סחיטה באינסטגרם – מה לעשות?

סחיטה מינית ברשת היא אחת התופעות הפליליות הנפוצות בישראל. בשנים האחרונות החלו כנופיות מרחבי העולם לסחוט גברים ונשים באמצעות קבלת סרטונים ותמונות עירום ואיום להפיץ אותם ברשת. מישהו סוחט אותך באמצעות ה- Instagram? מה ניתן לעשות? עו"ד אלעד שאול, מומחה לעבירות סייבר וסחיטה ברשת מסביר:

סחיטה מינית ברשת החברתית Instagram

פנתה אליך בחורה נאה, התחלתם לשוחח, עד מהרה קיימתם שיחת וידאו אינטימית – לפתע אתה מבין שמהצד השני עומד ארגון עברייני שתיעד את השיחה כולה ומאיים כעת להפיץ את התמונות והסרטונים שלך לכל חבריך באינטסגרם ובפייסבוק.

מדובר בעוקץ מסוג Sextortion או Cyber Blackmail שנפוץ בשנים האחרונות ברשת האינסטגרם (Instagram) וברשתות חברתיות נוספות.

קורבן המצוי בסיטואציה כזו חש מאויים, מושפל וחסר אונים נוכח הסיטואציה הקיצונית מולה הוא ניצב. אז מה ניתן לעשות?

האם לשלם לסוחט את דמי השתיקה?

חד משמעית לא. תשלום דמי השתיקה או דמי כופר לא יפסיק סחיטה באינסטגרם (או בכל מקום אחר ברשת לצורך העניין, כמו למשל סחיטה בפייסבוק) – להיפך, תשלום הכופר עלול בהחלט להגביר את הלחץ על הקורבן מצד הסוחטים על מנת לקבל כספים נוספים.

הסוחטים נוהגים לדרוש את הכספים באמצעות רשתות העברת כספים בינלאומיות כגון Western Union או MoneyGram ולעיתים אף באמצעות PayPal.

כן, אני יודע שהסוחט הבטיח לך שאם תשלם הסרטון ימחק והוא יניח לך, אך ניסיון עתיר שנים שצברתי בטיפול במקרים כאלו מלמד את ההיפך המוחלט!

אז מה ניתן לעשות כדי להפסיק סחיטה באינסטגרם?

בכל הנוגע לסחיטה באינסטגרם וסחיטה ברשת בכלליות, פיתחתי שיטת עבודה ייחודית המעניקה לקורבן מעטפת הגנה מקסימלית, ככל האפשר, מפני כנופיית הסוחטים.

מרבית לקוחותיי נהנו, בסופו של דבר, משמירה על הפרטיות שלהם ומניעת הפצת סרטון העירום או התמונה האינטימית שמצויה בידי הסוחטים.

חשוב לציין, לא ניתן להבטיח 100% הצלחה במניעת הפרסומים, אך השיטה הייחודית שפיתחתי מבטיחה סיכויי הצלחה מצויינים.

גם אם הסרטון או תמונת העירום ידלפו חלילה לרשת, באפשרותנו לפעול במהירות להסרתם ובכך למנוע את הפיכתם לויראליים.

אנו מצויים בקשר עם המחלקות המשפטיות באתרים הגדולים ובניהם YouTube, Facebook, Instagram ועוד, מה שמסייע בידינו לסייע לך, הלקוח, בשמירה על פרטיותך.

עורך דין אלעד שאול, מומחה בעבירות סחיטה באינסטגרם

שמי אלעד שאול, עורך דין פלילי ובעלים משותף במשרד עורכי הדין אלעד שאול ושות'.

משרדי מדורג בין המובילים בישראל בתחום המשפט הפלילי – צווארון לבן ובתחומים נוספים. משרדי מוביל באופן מובהק את חוד החנית המשפטי בישראל בכל הנוגע לעבירות מחשב, סחיטה מינית ברשת האינטרנט בכלל וברשת האינסטגרם בפרט.

במהלך השנים פיתחתי שיטות עבודה יחודיות למשרדי (ולמשרדי בלבד!) שמסייעות ללקוח לשמור על פרטיותו בדרך מקסימלית, בדוקה ומוכחת. בעיני רבים, ובניהם כלי התקשורת, אני נחשב בין המומחים המובילים במדינה בעבירות מסוג זה ועל כן אני מזומן תדיר להרצות ולהתראיין כבעל מוניטין בתחום זה. זקוק לעזרתי? חייג אלי.

צפו בעו"ד אלעד שאול מתראיין לחדשות 12 (תחקיר: אדוה דדון):

5 מתוך 5 - (11 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא סחיטה באינסטגרם – מה לעשות??
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי Elad@ese.co.il

שאלות ותשובות
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
מאמרים נוספים בתחום
תביעת לשון הרע

לשון הרע, הוצאת דיבה ושיימינג בעידן המודרני רשת האינטרנט מלאה פרסומים פוגעניים ומשמיצים אשר עשויים לפגוע בשמו הטוב של אדם. אם שמך הטוב נפגע בעקבות פרסום משמיץ, או הפצת שקרים

קרא עוד
עורך דין לשון הרע

תביעת לשון הרע והוצאת דיבה חוק איסור לשון הרע קובע כי פגיעה בשמו הטוב של אדם עשויה להוות עילה לפיצוי כספי משמעותי, ללא הוכחת נזק. אם אתם חשים שאדם הוציא

קרא עוד
קובלנה פלילית בלשון הרע

האם ניתן להגיש קובלנה פלילית בגין לשון הרע? כן! חוק סדר הדין הפלילי קובע מספר תנאים שבהתקיימם ניתן להגיש קובלנה פלילית פרטית בגין לשון הרע והוצאת דיבה. סעיף 68 לחוק

קרא עוד
מחיקת תוצאות חיפוש מגוגל

הסרת תוצאות Google אדם פנה למשרדנו לאחר שהקשת שמו בגוגל הניבה תוצאות שליליות הנוגעות בהשמצה והכפשה של מי שמכנה עצמו "צייד הפדופילים". לאחר ביצוע שלל פעולות טכניות ופעולות משפטיות, הוסרו

קרא עוד
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה