תגרה במקום ציבורי

סעיף 191 לחוק העונשין

סעיף 191 לחוק העונשין דן בעבירת התגרה במקום ציבורי, היא עבירת אלימות מסוג "עוון" ובצידה עונש של שנת מאסר אחת. מטרת סעיף 191 לחוק העונשין היא להלחם בתופעת של עבירות אלימות והבריונות כאשר שניים מפעילים אלימות הדדית אחד כלפי השני.

במקרה של זימון לחקירה במשטרה בגין חשד לתגרה במקום ציבורי, קטטה או כל עבירת אלימות אחרת הכוללת תקיפה הגורמת חבלה של ממש – חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי בהקדם האפשרי, למצות את זכויות הנחקר בחקירת המשטרה, למזער את הסיכונים ואת הסיכוי להתמודד עם כתב אישום בגין עבירת התגרה.

עו"ד אלעד שאול, מומחה במשפט פלילי, מסביר את כל מה שצריך לדעת אודות עבירת התגרה בפרט וגם עבירות אלימות בכלליות.

 

מה העונש על תגרה במקום ציבורי ?

סעיף 191 לחוק העונשין קובע:

"191. המשתתף שלא כדין בתגרה במקום ציבורי, דינו – מאסר שנה אחת." מדובר בעבירה מסוג עוון לפיה המשתתף בתגרה במקום ציבורי היא עבירה פלילית ובצידה עונש של עד שנת מאסר אחת. בשנים האחרונות, נוטים בתי המשפט להחמיר בעונשם של נאשמים בעבירות אלימות, ומטילים עונשים וסנקציות בדמות הרשעה פלילית, מאסר בפועל (לריצוי בעבודות שירות או מאחורי סורג ובריח), קנסות, פיצויים ועונשים נוספים.

ענישה מעין זו עשויה לפגוע בחירותו של האדם ואף ביכולתו להשתלב במקומות עבודה. על מנת להימנע מהגשת כתב אישום מזער את הסיכוי לכן מומלץ להיעזר בעו"ד פלילי מתחילת ההליך ועד סופו. כך למשל חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מיד עם זימונך לחקירה בגין תגרה במקום ציבורי על מנת למסור גרסה מסודרת למשטרה, גרסה שתשמור על חפותך ואולי אף תמנע את העמדתך לדין פלילי.

 

זומנת לחקירה במשטרה בחשד לתגרה במקום ציבורי? מה עליך לעשות?

העצה החשובה מכולן – נצל את זכותך החוקית ופנה לייעוץ עם עורך דין פלילי המתמחה בתחום של עבירות אלימות מיד עם זימונך למשטרה! אל תיצור קשר עם אף אדם אחר, אל תבצע שום פעולה, אל תמסור כל מידע ואל תענה על שאלות השוטרים עד שתנצל את זכותך להתייעץ עם עורך דין פלילי.

זכות החשוד להתייעץ עם עורך דין לפני החקירה מעוגנת בסעיף 34(ב) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), תשנ"ו-1966 הקובע כי על המשטרה לאפשר לעצור להיפגש עם עורך דין מעצרים ללא דיחוי.

בית המשפט העליון הכיר בחשיבות זכות היוועצות והורה על ביטול הודאתו של חשוד אשר נחקר תוך רמיסת זכותו להתייעץ עם עורך דין (ע"פ 5121/98 יששכרוב נ' התובע הצבאי הראשי), שורת פסקי דין מאוחרים יותר אישררו הלכה וקבעו כי פגיעה בזכות החשוד להתייעץ עם עורך דין עשויה לפגוע פגיעה קשה בעוצמת הראיות ובתיק החקירה.

מדוע הזכות להתייעץ עם עו"ד כה חשובה? מכיוון שכל מה שתגיד לפני החקירה, במהלך החקירה ולאחר החקירה ישמש נגדך ויהווה את "אבני הבניין" לתיק הפלילי נגדך. מילותיך עשויות לחרוץ את גורלך, לטוב או לרע, לכן חשוב לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעו"ד מומחיה בפלילים מיד עם הזימון לחקירה במשטרה בעבירת תגרה במקום ציבורי. מדובר בזכות חוקתית, לגיטימית, של כל נחקר תחת אזהרה, ומומלץ לנצל זכות זו.

זכור! ישנן טענות הגנה שחשוב לטעון במהלך חקירת משטרה. מנגד, ישנן טענות שעשויות להפליל אותך, ולכן מומלץ, בהתאם לנסיבות המקרה, שלא לטעון אותן. כמו כן, בחלק מן המקרים לא מומלץ "לשמור על זכות השתיקה" בעוד שבמקרים אחרים ההמלצה המשפטית הנכונה היא "לשמור על זכות השתיקה" ולהימנע מהפללה עצמית.

חוקרי המשטרה, חלקם נחמדים יותר וחלקם נחמדים פחות, תפקידם ללחוץ על הנחקר, לבלבל אותו בכל דרך אפשרית, ולגבות ממנו הודאה בביצוע העבירות. לצורך כך, עומדים לרשותם "תרגילי חקירה" רבים, חלקם לגיטימיים וחלק פחות; את תרגילי חקירה אלו מכיר עורך הדין הפלילי היטב, ובמסגרת ייעוץ לפני חקירה הוא מכין את הנחקר למרבית התרחישים האפשריים.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

האם אני עשוי להיעצר בגלל תגרה או קטטה?

בהחלט כן. עבירת התגרה היא עבירת אלימות לכל דבר ועניין, ועל כן היא עבירה שיש בה מסוכנות והיא עשויה להוות עילה למעצר. היחידה החוקרת עשויה לבקש לעצור את החשוד לתקופה מסוימת וזאת על מנת לבצע פעולות חקירה שונות, בבד בבד עם הצורך להרחיק את החשוד משאר המעורבים בתיק ולמנוע את שיבוש החקירה, ולא פחות חשוב מכך, על מנת להרחיק את החשוד מהציבור ו/או מאדם בו הוא עשוי לפגוע.

האם עורך דין יכול לסייע לי להימנע ממעצר? עורך דין פלילי בעל ניסיון בתחום של עבירות אלימות יכול בהחלט לסייע בהפחתת הסיכוי להיעצר, ואף להוביל לשחרור החשוד לאחר מעצרו. כפי שהוסבר קודם לכן, חומר הראיות המצוי בתיק מושפע, בין היתר, מדברים שאמר החשוד בחקירתו, ועל כן, הגרסה שמסר החשוד בחקירה עשויה אף היא להשפיע על סיכויי המעצר של החשוד.

כמו כן, מחדלי חקירה של היחידה החוקרת, התנהלות בלתי תקינה של חוקרי המשטרה והשוטרים המעורבים, לצד טענות משפטיות נוספות, מסייעות בידיו של הסנגור להפחית את הסיכוי למעצר או לשכנע את בית המשפט לשחרר את החשוד לחלופת מעצר (מעצר בית למשל), על פני מעצר מאחורי סורג ובריח.

 

קיבלתי כתב אישום על תגרה במקום ציבורי, מה לעשות?

לאחר סיום חקירת המשטרה יועבר התיק בעניינו של החשוד מהמשטרה אל מפלג התביעות של משטרת ישראל לצורך עיון בתיק וקבלת החלטה בדבר הגשת כתב אישום. בשלב זה, תובע משטרתי, עורך דין בהכשרתו, לומד את התיק הפלילי, עובר על חומר הראיות, ומגבש החלטה בדבר העמדת הנחקר לדין בגין השתתפות בתגרה מחד, או גניזת התיק מאידך.

במידה והחליט התובע להעמיד את החשוד לדין, יוגש כתב אישום בגין תגרה במקום ציבורי, במסגרתו מדינת ישראל תובעת את הנאשם ודורשת הרשעתו בפלילים לצד הטלת עונשים ובניהם מאסר בפועל, קנסות, פיצויים וענישה נלווית.

הניסיון מלמד, כי במידה והנחקר זכה לייעוץ משפטי איכותי לפני החקירה או במהלכה, קטנים הסיכויים להגשת כתב אישום נגד החשוד בתגרה, ובהחלט יתכן שהתובע מטעם המשטרה יחליט על גניזת התיק מאחר ואין די ראיות להעמדה לדין, או מכל עילת סגירה אחרת.

ליווי חשודים במהלך חקירה של עבירות אלימות הוא תחום סבוך ומורכב הדורש ניסיון רב והיכרות עם מערכות אכיפת החוק – במקרים המתאימים, עורך דין פלילי מטעמך יכול להגיש בקשה לתביעה המשטרתית בדרישה לגנוז את התיק ולא להעמיד את החשוד לדין, ובכך להגדיל את הסיכוי לשכנע את התובע לסגור את התיק ולהימנע מהגשת כתב אישום.

אם בכל זאת הוגשת נגדך כתב אישום פלילי בגין תגרה או קטטה, עוד ניתן למזער נזקים, להתגונן ולשמור על זכויותיך בהליך המשפטי. ייצוג משפטי איכותי ונאמן עשוי להוביל, גם בשלבים מאוחרים יחסית, לביטול כתב האישום, לאי הרשעה בפלילים ואף לזיכוי מכל אשמה. לצד אלו, ניתן לקיים הליכי משא ומתן עם התביעה המשטרתית במטרה להוביל להסדר טיעון מקל במידת האפשר ובמקרים המתאימים לכך.

 

עורך דין פלילי לעבירת תגרה במקום ציבורי

עו"ד אלעד שאול וצוות המשרד סנגורים פליליים בעלי ניסיון עשיר בייצוג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי. עורכי הדין התחילו את דרכם ברשויות התביעה של מדינת ישראל, ועל כן "מכירים את המערכת מבפנים". בין היתר, ייצגו עו"ד שאול וצוות המשרד את מדינת ישראל כתובעים פליליים בעבירות אלימות, כגון תגרה במקום ציבורי, קטטה ועבירות נוספות.

משרדנו מייצג קהל לקוחות נורמטיבי, על הצד הטוב ביותר, בנחישות וללא פשרות. אנו מאמינים בבניית אסטרטגיה משפטית סדורה ומתוכננת היטב, יחד עם הלקוח, לטובת קידום התוצאה המיוחלת.

5 מתוך 5 - (6 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא תגרה במקום ציבורי?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!