הטרדה מינית על ידי רופא, פסיכולוג או מטפל

אי אפשר לדרג ולהשוות בין סוגי הטרדות מיניות, אבל אין ספק שלהטרדה מינית על ידי רופא או על ידי פסיכולוג או מטפל יש מעמד ייחודי, וגם המחוקק והפסיקה הכירו בזה. אז קודם כל תדעו שיש לכך מענה, ואתם לא לבד, ומלבד זאת ישנן כמה פעולות ודברים שאתם צריכים להכיר. כל הפרטים ממש כאן לפניכם. פעמים רבות ההבדל בין הכרעות דין וסיוע לנפגעים נמצא בהתמקדות ובדאגה לפרטים הקטנים שבסיפור.

 

הטרדה על ידי רופא או מטפל

לפני בערך 20 שנה, בשנת 2003, חוקק תיקון לחוק העונשין, מס' 77, החוק קבע איסור קשר מיני בין מטפל ומטופל. החוק, בסעיף 347א, קבע כי:

"מטפל נפשי הבועל אישה או העושה מעשה סדום באדם, שמלאו להם שמונה עשרה שנים, במהלך התקופה שבה ניתן להם טיפול נפשי על ידו ועד תום שלוש שנים מסיום הטיפול כאמור, בהסכמה שהושגה תוך ניצול תלות נפשית ממשית בו, שמקורה בטיפול הנפשי שניתן להם על ידו, דינו – מאסר ארבע שנים; לענין סעיף קטן זה יראו מעשים כאמור שנעשו במהלך התקופה שבה ניתן הטיפול הנפשי כאילו נעשו תוך ניצול תלות נפשית ממשית כאמור; חזקה זו לא תחול אם המעשים החלו לפני תחילתו של הטיפול הנפשי."

 

מה היה לפני כן?

יש לציין כי איסור להציע הצעות מיניות למטופל, וכן התייחסויות הקשורות במינו, היה קבוע כבר לפני בחוק העונשין, אך החוק בא להוסיף לכך גם הטרדה בחסות טיפול נפשי.

 

ניצול יחסי תלות במהלך טיפול

המחוקק הבין כבר מזמן שישנו מצב של חוסר שוויון מובנה בין מטפל למטופל. כך שבשונה מהטרדה "רגילה", במצב שזה מתרחש על ידי רופא, אם זה גניקולוג, ואם זה פסיכיאטר, הגורם המטפל בעצם מנצל את הבדלי המעמדות, מנצל את ההבדלים בינו לבין המטופל, לעיתים אף גורם לו לפתח תלות, ובכך פוגע בו באופן קשה ולעיתים אף בלתי הפיך.

 

מה זה אומר הטרדה? מה זה כולל?

כאמור, הטרדה יכולה להיות כל הצעה בעלת אופי מיני, התייחסות למין או מיניות של מטופל, ובעיקר כמובן מגע פיזי, שמתקיים באצטלה של טיפול, אך אינו באמת קשור לטיפול אותו אמור לבצע המטפל, והוא נטו ניצול של אמון המטופל מתוך רצון לספק יצר מיני של מטפל.

בפסק דין ע"פ 7024/93 אליהו פלח נ' מדינת ישראל, מט(1) 002 (1995), עמד בית המשפט על מושג "מהות" המעשה שבעבירת ההטרדה המינית, וקבע כי אין לצמצם את המושג רק לגבי הסכמה לטיבו של המעשה, הפיזי אובייקטיבי, אלא גם לאופי המעשה, נפשי סובייקטיבי.

כלומר, במילים פשוטות יותר, גם אם המטופל נתן הסכמה למעשה כלשהו כחלק מטיפול, על המטפל להבהיר באופן חד משמעי כאשר זה הופך לרומן, והאחריות לשמירת הגבול מוטלת על המטפל.

 

איך יודעים אם מדובר באונס או הטרדה?

בסוף, ההבדל בין אונס והטרדה מינית קשור למעשה עצמו. אונס הוא בעצם תקיפה מינית, פשע שנעשה במודעות מלאה, עם מטרה לשלוט בקרבן, ועם מחשבה פלילית מתוכננת. אונס כולל החדרת איבר או חפץ לגופו של הקרבן. לעומת זאת, הטרדה היא עבירה פחותה, כמו שהגדרנו כבר קודם, והיא התנהגות שאסורה בחוק.

היא אינה דווקא תקיפה וחבלה של הקרבן, אלא יותר ביחס לפגיעה בכבודו של האדם, בהגדרת זהותו ובמיניותו. לעיתים מחמאה מוגזמת יכולה להיחשב כהטרדה, והגבול דק. במקרים של הטרדה על ידי מטפל, יש להבחין בין מעשה פיזי עצמו, לבין אמירות והצעות בלבד, על מנת להבחין בין עבירת האונס לעבירת ההטרדה המינית.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

אז מה זה אומר? האם אני צריכה להוכיח שהתנגדתי?

אמנם במקרים רבים בית המשפט דן בשאלת התנהגות הנפגע, והאם אכן הבהיר באופן חד משמעי כי אינו מעוניין במעשה. אלא, שביחסים בין מטפל למטופל, הקביעה היא חד משמעית ושונה.

בשל מערכת היחסים, שאינה שוויונית, ולמעשה אפילו מחייבת תלות כלשהי של המטופל במטפל, במצב של הטרדה מינית מצד המטפל, אין צורך שהנפגע יוכיח שהייתה התנגדות מצדו למעשה. המחוקק אכן מבהיר למטפלים כי עליהם להיזהר הרבה יותר במעשיהם, ואף בדבריהם, וכל אחד שאינו עומד בכך, ההנחה היא שכוונותיו פליליות.

 

מה לעשות אם הוטרדת מינית על ידי רופא או מטפל?

הדבר החשוב ביותר מהרגע שהבנת שהוטרדת, הוא לתעד ככל האפשר. אם זה הקלטות בינך למטפל, אם זה צילומי מסך ביניכם, וכל מילה או ציטוט ביניכם, גם אם הוא נראה תמים או לא רלוונטי, חשוב מאוד לשמור ולתעד.

כמובן שהדבר השני שמומלץ מאוד לעשות באותו הרגע הוא לפנות לייעוץ משפטי. לפנות לעורך דין שמבין דווקא בתחום זה, להתייעצות ראשונית, ובעיקר כדי להבין איך עלייך להתנהג בתור נפגעת, בפן של איסוף הראיות וההליך המשפטי.

 

יש מה להגיש תלונה?

כמובן, אם ברצונכם להתחיל כל הליך פלילי כלשהו, עליכם להגיש תלונה במשטרה. כמובן שזה יקרה תוך כדי או אחרי הפנייה לייעוץ המשפטי. בשלב הגשת התלונה כבר חשוב שתצטיידו בעורך דין, שידאג לכם, יש לכם זכויות בתור נפגעי עבירה, ולכן בחרו בעורך דין שמבין בתחום כמובן.

 

חיסיון רפואי בזמן המשפט

יש לציין כי אין כלל רלוונטיות לרקע הרפואי, וחל איסור לחשוף כל פרט ללא ויתור על חיסיון רפואי. על כל נפגעת לדעת שפרטיותה תישמר, גם אם ההליך יגיע לבית המשפט. יותר מכך, אם לבסוף, ההליך יסתיים בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט, והנפגעות מקבלות פיצוי, גם החוויה, הלא נעימה יש לציין, בבית המשפט, נחסכת מהנפגעות.

 

ההליך האזרחי, האם אפשר לקבל פיצויים?

גם אם לנפגעת אין את הכוחות הנפשיים לעמוד באולם בית המשפט, כדאי לה מאוד לחשוב על האפשרות להגיש תביעה נזיקית ללא הוכחת נזק. במקרה כזה, יתאפשר לה לקבל פיצויים עד גובה של 120 אלף ₪. כמובן שכל התפתחות בהליך הפלילי יכולה להשפיע על ההליך האזרחי, אבל יש לזכור שהם לא תלויים זה בזה.

בנוסף, ניתן להגיש תלונה ולפתוח בהליך משמעתי כנגד הרופא, אם זה מול משרד הבריאות ביחס לרישיון הרפואה, ואם זה ביחס למקום בו הרופא עובד, קופת חולים, בית חולים, או מערך מרפאות פרטיות.

 

מה העונש לרופא שהטריד מינית?

מתחם הענישה, כלומר, המתחם ממנו גוזרים השופטים את העונש, בהתאם לנסיבות האישיות של הנאשם, די קבוע, ועומד על 2- 4 שנות מאסר בפועל וקנס כספי כבד מאוד של מאות אלפי שקלים. כמובן שכל מקרה שונה, ואם היו גם איומים או כל מעשה אחר, העונש יוחמר. בנוסף, אם המעשים נעשו ליותר מנפגעת אחת, גם יהיה לכך השפעה על מיקומו של הנאשם במתחם, והעונש יהיה חמור יותר.

לסיכום, המחוקק התייחס באופן ספציפי להטרדות מיניות של מטפל מול מטופל ולא סתם הוא עשה זאת. מדובר בניצול ציני של יחסי תלות בין אנשים, לצורך סיפוק מאווים אישיים. אם נפגעתן בצורה כלשהי, מצאו את עורך הדין שיטפל בכם בצורה הטובה ביותר, כך שתקבלו בדיוק את המגיע לכן, ותצליחו לשרוד את ההליך המורכב הזה, בעיקר בנסיבות הקשות מנשוא בהן אתן שרויות כעת.

5 מתוך 5 - (1 הצבעות)
שאלות ותשובות
זקוקים לייעוץ אישי בנושא הטרדה מינית על ידי רופא, פסיכולוג או מטפל?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
חוק הסרטונים
הגנת הפרטיות
חוק הסרטונים

חוק הסרטונים הוא התיקון לחוק למניעת הטרדה מינית האוסר לפרסם סרטון או תצלום של אדם, המתמקד במיניותו, ללא הסכמת המצולם. החוק למניעת הטרדה מינית מ-

קרא עוד »
צילום חשוד במשטרה
מונחים מקצועיים
צילום חשוד במשטרה

צילום חשוד במשטרה מתבצע לאחר חקירת חשוד באזהרה במסגרת עבודות צילום והטבעה (טביעות אצבע). מדובר ברגע לא נעים שחווה כל אדם שנחקר בחשד לביצוע עבירה

קרא עוד »
סכסוכי שכנים
מונחים מקצועיים
סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים בבניין משותף או בבתים פרטיים הם בין הסכסוכים הנפוצים ביותר. מדובר בסכסוכים הקשורים למגורים בשכנות, שטחי חניה, ניהול, אחזקה, שימוש ברכוש המשותף, מטרדי

קרא עוד »
זוטי דברים
מונחים מקצועיים
זוטי דברים

המשפט הפלילי מטפל בהתנהגויות פסולות שביצע אזרחים כלפי אזרחים אחרים או כלפי המדינה, באמצעות הטלת עונשים ושלילת חירות ממבצע העבירה. הסנקציות שאפשר להטיל על נאשם

קרא עוד »
ראיה נסיבתית
מונחים מקצועיים
ראיה נסיבתית

ראיות הן אמצעי משפטי לברור עובדות, הן מוכיחות לבית המשפט שנאשם ביצע את העבירה וניתן להסיק מהן מסקנות לגבי אשמתו או חפותו. ראיות יכולות להיות

קרא עוד »
ביטול כתב אישום
הליכים ושירותים
ביטול כתב אישום

ישנן מספר דרכים לקדם ביטול כתב אישום ולהימנע ממיצוי ההליך הפלילי נגדכם. מהו כתב אישום? איך ניתן לבטל אותו ומה ההשלכות של ביטול כתב אישום?

קרא עוד »
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד.
David I.
David I.
21:07 02 Nov 16
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה