תחומי התמחות

  • home
  • סחיטה בפייסבוק

סחיטה בפייסבוק

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

סחיטה מינית בפייסבוק

עוקץ רחב היקף מתנהל בשנים האחרונות באמצעות הרשת החברתית פייסבוק ומפיל בפח מאות ואלפי גברים ישראלים. כנופיות מרחבי העולם מפעילות חשבונות פייסבוק פיקטיביים, יוצרות קשר עם גברים ישראלים ומפתות אותם להצטלם בעירום. מיד לאחר מכן, דורשים הסוחטים אלפי שקלים ואלפי יורו או שהסרטון ישלח לחברים, למשפחה ולאישה. כיצד להתמודד ואיך למנוע הפצת הסרטון? עו”ד אלעד שאול, מומחה לעבירות מחשב, מסביר.

סחיטה מינית בפייסבוק

סחיטה בפייסבוק

אלפי גברים ישראלים חוו בשנים האחרונות סחיטה מינית בפייסבוק כאשר פותו לצלם את עצמם בעירום ולשלוח את התמונות לכנופיית סוחטים המתחזה לאישה יפה בעלת חשבון ברשת החברתית פייסבוק. אותן כנופיות מאיימות להפיץ את הסרטון בפייסבוק אם לא ישלם הנסחט כסף. גברים רבים מתפתים לשלם סכומי כסף תוך מחשבה שהתשלום יניע את הסוחט למחוק את הסרטון ולהמשיך הלאה, אולם המציאות שונה לחלוטין!

הסוחט מפעיל עסק לכל דבר ועניין, והנסחט הוא לקוח, אם ישתף הנסחט פעולה וישלם כסף הסוחט יהפוך את הנסחט ללקוח מועדף ולכן עתיד להפעיל לחץ גדול עוד יותר על מנת לסחוט עוד ועוד כספים. למשרדנו הגיעו גברים אשר שילמו אלפי שקלים במשך חודשים ארוכים כאשר בכל תשלום הובטח להם שהסרטון ימחק.

האם לשלם למי שסוחט אותי בפייסבוק?

כאמור לעיל, ממש לא! אסור לשלם לסוחט, שהרי אם תשלם תהפוך לנסחט החביב עליו, הפראייר התורן אשר ניתן לסחוט ממנו עוד ועוד כספים. למרות שהסוחט מבטיח להפסיק עם הסחיטה ולמחוק את הסרטון אם הקרבן ישלם – מדובר בשקר ובשיטת סחיטה מוכרת ויודעה לסחוט עוד ועוד כספים.

חשוב להבין, הכנופיות הללו פועלות מתוך מניע אחד ויחיד – כסף! אין להם כל עניין אישי בך, אין להם כל עניין לנקום בך או לפגוע בך. כל פעולה שהם עושים נועדה למניע אחד ויחיד – כסף! לכן, גם אם הסוחט מאיים עליך נמרצות שהוא הולך להרוס לך את החיים ולהפיץ את הסרטון לאישתך, להוריך, לחבריך ולשלוח אותו למקום עבודתך, דע לך כי בראש ובראשונה מדובר באיום שמטרתו להוציא ממך כסף. הסוחט יודע שיש קו דק בין “לקוח” שניתן לסחוט ממנו כסף, לבין “לקוח” שכבר אין לו מה להפסיד. לכן, הסוחט לא יפיץ את הסרטון מיד, אלא ינסה לסחוט את הקרבן מילולית קודם כל.

אם אתעלם מסוחט בפייסבוק, הוא יפסיק?

חד משמעית לא! התעלמות מהסוחט מבלי לנקוט פעולות משפטיות וטכנולוגיות לשמירה על פרטיותך ולמניעת הפצת הסרטון – תגרום באופן קרוב לוודאי להפצת הסרטון שלך בקרב חבריך ומשפחתך. כאמור, הסוחט מעוניין לקבל כסף, וכאשר הנסחט מוחק את הפייסבוק ונעלם מעל פני האדמה לסוחט נותרה אופציה קלה ופשוטה לגרום לנסחט לחזור.

בשלב זה, כאשר הנסחט לא נמצא כלל ברשת האינטרנט, מקים הסוחט חשבון פייסבוק על שם הקורבן ושולח בקשות חברות לחבריו ולקרובי משפחתו של הנסחט (את רשימת החברים של הקורבן הסוחט שמר עוד לפני שהנסחט הבין שמדובר בסחיטה). כאשר משפחתו וחבריו של הנסחט מתחילים לאשר את הסוחט, הוא מתחיל להפיץ את הסרטון בין החברים ואף מפרסם את הסרטון המיני בחשבון הפייסבוק המזויף על שם הנסחט.

אז איך להתמודד עם סחיטה בפייסבוק ולמנוע הפצת סרטון מיני שלי ברשת?

משרדנו מתמחה במשפט פלילי, בעבירות מחשב ופשיעה וירטואלית. לפיכך, יודעים עורכי הדין במשרד לנתח את קו הפעולה והמחשבה ו להתמודד עם סוחטים בפייסבוק. אנו מייצגים מאות ישראלים שנסחטו בפייסבוק ו משיגים ניצחון מוחץ על הסוחטים בכל התיקים שמתנהלים במשרד. בכל התיקים הצליח ומצליח משרדנו לגרום לסוחטים להניח ללקוח ולהמשיך הלאה אל הנסחט הבא, וברוב המוחלט של התיקים משרדנו מצליח למנוע פרסום סרטון מיני בפייסבוק וברשת האינטרנט, כך שלא נגרמים ללקוח נזקים משמעותיים, משפחתו וחבריו לא צופים בסרטון והוא יכול להמשיך בשגרת חייו.

לצורך כך, פיתחנו שיטת פעולה מדוקדקת ומוכחת להתמודדות עם סחיטה באינטרנט, המתבססת על ניסיון רב בייצוג נסחטים בפני סוחטים, בשיתוף מומחים לאבטחת מידע ומומחים לעבירות מחשב בדגש על הוראות ופרוטוקולים מיחידות אבטחה ושיטור מרחבי העולם ובניהן האינטרפול.

איום בהפצת סרטון מיני

איך למנוע פרסום סרטון מיני ברשת בעתיד?

במסגרת שיטת הפעולה של משרדנו, אנו מפעילים כלים טכנולוגיים שונים ומגוונים על מנת לסרוק את מנועי החיפוש ברשת האינטרנט אחר פרסומים אודות הקורבן. עם פרסום סרטון מיני של הלקוח, או כל פרסום משמיץ אחר, מתקבלת הודעה במשרדנו על איתור תוכן מפר זכויות ואנו פועלים מיד לפנות אל המחלקה המשפטית בגוגל, ביוטיוב, בפייסבוק או בכל אתר, חברה או גוף אחר – על מנת להסיר את הסרטון מהרשת.

מה עלי לעשות כדי להתמודד עם סחיטה בפייסבוק?

כללי הברזל לצורך עזרה ראשונה הם פשוטים ומומלץ לנקוט את כללים אלו בדקדוק רב:

אל תשלם לסוחטים! 

נסה למשוך זמן עד לקבלת עזרה מקצועית.

מחק את הסוחט מרשימת החברים בפייסבוק (אך אל תחסום אותו).

פנה בדחיפות לעורך דין לפשיעת מחשב בטלפון 03-7773333 או השאר פרטים בטופס (סודיות מובטחת).

משרדנו מנהל תיקים רבים בתחום הסחיטה הוירטואלית ובין היתר מתמחה בהסרת תוצאות חיפוש משמיצות, מחיקת חשבונות פייסבוק מזויפים, הסרת סרטונים מיניים מהרשת, והתמודדות עם משברי סחיטה בפייסבוק.

עורך דין מומחה לסחיטה מינית בפייסבוק

משרד עורכי דין אלעד שאול, מתמחה במשפט פלילי ובעבירות מחשב. למשרדנו שיטת פעולה אשר גובשה יחד עם מומחים לאבטחת מידע ופשיעה ממוחשבת ובהסתמך על פרוטוקולים והמלצות מיחידות שיטור בין לאומי כגון האינטרפול. עד כה, ניצח משרדנו בכל קרב מול הסוחטים, וברוב המכריע של המקרים אף הצליח למנוע הפצה הסרטון המיני בפייסבוק. ביתר המקרים, הסרנו את הסרטון שהופץ תוך זמן קצר ומזערנו את הנזקים שנגרמו ללקוח.

עו”ד אלעד שאול, מומחה למשפט פלילי ועבירות מחשב, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל ופרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), בעל משרד עורכי דין המתמחה בתחום הפלילי ובעבירות מחשב. מאיימים עליך בהפצת סרטון מיני בפייסבוק? פנה לעו”ד מומחה לניהול משברי סחיטה וירטואלית והגן על עצמך עכשיו. סודיות מובטחת.

חייג עכשיו