איומים

סעיף 192 לחוק העונשין

עבירת האיומים לפי סעיף 192 לחוק העונשין מייחסת לנאשם הפחדה, הטלת אימה ואיום על אדם אחר בכל דרך שהיא, בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו. אם זומנת לחקירת משטרה בגין עבירת איומים, או שהוגש נגדך כתב אישום המייחס לך עבירת איומים, משרד עו"ד פלילי אלעד שאול ושות', יכול לסייע לך! משרדנו מנוסה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירת איומים בבתי המשפט השונים.

עורך דין אלעד שאול, מומחה במשפט פלילי, מסביר את כל מה שצריך לדעת על עבירת האיומים.

 

מה העונש על עבירת איומים?

סעיף 192 לחוק העונשין קובע:

"המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו – מאסר שלוש שנים."

הנה כי כן, העונש המקסימלי הקבוע בחוק בגין איומים הוא שלוש שנות מאסר. יש חשיבות מכרעת לנסיבות המקרה, נסיבות הנאשם, עברו הפלילי של הנאשם באיומים ומכלול נסיבות אחרות אשר יבחנו על ידי עורך דין פלילי המייצג אותך בגין עבירת האיומים. מומלץ לפנות לעו"ד פלילי מומחה בשלב מוקדם ככל האפשר, כדי לאפשר התמודדות מיטבית ואפקטיבית עם חקירת משטרה או עם כתב אישום בעבירת איומים.

 

מה נחשב איום פלילי

עבירת האיומים לפי סעיף 192 לחוק העונשין היא עבירה נפוצה בבתי המשפט בהליכים פליליים בעיקר לאור הקלות שבה ניתן להגדיר אמירה כאמירה מאיימת. התביעה המשטרתית וכן הפרקליטות נוטים להגיש כתבי אישום רבים בגין עבירת האיומים, אשר ככל עבירה פלילית אחרת, היא עבירה חמורה ויש להתגונן מפניה בהתאם ובאמצעות עורך דין פלילי מנוסה.

כיצד נבדיל בין איומים ובין אזהרה? המבחן שבו ישתמש בית המשפט בבואו לבחון אם אמירה מסוימת היא "איום" או "אזהרה" הוא מבחן אובייקטיבי. משמע, לא משנה אם המאיים ניסה לאיים, או האם המאיים ידע שמדובר באיומים, די בכך שבית המשפט יסבור שעל פי ההיגיון הבריא האמירה מהווה איום פלילי, כדי לבסס את היסוד העובדתי של עבירת האיומים.

מעבר לכך, היסוד הנפשי להוכחת עבירת האיומים הוא יסוד נפשי של כוונה, ובלשון החוק "בכוונה להפחיד או להקניטו", כך שהתובע בתיק הפלילי צריך להוכיח שהמאיים שאף ו/או קיווה שדבריו יובילו לפחד או הקנטה ברמת הסתברות גבוהה, כדי לקיים את היסוד הנפשי של עבירת האיומים.

שים לב! אין צורך להוכיח שהמאיים התכוון להוציא לפועל את האיום ודיי בכך שהאמירות מהוות איום בעיני בית המשפט ושהמאיים שאף באמירתו לגרום לפחד או הקנטה של השומע כדי להוביל להעמדתו לדין פלילי של הנאשם בגין עבירת איומים.

 

האם קללות נחשבות לאיומים?

לא בהכרח. כל מקרה נבחן לגופו ויש חשיבות מכרעת לאופן שבו מציג החשוד או הנאשם, את אמירותיו ואת מה שעמד מאחורי האמירות. לכן חשוב לקבל ייעוץ משפטי מיידי מעו"ד פלילי עוד כאשר החשוד מזומן לחקירה באזהרה במשטרה או לאחר שהוגש כתב אישום בעבירת האיומים. בתי המשפט מצאו במספר רב של מקרים כי מילים קשות וקללות רחוב בעלות גוון מאיים כגון "אני אזיין אותך" הן לא בהכרח איומים על פי חוק העונשין.

לצורך בחינת המקרה, מבדיל בית המשפט בין "הפחדה קונסטרוקטיבית" ובין "הפחדה שלילית". כדי להבחין בין האמור, בוחן בית המשפט האם הדובר או המאיים יכול לשלוט על התממשות האזהרה ויכול להוציא את איומו לפועל, והאם בנסיבות המקרה הספציפי, מהות האמירות וטיב האמירות מהווים איום ברף כזה אשר נכנס לגדרי המשפט הפלילי.

בכדי לבחון את נסיבות כל מקרה לגופו מומלץ לפנות לעו"ד פלילי מנוסה ולבדוק האם מדובר בעבירת איומים.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

זימון לחקירת משטרה בחשד לאיומים

אם קיבלת זימון לחקירה במשטרה אתה ככל הנראה עומד בפני חקירה במשטרה בחשד לעבירת איומים, פנה בדחיפות לעו"ד פלילי מנוסה המתמחה במשפט הפלילי ובתיקי איומים בפרט.

זכור! כל דבר שתאמר במהלך החקירה בגין עבירת איומים יכול לשמש נגדך בהמשך, כך גם הדרך שבה תגיב לשאלות החוקר, האופן שבו תציג את גרסתך ושגיאות שתעשה במהלך החקירה עלולים להגביר את הסיכוי להגשת כתב אישום נגדך בעבירת איומים.

התייעץ עם עו"ד פלילי בטרם הגעה לחקירת המשטרה בכדי להבין את זכויותיך, להכיר את הליך החקירה המשטרתי ולהכין את עצמך לקראת השאלות הצפויות לך ותרגילי החקירה שיופעלו עליך על ידי החוקר. עורכי הדין במשרדנו זמינים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע לטיפול במקרים דחופים. זומנת לחקירה? חייג לעו"ד פלילי 03-7775555 והחל בהגנה על זכויותיך לקראת חקירה במשטרה בגין עבירת איומים.

במסגרת היעוץ המשפטי תבין מה צפוי לך בחדר החקירות, מה עליך לברר בהגיעך לתחנת המשטרה וכיצד עליך להתמודד עם החשדות. פנייתך חסויה ודיסקרטית לחלוטין.

 

כתב אישום בעבירת איומים

קבלת כתב אישום המייחס לך עבירת איומים הוא אקט שצריך להדליק לכל אדם נורה אדומה. כתב אישום בעבירה פלילית בכלל ובעבירת איומים בפרט הוא עניין רציני! אל תתמודד לבד ואל תנסה להערים או להתחכם עם המשטרה ורשויות החוק, זכור שלמעשיך יש השלכות בלתי הפיכות על ההליך הפלילי, על שגרת חייך ועל עתידך.

הוגש נגדך כתב אישום באיומים? אתה מוזמן לפנות אל משרדנו, בו עורכי דין פליליים מומחים, להגיע לפגישת ייעוץ ולזכות בהסבר מעמיק על ההליך הפלילי, מה צפוי לך כנאשם בגין עבירת איומים, וכיצד עליך להתמודד עם ההליך הפלילי. פנייתך חסויה ודיסקרטית לחלוטין.

 

ביטול כתב אישום בגין איומים

ניתן להוביל ל ביטול כתב אישום במגוון רב של דרכים. בין היתר, באמצעות משא ומתן עם התביעה על חזרתה מהאישום תוך הצגת כשלים בחומר הראיות. דרך נוספת להוביל לביטול אישום בעבירת איומים היא אי עריכת שימוע לפני הגשת כתב אישום כמתחייב בחוק, או באמצעות טענות של אכיפה בררנית והגנה מן הצדק. משרדנו ביטל כתבי אישום רבים בגין עבירות פליליות שונות ובין היתר גם בעבירות איומים ואלימות.

 

עורך דין מומחה לתיקי איומים

עורך דין פלילי אלעד שאול מייסד פירמת עורכי הדין אלעד שאול ושות', יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, פרקליטות מחוז תל-אביב. עם עזיבתו את רשויות התביעה ייסד משרד עו"ד פלילי המייצג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי.

במשרדנו עורכי דין פליליים מנוסים המוכנים להעניק יעוץ משפטי וטיפול מן השורה הראשונה לקהל לקוחות המשרד 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בדיסקרטיות מוחלטת. אנו מייצגים במספר רב של תיקי איומים, אלימות ותיקים פליליים נוספים, בנחישות וביעילות, כמצופה מעורך דין פלילי פרטי.

תיקים רבים של לקוחותינו נגנזים עוד בטרם הגשת כתב אישום, חלק נגנז אף לאחר הגשת כתב האישום, ואילו חלק אחר מופנה להליך חלופי להליך הפלילי המכונה "הסדר מותנה". במסגרת הליך ההסדר המותנה ניתן לסגור את תיק האיומים, מחוץ לכתלי בית המשפט, תוך תשלום קנס, פיצוי או מכתב התנצלות. מעניין אותך? צור עמנו קשר.

5 מתוך 5 - (6 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא איומים?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!