בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף היא הליך לא נעים, משפיל וחודרני שמתיימר לחדור לנפשו של הנבדק, לבחון את תגובותיו הפיזיות והרגשיות ולקרוא את מחשבותיו. בציבור בישראל נתפסת בדיקת הפוליגרף כ- "מכונת אמת" ורבים מסכימים לעבור פוליגרף מבלי להבין את המשמעויות של הבדיקה.

אני נתקל במקרים רבים בהם חשודים מתנדבים מרצונם לעבור פוליגרף על מנת לנסות להצטייר בעיני המשטרה או הגוף החוקר כדוברי אמת שאין להם מה להסתיר. האם חייב לבצע בדיקת פוליגרף? והאם פוליגרף קביל בבית משפט? עו"ד אלעד שאול מסביר:

 

אמינות בדיקת הפוליגרף

כישלון בבדיקת פוליגרף מעיד על כך שהנבדק משקר? לא בהכרח! בניגוד לתפיסה הרווחת בקרב הציבור, מהימנות מכשיר הפוליגרף מוטלת בספק ואני נתקל באין ספור מקרים בהם הנבדק דובר אמת, אך "מכונת האמת" מראה אחרת. מחקרים עדכניים מצביעים על כך שמכשיר הפוליגרף יכול לזהות דובר שקר ב- 70% עד 95% מהמקרים. נתונים אלו מדאיגים, בוודאי כשמדובר בשימוש בפוליגרף בהליכי חקירה במשטרה או בהליכים פליליים.

אני נתקל גם במקרים רבים בהם קב"ט במקום העבודה מבצע חקירות ובדיקות פוליגרף לעובדים בחשד לגניבה ממעביד. האפשרות לקבלת תוצאה שגויה לפיה הנחקר דובר שקר, למרות שהוא דובר אמת, מכונה False Negative והיא עלולה לגרום לנבדק נזקים משפטיים חמורים

לכן אני לא ממליץ ללקוחותי לעבור בדיקת פוליגרף מטעם משטרת ישראל או מטעם מקום העבודה, לפני שיקבלו ייעוץ משפטי מעמיק שיבהיר להם את הסיכויים, הסיכונים וזכויותיו של נבדק במכונת אמת.

 

במה תלויה מהימנות בדיקת הפוליגרף?

מהימנות הבדיקה משתנה ותלויה במשתנים רבים ובניהם:

 1. סוג הבדיקה.
 2. מיומנות הבודק.
 3. אישיותו של הנבדק.
 4. המידע הקיים בנוגע לבדיקה.

 

כך למשל בודק מיומן ביותר, הפועל לפי נהלים מחמירים יכול לקבלת תוצאות קרובות יותר למציאות מאשר בודק חובבן. ואולם, בודק מקצועי ככל שיהיה, יתקשה להשיג תוצאה מהימנה ברמה גבוהה אם הנבדק בעל אישיות חרדתית, למשל, לא רגוע או סובל משכחה. ישנם עדויות על אנשי שטח במוסד ובארגוני ביון שונים שיודעים באופן אקטיבי להטות את בדיקת הפוליגרף לטובתם ולקבלת תוצאת "דובר אמת" למרות שהם דוברי שקר מובהקים.

 

פוליגרף קביל בבית משפט?

רבים מהחשודים לא יודעים זאת, אך בישראל בדיקת פוליגרף לא קבילה כראייה במסגרת משפט פלילי. בשונה מהליכים משפטיים אזרחיים, בהליך הפלילי הפוליגרף לא קביל גם אם הנאשם מסכים להציג את תוצאות הבדיקה. חל איסור להציג תוצרי פוליגרף בפני בית משפט בהליך הפלילי, אחרי הגשת כתב אישום. אסור גם לציין בפני בית המשפט שהנאשם סירב לעבור פוליגרף, שכן לבדיקת הפוליגרף אין כל משמעות בעיני בית משפט פלילי.

עורך דין שבחר לנדב מידע כזה במסגרת המשפט הכניס ראיה שאינה קבילה להליך, הוא פוגם בהליך המשפטי ואף עלול להוביל לביטול החלטות בית המשפט. בשנת 1997 כונסה ועדה בראשות השופט לוין (ועדת לוין) שבחנה את מהימנות הפוליגרף בהליך המשפטי וקבעה שתי קביעות חשובות:

 1. מהימנות בדיקת הפוליגרף נעה סביב 80% – 90% בלבד.
 2. בדיקת הפוליגרף לא מהימנה מספיק.

 

שרשרת פסיקות בבית המשפט העליון אישרו שבהליך הפלילי לא יעשה שימוש בפוליגרף ותוצאותיו לא יהיו קבילות בהליך (למשל: ע"פ 493/82 חמו נגד מדינת ישראל, בג"צ 8061/96 ינאי נגד הפרקליטות הפלילית).

 

בדיקת פוליגרף בחקירת משטרה והליכי מעצר

בשונה מניהול הליך פלילי לאחר הגשת כתב אישום, בהליכי החקירה והמעצר רשאי בית המשפט להסתמך על ראיות לא קבילות. כמו כן, למשטרה ולרשויות החקירה מותר לבצע בדיקות פוליגרף ולהסתמך על תוצאות הבדיקה לצורכיהם הפנימיים.

חלק מההחלטות אותן רשאית המשטרה או הפרקליטות לקבל בהסתמך על תוצאות בדיקת הפוליגרף:

 1. האם לעצור את החשוד?
 2. האם לקיים עימות בין החשוד לבין המתלונן?
 3. האם לבצע פעולות חקירה מסוימות?
 4. האם להעמיד את החשוד לדין?
 5. האם לסגור את תיק החקירה?

 

עורך דין פלילי מנוסה, ידע מתי לייעץ ללקוח שלו לסרב לבדיקת פוליגרף ומתי לאשר לו לקיים בדיקת מכונת אמת. ניתן, במקרים הנכונים, לשלוח את הלקוח לפוליגרף פרטי ולהשתמש בתוצאות הבדיקה בזהירות הראויה. כשנחקר מבצע בדיקת פרטית ותוצאותיה טובות עבורו, ניתן להציג את התוצאות בפני המשטרה, בית המשפט בהליכי המעצר ואף בפני הפרקליטות בשלב השימוע לפני הגשת כתב אישום.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

האם מותר להציג תוצאות פוליגרף בהליכי מעצר עד תום ההליכים?

במקרים של מעצר עד תום ההליכים, לאחר שהוגש כתב אישום כנגד נאשם, הפסיקה איננה אחידה. ישנם בתי משפט שהסתמכו על תוצאות הפוליגרף ואף דרשו שכזו תיערך לצורך החלטה בתיק בו הוגש ערר. בתי משפט אחרים קבעו שאין לקבל תוצאות בדיקת פוליגרף ואף קבעו שאם מעצר או שחרור של אדם תלויים בתוצאות בדיקה לא קבילה – יש לשחררו.

 

בדיקת פוליגרף לעובד

מעסיקים רבים מחתימים עובדים על התחייבות לבצע בדיקות פוליגרף לפי דרישת המעסיק. אך מה קורה כשמעסיק חושד שעובד גנב ממנו? האם יש משמעות לתוצאות בדיקת הפוליגרף? בהחלט כן. בשונה מההליך הפלילי, בהליך האזרחי בדיקת הפוליגרף יכולה להתקבל כראייה אם הצדדים מסכימים לכך. אך לא ההליך האזרחי מטריד אותי – אלא העברת המידע למשטרה כדי שתחקור את העובד בהליך פלילי.

כעורך דין פלילי מנוסה, אני יודע שהליך החקירה שהתבצע על ידי המעסיק או קצין הביטחון מטעמו – יועבר במלואו למשטרה. כל שאלה שהעובד נשאל, כל תשובה שהוא ענה, תשובותיו לבודק הפוליגרף או אמירותיו במסגרת חקירת הקב"ט – יועברו למשטרה ויהוו ראיה. תוצאות בדיקת הפוליגרף לא ישמשו ראיה בהליך הפלילי, אך כל מה שמסביב – יכול לשמש כראייה בהחלט !

לכן, אם עובד נחשד בעבירת גניבה ממעביד ומזומן לעבור פוליגרף עליו לעצור מיד ולפנות לייעוץ משפטי עם עורך דין פלילי.

 

איך לעבור פוליגרף בהצלחה?

בדיקת הפוליגרף בודקת מדדים פיזיולוגיים שונים של הנבדק ובניהן:

 1. דופק.
 2. לחץ דם.
 3. שינוי במוליכות החשמלית בעור.

 

קשה מאוד לזייף מדדים אלו או לשלוט עליהם וישנם אנשים מסויימים שיודעים לבצע מניפולציה מכוונת במכשיר הפוליגרף. ההנחיות הכלליות של מכוני הפוליגרף מחייבות אותם לוודא שהנבדק נינוח ורגוע בזמן הבדיקה, ישן שנת לילה מספקת ואכל ארוחה לפני הבדיקה.

הנבדק יענה על מגוון שאלות אותן הכין הבודק מראש, כגון:

 1. שאלות כלליות: שאלות שלא רלוונטיות לאירוע הנחקר.
 2. שאלות סרק: שאלות עליהן הנבדק יענה נכונה שכן אין לו אינטרס לשקר (כמו "מה שמך?", "בן כמה אתה"?).
 3. שאלות השוואה: נועדו לגרום לנחקר לחוש אי נוחות ולבדוק את המדדים הפיזיים שלו בתגובה לשאלות אלו.
 4. שאלות הרלוונטיות לאירוע.

 

אין כל דרך מעשית לרמות את בדיקת הפוליגרף, שכן נקודת המוצא היא שהבדיקה לא אמינה דיה כדי לשמש ראיה בהליך פלילי. לכן ההמלצה שלי היא לפנות לקבלת ייעוץ לפני שמסכימים לבדיקת פוליגרף. יחד נבדוק האם זכותך לסרב לבדיקה, מה השלכות הסירוב והאם ניתן להסתפק בבדיקה פרטית מטעם מכון עימו אנו עובדים.

 

יתרונות הפוליגרף בהליך הפלילי

לצד בעיית המהימנות, יש מספר יתרונות לפוליגרף בהליך הפלילי, בעיקר בהליכי החקירה:

 1. מייצר הרתעה רבה בקרב חשודים.
 2. מסייע למשטרה לחקור ולקבל כיווני חקירה.
 3. מסייע לפרקליט להבין האם להגיש כתב אישום או לסגור את התיק.
 4. מאפשר לחשוד להפריך חשדות או לאשר אליבי.

 

מקרה שעלה לכותרות בישראל לאחרונה עסק בסוהרת מכלא "צלמון" שנחשדה בקיום יחסי מין עם אסירים. הסוהרת ביצעה בדיקה פרטית במכונת אמת שתוצאותיה העלו שלא קיימה יחסי מין עם האסירים ולא ביצעה עבירה פלילית. תוצאות הבדיקה הובאו לידיעת המשטרה והם ילקחו בחשבון במהלך החקירה ולפני קבלת החלטה אם לגנוז את התיק או להגיש כתב אישום.

 

להסכים או לסרב לפוליגרף?

אתם עומדים בפני פוליגרף? בדקו והתייעצו עם עורך הדין שלכם האם זכותכם לסרב. כפי שנתין להבין ישנם נקודות בהליך משפטי שבדיקת פוליגרף אכן כדאית ויש נקודות שהסכמה לפוליגרף תגרום נזק חמור. עורכי דין בתחום הפלילי יודעים לקבוע מבחינה משפטית ואסטרטגית מתי מומלץ לסרב ומתי לבצע את הבדיקה. אנו לרשותכם בכל עת.

5 מתוך 5 - (10 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא בדיקת פוליגרף?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה