תחומי התמחות

  • home
  • הסרת תוצאות חיפוש מגוגל

הסרת תוצאות חיפוש מגוגל

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

איך להסיר תוצאות חיפוש מגוגל?

בעידן המודרני כרטיס הביקור של כל אחד ואחד מאיתנו, הוא מה שרשום עליו ברשת האינטרנט. ואין דרך טובה יותר לשקף את האמור עלינו באינטרנט מאשר מנוע החיפוש של חברת גוגל.

לפני ששוכרים איש מקצוע, לפני פגישה עם בן זוג פוטנציאלי ובכל כוונה להתקשר עם אדם זר – מקישים את שמו בגוגל. 

לצערנו, מנוע החיפוש של גוגל מנוצל לעתים לרעה כך שכתבות ופרסומים שליליים או שקריים אשר פורסמו ברשת האינטרנט על אדם, עלולים להופיע בתוצאות החיפוש של מנוע החיפוש גוגל.

במצב זה, חשוב להבין איך להסירתוצאות חיפוש שליליות מגוגל. עו”ד אלעד שאול מסביר כיצד להסיר תוצאות חיפוש מגוגל.

הסרת תוצאות חיפוש מגוגל

איך להסיר תוצאות חיפוש מגוגל?

חברת גוגל היא חברת ענק בין לאומית, בעלת מנוע החיפוש הגדול בעולם, ומפעילה עשרות חברות בת ברחבי העולם. בין היתר, מפעילה גוגל את חברת גוגל ישראל בע”מ שמשרדיה ממוקמים בתל אביב.

אז כדי להסיר תוצאות חיפוש מגוגל פונים לגוגל ישראל בע”מ? זהו, שלא, חברת גוגל העולמית עובדת באופן ממודר וסודי, כך שקשה עד בלתי אפשרי ליצור עימם קשר טלפוני או לגלות את הדרך הנכונה לבקש להסיר תוצאות חיפוש מגוגל.

מה שבטוח, חברת גוגל ישראל בע”מ היא לא הכתובת הישירה אליה פונים כדי להסיר תוצאות חיפוש מגוגל, שכן אין לה את היכולות הטכנולוגיות ואת האישורים הנדרשים מגוגל העולמית כדי להסיר תוצאות חיפוש מגוגל.

חברת גוגל העולמית מפעילה חברת בת נוספת, גוגל אירלנד, היא זו אשר מפעילה בפועל את מנוע החיפוש הפופולארי Google. 

איך פונים לגוגל העולמית בבקשה להסיר תוצאות שליליות מגוגל?

דרכי יצירת קשר עם גוגל חסויים ומסווגים כמעט כמו בארגון צבאי. הנטייה של גוגל שלא לפרסם מספרי טלפון, כתובות פקס, ואמצעי יצירת קשר אחרים מקשה מאוד את ניהול ההליך להסרת תוצאות חיפוש מגוגל.

ישנם מספר כלים טכנולוגיים באמצעותם ניתן לעתור בפני גוגל העולמית בבקשה להסיר תוצאות חיפוש מגוגל. במהלך הפניה או העתירה, יש לפעול על פי נהליה המיוחדים של גוגל שרק בעמידה על פיהם ניתן להסיר תוצאות חיפוש מגוגל. 

במקרים מסוימים, על מי שמבקש להסיר תכנים מגוגל להציג צו בית משפט אשר קובע שהתכנים שפורסמו הם אינם חוקיים ויש להסירם. בחלק מן המקרים, הדבר מתאפשר ובחלק אחר של המקרים לא ניתן לקבל צו בית משפט ממניעים כלכליים של הלקוח או ממניעים משפטיים. 

שאיך להסיר תוצאות חיפוש מגוגל בלי צו של בית משפט?

בעבר, דרשה חברת גוגל צו בית משפט כדי להסיר תוצאות חיפוש מגוגל. ואולם, פסיקות שונות בבתי המשפט בישראל קבעו אמות מידה חדשות לעניין הדרך להסיר תוצאות חיפוש מגוגל.

ע”א 44711-11-14 עמי סביר עו”ד נ’ בר נוי ואח’ הוא פסק הדין המנחה אשר הוצא תחת ידו של בית המשפט המחוזי בתל אביב.

בפסק הדין נקבע שחברת Google Inc העולמית מחויבת להסיר תוצאות חיפוש מגוגל , מנוע החיפוש שלה, כאשר משתמש מבקש ממנה להסיר את תוצאות החיפוש ובבקשתו הוא מצליח להוכיח מעבר לכל ספק, שמדובר בתוצאות חיפוש שקריות ופוגעניות, אשר אין להן כל קשר למציאות.

למרות פסק הדין שניתן בעניינו של עמי סביר, חברת גוגל ממשיכה להערים קשיים בכל הנוגע להסרת תוצאות חיפוש מגוגל ובין היתר היא מסרבת להסיר תכנים, מבקשת מהגולש שביקש להסיר תכנים מגוגל להמציא מסמכים שונים ומשונים, ומשתהה זמן רב עד לקבלת החלטה בנושא – אם בכלל מתקבלת החלטה.

אז מה הדרך הטובה ביותר להסיר תוצאות חיפוש  שליליות מגוגל?

בחינת הנושא לעומקו באמצעות עורך דין אשר מנוסה בניהול הליכים אל מול חברת גוגל ובעל הצלחה מוכחת בהסרת תוצאות חיפוש מגוגל.

יש לבחון האם נדרש צו בית משפט כדי להסיר את תוצאות החיפוש, או שניתן להסיר את תוצאות החיפוש באמצעות עתירה משפטית עצמאית לגוגל. פניה באופן עצמאי וללא סיוע משפטי מתאים עלולה להיכשל, להסתרבל, לארוך זמן רב ולא להניב את התוצאה הרצויה. 

בדקתם את שמכם בגוגל ומופיעות תוצאות שליליות ושקריות? פנו לעורך דין בעל ניסיון בניהול הליכים מול גוגל כדי להסיר תוצאות חיפוש מגוגל.

עורך דין אלעד שאול בעל ניסיון עשיר בניהול הליכים נגד חברת גוגל ובעל הידע המתאים שבאמצעותו ניתן להסיר תוצאות חיפוש מגוגל.

פנו לעורך דין אלעד שאול כדי להסיר תוצאות חיפוש מגוגל.

חייג עכשיו