סחיטה בפייסבוק

סחיטה מינית בפייסבוק ובאינסטגרם

עוקץ רחב היקף מתנהל בשנים האחרונות ברשתות החברתיות בכלל ובאמצעות הרשת החברתית פייסבוק בפרט ומפיל בפח מאות ואלפי גברים ישראלים.

כנופיות מרחבי העולם מפעילות חשבונות פייסבוק פיקטיביים, יוצרות קשר עם גברים ישראלים ומפתות אותם להצטלם בעירום.

מיד לאחר מכן, דורשים הסוחטים אלפי שקלים ואלפי יורו או שהסרטון ישלח לחברים, למשפחה ולאישה.

כיצד להתמודד עם סקסטורשן ואיך למנוע הפצת הסרטון ברשתות החברתיות? עו"ד אלעד שאול, מומחה לעבירות מחשב, מסביר.

סחיטה בפייסבוק

אלפי גברים ישראלים חוו בשנים האחרונות סחיטה מינית בפייסבוק כאשר פותו לצלם את עצמם בעירום ולשלוח את התמונות לכנופיית סוחטים המתחזה לאישה יפה בעלת חשבון ברשת החברתית פייסבוק.

אותן כנופיות מאיימות להפיץ את הסרטון בפייסבוק אם לא ישלם הנסחט כסף.

גברים רבים מתפתים לשלם סכומי כסף תוך מחשבה שהתשלום יניע את הסוחט למחוק את הסרטון ולהמשיך הלאה, אולם המציאות שונה לחלוטין!

הסוחט מפעיל עסק לכל דבר ועניין, והנסחט הוא לקוח, אם ישתף הנסחט פעולה וישלם כסף הסוחט יהפוך את הנסחט ללקוח מועדף ולכן עתיד להפעיל לחץ גדול עוד יותר על מנת לסחוט עוד ועוד כספים.

למשרדנו הגיעו גברים אשר שילמו אלפי שקלים במשך חודשים ארוכים כאשר בכל תשלום הובטח להם שהסרטון ימחק.

האם לשלם למי שסוחט אותי בפייסבוק?

כאמור לעיל, ממש לא! אסור לשלם לסוחט, שהרי אם תשלם תהפוך לנסחט החביב עליו, הפראייר התורן אשר ניתן לסחוט ממנו עוד ועוד כספים.

למרות שהסוחט מבטיח להפסיק עם הסחיטה ולמחוק את הסרטון אם הקרבן ישלם – מדובר בשקר ובשיטת סחיטה מוכרת ויודעה לסחוט עוד ועוד כספים.

חשוב להבין, הכנופיות הללו פועלות מתוך מניע אחד ויחיד – כסף!

אין להם כל עניין אישי בך, אין להם כל עניין לנקום בך או לפגוע בך. כל פעולה שהם עושים נועדה למניע אחד ויחיד – כסף! לכן, גם אם הסוחט מאיים עליך נמרצות שהוא הולך להרוס לך את החיים ולהפיץ את הסרטון לאישתך, להוריך, לחבריך ולשלוח אותו למקום עבודתך, דע לך כי בראש ובראשונה מדובר באיום שמטרתו להוציא ממך כסף.

הסוחט יודע שיש קו דק בין "לקוח" שניתן לסחוט ממנו כסף, לבין "לקוח" שכבר אין לו מה להפסיד. לכן, הסוחט לא יפיץ את הסרטון מיד, אלא ינסה לסחוט את הקרבן מילולית קודם כל.

אם אתעלם מסוחט בפייסבוק, הוא יפסיק?

חד משמעית לא! התעלמות מהסוחט מבלי לנקוט פעולות משפטיות וטכנולוגיות לשמירה על פרטיותך ולמניעת הפצת הסרטון – תגרום באופן קרוב לוודאי להפצת הסרטון שלך בקרב חבריך ומשפחתך. כאמור, הסוחט מעוניין לקבל כסף, וכאשר הנסחט מוחק את הפייסבוק ונעלם מעל פני האדמה לסוחט נותרה אופציה קלה ופשוטה לגרום לנסחט לחזור.

בשלב זה, כאשר הנסחט לא נמצא כלל ברשת האינטרנט, מקים הסוחט חשבון פייסבוק על שם הקורבן ושולח בקשות חברות לחבריו ולקרובי משפחתו של הנסחט (את רשימת החברים של הקורבן הסוחט שמר עוד לפני שהנסחט הבין שמדובר בסחיטה).

כאשר משפחתו וחבריו של הנסחט מתחילים לאשר את הסוחט, הוא מתחיל להפיץ את הסרטון בין החברים ואף מפרסם את הסרטון המיני בחשבון הפייסבוק המזויף על שם הנסחט.

אז איך להתמודד עם סחיטה בפייסבוק ולמנוע הפצת סרטון מיני שלי ברשת?

משרדנו מתמחה במשפט פלילי, בעבירות מחשב ופשיעה וירטואלית. לפיכך, יודעים עורכי הדין במשרד לנתח את קו הפעולה והמחשבה ולהתמודד עם סוחטים בפייסבוק.

אנו מייצגים מאות ישראלים שנסחטו בפייסבוק ומשיגים ניצחון מוחץ על הסוחטים בכל התיקים שמתנהלים במשרד.

בכל התיקים הצליח ומצליח משרדנו לגרום לסוחטים להניח ללקוח ולהמשיך הלאה אל הנסחט הבא, וברוב המוחלט של התיקים משרדנו מצליח למנוע פרסום סרטון מיני בפייסבוק וברשת האינטרנט, כך שלא נגרמים ללקוח נזקים משמעותיים, משפחתו וחבריו לא צופים בסרטון והוא יכול להמשיך בשגרת חייו.

לצורך כך, פיתחנו שיטת פעולה מדוקדקת ומוכחת להתמודדות עם סחיטה מינית ברשת באינטרנט, המתבססת על ניסיון רב בייצוג נסחטים בפני סוחטים, בשיתוף מומחים לאבטחת מידע ומומחים לעבירות מחשב בדגש על הוראות ופרוטוקולים מיחידות אבטחה ושיטור מרחבי העולם ובניהן האינטרפול.

איך למנוע פרסום סרטון מיני ברשת בעתיד?

במסגרת שיטת הפעולה של משרדנו, אנו מפעילים כלים טכנולוגיים שונים ומגוונים על מנת לסרוק את מנועי החיפוש ברשת האינטרנט אחר פרסומים אודות הקורבן.

עם פרסום סרטון מיני של הלקוח, או כל פרסום משמיץ אחר, מתקבלת הודעה במשרדנו על איתור תוכן מפר זכויות ואנו פועלים מיד לפנות אל המחלקה המשפטית בגוגל, ביוטיוב, בפייסבוק או בכל אתר, חברה או גוף אחר – על מנת להסיר את הסרטון מהרשת.

מה עלי לעשות כדי להתמודד עם סחיטה ברשת של פייסבוק?

כללי הברזל לצורך עזרה ראשונה הם פשוטים ומומלץ לנקוט את כללים אלו בדקדוק רב:

אל תשלם לסוחטים!

נסה למשוך זמן עד לקבלת עזרה מקצועית.

מחק את הסוחט מרשימת החברים בפייסבוק (אך אל תחסום אותו).

פנה בדחיפות לעורך דין לפשיעת מחשב בטלפון 03-7775555 או השאר פרטים בטופס (סודיות מובטחת).

משרדנו מנהל תיקים רבים בתחום הסחיטה הוירטואלית ובין היתר מתמחה בהסרת תוצאות חיפוש משמיצות, מחיקת חשבונות פייסבוק מזויפים, הסרת סרטונים מיניים מהרשת, והתמודדות עם משברי סחיטה ברשת פייסבוק.

עורך דין מומחה לסחיטה מינית בפייסבוק

משרד עורכי דין אלעד שאול ושות' מתמחה במשפט פלילי ובעבירות מחשב. למשרדנו שיטת פעולה אשר גובשה יחד עם מומחים לאבטחת מידע ופשיעה ממוחשבת ובהסתמך על פרוטוקולים והמלצות מיחידות שיטור בין לאומי כגון האינטרפול.

עד כה, ניצח משרדנו בכל קרב מול הסוחטים, וברוב המכריע של המקרים אף הצליח למנוע הפצה הסרטון המיני בפייסבוק.

ביתר המקרים, הסרנו את הסרטון שהופץ תוך זמן קצר ומזערנו את הנזקים שנגרמו ללקוח.

עו"ד אלעד שאול, מומחה למשפט פלילי ועבירות מחשב, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל ופרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), בעל משרד עורכי דין המתמחה בתחום הפלילי ובעבירות מחשב.

מאיימים עליך בהפצת סרטון מיני בפייסבוק? פנה לעו"ד מומחה לניהול משברי סחיטה וירטואלית והגן על עצמך עכשיו. סודיות מובטחת.

סחיטה מינית בפייסבוק

5 מתוך 5 - (16 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא סחיטה בפייסבוק?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי Elad@ese.co.il

שאלות ותשובות
ראשית, אסור לשלם לסוחטים. אם תשלמו להם הם ימשיכו לסחוט עוד ועוד כספים. ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לעורך דין מומחה לעבירות מחשב וסייבר וניהול משברי סחיטה. עו"ד אלעד שאול הוא המומחה המוביל בישראל בתחום.
יתכן. אך גם אם תשלם הסוחטים ימשיכו להפעיל לחץ ולדרוש סכומים נוספים. כך שבסוף תגיע בכל מקרה לסיטואציה של פרסום התוכן האינטימי בפייסבוק. כדי לדעת איך להתמודד כנס וקרא את המאמר.
פיתחנו עם השנים כלים משפטיים, אסטרטגיים וטכנולוגיים שמסייעים ללקוחות להתמודד ולמנוע הפצת סרטונים ותמונות.
אין שום תועלת אמתית בהגשת תלונה, לצערנו, המשטרה לא מסייעת לקורבנות סחיטה בפייסבוק. הזמן היקר שתבזבז על הגעה לתחנת המשטרה והגשת תלונה (שתיגנז מאוד מהר) צריך להיות מושקע בניהול המשבר על ידי אנשי מקצוע מיומנים.
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
מאמרים נוספים בתחום
תביעת לשון הרע

לשון הרע, הוצאת דיבה ושיימינג בעידן המודרני רשת האינטרנט מלאה פרסומים פוגעניים ומשמיצים אשר עשויים לפגוע בשמו הטוב של אדם. אם שמך הטוב נפגע בעקבות פרסום משמיץ, או הפצת שקרים

קרא עוד
עורך דין לשון הרע

תביעת לשון הרע והוצאת דיבה חוק איסור לשון הרע קובע כי פגיעה בשמו הטוב של אדם עשויה להוות עילה לפיצוי כספי משמעותי, ללא הוכחת נזק. אם אתם חשים שאדם הוציא

קרא עוד
קובלנה פלילית בלשון הרע

האם ניתן להגיש קובלנה פלילית בגין לשון הרע? כן! חוק סדר הדין הפלילי קובע מספר תנאים שבהתקיימם ניתן להגיש קובלנה פלילית פרטית בגין לשון הרע והוצאת דיבה. סעיף 68 לחוק

קרא עוד
מחיקת תוצאות חיפוש מגוגל

הסרת תוצאות Google אדם פנה למשרדנו לאחר שהקשת שמו בגוגל הניבה תוצאות שליליות הנוגעות בהשמצה והכפשה של מי שמכנה עצמו "צייד הפדופילים". לאחר ביצוע שלל פעולות טכניות ופעולות משפטיות, הוסרו

קרא עוד
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה