החזקת סמים לצריכה עצמית

החזקת קנאביס, גראס, חשיש, מריחואנה, היידרו

עבירות סמים בדין הישראלי עלולות להוביל את החשוד או את הנאשם לענישה משמעותית וכואבת. עו"ד פלילי אלעד שאול וצוות עורכי הדין במשרד אלעד שאול ושות' מתמחה בניהול תיקי סמים מעל 10 שנים. משרדנו מטפל במאות תיקי החזקת סמים לצריכה עצמית, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, יבוא סמים מחו"ל, אספקת סמים או גידול סם ומציג תוצאות מעולות לטובת לקוחותיו.

 

אי הפללה ואי הרשעה בגין החזקת סמים

משרדנו מלווה את קהל הלקוחות החל משלב החיפוש על ידי שוטר, דרך החקירה בתחנת המשטרה, בהגשת בקשה לסגירת תיק החקירה, שימוע לפני כתב אישום לפי סעיף 60א במסגרתו משכנעים את התביעה המשטרתית או את הפרקליטות שלא להגיש כתב אישום, ובמקרה הצורך – גם בניהול התיק הפלילי בפני בי"המש אליו הוגש האישום בגין עבירת סמים.

בין הצלחותינו הבולטות, לקוחות שנתפסו עם כמויות סם (נטו) של כ-350 גרם, 180 גרם ו-70 גרם סמים מסוג קנאביס [ברוטו], לאחר משא ומתן עיקש עם התביעה המשטרתית תוקן כתב האישום ל"צריכה עצמית" והתיקים נסגרו באי הרשעה בפלילים. בשים לב לכמות ולמצב הראייתי בתיק, מדובר בהצלחה משמעותית בגין עבירות סמים בסדר גודל כזה.

 

פקודת הסמים המסוכנים – החזקה או שימוש בסמים לצריכה עצמית

הגדרת הסמים בחוק הישראלי מוסדרת בפקודת הסמים המסוכנים. מדי תקופה מוסיף המחוקק חומרים נוספים לרשימת החומרים האסורים, מה שהלכה למעשה הופך אותם ל- "סם מסוכן" לכל דבר ועניין. פקודת הסמים המסוכניםעורכת הפרדה ברורה בין החזקת סמים לשימוש עצמי ולצריכה עצמית ובין החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, למטרות סחר בסמים וכדומה.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

טבלת כמויות – החזקת סמים לצריכה עצמית

באיזו כמות ייחשב מסוכן להחזקה לשימוש עצמי או לצריכה עצמית? מצורפת טבלה ובה הכמויות הקבועות בחוק שכל עוד לא עברתם את הכמות המצוינת בטבלה, החזקת הסמים תחשב לצריכה עצמית:

סוג הסם כמות הסם
קנבוס (מריחואנה, גראס) עד 15 גרם
שרף של קניבוס (חשיש) עד 15 גרם
אופיום עד 2 גרם
lsd עד 3 יחידות
קוקאין עד 0.3 גרם
הירואין עד 0.3 גרם
מתדון עד 0.15 גרם
מורפין עד 0.3 גרם
מתאמפטמין (קריסטל מת') עד 0.2 גרם

 

כמויות הסם המצוינות בטבלה הן כמויות נטו. על מנת לבחון את כמות הסם "נטו" יש לשלוח את המוצג למעבדת הסמים במטה הארצי של המשטרה, שם מנוקה כל חומר שהוא אינו סם מסוכן ונותר המשקל של הסם המסוכן עצמו. כך למשל, בשקילת סם מסוג קנבוס, יש להסיר את הגבעולים, שורשים, אדמה ושאר אלמנטים שאינם נחשבים לסם המסוכן עצמו.

עוד חשוב לשים לב, שהחזקת סמים בכמות לעיל לא בהכרח תחשב לצריכה עצמית, אלא מדובר בחזקה משפטית אשר ניתנת לסתירה. זאת אומרת, שאם אדם נתפס עם כמות קטנה יותר, אך נסיבות המקרה מוכיחות שההחזקה היא שלא לצריכה עצמית, אז ניתן להעמיד את האדם לדין בגין סעיפי אישום חמורים יותר. לדוגמה, החזקת 2 גרם חשיש לצורך העברתם לאדם אחר, היא לא החזקה או שימוש עצמי, אלא לכל הפחות החזקה שלא לשימוש עצמי.

 

מה העונש על החזקת סמים?

פקודת הסמים מסדירה את גובה הענישה בגין כל עבירת סמים. עבירת החזקת סם לצריכה עצמית היא עבירה שלצידה עד 3 שנות מאסר, בעוד שהחזקת סם שלא לצריכה עצמית היא עבירה שלצידה עונד של עד 20 שנות מאסר. נוסף על כך, בית המשפט רשאי להורות על חילוט רכוש, קנסות כספיים ושלילת רישיון נהיגה בגין נהיגה תחת השפעת סמים.

בעבירות סמים בתי המשפט בוחנים כל מקרה לגופו, בעוד שהחזקת סמים לשימוש עצמי על ידי בחור צעיר ללא עבר פלילי יכולה להסתיים בענישה מקלה יחסית, החזקת סמים לשימוש עצמי על ידי מי שיש לו עבר פלילי מכביד עלולה להוביל לעונש חמור יותר.

כך המצב גם בעבירות סמים חמורות יותר – בעבירה של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית בכמות של 235 גרם נטו הצליח משרדנו להוביל להסדר טיעון לפיו הלקוח יודה בעובדות כתב אישום מתוקן והתיק יסתיים ללא הרשעה בפלילים.

כמו כן, לקוח המשרד נתפס ובכיסו סמים בכמות לצריכה עצמית. במהלך החקירה הלקוח לא התייעץ עם עורך דין וסיבך את עצמו כך שבסופה של חקירה הוגש נגדו כתב אישום בגין שימוש בסמים מסוכנים בעשרות מקרים שונים. לאחר משא ומתן בין עורך דין פלילי שאול ובין תביעות מחוז פתח-תקווה, הוחלט על סיום ההליך הפלילי באי הרשעה בפלילים ובחתימת הנאשם על התחייבות להפסקת השימוש בסמים.

 

עורך דין מומחה בעבירות סמים

אם זומנת לחקירה או הוגש נגדך כתב אישום בגין החזקת סמים קלים או קשים כאחד, עליך לפנות לעורך דין פלילי המומחה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מן הסוג הזה.

משרד אלעד שאול ושות', מומחה בניהול תיקי סמים מורכבים. בין היתר, מייצג משרד עו"ד פלילי את לקוחותיו בעבירות סמים קלים וקשים כגון החזקת סמים לשימוש עצמי, החזקה שלא לשימוש עצמי, תיווך בסם, סחר בסמים, הפקה וגידול של סמים, שידול קטין לצריכת סם ועבירות דומות.

חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין בהקדם האפשרי, עוד לפני שמוסרים גרסה למשטרה, עוד לפני שמשוחחים עם השוטר שלוקח אתכם לתחנה וזאת על מנת לשמור על זכויותיכם! זכרו! חוקר המשטרה הוא לא חבר שלכם, מטרתו היא להוכיח את אשמתכם. הגנו על זכויותיכם וצרו קשר מיד עם עורך דין פלילי לייעוץ לפני חקירה או לייצוג בפני בית המשפט בכתב אישום בעניין סמים.

5 מתוך 5 - (2 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא החזקת סמים לצריכה עצמית?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
מאמרים נוספים בתחום

ספק סביר

הכלל הבסיסי של המשפט הפלילי הוא שאדם נחשב חף מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתו. על פי עקרונות המשפט הפלילי הנטל להוכיח את אשמת הנאשם

למאמר המלא »

ראיות פורנזיות

דיני הראיות במשפט מהוות חלק מסדרי הדין, כאשר לצורך הוכחת המעשה הפלילי יש צורך בהצגת ראיות.  צריך להבחין בין ראיות ישירות (למשל עדויות) שיוצרות קשר

למאמר המלא »
ESE.CO.IL ונדליזם
פלילי
עורך דין אלעד שאול

ונדליזם

תופעות של ונדלים במחוזותינו הינם שכיחים ומוכרים. אנו נתקלים חדשות לבקרים במקרים של ונדליזם שבא לביטוי בהשחתת רכוש ציבורי או פרטי ללא סיבה הגיונית ולצורך

למאמר המלא »
תלונת שווא על אונס
פלילי
עורך דין אלעד שאול

תלונת שווא על אונס

אנחנו נמצאים בעיצומה של תקופה חשובה ומכוננת, בה חומרתן של עבירות מין מופיעה בתודעה הציבורית בכל יום מחדש. בהתאם, רשויות החוק לקחו על עצמן לטפל

למאמר המלא »
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה