבות תחקיר פוגעניות עשויות להתפרסם תוך זמן קצר ולגרום נזק אדיר לשמו הטוב של הלקוח. 

אנו ערוכים לטפל בכם בכל עת במסירות ובחירוף נפש, בדיסקרטיות מלאה!

חייג עכשיו