עורך דין פלילי נוער: ייצוג קטינים בהליך הפלילי

קטינים בהליך הפלילי נהנים ממספר זכויות מיוחדות שאין לבגירים, החל משלב החקירה, העיכוב והמעצר, הגשת כתב האישום לבית המשפט והאפשרות לסיים את ההליך המשפטי ללא הרשעה פלילית. עורך דין אלעד שאול מומחה לעבירות קטינים ונוער מסביר על זכויותיהם ועל החשיבות בליווי משפטי של הקטין לאורך ההליך כולו.

 

מיהו קטין

הדין הפלילי מגדיר קטין כמי שנמצא בין הגילאים 12 ועד 18. מי שנמצא מתחת לגיל 12, נהנה מהגנה מפני אחריות פלילית בחוק. עבירה שבוצעה על ידי קטין לפני שהגיע לגיל 18 תחקר על ידי מחלקת הנוער במשטרת ישראל, על ידי חוקרי נוער והתיק הפלילי יידון בבית המשפט לנוער, אם יוגש כתב אישום.

חשוב לדעת, ממש כמו בגירים גם הליכים פליליים בעניינם של קטינים ונוער מתחילים בחקירת קטין במשטרה, מה שמכונה לפעמים על ידי השוטרים "תשאול קטין". לאחר החקירה או התשאול, התיק עובר לעיון תובע שרשאי להחליט על הגשת כתב אישום לבית המשפט לנוער.

מעבר לאי הנעימות שבחקירת קטין במשטרה, החשש העיקרי הוא מהעמדה לדין והרשעה פלילית שתפגע בעתידו של הקטין, תמנע ממנו את האפשרות להתגייס לצה"ל ולהתקבל למקומות עבודה מסוימים.

 

חוק הנוער: שפיטה, ענישה ודרכי טיפול

החוק המרכזי שחל בהליכים פליליים נגד קטינים הוא חוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול) שחוקק בשנת 1971 ותוקן בהדרגה עד היום. החוק מקנה סל של זכויות שמוענקות לקטין ולהוריו בהליך החקירה ובהליך המשפטי בכלל. נסקור את הזכויות המרכזיות:

 

זכות הקטין להביע את דעתו בענייניו

סעיף 1ב לחוק קובע שהקטין רשאי להביע את דעתו בענייניו הפליליים, את רצונותיו ורגשותיו, בדרך שמתאימה לגילו ולמידת בגרותו. על המשטרה למסור לקטין מידע על ההליך הפלילי בשפה המובנת לו כדי שיוכל להביע את דעתו בצורה ראויה. לצערנו, לעיתים קרובות המשטרה לא מקיימת את חובתה ומקבלת החלטות בלי לשמוע את דעתו של הקטין. לשם כך, אנו כעורכי דין פליליים לנוער מלווים את הקטין ונלחמים על זכותו להתבטא.

 

החובה ליידע את הורי הקטין על חקירתו

החוק מחייב את חוקרי הנוער במשטרה לדווח להורי הקטין או לבן משפחה אחר על זימון הקטין לחקירה תחת אזהרה. ישנם מקרים חריגים בהם המשטרה רשאית לחקור קטין מבלי לעדכן את הוריו, למשל:

 1. אם הקטין ביקש שהמשטרה לא תעדכן את ההורים.
 2. אם קצין החקירות במשטרה החליט שעדכון ההורים יסכל את החקירה או ישבש אותה.
 3. קצין החקירות שוכנע שטובת הקטין היא לא לעדכן את הוריו.

 

החריגים הללו צריכים להיבחן בצורה קפדנית וישנם כללים ונהלים לגבי חקירת קטין בלי ידיעת הוריו. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי מעורך דין פלילי לנוער על מנת שילווה את הקטין ויפקח על התקדמות החקירה ושמירה על זכויות הקטין.

 

נוכחות הורה בחקירה

לקטין קיימת זכות להיות מלווה במהלך החקירה על ידי הורה או אדם אחר שקרוב אליו. לבגירים אין זכות לשבת בחדר החקירות יחד עם אדם נוסף והם נאלצים להיחקר לבד לאחר קבלת ייעוץ לפני החקירה. קטינים מנגד, רשאים לשבת בחדר החקירות ממש בליווי הורה.

ההורה המלווה נדרש לשבת בשקט, לא להתערב ולא לענות בשם הקטין, לא לצאת מחדר החקירות ללא אישור החוקר ועוד. לאחר שחוקר הנוער הזהיר את ההורה, הוא רשאי להוציאו מהחדר ולהמשיך את חקירת הקטין לבד.

 

חקירת קטין ללא נוכחות הורה

באילו מקרים רשאית המשטרה לבצע מלכתחילה חקירת קטין ללא נוכחות הורה? החוק מאפשר למשטרה להחליט לחקור את הקטין לבדו ולהשאיר את ההורה מחוץ לחדר החקירות במקרים אלו:

 1. אם הקטין התנגד לנוכחות ההורה.
 2. אם נוכחות ההורה תפגע בחקירה או בקטין עצמו.
 3. חשש מפני פגיעה בפרטיות של הקטין או אדם אחר.
 4. לא ניתן לאתר את ההורה במאמץ סביר.

 

ישנן סיבות ועילות נוספות שיכולות לאפשר חקירת קטין ללא נוכחות הורה. אנו ממליצים שלא לוותר על הזכות ללוות את בנכם או ביתכם לחקירה ולשבת איתם בתוך חדר החקירות. נוכחות ההורה מפחיתה דרמתית תופעות פסולות כגון הפעלת לחץ כבד על הקטין, צעקות, איומים ואלימות שמופנית כלפי קטינים במסגרת חקירת המשטרה.

 

חקירת קטין בלילה

הכלל הוא שקטין לא ייחקר בשעות הלילה על פי החלוקה הזו:

 1. קטין מתחת ל-14 שנים: בין השעה 20:00 ועד 7:00 בבוקר.
 2. קטין מעל 14 שנים: בין השעות 22:00 ועד 7:00 בבוקר.

 

גם בעניין חקירת קטין בשעות הלילה, החוק מאפשר לקצין משטרה להחליט כן לחקור קטין בשעות הלילה ממגוון שיקולים אותם צריך עורך הדין הפלילי לבדוק. חקירת קטין בשעה מאוחרת בניגוד להוראות החוק, ובלי סיבה מוצדקת, עשויה להשפיע על קבילות עדותו ולהחליש את הראיות בתיק הפלילי.

 

מעצר קטין כמוצא אחרון

מעצר של קטין במסגרת שלב החקירה או לאחר שהוגש כתב אישום, ייעשה אך ורק אם אין שום דרך אחרת למנוע מהקטין לפגוע בעצמו, בסביבה, לשבש את החקירה או להימלט. החוק מחייב את המשטרה לעשות כל שביכולתה כדי להימנע ממעצר של קטין ולשקול, בין היתר, את השפעת המעצר על הקטין, על שלומו הגופני והנפשי, על התפתחותו ועוד.

לפני מעצר של קטין ניתנת לו זכות להשמיע טענותיו באמצעות עורך דין פלילי נוער המייצג אותו. מדובר באחד הרגעים החשובים בחקירת נוער במשטרה, אם עורך הדין יצליח לשכנע את הקצין שלא לעצור את הקטין, ניתן יהיה להמשיך ולטפל בתיק "בנחת" יחסית ולא להישאב להליכי מעצר פוגעניים ומלחיצים שגורמים לקטינים רבים להודות בדברים שלא ביצעו.

 

כבילת קטין עצור במקום ציבורי

כבילה של קטין באזיקים תיעשה, גם היא, כמוצא אחרות. בזמן כבילת קטין באזיקים יש לוודא ששומרים על פרטיותו באופן מקסימלי, כובלים אותו למשך פרק זמן קצר ככל האפשר, לאחר שהסבירו לקטינים שעומדים לאזוק אותו באזיקים ולאחר שלקחו בחשבון את ההשפעה של האיזוק על שלומו הפיזי והנפשי.

גם במקרה זה, לצערנו, המשטרה כושלת במקרים רבים ואוזקת קטינים שלא לצורך, בניגוד להוראות החוק. כעורכי דין פליליים המלווים קטינים ונוער בהליכי חקירה ומשפט – אנו מוחים באופן אקטיבי ומונעים מהשוטרים לחלל את כבודם של לקוחותינו הצעירים.

 

קיום דיון בבית המשפט לנוער בדלתיים סגורות

סעיף 9 לחוק קובע שבית המשפט לנוער ידון בדלתיים סגורות באופן מוחלט וחד משמעי. דיונים בהליך מעצר או לאחר הגשת כתב האישום יבוצעו כשהקטין ועורך הדין הפלילי המייצג אותו נמצאים באולם יחד עם התובע שהעמיד את הקטין לדין, קצינת מבחן מטעם שירות המבחן ובמקרים מסוימים גם הורי הקטין רשאים לנכוח באולם.

חשוב לדעת, שאם מדובר בתיק שבו יש נפגע עבירה, כמו בתיקי עבירות מין למשל, נהוג לאפשר לנפגע העבירה או לעורך דין מטעמו להשתתף בדיון ולקבל מידע על מה שקורה באולם.

 

מעצר קטין

כשמדברים על מעצר קטין יש להבדיל בין מעצר בשלב החקירה (לפני שהוגש כתב אישום) לבין מעצר לאחר הגשת כתב אישום. מעצר לפני הגשת כתב אישום מכונה "מעצר ימים" והוא מבוצע לצורכי חקירה בלבד. מעצר אחרי הגשת כתב אישום הוא מעצר "עד תום ההליכים" והוא משמש בעיקר על מנת להרחיק את הקטין מהסביבה ממגוון סיבות. נדבר על שני סוגי המעצרים:

 

מעצר קטין בשלב החקירה

במעצר קטין בשלב החקירה, קיימים שני תרחישים אופציונאליים: מעצר ללא צו שופט או מעצר בצו שופט.

 1. מעצר קטין ללא צו שופט: שוטר רשאי לעצור קטין מעל גיל 14 לתקופה מקסימלית של 24 שעות. קצין משטרה רשאי להחזיק את הקטין בעיכוב עוד 24 שעות נוספות לצורך ביצוע פעולות חקירה דחופות ואז חובה להביאו בפני שופט מעצרים לנוער. קטין בין הגילאים 12 ל-14 ניתן להחזיק במעצר ללא צו שופט במשך 12 שעות בלבד.
 2. מעצר קטין בצו בית משפט: בית המשפט רשאי לעצור קטין למשך 10 ימים ולהאריך את התקופה ב-10 ימים נוספים. בתום 20 הימים, אפשר להאריך את מעצרו של הקטין ב-20 ימים נוספים רק באישור היועץ המשפטי לממשלה. כל תקופה מאוחרת מכך מצריכה מעורבות של דרגים גבוהים במערכת המשפט.

 

מעצר קטין לאחר הגשת כתב אישום

בקשה למעצר עד תום ההליכים תידון בפני שופט שישמע טענות הצדדים, תובע משטרתי או פרקליט מצד המדינה ועורך דין פלילי נוער מטעמו של הקטין. מעצר עד תום ההליכים אפשרי רק בעניינם של נאשמים קטינים שמלאו להם 14 שנה. משהוגשה בקשה למעצר קטין עד תום ההליכים, יורה בית משפט על הכנת תסקיר מעצר בעניינו של הקטין או לחילופין יאפשר לקצין מבחן להשמיע עמדתו בעניין המעצר.

 

תסקיר מעצר לקטינים ושירות המבחן לנוער

שירות המבחן לנוער מעורב בכל שלבי המעצר של קטין. במקרים מסוימים אנו כעורכי דין פליליים לנוער, מבקשים מבית המשפט להורות לשירות המבחן לנוער לערוך תסקיר מעצר בעניין הקטין על מנת שיהיו לבית המשפט את כל הכלים להעריך את הנזק העצום שנגרם לקטין מההליך המשפטי.

לשירות המבחן סמכות להגיש תסקיר בעניין הקטן גם בשלבים מאוחרים יותר של ההליך ואלו מכונים "תסקיר מעקבי", "תסקיר מצבי", ולבסוף "תסקיר לעניין העונש" שבו תינתן המלצה לבית המשפט האם להרשיע את הקטין או לא ומה העונש שיש לגזור עליו, אם בכלל.

במסגרת ליווי הקטין, אנו עומדים בקשר מתמיד עם קציני וקצינות המבחן ומוודאים שהקטין מקבל את מלוא הזכויות המגיעות לו ושקצין המבחן מעדיף את האפשרות הטיפולית והשיקומית על פני אפשרויות ענישה והרתעה.

 

חוק הנוער: טיפול והשגחה

לצד חוק הנוער שעוסק בשפיטה וענישה ורלוונטי לבני 12 עד 18, קיים גם חוק הנוער בעניין טיפול והשגחה שחל על קטינים מגילאי 0 עד 18 ומקנה לבית המשפט לנוער לטפל בקטינים שמוגדרים "קטין נזקק".

 

מיהו קטין נזקק?

קטין נזקק הוא מי שלא נמצא אחראי עליו, או שהוחלט על ידי רשויות הרווחה שהוריו לא מסוגלים לטפל בו, להשגיח עליו או שהוא מוזנח. עוד ניתן להגדיר קטין נזקק כמי שנמצא משוטט, שנתון להשפעה רעה, שגר במקום המשמש לביצוע עבירות או שביצע עבירה פלילית ולא ניתן להעמידו לדין מפאת גילו (למשל קטינים מתחת לגיל 12).

הכרזה על קטין כקטין נזקק מבוצעת על ידי בית המשפט, במעורבות של שירות המבחן ופקידות סעד ורווחה וחשוב לוודא שעורך דין פלילי לנוער מייצג אתכם ואת הקטין בהליך זה כדי לא להישאב, חלילה, למערכת הסעד השנויה במחלוקת בעיני רבים.

 

דרכי טיפול והשגחה

עובד סוציאלי רשאי לפנות לבית משפט לנוער ולבקש לנקוט בדרכי טיפול כלפי קטין, כגון:

 1. להוציא צו שמורה לקטין או להוריו לבצע את הוראותיו של העובד הסוציאלי בעניין טיפול, השגחה, לימודים, חינוך או שיקום נפשי.
 2. למנות אדם שיהווה יועץ להורה של הקטין ולקבוע את הסמכויות שלו בצו שופט.
 3. להעמיד את הקטין תחת השגחת עובד סוציאלי.
 4. להוציא את הקטין ממשמורת הוריו ולהעבירו לרשויות הסעד.
 5. להורות על בדיקה וטיפול בקטין בעניין רפואי.

 

בדיקה נפשית ואשפוז פסיכיאטרי של קטין

במסגרת סמכויות בית המשפט הוא רשאי להורות על בדיקת קטין במרפאה פסיכיאטרית במסגרת יומית או להורות על אשפוז פסיכיאטרי של הקטין למשך תקופה הקצובה בחוק. האשפוז נעשה בהסכמת הקטין ואם הוא לא מסכים, ניתן להורות על אשפוז כפוי.

 

אמצעי חירום

עובד סוציאלי רשאי לפנות לבית המשפט בבקשה דחופה להוציא את הקטין מביתו, להפנות אותו לפסיכיאטר המחוזי או להביאו לבית חולים – אם התרשם שהקטין זקוק לכך בצורה דחופה. על כל החלטות בית המשפט לעניין אשפוז, בדיקה רפואית, מינוי אפוטרופוס והוצאה מהבית ניתן לערער לבית המשפט המחוזי באמצעות עורך דין פלילי לנוער.

אנו ממליצים בחום להיות מיוצגים לאורך כל הדרך כדי לשמור על זכויות הקטין ועל שלמות התא המשפחתי.

 

ההנחיות לגבי קטינים בפקודות משטרת ישראל

לצד ההוראות בחוק יש הוראות מנהליות בפקודות המטה הארצי של המשטרה בעניין קטינים וגם הן נועדו להגן על שלום הקטין במסגרת חקירת ילדים במשטרה. אלו ההוראות המרכזיות בפקודת מטא"ר 14.01.05 בעניין חקירת קטין:

 1. בכל תחנה יש יחידת נוער עם קצין נוער.
 2. מעצר יזום של קטין יבוצע על ידי חוקרי נוער מוסמכים, ללא מדי שוטר, הנוסעים ברכב שאינו ניידת משטרתית מסומנת והכל כדי לשמור על כבוד הקטין ולא להבהילו.
 3. אין לבצע מעצר יזום בשעות הלילה, אלא אם הדבר דרוש בדחיפות.
 4. אין לבצע מעצר של קטין בבית הספר, אלא במקרים מיוחדים וחריגים.
 5. ראוי לנקוט אמצעים שלא ימשכו תשומת לב במעצר קטין.
 6. אין לכבול קטין באזיקים בעת מעצרו אלא במקרים חריגים.
 7. אין לעצור קטין מתחת לגיל 12. ניתן לעכב אותו לתחנה לחקירה והזמנת פקידת סעד.
 8. אסור להחזיק קטין עצור יחד עם בגירים ואין להוביל אותו יחד עם עצורים בגירים.
 9. אין לצלם למאגר המשטרתי ילד שטרם מלאו לו 14. לגבי ילד מעל גיל 14 יש הנחיות מיוחדות.
 10. חיפוש משטרתי אצל קטין יעשה על ידי חוקר נועם מוסמך.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

שימוע לפני הגשת כתב אישום בתיקי נוער וקטינים

כמו בעניינים של בגירים, לפני הגשת כתב אישום בעבירות מסוג פשע הפרקליטות חייבת לקיים שימוע לפני הגשת כתב אישום ולאפשר לחשוד באמצעות עורך דין פלילי המייצג אותו, לשכנע את הפרקליטות שלא להעמיד לדין.

כשמדובר בחקירת ילדים במשטרה שהועברה לעיון הפרקליטות, קיימת חשיבות מוגברת לייצוג משפטי וניצול מלא של זכות השימוע לפני הגשת כתב האישום בשל ההשלכות החמורות שיש לעתידו של הקטין ולשמו הטוב מהעמדתו לדין. בשונה מבגירים, ניתן לקבל תסקיר של שירות המבחן בשלב השימוע ולקצין המבחן סמכות להמליץ לפרקליטות לא להגיש כתב אישום.

אנו עומדים מול קציני המבחן בקשר כמו גם מול הפרקליטים והתובעים במשטרת ישראל ועושים את כל המאמצים כדי לאפשר לקטין לחזור לחייו, להמשיך בלימודים, להתגייס ולהפוך לבגיר איכותי בעל עבר נקי. גם לאחר שהוגש כתב אישום אנו מצליחים במקרים רבים לבטל את כתב האישום נגד הקטין לאחר בדיקה מעמיקה של חומר הראיות וחשיפת ליקויים, כשלים ופגיעה בזכויות הקטין. נסקור כמה דוגמאות.

 

ביטול כתב אישום נגד קטין בעבירות סמים

כתב אישום בעבירות סמים הוגש נגד קטין בן 16 אותו ייצגנו לבית משפט השלום לנוער בתל אביב. מהו כתב אישום? מדובר במסמך המוגש על ידי רשויות התביעה, אל בית המשפט, ובו מאשימים את הקטין בביצוע עבירות פליליות ומבקשים להטיל עליו עונש. בעניין בן ה-16, התיק נוהל על ידי עורך דין פלילי מהסנגוריה הציבורית שהגיע לדיונים במשך שנה שלמה.

לבסוף, אימו של הקטין שכרה את שירותינו ולאחר שלושה שבועות בלבד בוטל כתב אישום בהסכמת המשטרה. בפגישה העלה עו"ד אלעד שאול טענות רבות לגבי כשלים בחומר הראיות ונסיבות אישיות של הקטין, לאורם הסכימה התביעה המשטרתית במחוז תל אביב לחזור בה מכתב האישום, בין היתר, כדי לאפשר לקטין להמשיך בהליכי מיון ליחידה עילית בצבא.

עורך דין פלילי לנוער וקטינים יכול להוביל לביטול כתב האישום נגד הקטין במסגרת משא ומתן עם הפרקליטות או עם התביעה המשטרתית, העלאת נימוקים משפטיים מתאימים והפניה לתקדימים ותיקים אחרים בהם ביטלנו כתבי אישום בנסיבות דומות. ככל שיקדים הקטין לפנות לקבלת ייעוץ משפטי כך יגדל הסיכוי לסגירת התיק עוד בתחנת המשטרה מבלי שיוגש בו כתב אישום.

 

ביטול כתב אישום נגד קטין בעבירות תקיפה

תיק נוסף שניהלנו בבית משפט לנוער הסתיים בביטול כתב אישום בטענת "הגנה מן הצדק". כתב האישום הוגש בסמוך למועד ההתיישנות, בשיהוי משמעותי ולאחר שזכויות הקטין בחקירה נפגעו קשות. הוא נחקר שלא בנוכחות הוריו, ללא סיבה מוצדקת, ונמנעה ממנו הזכות להתייעץ לפני החקירה עם עורך דין פלילי מומחה לנוער.

לבסוף, הורה בית המשפט לנוער על ביטול כתב האישום בשל "הגנה מן הצדק" מכיוון שהקטין נחקר לבדו, ללא נוכחות הוריו ולא התייעץ עם עורך דין פלילי לנוער לפני החקירה. מדובר בתוצאה נהדרת, אולם טוב אם לא היה מוגש כתב האישום מלכתחילה. אנו מאמינים שאם הקטין היה פונה אלינו באמצעות הוריו עוד בשלב החקירה, התיק היה מסתיים במהירות וביעילות ללא העמדה לדין.

 

שיהוי בהגשת כתב האישום

חוק הנוער קובע שלא ניתן להגיש כתב אישום נגד קטין אם חלפה שנה מיום ביצוע העבירה, אלא באישור היועץ המשפטי לממשלה. במילים אחרות עבירה שבוצעה על ידי קטין מתיישנת בתוך שנה מיום הביצוע! עורכי דין רבים לא מכירים את הוראת החוק ואת ההנחיות הרלוונטיות ולא בודקים אם העבירה שמיוחסת לקטין במהלך החקירה במשטרה התיישנה.

כמובן שאם העבירה התיישנה אי אפשר להעמיד את הקטין לדין וחובה על המשטרה לסגור את התיק.

 

עורך דין פלילי נוער: ייצוג קטינים ונוער בהליכים פליליים

קיימת חשיבות מכרעת לליווי קטין ומשפחתו על ידי עורך דין פלילי מנוסה הבקיא בחקיקה הרלוונטית ובייצוג קטינים – בשלב החקירה תחת אזהרה במשטרה, מתן ייעוץ לפני חקירה, ייצוג בהליכי המעצר ובבית המשפט אל מול רשויות התביעה ועד לסיום ההליך לטובת הקטין.

במשרדנו עורכי דין פליליים מנוסים, המייצגים באופן שוטף קטינים ונוער בהליכים פליליים בבתי המשפט לנוער. כל עורכי הדין הפליליים במשרד מומחים בייצוג ילדים, קטינים ונוער בחקירות משטרה ובבית המשפט, כולנו יוצאי רשויות התביעה, הפרקליטות והמשטרה ואף ניהלנו תיקי נוער כתובעים פליליים.

5 מתוך 5 - (24 הצבעות)
שאלות ותשובות
החוק אוסר על המשטרה לחקור קטין ללא נוכחת הורה, אלא במקרים מיוחדים. ילדכם נחקר בחקירת ילדים ללא נוכחות הורה? פרטים מלאים במאמר.
המשטרה רשאית לחקור קטינים מגיל 12 ועד לגיל 18. קטינים בין הגילאים 12 ועד 14 זכאים לזכויות מיוחדות בשל היותם צעירים במיוחד. קטינים בין הגילאים 0 עד 12 לא אחראיים בפלילים למעשיהם, אך ניתן לטפל בהם בהליכים משפטיים אחרים.
לא. אסור לחקור קטין בשעות הלילה אלא באישור מיוחד. פרטים נוספים במאמר.
יש לבחור בעורך דין פלילי מומחה לנוער, עדיפות ליוצאי הפרקליטות והמשטרה. מומלץ גם לקרוא ביקורות ברחבי הרשת. פרטים נוספים במאמר.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא עורך דין פלילי נוער: ייצוג קטינים בהליך הפלילי?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה