סם אונס

בשנים האחרונות אני נתקל במקרים רבים של שימוש בסם אונס, בעיקר נגד נשים, כגורם שמאפשר לעברייני מין למזער התנגדות, להסיר מחסומים ולהוביל את הקורבן למיטתם בניגוד להסכמתה החופשית. מעבר לכיעור שבתופעה, לעתים קשה מאוד להוכיח את השימוש בסם האונס והאנס ממשיך בביצוע מעשיו. מהו סם האונס וכיצד אפשר להוכיח שנאנסת? עו"ד אלעד שאול במאמר מקיף בנושא.

מהו סם האונס?

עבירת האונס היא אחת העבירות החמורות והקשות ביותר בחוק העונשין הישראלי, אחד הכלים המשמשים עברייני מין להכניע את קורבנותיהם ולבצע את מעשה האונס המתועב, הוא שימוש בסם אונס הגורם לערפול הכרה, אובדן זיכרון ובמקרים אחרים להסרת מחסומים ועוררות מינית.

משכך, נעשה בו שימוש לצורך ניצולו המיני של אדם. בשנים האחרונות, שכיחות השימוש בסמי האונס עלתה משמעותית בעיקר במועדונים ומסיבות, שכן הדרך הנפוצה ביותר לשימוש בהם היא החדרתם לכוס המשקה של הקורבן בחשאי.

יחד עם זאת, חלק מסמי האונס משמשים גם כסמי מסיבות שנעשה בהם שימוש בהסכמה, כך למשל בקהילת הלהט"ב רווח השימוש בסם ה-GBL המכונה בעגת המועדונית "ג'י". רבים משתמשים בו בהסכמה מלאה ונהנים מערפול החושים, שחרור המחסומים והעוררות המינית המגיעה בעקבותיו.

 

סוגי סם אונס

קיימים מספר סוגים של סמי אונס בשוק, כל אחד מהם גורם לתופעות מעט שונות ומותיר מאחוריו שרידים אחרים, אלו המרכזיים שבהם:

 1. GHB (Gamma-Hydroxybutyrate) – סם פסיכו-אקטיבי בעל השפעה מרגיעה ומרדימה, שמביא לדיכוי מערכת העצבים המרכזית. יכול להוביל בקלות יחסית לשינה עמוקה ולעילפון, במיוחד כשמשולב עם אלכוהול (מה שקורה לרוב במועדוני לילה). החומר נצרך לרוב כנוזל שקוף וחסר ריח אך קיים גם בצורת אבקה לבנה. מכיוון שהוא חסר טעם וריח קל למהול אותו במשקאות בחשאיות ולהפוך את הקורבן לחסרת יכולת לשלוט בעצמה. בשנת 2003, הסם הוכנס לפקודת הסמים המסוכנים בישראל.
 2. GBL (gamma-Butyrolactone) – הוא סם אונס נוסף, שמהווה למעשה גרסה נוספת של GHB. במינונים נמוכים יחסית, סם ה-GBL גורם לעוררות וחשק מיני מוגבר, אך במינונים גבוהים יותר מדכא את מערכת העצבים המרכזית ומביא לטשטוש וערפול ההכרה, חוסר יציבות ואובדן זיכרון. סם זה נצרך רבות בקהילת הלהט"ב במינוניו הנמוכים ומכונה "ג'י". במינונים גבוהים או תוך שילוב הסם יחד עם חומרים מדכאי מערכת עצבים נוספים, הסם אף עלול לגרום למוות. גם סם זה הוכנס לפקודת הסמים המסוכנים בישראל.
 3. Ketamine – הקטמין משמש אף הוא כסם אונס, מדובר בסם פסיכדלי שמשמש לרוב כחומר אלחוש או הרדמה במרפאות וטרינריות. במינון נמוך מאוד וכאשר הוא ניטל באמצעות עירוי או תרסיס, קטמין נחשב לתרופה אנטי דיכאונית טובה; אולם מכיוון שהסם גורם להזיות, תחושת בלבול ואי התמצאות במרחב (דיסאורייטנציה), הקטמין מהווה סם אונס יעיל. הסם מופיע בפקודת הסמים המסוכנים.
 4. Flunitrazepam – פלוניטרזפם מכונה גם "רופי" והוא הסם המוכר ביותר בציבור כסם האונס. מוכר גם בשם "היפנודורם" ו"רוהיפנול". בדומה ל-GHB ו-GBL, גם הפלוניטרזפם מדכא את מערכת העצבים המרכזית, ובשילוב העובדה שהוא חסר צבע וריח, גם הוא מהווה סם אונס אפקטיבי ביותר. קשה מאוד לאתר סם זה במערכת השתן והדם והוא מתנדב באופן מהיר יחסית. לכן חשוב מאוד לפנות לעורך דין פלילי בדחיפות מיד עם היוודע חשד לשימוש בסם אונס.
 5. MDMA – ידוע בכינויו "אמ די" או "סם האהבה", משמש אף הוא כסם אונס מסוג מעט אחר, בשונה מסמים אחרים המטשטשים את הקורבן באופן מיידי, סם האהבה גורם להפרשת כמויות גדולות של סרוטונין ודופמין, ובכך מרוקן את מאגריהם במערכת העצבים. בשלב הראשוני של השפעת הסם, הדבר גורם לאופוריה ועלייה ברמות האנרגיה, אך לאחר שעה או שעתיים, כאשר רמת החומר במערכת העצבים כבר נמוכה, נוצרת תחושת עייפות חדה שמטשטשת את הכרתו של הקורבן. במקרים אלו, הקורבן תרגיש תחושות אהבה ועוררות מינית בלתי נשלטים ולאחר מכן, חורים בזכרון ותחושת טישטוש. סם זה ניתן לאתר בבדיקות שתן ודם לזמן ארוך יותר באופן יחסי.

כל הסמים הללו וחומרים נוספים, מוחדרים לגופו של הקורבן, ברוב המקרים, ללא ידיעתה או הסכמתה ונועדו למנוע ממנה את היכולת להתנגד. קיימת חשיבות קריטית ביצירת קשר עם עורך דין פלילי מיד (!) עם ההבנה שיתכן שנפגעת משימוש בסם אונס, כל דקה קובעת אם נוכל לאתר שרידי הסם בגופך, את העבריין המין שפגע בך ולהביא אותו לחקירה באזהרה במשטרה ובתקווה גם לכתב אישום בעבירות מין.

 

הקושי בהעמדה לדין

קיומם של יחסי מין בין שני אנשים בגירים בהסכמתם החופשית ומרצונם החופשי חוקי לחלוטין, גם אם הם נעשים תוך השפעה מסוימת של סמים או אלכוהול. אולם, כשאחד מהצדדים מחוסר הכרה, מסומם או שיכור באופן שמונע ממנו יחולט להחליט החלטות מודעות ומרצון חופשי, או שמסוגלותו לתת הסכמה מדעת נפגמת – בין בעקבות נטילת חומר משכר או סם ובין מכל סיבה אחרת – המגע המיני ייחשב כעבירה פלילית, במיוחד אם נטילת סם האונס נעשתה ללא ידיעתו.

יחד עם זאת, העמדה לדין בעבירות מין מורכבת לביצוע מבחינה ראייתית בין אם עבירת המין נעשתה בעזרת סם אונס ובין אם לא. הסיבה היא שמרבית עבירת המין נעשים בחשאיות ובחדרי חדרים, ללא עדים וללא ראיות תומכות שעשויות לשפוך אור על האירוע, קשה מאוד להוכיח את התרחשותו של המעשה האסור מבחינה עובדתית.

המחוקק מבין זאת ולכן העמדה לדין בעבירות מין תתבסס ברוב המקרים על עדות הקורבן בלבד, לצד ראיות נסיבתיות. כשעבירות המין מבוצעות תוך שימוש באלכוהול או סמים קשים, נטל ההוכחה אף כבד יותר מכיוון שסם האונס פוגע בזיכרון של קורבן האונס שלרוב לא זוכרת איך האונס התרחש, מה הוביל אליו, מה קדם לו ולעיתים אף את האונס עצמו. מכיוון שערפול ההכרה שיוצר סם האונס נמשך כמה שעות, הקורבן לרוב נותרת מטושטשת גם שעות לאחר ביצוע המעשה כך שתהליך הגשת התלונה וגביית העדות וראיות הפיזיות מגופה – מתעכב.

בנוסף, חלק מסמי האונס מתפוגגים מגופה של הקורבן במהירות יחסית, במקרים הטובים תוך מספר ימים ובמקרה הרע תוך מספר שעות. לאור הטשטוש הממושך, שגורם לעיכוב בדיווח על העבירה, במקרים רבים החומרים הללו לא מתגלים בבדיקות המעבדה ובכך אובדת ראייה קריטית להוכחת ביצועה של עבירת המין. בהיעדר ראיה פיזית ביחס לשימוש בסם אונס, קשה להוכיח את השימוש בו והדבר משמש לטובת עבריין המין.

יחד עם זאת, נפגעות סם אונס שפנו אלינו במהירות ובסמוך להבנתן שנפגעו, הופנו לביצוע בדיקות דחופות ונטילת דגימות באופן מהיר ומידי שהוביל לאיתור שרידי סם אונס בגופן, נוזלי זרע ושאר ראיות פורנזיות שקושרות את עבריין המין לביצוע עבירת האונס! חלק מסמי האונס נותרים בגוף הקורבן גם 14 ימים לאחר המקרה ובמקרים אחרים ניתן ליטול דגימת שיער עד חצי שנה לאחר האירוע.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

בדיקת סם אונס

חלק מסמי האונס מתפוגגים מהגוף בתוך 8-10 שעות ולכן בדיקות שתן ובדיקות דם, הנפוצות כיום לגילוי סם אונס בגוף, תלויות במהירות הגעת הקורבן לבדיקה מרגע ביצועה של התקיפה המינית. לכן, ברגע שהכרת הקורבן חוזרת אליה, חשוב מאוד שתיגש מיד לחדר אקוטי בבית החולים לשם ביצוע הבדיקה. בדרכך לבית החולים, חייגי אלינו לקבלת הנחיות וייעוץ ראשוני קריטי כדי להנחות את צוות בית החולים לגבות את הראיות הנכונות שיאפשרו הרשעת העבריין.

 

בדיקת שיער לאיתור סם אונס

כיום ישנה בדיקה חדשנית שמתגברת על הקושי של התנדפות סם האונס במהירות ומאפשרת לזהות שרידים של סם אונס וסמים אחרים באמצעות דגימת שיער, וזאת עד חצי שנה ממועד התרחשותו של האירוע. במסגרת הבדיקה נלקחת דגימה מקצוות של השיער מהאזור שצמוד לקרקפת על פי פרוטוקול מוסכם, לפיו הדגימה תילקח על ידי רופאת נשים בכירה מהמרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית ונציגת האגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות. הדגימה נשלחת למעבדה פורנזית מחוץ לישראל, ותוצאותיה בעלות מעמד משפטי מחייב של ראייה אנליטית בבית המשפט.

יחד עם זאת, יש לציין כי קשה לקשור ראייתית בין בחור ספציפי לבין בדיקת שיער חיובית. כלומר, גם אם ניתן להוכיח שבגוף הקורבן אכן היה סם אונס, לא ניתן להוכיח שאדם כזה או אחר הוא שהחדיר את הסם לגופה בתזמון הספציפי. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי מומחה לעבירות מין לאורך כל הדרך.

 

רשימת חדרים אקוטיים לנפגעות תקיפה מינית בבתי החולים

זו רשימת החדרים האקוטיים (דוגמת חדר 4) הפועלים בבתי החולים בישראל כיום:

 1. רחובות – חדר "לוטוס", בית חולים קפלן – טלפון 08-9441531 ולאחר השעה 15:00 הטלפון 08-9441580. אתר חדר 4 רחובות.
 2. תל-אביב – חדר "נטע", בית חולים איכילוב – טלפון 03-6423906 או *2329. אתר חדר 4 תל אביב.
 3. חולון – חדר 4, בית חולים וולפסון – טלפון 03-5028313 והשירות הסוציאלי 03-50284545. אתר חדר 4 חולון.
 4. חדרה – חדר "הלנה", בית חולים הלל יפה – טלפון 04-7748206, שירות סוציאלי 04-7744268. אתר חדר 4 חדרה.
 5. חיפה – חדר 10, בית חולים בני ציון – טלפון 04-8359210, שירות סוציאלי 04-8359300. אתר חדר 4 חיפה.
 6. ירושלים – חדר "בת עמי", בית חולים הדסה עין כרם – טלפון 02-6777222, שירות סוציאלי 02-6778082. אתר חדר 4 ירושלים.
 7. באר שבע – חדר 4, בית חולים סורוקה – טלפון 08-6400462, שירות סוציאלי 08-6400327. אתר חדר 4 באר שבע.
 8. טבריה – חדר "מרכז טנא", בית חולים פוריה – טלפון 04-6652481. אתר חדר 4 טבריה.
 9. אילת – חדר 4, בית חולים יוספטל – טלפון 08-6358011. אתר חדר 4 אילת.
 10. נצרת – חדר 4, בית החולים האנגלי – טלפון 074-7559049. אתר חדר 4 נצרת.

 

העונש על שימוש בסם אונס

סעיף 327 לחוק העונשין, התשל"ז-1977 קובע עבירה כללית של שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה. עבירה זו חלה במקרים של עבירת מין כלשהי המבוצעת תוך הסתייעות בסמים או באלכוהול, והעונש עליה עומד על 20 שנות מאסר.

לאור הקושי באיתור הסם בגוף הקורבן, הפסיקה מחמירה בענישה של ייבואני הסמים לישראל וסוחרי הסמים. על פי קביעת העליון, "בשל מאפייניו הייחודיים של הסם, קיים חשש של ממש כי ייעשה בו שימוש לביצוע עבירות מין, תוך סימום ואלחוש הקורבנות בלי שיבחינו בכך באופן שימנע מהם לזכור את אשר אירע. נפיצותו של הסם הנדון וסכנותיו מחייבים ענישה מחמירה, מאחורי סורג ובריח, לתקופה ארוכה. זהו העונש ההולם, וכך מתחייב על-מנת להשיג הרתעה אפקטיבית. ככלל נקבע, כי בהעדר נסיבות מיוחדות במינן, מי שיורשע בעתיד בעבירה של סחר או החזקה בסם זה, ידון למאסר ממשי בפועל".

כלומר, הגם שלא בהכרח התבצע אונס בפועל, עצם החזקת הסם מלווה בעונש מאסר.

 

עורך דין מומחה לייצוג נפגעות ונפגעי עבירות מין

עורך דין אלעד שאול וצוות המשרד החלו את דרכם המשפטית בפרקליטות מחוז תל-אביב (פלילי), ייצגו את מדינת ישראל כתובעים בתיקים פליליים, לרבות בתיקי עבירות מין. אנו מתמחים בהגנה על קורבנות ונפגעות עבירה, דואגים לעמוד על זכויותיהן מכוח חוק זכויות נפגעי עבירה, ופועלים למיצוי מלוא חומרת הדין עם העבריינים שפגעו בהן, החל מדרישה להעמדה לדין בהליך הפלילי ועד לתביעה לפיצוי כספי בגין הטרדה מינית או עבירות מין אחרות.

5 מתוך 5 - (3 הצבעות)
שאלות ותשובות
סמי האונס המרכזיים הם: 1. GHB 2. GBL 3. MDMA 4. קטמין. 5. פלוניטרזפם. כולם גורמים, בצורה כזו או אחרת, לחוסר יכולת הקורבן להתנגד.
ברוב המקרים תחוש הקורבן טשטוש, חוסר יכולת להתמצא במרחב ואף אובדן הכרה מוחלק. בחלק מהסמים תחוש הקורבן עוררות מינית ודחפים מיניים בלתי נשלטים, שלאחריהם תחוש אובדן שליטה והכרה.
בחלק מהמקרים המלאכה קשה מאוד מכיוון ששרידי הסם מתפוגגים בתוך מספר שעות. יחד עם זאת, יש סוגי סמים ששרידיהם נותרים מספר ימים ואף מספר חודשים באמצעות דגימת שיער.
אנו יודעים להדריך ולהנחות אותך בדיוק להיכן לפנות, מה לבקש ועל איזה בדיקות לעמוד כדי להוכיח שנאנסת באמצעות סם האונס.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא סם אונס?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה