עורך דין סחר בסמים

המדינה מתייחסת לעבירות הסחר בסמים כאל "מכת מדינה", וזו אחת הסיבות שלעבירות אלו נקבעו עונשים חמורים מאוד בפקודת הסמים המסוכנים. מה זה אומר בדיוק סחר בסמים? מה המקור החוקי לאיסור? איך עורך דין סחר בסמים יכול לסייע אם זומנתם לחקירה באזהרה בחשד לעבירות אלה? ואיך בוחרים את עורך הדין המתאים? כל הפרטים ממש כאן לפניכם.

 

פקודת הסמים המסוכנים – המקור לאיסור

אם בעבירות אחרות, כמו גניבה, אלימות, ואפילו רצח, חוק העונשין הוא החוק המנחה. בעבירות סמים וסחר בסמים, החוק שמגדיר בדיוק מה הן העבירות, איזו התנהגות מהווה עבירה, ומה העונש עליהן, הוא פקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] התשל"ג- 1973. מדובר בפקודה שהיא בעצם עוד חקיקה מימי המנדט הבריטי, שעושה סדר בעבירות הסמים בישראל.

 

נוסח האיסור לסחר בסמים

האיסור לייצוא, יבוא, סחר והספקה של סמים מסוכנים מצוי בסעיף 13 לפקודה: "לא ייצא אדם סם מסוכן, לא ייבא אותו, לא יקל על ייצואו או ייבואו, לא יסחר בו, לא יעשה בו שום עסקה אחרת ולא יספקנו בשום דרך בין בתמורה ובין שלא בתמורה, אלא אם הותר הדבר בפקודה זו או בתקנות לפיה או ברשיון מאת המנהל". כמו כן, סעיף 14 מגדיר גם את פעולת התיווך כאסורה, "לא יתווך אדם – בין בתמורה ובין שלא בתמורה – בפעולה אסורה לפי סעיף 13."

 

איך יודעים מה הם הסמים המסוכנים?

גם לפני שאתם מתייעצים עם עורך דין לענייני סחר בסמים, תוכלו לדעת שהפרודה מתייחסת למגוון עבירות סמים, אם זה החזקה, שימוש, סחר, או יבוא והדחת קטין לשימוש בסם. התוספת הראשונה של הפקודה מונה את כלל החומרים שמסווגים על ידי המחוקק כסמים מסוכנים. אם אתם רוצים לדעת מה הכמות שמעבירה אתכם מגדר "מחזיקי סמים" לעבירת ה"סחר בסמים", תוכלו לעיין בתוספת השנייה לפקודה, שמונה כמויות סמים שמאפיינות סחר.

עורך דין סחר בסמים - עוד אלעד שאול

איזה סוגי סמים קיימים?

כולנו מכירים את הסמים "הרגילים", קנאביס, חשיש, הירואין וקוקאין, אך חשוב לדעת שגם חומרים, או סמים פסיכואקטיביים, יכולים להיחשב כסמים מסוכנים, גם אם הם נמכרים צבורה חוקית בבתי מרקחת. ההבדל הוא המרשם, שיש או שאין למשתמש.

תרופות משככות כאבים, כמו תמצית אופיום, מורפין, פטידין, קודאין ופפברין נחשבים גם כסמים מסוכנים כשלא ניתנים על ידי רופא בעזרת מרשם. כך גם מתילפנידאט, כלומר ריטלין, וסוגים שונים של אמפטמין.

 

מצבו של נאשם בעבירות סחר בסמים

במקרה של חשד לסחר בסמים, תבקש המשטרה, ובדרך כלל גם תתקבל הבקשה, לעצור את החשוד עד תום ההליכים המשפטיים. אם ישוחרר למעצר בית, בוודאי שהוא ישאר עם צמיד אלקטרוני או אפילו פיקוח אנושי ממש. ההרשעה בסופו של דבר, וזו אחת הסיבות לשכור עורך דין סחר בסמים, יכולה לגרום לו לשבת שנים רבות בכלא. כל כמובן תלוי בכמות הסם, סוג הסם ומה עברו הפלילי של הנאשם.


מה כולל הסעיף של סחר בסמים ומתי הוא מתקיים?

רף הענישה בעבירה זו משתנה, ויכול לנוע בין עבודות שירות, ועד שנים רבות של מאסר בפועל. השאלה העיקרית היא מה בדיוק הוא עשה. האם מדובר במקרה של סחר, כלומר, ישנם שני צדדים לעסקה, כסף או תמורה אחרת עוברת מהצד המוכר לצד הקונה, וככל שיש יותר עסקאות כאלה, ישנם כמובן גם יותר אישומים, כשכל עסקה היא אישום.

תיווך מתקיים גם כאשר לא היתה תמורה, אלא רק הועבר סם מצד אחד לצד שני על ידי אדם נוסך, כנגדו כתב האישום. ייבוא של סם מסוכן, נחשב כעבירה גם אם המשטרה לא מצאה את הסם עצמו. בשנים האחרונות, לאור ההתפתחות הטכנולוגית, לשוב להדגיש את ריבוי המקרים, והתגברות התופעה של הזמנת סמים, בעיקר זרעי קנאביס, דרך רשת האינטרנט, אפילו מחו"ל.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

החזקה עצמית או סחר? הפרמטרים השונים

בית המשפט מפרש את הפקודה, וקובע מספר פרמטרים שנועדו להבחין בעיקר בין החזקה עצמית לבין סחר. כך למשל ברע"פ 2870/18 – במקרה בו הנאשם גידל 286 שתילים, שהמשקל פחות מ3 ק"ג, הוא נדון ל 9 חודשי מאסר בפועל. אחד מתפקידיו של עורך דין סחר סמים הוא לשכנע את בית המשפט כי על פי קריטריונים אלו, הנאשם החזיק את הסם לצריכה עצמית ולא לצרכי סחר.

  • כמות השתילים – האם מדובר בכמות הגיונית וסבירה לצורך שימוש עצמית, או שניתן להבין שהנאשם סוחר בשתילים אלה ובתוצרת מהם.
  • תכנון העבירה – האם אכן ניתן להתרשם שיש תכנון, כמו למשל תכנון של מעבדה או חממה לגידול וייצור, מורכבות המיקום בו הוחבא הסם, ודוגמאות נוספות המעידות על כך שהיה תכנון מוקדם לביצוע העבירה, הסחר עצמו.
  • האמצעים שנמצאו – אם נמצאו אמצעים כמו חממות, אביזרי גידול והשקיה, שקיות ניילון אטומות למשלוחים, כנראה שמדובר בסחר ובייצור סמים, ולא בהחזקה עצמית.
  • מספר המעורבים – מספר האנשים שהיו קשורים לאירוע, יכול לתת אינדיקציה האם אכן מדובר באדם שפעל לבדו לצורך החזקה עצמית, או משהו רציני מכך.
  • עבר פלילי של החשוד – עבר בעבירות דומות, יכול להעיד על כך שגם כאן מדובר שוב בסחר ולא בהחזקה עצמית. וכמובן כל ראיה נוספת שנמצאת בשטח.

עורך דין סחר בסמים

כפי שכבר ניתן להבין, אמנם עונש על סחר בסמים הוא חמור מאוד, ויכול להגיע עד עשרים שנות מאסר בפועל, אך בין לבין משתרע עולם שלם של עבירות, כאשר עורך דין פלילי שמבין בתחום, ויצליח להסביר את שקית הזבל המלאה בסמים, לדוגמא, שנמצאת בחדר המדרגות ליד דירתך, בכך שאין ראיות לכך שמדובר בשקית שלך, והשקית הקטנה שנמצאת ליד הדלת שלך היא רק לצורך החזקה עצמית, יכול לגרום לזיכוי מסחר בסמים.

5 מתוך 5 - (1 הצבעות)
שאלות ותשובות
אם מדובר בעבירות סמים, כמובן שנדרש שעורך הדין יהיה מומחה לעבירות סמים. בעל ניסיון של מספר שנים בתחום, ומישהו שאתה מרגיש באינטואיציה אישית שאפשר לסמוך עליו. שקיפות ונגישות הם גם תכונות חשובות אצל עורך דין.
דבר ראשון, תהיה מודע לזכויותיך, התקשר לעורך דין לענייני סחר בסמים, והבהר לו את המצב. הוא ידע לייעץ לך האם לשתוק בחקירה, או דווקא למסור גרסה שתציג אותך באוזר חיובי יותר. בנוסף, ידע להסביר לך על המשך ההליך ולהילחם על שחרורך ממעצר.
הדרך הכי טובה למצוא עורך דין בתחום זה היא דרך המלצות של משפחה וחברים. בדקו עם המשפחה שלכם, אם מישהו נתקל במקרה שהיה לו צורך באחד כזה, ולאחר מכן בקשו ממנו להיפגש, כאמור, רק אחרי פגישה, והבנה אם מדובר בעורך דין שיתאים לכם, קחו אותו, זכרו שמדובר בחיים שלכם, והוא יוכל להציל אתכם מהרשעה.
שימו לב שאחד הדברים החשובים בעבירות סחר בסמים זו הגדרת הנאשם בתור סוחר סמים. הגדרה זו יכולה לאפשר תפיסה וחילוט של הרכוש בשל החשש שהוא הגיע מרווחי הסמים. בדקו היטב שעורך הדין שלכם מעורב בעניינים אלה, ובמידת הצורך מגיש לבית המשפט את הבקשות המתאימות לשחרור התפוסים. למשרדנו ניסיון רב שנים בתחומי הפלילים, צרו עימנו קשר בהקדם ונסייע לכם בכל תרחיש.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא עורך דין סחר בסמים?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה