נהיגה בפסילה | נהיגה בשלילה

נהיגה ללא רישיון

נהיגה בפסילה או נהיגה ללא רישיון היא אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר בספר החוקים. בתי המשפט נוטים להחמיר עם נאשמים שנתפסו נוהגים בפסילה, בשלילה או ללא רישיון כלל. בחלק ניכר מן המקרים מטיל בית המשפט על הנהגים עונשי מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח. עורך דין תעבורה אלעד שאול מסביר כיצד להתמודד עם כתב אישום בגין נהיגה בפסילה, בשלילה או ללא רישיון.

העונש על נהיגה בזמן פסילה

נהיגה בפסילה היא עבירה על החוק שדינה עד 3 שנות מאסר ועד שנתיים פסילת רישיון. כאשר נהג נפסל מלנהוג, עליו להפקיד את רישיון הנהיגה שלו במזכירות בית המשפט. אם אין בידיו רישיון נהיגה עליו לחתום על תצהיר ולהפקיד את התצהיר במזכירות בית המשפט. חשוב לציין, אם לא הפקדת רישיון, תקופת הפסילה לא נספרת ! לא נעים לרצות מספר חודשי פסילה ולגלות בסופה של התקופה שלא הפקדת את הרישיון ולכן עליך לרצות את התקופה מחדש. אם לא הפקדת את רישיון הנהיגה שלך, הדבר לא מתיר לך להמשיך ולנהוג, אם תעשה כן אתה נוהג בזמן פסילה וצפוי לעונש חמור. העונש בגין נהיגה בפסילה נע בין הפעלת מאסר על תנאי כך שהנהג עשוי לרצות מאסר בפועל, או במקרים קלים יותר הארכת תקופת הפסילה ומאסר על תנאי.

מעצר על נהיגה בפסילה

כאשר נהג נפסל מלנהוג, מטיל עליו בית המשפט לרוב גם מאסר על תנאי אשר יופעל אם יעז לנהוג בזמן פסילה. כאשר הנהג נתפס נוהג בזמן פסילה או בשלילה, הוא מעוכב לתחנת המשטרה לצורך חקירה. חשוב להבין, מה שיאמר הנהג בחקירתו עשוי להשפיע באופן קריטי על עתידו כמו גם על השאלה האם ייעצר למספר ימים או ישוחרר לביתו. אשר על כן, אם עוכבתם לתחנת המשטרה בגין עבירת תעבורה כל שהיא, ובייחוד נהיגה בשלילה או בפסילה בקשו להתייעץ עם עורך דין בהקדם.

נהיגה בפסילה היא עבירה תעבורתית שיש לצידה מסוכנות גבוהה לציבור. לפיכך, בתי המשפט מורים לעתים קרובות על מעצר נהגים שנתפסו נוהגים ללא רישיון וזאת על מנת לשמור על שלום הציבור, להביע את חוסר האמון של בית המשפט ומערכת המשפט בנהג שנהג לאחר שבית משפט לתעבורה פסל אותו מלנהוג ואף כדי להגן על העצור עצמו מלהמשיך ולסכן את עצמו, את משפחתו ואת משתמשי הדרך.

עורך דין תעבורה אלעד שאול ייצג בתיקי מעצר רבים של נהיגה בפסילה, גם כאלו בהם נתפס נהג נוהג בפסילה בפעם השנייה או השלישית ברצף, והוביל לשחרור העצור ממעצר, בין אם למעצר בית ובין אם לחופשי ממש.

מאסר בפועל על נהיגה בזמן פסילה

לרוב כשאדם נפסל מלנהוג מטיל עליו בית המשפט גם מאסר על תנאי על מנת להרתיע אותו פן יעז לעלות על ההגה בזמן פסילת הרישיון. כאשר הנהג מזלזל בפסילת הרישיון שנגזרה עליו וחוזר לנהוג בזמן פסילה – הדבר מהווה עבירה חמורה בעיני בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ. כך למשל, בתי משפט רבים לתעבורה מפעילים את עונש המאסר על תנאי ובכך שולחים את הנהג העבריין למאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.

עורך דין מומחה לדיני תעבורה עשוי לסייע לנאשם בהתמודדות עם כתב האישום שקיבל בגין נהיגה בזמן שלילה ובמקרים רבים אף יוכל עורך הדין להוביל לעונש מקל יותר, שלא מאחורי סורג ובריח בין אם עבודות שירות ולעתים אפילו הארכת עונש המאסר על תנאי כך שהוא יופעל רק אם הנהג ינהג שוב בזמן פסילה.

לקוח משרדנו נפסל מלנהוג בבית המשפט לתעבורה בירושלים, שלושה ימים לאחר מכן הוא נתפס נוהג ברחבי תל-אביב, הוא נעצר מיד ונלקח לחקירה במשטרת התנועה בתל אביב. עו"ד אלעד שאול הגיע לעזרתו וייעץ לו לפני השימוע והחקירה מול קצין המשטרה. ביום למחרת הובא העצור אל בית המשפט לתעבורה בתל אביב לשם הארכת מעצרו, שם הצליח עורך הדין להגיע לעסקת טיעון למרות המעשה החמור שעשה הלקוח ולהוביל לשחרורו ממעצר של הלקוח והפעלת חלק מהמאסר המותנה שירוצה בעבודות שירות.

עורך דין מומחה לנהיגה בפסילה

עורך דין תעבורה אלעד שאול מומחה בדיני תעבורה, מייצג נאשמים וחשודים בהליכים משפטיים ובבתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ. משרדנו ניהל עשרות רבות של תיקי נהיגה בפסילה, נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה בשכרות ועוד. אנו לא מתפשרים על ייצוג משפטי, עורכי הדין לתעבורה במשרדנו חורשים את הארץ לאורכה ולרוחבה, פוגשים לקוחות מעוכבים ועצורים בתחנות המשטרה, מייעצים ומגנים על זכויותיהם בפני רשויות החוק. דע לך, ייעוץ משפטי טוב וייצוג משפטי מעולה יכולים להוות את ההבדל בין הרשעה וזיכוי, מאסר וחופש. אל תתפשר.

עורך דין תעבורה אלעד שאול, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, התמחה בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) וכיום מהווה סנגור המייצג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי ובהליכי תעבורה. במשרדנו עורכי דין מנוסים המייצגים את לקוחות המשרד ומעניקים יעוץ וטיפול משפטי מן השורה הראשונה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בדיסקרטיות מוחלטת.

5 מתוך 5 - (1 הצבעות)
זקוקים לייעוץ אישי בנושא נהיגה בפסילה | נהיגה בשלילה?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי Elad@ese.co.il

שאלות ותשובות
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
מאמרים נוספים בתחום
מעשה מגונה
מעשה מגונה

מעשה מגונה היא אחת מעבירות המין הנפוצות והחמורות בחוק הפלילי הישראלי. במאמר שלפניכם נסקור את העבירה, היסודות שלה והעונש הצפוי למי שמבצע את עבירת המין החמורה הזו, בהתאם לנסיבות השונות

קרא עוד
שינוי תנאי מעצר בית

קיומו של הליך פלילי נגד חשוד או נאשם עלול לשבש בהחלט את שגרת חייו ולפגוע בחירותו. אחד האמצעים בהם משתמשים בהליך הפלילי הוא שחרור החשוד או הנאשם למעצר בית. אך

קרא עוד
יבוא סמים
יבוא סמים

יבוא סמים מסוכנים לישראל היא עבירה פלילית שהעונש עליה יכול להגיע עד 20 שנות מאסר. כשמסתכלים על הוראות פקודת הסמים המסוכנים, יבוא סמים נמצא יחד עם עבירות חמורות כגון סחר,

קרא עוד
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה