תחומי התמחות

  • home
  • סחיטה בסקייפ

סחיטה בסקייפ

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

שלם או שאפיץ סרטון מיני

פנתה אליך בחורה צעירה ונאה ופיתתה אותך לשיחה אינטימית בסקייפ? כעת היא דורשת ממך כסף אחרת סרטון עירום שלך יופץ ברשת ולכל חבריך בפייסבוק? אתה לא לבד! עו”ד אלעד שאול, מומחה לפשיעת סייבר ועבירות מחשב, ייצג מאות קרבנות במצבים דומים ומסביר מה עליך לעשות:

סחיטה סקייפ

בחורה סוחטת אותי בסקייפ, מה לעשות?

ככל הנראה מדובר באחת מכנופיות הסחיטה המינית אשר ממוקמות ברחבי העולם ובין היתר בחוף השנהב, מרוקו, אוקראינה ומספר מדינות נוספות. הכנופיות מאתרות גברים המחפשים זוגיות, בדרך כלל דרך הרשת החברתית facebook או דרך אתרי היכרויות כגון okcupid או באתר המצלמות צ’ט רולט, ויוזמות שיחה תמימה אשר מתחממת במהירות לשיחה אינטימית וחמה.

בעוד הקרבן מתפשט ונהנה מהסיטואציה המפתיעה, חברי הכנופיה מתעדים אותו, מאתרים אותו בפייסבוק, שומרים פרטים עליו, את שמות קרובי משפחתו וחבריו וממתינים לרגע הנכון לחשוף את התרמית. עד מהרה מגלה הגולש כי הוא קרבן לסחיטה מינית בסקייפ, שכן הבחורה הנאה והמינית איתה שוחח עד כה קובעת שלם כסף או שאפרסם וידאו מיני שלך ברשת.

סוחטים אותך? חייג 03-7773333

האם לשלם לסוחטים בסקייפ?

לא. הטעות הנפוצה ביותר היא לבצע תשלום לאותם סוחטים על מנת שלא יפיצו את הסרטון. נכון, הסוחט בדרך כל יבטיח לך שהוא בסך הכל צריך כסף על מנת לממן טיפול רפואי לאחותו או לביתו התינוקת, כמו כן הוא יבטיח שאם תשלם הוא ימחק את הסרטון וימשיך הלאה. אולם הכנופיות הללו עובדות בשיטה סדורה וכאשר הנסחט משלם הוא הופך ללקוח מועדף אותו ניתן לסחוט שוב ושוב.

לכן לא חשוב אם דרשו ממך 2,000 דולר בסחיטה בסקייפ ולא משנה אם הצלחת להוריד אותם ל500 ש”ח או אפילו לסכום נמוך יותר, אם תשלם הבעיה לא תיעלם – אלא להיפך.

האם לחסום את הסוחטת ולהתעלם?

לא. טעות נפוצה נוספת היא לחסום את הסוחטת בסקייפ ולעיתים גם בפייסבוק ובווטסאפ ולהתעלם מקיומה. כפי שכבר נכתב, עוד לפני שבכלל הבנת שאתה עתיד להיסחט נאספו עליך כל הפרטים הרלוונטיים ובין היתר גם כתובות, שמות ופרטים אדות קרובי משפחתך וחברייך, בדרך כלל דרך הפייסבוק.

לכן התעלמות מהסוחטים תוביל אותם לפנות לקרובי המשפחה ולחברים ולדרוש מהם לפנות אליך ולדרוש כי תשוב אל המשא ומתן. במקרים החמורים יותר, יפיץ הסוחט את הסרטון המיני בקרב חבר או שניים מתוך הנחה כי הדבר יגרום לך לחזור ולשוחח עם הסוחט על מנת שלא יפיץ את הסרטון לגורמים נוספים.

הדרך להתמודד עם סחיטה בסקייפ (skype)

חד משמעית, פנה לעורך דין מומחה לעבירת מחשב אשר מתמצה ומתמחה בניהול משברי סחיטה בסקייפ. משרדנו, למשל, מייצג כל העת עשרות קרבנות לסחיטה ב-skype על הצד הטוב ביותר, כאשר במרבית המקרים אנו מצליחים למנוע לחלוטין את הפצת סרטון העירום באינטרנט ובקר חבריו של הלקוח, ובשאר המקרים מצליחים להסיר את הסרטון מהרשת בתוך דקות ספורות כך שאף אדם לא הצליח לצפות בו.

עורך דין מומחה לסחיטה מינית באינטרנט

עו”ד אלעד שאול, מומחה לעבירות מחשב ופשיעת סייבר, יוצא רשויות התביעה הפלילית של מדינת ישראל ובעל משרד עורכי דין פליליים בתל אביב. אנו מייצגים עשרות ומאות קורבנות סחיטה באינטרנט אשר נפגעו כתוצאה מפעילות כנופיות הסוחטים מחוף השנהב, מרוקו, אוקראינה וכדומה.

חייג עכשיו