סחיטה בפייסבוק

סחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם

עוקץ רחב היקף מתנהל בשנים האחרונות ברשתות החברתיות בפייסבוק או באינסטגרם בכלל ובאמצעות הרשת החברתית פייסבוק בפרט ומפיל בפח מאות ואלפי גברים ישראלים. כנופיות מרחבי העולם מפעילות חשבונות פייסבוק פיקטיביים, יוצרות קשר עם גברים ישראלים ומפתות אותם להצטלם בעירום. מיד לאחר מכן, דורשים הסוחטים אלפי שקלים ואלפי יורו או שהסרטון ישלח לחברים, למשפחה ולאישה.

כיצד להתמודד עם סקסטורשן ואיך למנוע הפצת הסרטון ברשתות החברתיות? עו"ד אלעד שאול, מומחה לעבירות מחשב, מסביר.

 

סחיטה בפייסבוק

אלפי גברים ישראלים חוו בשנים האחרונות סחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם כאשר פותו לצלם את עצמם בעירום ולשלוח את התמונות לכנופיית סוחטים המתחזה לאישה יפה בעלת חשבון ברשת החברתית פייסבוק. אותן כנופיות מאיימות להפיץ את הסרטון בפייסבוק אם לא ישלם הנסחט כסף. גברים רבים מתפתים לשלם סכומי כסף תוך מחשבה שהתשלום יניע את הסוחט למחוק את הסרטון ולהמשיך הלאה, אולם המציאות שונה לחלוטין!


הסוחט מפעיל עסק לכל דבר ועניין, והנסחט הוא לקוח, אם ישתף הנסחט פעולה וישלם כסף הסוחט יהפוך את הנסחט ללקוח מועדף ולכן עתיד להפעיל לחץ גדול עוד יותר על מנת לסחוט עוד ועוד כספים. למשרדנו הגיעו גברים אשר שילמו אלפי שקלים במשך חודשים ארוכים כאשר בכל תשלום הובטח להם שהסרטון ימחק.

 

האם לשלם למי שסוחט אותי בפייסבוק?

כאמור לעיל, ממש לא! אסור לשלם לסוחט, שהרי אם תשלם תהפוך לנסחט החביב עליו, הפראייר התורן אשר ניתן לסחוט ממנו עוד ועוד כספים. למרות שהסוחט מבטיח להפסיק עם הסחיטה ולמחוק את הסרטון אם הקרבן ישלם – מדובר בשקר ובשיטת סחיטה מוכרת ויודעה לסחוט עוד ועוד כספים. חשוב להבין, הכנופיות הללו פועלות מתוך מניע אחד ויחיד – כסף!

אין להם כל עניין אישי בך, אין להם כל עניין לנקום בך או לפגוע בך. כל פעולה שהם עושים נועדה למניע אחד ויחיד – כסף! לכן, גם אם הסוחט מאיים עליך נמרצות שהוא הולך להרוס לך את החיים ולהפיץ את הסרטון לאישתך, להוריך, לחבריך ולשלוח אותו למקום עבודתך, דע לך כי בראש ובראשונה מדובר באיום שמטרתו להוציא ממך כסף.

הסוחט יודע שיש קו דק בין "לקוח" שניתן לסחוט ממנו כסף, לבין "לקוח" שכבר אין לו מה להפסיד. לכן, הסוחט לא יפיץ את הסרטון מיד, אלא ינסה לסחוט את הקרבן מילולית קודם כל.

 

אם אתעלם מסוחט בפייסבוק, הוא יפסיק?

חד משמעית לא! התעלמות מהסוחט מבלי לנקוט פעולות משפטיות וטכנולוגיות לשמירה על פרטיותך ולמניעת הפצת הסרטון – תגרום באופן קרוב לוודאי להפצת הסרטון שלך בקרב חבריך ומשפחתך. כאמור, הסוחט מעוניין לקבל כסף, וכאשר הנסחט מוחק את הפייסבוק ונעלם מעל פני האדמה לסוחט נותרה אופציה קלה ופשוטה לגרום לנסחט לחזור.

בשלב זה, כאשר הנסחט לא נמצא כלל ברשת האינטרנט, מקים הסוחט חשבון פייסבוק על שם הקורבן ושולח בקשות חברות לחבריו ולקרובי משפחתו של הנסחט (את רשימת החברים של הקורבן הסוחט שמר עוד לפני שהנסחט הבין שמדובר בסחיטה). כאשר משפחתו וחבריו של הנסחט מתחילים לאשר את הסוחט, הוא מתחיל להפיץ את הסרטון בין החברים ואף מפרסם את הסרטון המיני בחשבון הפייסבוק המזויף על שם הנסחט.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

אז איך להתמודד עם סחיטה בפייסבוק ולמנוע הפצת סרטון מיני שלי ברשת?

משרדנו מתמחה במשפט פלילי, בעבירות מחשב ופשיעה וירטואלית. לפיכך, יודעים עורכי הדין במשרד לנתח את קו הפעולה והמחשבה ולהתמודד עם סוחטים בפייסבוק. אנו מייצגים מאות ישראלים שנסחטו בפייסבוק ומשיגים ניצחון מוחץ על הסוחטים בכל התיקים שמתנהלים במשרד.

בכל התיקים הצליח ומצליח משרדנו לגרום לסוחטים להניח ללקוח ולהמשיך הלאה אל הנסחט הבא, וברוב המוחלט של התיקים משרדנו מצליח למנוע פרסום סרטון מיני בפייסבוק וברשת האינטרנט, כך שלא נגרמים ללקוח נזקים משמעותיים, משפחתו וחבריו לא צופים בסרטון והוא יכול להמשיך בשגרת חייו.

לצורך כך, פיתחנו שיטת פעולה מדוקדקת ומוכחת להתמודדות עם סחיטה מינית ברשת באינטרנט, המתבססת על ניסיון רב בייצוג נסחטים בפני סוחטים, בשיתוף מומחים לאבטחת מידע ומומחים לעבירות מחשב בדגש על הוראות ופרוטוקולים מיחידות אבטחה ושיטור מרחבי העולם ובניהן האינטרפול.

 

איך למנוע פרסום סרטון מיני ברשת בעתיד?

במסגרת שיטת הפעולה של משרדנו, אנו מפעילים כלים טכנולוגיים שונים ומגוונים על מנת לסרוק את מנועי החיפוש ברשת האינטרנט אחר פרסומים אודות הקורבן. עם פרסום סרטון מיני של הלקוח, או כל פרסום משמיץ אחר, מתקבלת הודעה במשרדנו על איתור תוכן מפר זכויות ואנו פועלים מיד לפנות אל המחלקה המשפטית בגוגל, ביוטיוב, בפייסבוק או בכל אתר, חברה או גוף אחר – על מנת להסיר את הסרטון מהרשת.

 

מה עלי לעשות כדי להתמודד עם סחיטה ברשת של פייסבוק?

כללי הברזל לצורך עזרה ראשונה לגבי סחיטה בפייסבוק הם פשוטים ומומלץ לנקוט את כללים אלו בדקדוק רב: אל תשלם לסוחטים! נסה למשוך זמן עד לקבלת עזרה מקצועית. מחק את הסוחט מרשימת החברים בפייסבוק (אך אל תחסום אותו). פנה בדחיפות לעורך דין לפשיעת מחשב בטלפון 03-7775555 או השאר פרטים בטופס (סודיות מובטחת).

משרדנו מנהל תיקים רבים בתחום הסחיטה הוירטואלית ובין היתר מתמחה בהסרת תוצאות חיפוש משמיצות, מחיקת חשבונות פייסבוק מזויפים, הסרת סרטונים מיניים מהרשת, והתמודדות עם משברי סחיטה ברשת פייסבוק.

 

עורך דין מומחה לסחיטה מינית בפייסבוק

משרד עורכי דין אלעד שאול ושות' מתמחה במשפט פלילי ובעבירות מחשב. למשרדנו שיטת פעולה אשר גובשה יחד עם מומחים לאבטחת מידע ופשיעה ממוחשבת ובהסתמך על פרוטוקולים והמלצות מיחידות שיטור בין לאומי כגון האינטרפול. עד כה, ניצח משרדנו בכל קרב מול הסוחטים במקרי סחיטה בפייסבוק, וברוב המכריע של המקרים אף הצליח למנוע הפצה הסרטון המיני בפייסבוק.

ביתר המקרים, הסרנו את הסרטון שהופץ תוך זמן קצר ומזערנו את הנזקים שנגרמו ללקוח. עו"ד אלעד שאול, מומחה למשפט פלילי ועבירות מחשב, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל ופרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), בעל משרד עורכי דין המתמחה בתחום הפלילי ובעבירות מחשב.

מאיימים עליך בהפצת סרטון מיני בפייסבוק? פנה לעו"ד מומחה לניהול משברי סחיטה וירטואלית והגן על עצמך עכשיו. סודיות מובטחת.

סחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם

5 מתוך 5 - (17 הצבעות)
שאלות ותשובות
ראשית, אסור לשלם לסוחטים. אם תשלמו להם הם ימשיכו לסחוט עוד ועוד כספים. ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לעורך דין מומחה לעבירות מחשב וסייבר וניהול משברי סחיטה. עו"ד אלעד שאול הוא המומחה המוביל בישראל בתחום.
יתכן. אך גם אם תשלם הסוחטים ימשיכו להפעיל לחץ ולדרוש סכומים נוספים. כך שבסוף תגיע בכל מקרה לסיטואציה של פרסום התוכן האינטימי בפייסבוק. כדי לדעת איך להתמודד כנס וקרא את המאמר.
פיתחנו עם השנים כלים משפטיים, אסטרטגיים וטכנולוגיים שמסייעים ללקוחות להתמודד ולמנוע הפצת סרטונים ותמונות.
אין שום תועלת אמתית בהגשת תלונה, לצערנו, המשטרה לא מסייעת לקורבנות סחיטה בפייסבוק. הזמן היקר שתבזבז על הגעה לתחנת המשטרה והגשת תלונה (שתיגנז מאוד מהר) צריך להיות מושקע בניהול המשבר על ידי אנשי מקצוע מיומנים.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא סחיטה בפייסבוק?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!