תחומי התמחות

  • home
  • מחיקת תוצאות חיפוש מגוגל

מחיקת תוצאות חיפוש מגוגל

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

הסרת תוצאות Google

אדם פנה למשרדנו לאחר שהקשת שמו בגוגל הניבה תוצאות שליליות הנוגעות בהשמצה והכפשה של מי שמכנה עצמו “צייד הפדופילים”. לאחר ביצוע שלל פעולות טכניות ופעולות משפטיות, הוסרו תוצאות החיפוש השליליות ממנוע החיפוש google. משרדנו עצר את הפגיעה בשמו הטוב של הלקוח והוא יכול לשוב ולנהל חיי שגרה תקינים.

מחיקת תוצאות חיפוש מגוגל

הסרת תוצאות מגוגל

משרדנו מתמחה בהגנת הפרטיות, בידני לשון הרע ובניהול משברים תקשורתיים והתגוננות מפני השמצות והכפשות ברשת האינטרנט.

בין היתר, פועל משרדנו להסרת תוצאות חיפוש מגוגל וממנועי חיפוש אחרים באמצעות שימוש בכלים משפטיים, כלים טכנולוגיים ובפניה למחלקות המשפטיות הרלוונטיות בחברות בינלאומיות דוגמת גוגל (Google), יוטיוב (Youtube), אתרי אכסון קבצים ואתרים פורנוגרפיים בהם משותפים לעיתים סרטונים אינטימיים כנקמה המכונים “פורנו נקמה”.

כך, הצליח משרדנו למחוק תוצאות חיפוש מגוגל אשר ייחסו ללקוח המשרד ביצוע עבירות מין בקטינים, שלא היו ולא נבראו.

איך למחוק מילות חיפוש מגוגל?

חברת גוגל העולמית היא בעלת מנוע החיפוש הגדול ביותר בעולם המפעילה מספר רב של חברות בת ברחבי העולם והיא מתאפיינת במידור כמעט צבאי. כך למשל, מנוע החיפוש גוגל מופעל באמצעות חברת גוגל אירלנד הממוקמת בדבלין, בעוד שחברת גוגל ישראל בע”מ מסירה מעל כתפיה אחריות להסרת תוצאות משמיצות ממנוע החיפוש.

משרדנו מפעיל את מלוא העצמה המשפטית והטכנולוגית על מנת לחייב את גוגל העולמית, גוגל ישראל ושאר מנועי החיפוש, למחוק תוצאות חיפוש משמיצות ושליליות אשר יש בהן כדי לפגוע בשמו הטוב של הלקוח בניגוד לחוק. מדובר במשימה לא פשוטה אשר ברוב המקרים לוקחת זמן ומשאבים רבים, שהרי כמעט בלתי אפשרי ליצור קשר טלפוני עם חברת גוגל וביחוד עם המחלקה המשפטית של החברה.

למרות הקושי העצום, משרדנו מצליח להסיר תוצאות חיפוש מגוגל באופן תדיר, ותוך עיקשות ונחישות אין קץ כפי שניתן להיווכח מהתמונה המצורפת.

האם אפשר למחוק תוצאות חיפוש בלי צו בית משפט?

קשה אך אפשרי! על מנת להסיר תוצאות חיפוש דורשת גוגל צו בית משפט המורה על הסרת התוכן המסוים שעלה לאינטרנט. פסיקות בית המשפט מהשנים האחרונות עסקו בנושא זה וקבעו אמות מידה לעניין הדרך להסיר תוצאות חיפוש ממנוע החיפוש גוגל.

ע”א 44711-11-14 עמי סביר עו”ד נ’ בר נוי ואח’ הוא פסק הדין המנחה אשר הוצא תחת ידו של בית המשפט המחוזי בתל אביב.

בפסק הדין נקבע שחברת Google Inc העולמית מחויבת להסיר תוצאות חיפוש ממנוע החיפוש, כאשר משתמש מבקש ממנה להסיר את תוצאות החיפוש ובבקשתו הוא מצליח להוכיח מעבר לכל ספק, שמדובר בתוצאות חיפוש שקריות ופוגעניות, אשר אין להן כל קשר למציאות.

למרות זאת, חברת גוגל העולמית משתמשת במבנה הארגוני המסועף שלה ונוטה להתחמק ולהערים קשיים בכל הנוגע להסרת תוצאות חיפוש או מחיקת מילות חיפוש שליליות ממנוע החיפוש. בין היתר, החברה מסרבת להוריד את התכנים ודורשת המצאת מסמכים שונים ומשונים. ואולם, משרדנו הצליח לא אחת למחוק תוצאות מגוגל גם ללא צו של בית משפט.

אם גיליתם שתחת שמכם בגוגל מופיעות תוצאות חיפוש משמיצות, מומלץ לפנות לעורך דין המנוסה בניהול הליכים אל מול חברת גוגל ובעל הצלחה מוכחת בהסרת תוצאות חיפוש מגוגל.

יש לבחון האם נדרש צו בית משפט כדי להסיר את תוצאות החיפוש, או שניתן להסיר את תוצאות החיפוש באמצעות עתירה משפטית עצמאית לגוגל. פניה באופן עצמאי וללא סיוע משפטי מתאים עלולה להיכשל, להסתכך, לארוך זמן רב ולא להניב את התוצאה הרצויה.

בדקתם את שמכם בגוגל ומופיעות תוצאות שליליות ושקריות? פנו לעורך דין בעל ניסיון בניהול הליכים מול גוגל כדי להסיר תוצאות חיפוש מגוגל. עורך דין אלעד שאול בעל ניסיון עשיר בניהול הליכים נגד חברת גוגל ובעל הידע המתאים שבאמצעותו ניתן להסיר תוצאות חיפוש מגוגל. פנו לעורך דין פלילי אלעד שאול  כדי להסיר תוצאות חיפוש מגוגל.

חייג עכשיו