סוחטים אותי מה לעשות?

תופעת הסחיטה באיומים הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה  העלולה לפגוע בכולם – מבעלי משרות בכירות שנסחטים אחרי שנתפסו במעשה כלשהו, אנשי עסקים שנסחטים אחרי שהתגלה כי ניהלו רומן מחוץ לנישואין, עובדי ציבור ופוליטיקאים שנסחטים כדי שיוותרו על מועמדותם, אנשים מפורסמים, ועד לאדם מן היישוב. מעשי הסחיטה פוגעים בביטחון העצמי, האישי והכלכלי, בנורמות חברתיות ובמנהל תקין, ומדרדרים את אמות המוסר של החברה כולה לתהומות. במאמר זה נענה על השאלה "סוחטים אותי מה לעשות?", נבחן את הצעדים בהם יכולים הנפגעים לנקוט כדי לשמור על זכויותיהם, ואת התפקיד המכריע של היועץ המשפטי בניווט במצב מאתגר זה.

 

סחיטה על ידי ארגוני פשיעה 

סחיטה על ידי ארגוני פשיעה מהווה סיכון על לחברה כולה, משום שאין לה גבולות ואין לה רחמים. ארגון פשיעה מוגדר כקבוצה של אנשים שפועלים באופן מאורגן למשך זמן, ומבצעים עבירות פשע בין היתר למטרות כמו הברחת סמים, ניהול הימורים, דמי הגנה, הלבנת הון, הלוואות בשוק האפור, וכולי. העבריינים לא חוששים מרשויות החוק, פועלים מתוך אינטרסים אפלים כשהם נוהגים לסחוט בין היתר אנשי עסקים באופן קבוע ושיטתי. חיילי ארגון פשע זורעים פחד באיומיהם האימתניים, תוך אילוץ קורבנותיהם לשלם להם סכומי כסף גדולים ללא אפשרות לסרב או לדון בעניין. בתי המשפט אמנם החמירו בעונשם של מי שנתפסו, אולם נדרש היה גם שינוי חקיקתי אשר הגיע באמצעות חוק המאבק בארגוני פשיעה תשס"ג 2003. החוק הזה נחקק במטרה להילחם ולהתמודד עם הפשע המאורגן בישראל והוא קבע הגדרות,  וענישה לפי התפקיד של האדם בארגון (עונשי מאסר  כבדים של בין 20 – 30 שנה). החוק הקל גם  על מערכת המשפט בקבעו עונשים, שניתן להטיל לגבי רכוש שנלקח באופן לא חוקי.


 

התרחבות התופעה של סחיטה באיומים

התפיסה שסחיטה באיומים שייכת לארגוני פשיעה בלבד כבר אינה נכונה. מסתבר, שבעת האחרונה התרחבה התופעה גם בקרב אנשים נורמטיביים כביכול, בעלי מקצועות חופשיים, אקדמאים, וכולי. האיום משמש תפקיד מרכזי בעבירה והוא בא לביטוי בדרכים שונות: בכתב, בעל פה, בהתנהגות, בפגיעה פיזית בגוף וברכוש, בחירות האישית, בפגיעה בשם הטוב, בפרטיות, וכולי.

 

סחיטה עסקית – דוגמאות

 1. לא מזמן נתקלנו במקרה של זמרת מפורסמת שנעצרה בחשד לעבירת סחיטה איומים נגד האמרגן שלה כדי לקבל ממנו כספים. מקרה שהסתיים בעסקת טיעון במסגרתה נגזרו עליה 6 חודשי מאסר שהומרו בעבודות שירות. 
 2. במקרה אחר, רופא מנהל מחלקת ניתוחי לב באיכילוב הורשע בסחיטה על כך שהתנה טיפול רפואי בתשלום ממטופלים. נקבע שהתנהגותו לא הולמת התנהגות של רופא בפרט, ושל אדם בכלל, ונגזרו עליו 6 שנות מאסר. 
 3. במקרה נוסף גם אדם ששמו נמסר למשטרה, דרש  מהגורם שמסר את שמו כספים כפיצוי במשך תקופה של  כ 5 חודשים, תוך שהוא מאיים על קורבנו באלימות במקום העסק. 

 

סחיטה של איש עסקים על ידי יריבו העסקי

במקרה אחר מאפריל 2014 איש עסקים נסחט על ידי יריבו/שותפו העסקי ואויים על ידו בעקבות עסקת נדל"ן שכשלה. לאחר שנסחט במליוני שקלים, ולא העביר הכספים המגיעים לטענת השותף, סבלו הוא ומשפחתו מאיומים קשים, ואף "הוזמן" מטען נפץ לפתח ביתו ברמת השרון. 

 

סחיטה מינית 

מדובר בתופעה רחבה שיכולה לפגוע בכל אדם, בכל גיל, ובכל מעמד, והיא מהווה מלבד סחיטה באיומים גם הטרדה מינית. סחיטה מינית יכולה להיות שימוש במידע של סרטונים או תמונות של הקורבן אם הוא לא יבצע את מה שנדרש על ידי הסוחט: תשלום כספים בתמורה לשתיקה. 

לחילופין, סחיטה מינית  יכולה להיות סחיטה לבצוע מעשה מיני – למשל סחיטה מינית בעבודה, כאשר גורם בעל סמכות דורש ממי שכפוף לו לבצע פעולות בעלות אופי מיני כדי להתקדם בעבודה. למשל בימאים או סוכני דוגמניות שדורשים משחקניות או דוגמניות לבצע פעולות מיניות כדי להתקדם, או להתקבל לתפקיד. 

 

סחיטה מינית כדמי שתיקה של איש עסקים מעשירי המשק על ידי עוזרו האישי

פרשה זו שהחלה ב- 2017 היא דוגמא להתרחבות התופעה נגד אנשי עסקים בעלי ממון. מקרה זה מגולל הסתבכות של איש עסקים מעשירי הארץ ,שהסתבך בפרשיית אהבים, ונאלץ לשלם לעוזר האישי שלו ושל המאהבת שלו 8.8 מיליון ש"ח תמורת דמי שתיקה בעניין הרומן האסור, וגם בקשר  לחשבונות פיקטיבים  וכספי מזומנים ששולמו למאהבת ולבנם המשותף, וכן נסיעות לחו"ל שהוסוו כנסיעות עסקיות. 

 

סחיטה על רקע מיני כנגד קבלן מאזור הדרום

אירוע סחיטה קשה באזור הדרום מאוגוסט 2018 שהיווה אחד מתוך אירועים רבים של סחיטה מינית נגד גברים נשואים. במקרה הנדון  מאהבת וחברתה סחטו מינית קבלן אמיד במסגרת סכסוך גירושין. הצעירה סחטה אותו ובקשה תשלום של 10,000 שח כל חודש כדמי שתיקה תמורה הסתרת מעשיו מאשתו החוקית שעבדה בעירייה בתפקיד בכיר. הנסחט נדחק לפינה שכן לא רצה לפגוע באשתו ובשמו הטוב, אולם בצר לו, הפסיק לשלם ואז מומשו האיומים – הצילומים האינטימיים שלו  נשלחו לאשתו והיא פתחה בהליך גירושין קשה והגישה תביעה לפיצוי. במקרה הנדון הומלץ לנסחט להגיש תלונה במשטרה, אולם הוא נמנע מכך בשל חששו הכבד מאיומים של העולם התחתון. 

 

סחיטה של יותר ממיליון שקלים על רקע מיני כנגד בכיר בתחום הציבורי 

באירוע סחיטה חמור מאוד מנובמבר 2021,  בכיר בתחום הציבורי בירושלים נסחט ביותר ממיליון שקלים על רקע מיני וכדמי שתיקה עבור אי גילוי למעבידו אודות תמונותיו האינטימיות ממפגשים מיניים. הסוחטים ידעו פרטים על מקום עבודתו ואיימו עליו גם ברצח. הבכיר אולץ להעביר לגורמים שסחטו אותו עשרות אפי שקלים כתשלום דמי שתיקה. סבל נפשי עצום וכספים רבים שירדו לטמיון היו מנת חלקו כתוצאה מהסחיטה. 

 

סחיטה ברשת האינטרנט

עם התרחבות השימוש באינטרנט וברשתות החברתיות התעצמה גם התופעה השלילית של סחיטה גם ברשתות  האינטרנט. מדובר במצב בו הסוחט עושה שימוש בתמונות או סרטונים של הנסחט ללא ידיעתו ובניגוד להסכמתו. סחיטה ברשת האינטרנט מתרחשת באמצעות דואר אלקטרוני, מסרונים, ווטס אפ, רשתות חברתיות כמו פייסבוק או אינסטגרם ועוד. מדובר בעבירות מטרידות מאוד שעלולות להרוס ולמוטט את הנסחט מבחינה נפשית וכלכלית. הוא מוצא עצמו מבוהל ומבועת שמא פרסומים מביכים אודותיו יתפרסמו ויגיעו למכריו ומשפחתו, ואין לו מושג כיצד להתמודד לעצור את "הסיוט" שנקלע אליו. 

 

העבירות הפליליות הקשורות לסחיטה ברשת

 • סחיטה נחשבת לעבירה פלילית ומוגדרת בחוק העונשין כשימוש בכוח או באיומים לצורך הנעה של אדם לבצע פעולה או להימנע מביצועה. העונש הקבוע בחוק הוא בין 7 ל 9 שנות מאסר. 
 • עבירה של סחיטה ברשת שייכת גם לעבירות סייבר, פריצה לחומרי מחשב, עבירות מחשב, וכולי. 
 • כאשר מדובר בסחיטה על רקע מיני באינטרנט וברשתות חברתיות היא נחשבת מלבד עבירת סחיטה וסייבר, גם לעבירת הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות, וכו'. 

 

סחיטה באמצעות המייל

ניסיונות הסחיטה במייל מתבצעים באמצעות הודעה של דואר אלקטרוני שמנסה לשכנע את הקורבן, כי פרצו למחשבו, וגנבו נתונים של רשימות אנשי קשר, בנקים, כרטיסי אשראי, מידע רגיש, וכולי. האיום מתמקד בפרסום התכנים בציבור ולקרובי משפחה, וגם בנעילת המחשב ובמחיקת נתונים מהמחשב, כל זאת מידה והנסחט לא ישלם כופר.  

 

סחיטה בפייסבוק או באינסטגרם על רקע מיני 

פייסבוק ואינטגרם הן רשתות חברתיות עולמיות עם המוני משתמשים, המאפשרות לצרף חברים ולשתף תמונות, פרטים ונתונים שונים אודות החיים הפרטיים של כל משתתף. האפשרות הזו יצרה כר פורה לסחיטה מינית באמצעות איומים כלפי הקורבן וניצול רגשי של מצבים מביכים שלו. העבריינים בדרך כלל פועלים במסגרת פשע מאורגן באמצעות זיוף של פרופילים, והתחזות לדמויות מפתות, ועל ידי תכתובת או שיחה בעלת אופי אינטימי מקליטים את הקורבן ולאחר מכן מאיימים להפיץ את צילומי המסר ותמלילי השיחות לקרובים ובני משפחה, אם לא ישלם להם כספים. 

כאן המקום לציין שתיקון לחוק למניעת הטרדה מינית קובע, שהטרדה מינית נחשבת גם ל:"פרסום, תצלום, סרט או הקלטה של אדם המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום…..". הגורם שיצר את הפרסומים וגם מי שהפיץ אותם מעורבים בביצוע העבירה. 

 

מה הדרך הנכונה ביותר להתמודד עם סחיטה?

כאשר אדם נקלע לסיטואציה של סחיטה, הוא בדרך כלל פועל אינסטנקטיבית מתוך לחץ ובהלה, וחושב להיכנע מיד לגורמים שסוחטים אותו כדי שיניחו לו. 

 

חשוב להדגיש, הדרך להתמודדות עם כל סוגי הסחיטות היא לפנות מיד לגורמי החוק ולטיפול של עורכי דין בתחום הפלילי. יש בכוחו של עורך הדין לסייע באיתור הסוחט, למנוע את האיומים, לסייע לנסחט בהגשת תלונה, והוכחת המקרה. 

 

מה אסור לעשות?

בשלב ראשון חשוב לעצור ולא להיכנע לגורמים הסוחטים. כניעה מתפרשת כחולשה וגוררת המשך הסחיטה. חשוב לדעת שלגורם הסוחט ברוב המקרים אין מידע אישי, לכן מומלץ בשלב ראשון להתעלם מההודעות ולפנות מיד ליעוץ משפטי

 

מה ניתן לעשות באופן מעשי עם סחיטה ברשת האינטרנט

כאשר נקלעים למצב של סחיטה חשוב לא להתמודד עם זה לבד אלא לפנות מיד ליעוץ של עורך דין פלילי המומחה בין היתר בתחום עבירות הסייבר;

 • ברוב המקרים מומלץ להתעלם, לנתק מגע, ולא להיענות לסחיטה;
 • לעכב את הסוחט עד שיוצרים קשר עם עורך דין בתחום ועם מומחי סייבר;
 • נדגיש כי חשוב מאוד להגיש תלונה במשטרה ולתאר את נסיבות המקרה;
 • עם זאת יש לתעד  את האירוע, לשמור פרטים ותמונות; לצלם את מסך המחשב;
 • לא לחסום את הגורם הסוחט, אבל להסיר אותו מרשימת החברים ברשת החברתית; 
 • אם מדובר בסחיטה ברשת חשוב גם לדווח לפייסבוק ו/או לאינסטגרם לפי העניין, או להיעזר באגודת האינטרנט הישראלי;
 • אם חלילה התפרסם הסרטון המביך ברשת, יש לפעול להסרתו בעזרת מומחי סייבר;

 

מה ניתן לעשות באופן מניעתי כנגד סחיטה ברשת

 • חשוב  מאוד להיות מודעים לתופעה של סחיטה ולנסות למנוע  אותה ככל האפשר. חלק מהמניעה היא נקיטת משנה זהירות בשימוש ברשתות החברתיות והגבלת המידע;
 • יש לדאוג להגדרת פרטיות בפייסבוק, לא לאשר בקלות בקשות לחברות עם גורמים לא מוכרים, ולפעול במחשבה ובשיקול דעת;
 • להימנע ככל האפשר משיתוף של תכנים רגישים;
 • כדאי ומומלץ להבטיח מידע וסיסמאות;
 • לדאוג להתקנה והפעלה של אנטי וירוס;
 • ולשנות בעת הצורך כתובת מייל או פרופיל;

 

לסיכום

במקרה של סחיטה מכל סוג שהוא, חשוב לא לאבד את שיקול הדעת ולא לפעול מתוך לחץ. העצה החשובה ביותר היא לא להתמודד לבד, אלא לפנות מיד לעזרה ובעיקר לעורך דין מומחה לתחום הפלילי ודיני מחשבים. עורך הדין אלעד שאול מומחה ובעל ניסיון עשיר בהתמודדות עם מקרים של עבירות של סחיטה ברשת, ועבירות סייבר. אם נקלעתם למצב של סחיטה, מומלץ מאוד שתפנו ללא היסוס למשרד עורכי דין אלעד שאול ושות'. מובטח, כי תקבלו את הטיפול המסור, המוצלח, והנכון ביותר עבורכם, תוך שמירה על פרטיותכם, ומתן תחושת בטחון שאתם נמצאים בידיים הנכונות.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

5 מתוך 5 - (2 הצבעות)
שאלות ותשובות
אם מישהו נסחט, חיוני לנקוט בפעולה מיידית. עליהם להתייעץ עם עורך דין המתמחה במשפט פלילי או במקרים של הטרדה כדי להבין את הזכויות והאפשרויות המשפטיות שלהם. כמו כן, חיוני לשמר כל ראיה לסחיטה ולהימנע מעיסוק נוסף עם הסוחט.
כן, שכירת עורך דין יכולה לעזור מאוד בהתמודדות עם סחיטה. עורך דין מיומן יכול לספק ייעוץ משפטי, להדריך את הנפגע בתהליך ולנקוט פעולות מתאימות כדי להגן על זכויותיו. זה עשוי לכלול איסוף ראיות, ייעוץ לגבי השלכות משפטיות אפשריות עבור הסוחט, וסיוע בדיווח על הפשע לרשויות אכיפת החוק.
סחיטה היא עבירה חמורה עם השלכות משפטיות קשות. אם יתפס ויורשע, הסוחט עלול לעמוד בפני אישומים פליליים, שעשויים לכלול מאסר, קנסות, מאסר על תנאי או עונשים אחרים בהתאם לתחום השיפוט. עורך דין יכול לעזור לקורבנות להבין את החוקים הספציפיים ואת התוצאות הפוטנציאליות בתחום השיפוט שלהם.
משרד עורכי דין אלעד שאול יכול לסייע בעצירת הסחיטה על ידי נקיטת פעולות משפטיות מתאימות. אנחנו רשאים לשלוח מכתב הפסקה לסחטן, להגיש בקשה לצו מניעה או לדווח על הסחיטה לרשויות החוק. בנוסף, יכולים להגן על האינטרסים של הקורבן על ידי מתן הדרכה לגבי שימור ראיות, ייעוץ לגבי אסטרטגיות משפטיות אפשריות, וייצוג זכויות ואינטרסים של הקורבן בכל הליך משפטי.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא סוחטים אותי מה לעשות??
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!