עורך דין עבירות אלימות

גם אם אתם האנשים הכי נורמטיביים בעולם, לא מופרך בכלל שתיקלעו לסיטואציה בה תקבלו פתאום זימון לחקירה באזהרה על עבירות אלימות. עורך דין לעבירות אלימות יתן לכם מענה מהיר וייעץ לכם בדיוק מה לעשות ואיך להתנהג. מה זה בכלל עבירות אלימות? מה עושים במקרה שקיבלנו זימון למסור עדות או להיחקר באזהרה? ואיך בוחרים עורך דין שמבין בענייני עבירות אלימות? כל הפרטים כאן

 

עבירות אלימות – מה זה אומר?

כשמדברים על המושג "עבירות אלימות", צריך להבין שמדובר במנעד רחב של מעשי אלימות, כולן בדרגות חומרה שונות. כלומר, גם עבירת תקיפה סתם, שלא גורמת לכלום, כמו למשל אגרוף לאדם ברחוב, או דחיפה חזקה, נחשבות כעבירות אלימות. וכמובן, גם רצח בכוונה תחילה, או בנסיבות מחמירות, שהיא העבירה החמורה ביותר בחוק העונשין, נחשבת כעבירת אלימות.

 

מכת מדינה

האלימות ברחובות בחברה הישראלית רק מתגברת מדי שנה, ותיקי עבירות האלימות שנפתחים עומדים על ממוצע של 130 אלף תיקים בשנה על עבירות אלימות שונות. צריך לדעת שכ – 20 אלף מתוכן זה עבירות כלפי בת זוג, ויותר מאחד עשר אלף מקרים זה מקרי אלימות נגד קטינים. גם אנשים מאוד נורמטיביים, יכולים למצוא את עצמם נחקרים באזהרה על עבירת אלימות, אפילו אם מדובר בחילופי דברים קשים ודחיפות על רקע מקום חניה.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

איך בוחנים את מדרג עבירות האלימות? ומה המקור לכך בחוק?

בסוף, כדי לסווג איזו עבירה התרחשה, ואיזה סעיף בחוק העונשין מתאים לה, חשוב מאוד שהמשטרה והפרקליטות, אם מדובר בהגשת כתב אישום חמור, יסווגו את רמת וחומרת האלימות, מידת הכוונה שקדמה למעשה, מטרת האלימות, וכמובן באיזו מידה ומה רמת האלימות והתוקפנות שהופנתה באירוע כלפי המתלונן, או כלפי החשוד השני במקרה של קטטה.


כמה דוגמאות לעבירות אלימות בחוק העונשין

חוק העונשין מפרט מספר התנהגויות שמספיקות כדי להגיש כתב אישום ועולות לכדי הגדרת עבירת אלימות. ההגדרה לאלימות, בה מטפל עורך דין עבירות אלימות, היא "התנהגות כוחנית, פיזית, פסיכולוגית או אחרת, תוך כדי פגיעה או כוונה לפגוע, בעיקר בבני אדם".

הרציונליים, כלומר, הערכים שנפגעים בשל עבירות אלה הם, פגיעה באוטונומיה של האדם על גופו, ובכך הפרת זכותו הבסיסית של הפרט להגנה על גופו, חירותו ושלוות חייו. עורך דין עבירות אלימות ידע להסביר בדיוק, עד כמה ערכים אלה נפגעו, או דווקא לא נפגעו במקרה הזה.

 

סוגי עבירות האלימות

  • תקיפה סתם – סעיף 379 לחוק העונשין, "התוקף שלא כדין את חברו, דינו – מאסר שנתיים, והוא אם לא נקבע בחוק זה עונש אחר לעבירה זו מחמת נסיבותיה"  . מדובר בעצם בתקיפה "רגילה", דחיפה או מכה שמתרחשת ברחוב, ואינה בנסיבות חמורות במיוחד.
  • תקיפה הגורמת חבלה ממשית – סעיף 380 לחוק, קצת מחמיר ביחס לסעיף שקדם לו, "התוקף חברו וגורם לו בכך חבלה של ממש, דינו – מאסר שלוש שנים".
  • תקיפת עובד ציבור – סעיף 382א לחוק העונשין, מפרט את עבירת תקיפת עובד הציבור, שהעונש עליה חמור יותר משום שמדובר במישהו שאמור לספק שירות לציבור, "התוקף עובד הציבור או מי שממלא חובה או תפקיד המוטלים עליו על פי דין או מי שנותן שירות לציבור מטעם גוף המספק שירות לציבור, והתקיפה קשורה למילוי חובתו או תפקידו של הנתקף, דינו – מאסר שלוש שנים. החוק מפרט בסעיפים קטנים לאחר מכן, מקרים בהם העונש עומד על 5 שנים, וזאת בנסיבות חמורות יותר.
  • תקיפת שוטר – עבירות תקיפת שוטרים, גם הן במדרג שונה אחת מהשניה, החל מהעבירה הבסיסית, סעיף 273 לחוק, תקיפת שוטר, "התוקף שוטר והתקיפה קשורה למילוי תפקידו כחוק או אדם אחר העוזר לשוטר כשהשוטר ממלא תפקידו כחוק, דינו – מאסר עד שלוש שנים ולא פחות מחודש ימים". ועד תקיפה בנסיבות מחמירות, סעיף 274, שמעלה את העונש למקסימום חמש שנים, בנסיבות מחמירות יותר ואם היה רכיב של כוונה. ישנה גם עבירה של "הפרעה לשוטר", כשמדובר על תקיפה בנסיבות קלות יותר.
  • חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות – עבירות החבלה בנסיבות ובכוונה מחמירה מופיעות החל מסעיף 329 לחוק העונשין, והעונש עליהם כבר חמור יותר ועומד על עשרים שנה. כמובן שמדובר על פציעה עם סכין, עם חומר נפץ או עם נוזל כימי כלשהו, וכשיש כוונה להטיל באדם נכות, מום, או פציה חמורה.
  • שוד – גניבה תוך כדי אלימות, (ושוד בנסיבות מחמירות) סעיפים 402 ו 403 לחוק העונשין מפרטים את עבירת השוד, "הגונב דבר, ובשעת מעשה או בתכוף לפניו או לאחריו מבצע או מאיים לבצע מעשה אלימות באדם או בנכס כדי להשיג את הדבר הנגנב או לעכבו אצלו או כדי למנוע התנגדות לגניבת הדבר או להתגבר עליה, הרי זה שוד, ודינו של השודד – מאסר ארבע-עשרה שנים". גם במקרה הזה, בנסיבות מחמירות, למשל אם היה חמוש בנשק, דינו כבר – עשרים שנה.
  • עבירות ההמתה – החל משנת 2019, עבירות ההמתה עברו למדרג אחר, סעיף 300 לחוק העונשין מדבר על רצח באדישות ודינו מאסר עולם, סעיף 301 א מדבר על רצח בנסיבות מחמירות, ודינו מאסר עולם – חובה. החוק מפרט מה הם נסיבות מחמירות. סעיף 301 ב מדבר על המתה באחריות מופחתת, ודין הנאשם חמש עשרה שנים. סעיף 301 ג, "המתה בקלות דעת" – דינו 12 שנה.

 

עורך דין עבירות אלימות

במקרה שאתם חשודים באחת מהעבירות הללו, עורך דין פלילי ייתן לכם ייעוץ ראשוני. החל משלב החקירה, האם עליכם לשתוק, או לחילופין, אולי עדיף לכם דווקא לספק גרסה שתצייר אתכם באור חיובי מההתחלה. עורך הדין יבין מה מצב הראיות כנגדכם, וזאת לצורך משא ומתן על הסדר, אם ישנה הצעה כזאת על הפרק. בנוסף, הוא יסייע לכם גם בפן האישי, בהדרכה איך להתנהל בשנים בהן מתנהל ההליך המשפטי.

5 מתוך 5 - (2 הצבעות)
שאלות ותשובות
אתם צריכים שעורך הדין שלכם יהיה אדם שאתם סומכים עליו, אדם אמין ונגיש, שישקף לכם את מצבכם בצורה כנה ואמתית. הדרך הכי טובה להגיע לאדם כזה היא דרך המלצות של חברים ובני משפחה. כמעט כל אחד מאתנו מכיר עורך דין לענייני עבירות אלימות.
מלבד האמינות והאפשרות לבטוח בעורך הדין, צריך שהוא יהיה מקצועי ובעל ניסיון בתחום. ישנם עורכי דין רבים, אבל לא כל אחד מהם יודע לייצג ולייעץ בעבירות אלימות. בחרו אחד שמבין בתחום.
הדבר הראשון הוא לדעת את זכויותיך. אחת מהזכויות שעומדת לך היא זכות ההיוועצות בעורך דין. בקש מהחוקרים לממש זכות זו, תתקשר לעורך דין מומלץ, שיתן לך ייעוץ ראשוני, ואף יגיע לתחנת המשטרה במידת הצורך.
כדי להרשיע חשוד בעבירות אלימות, יצטרך בית המשפט להשתכנע מעבר לספק סביר, כי אכן הוא זה שביצע את העבירה וכי התכוון לבצע עבירה זו, ככל שמואשם בהוראת חוק שדורשת כוונה. לסיכום, עורך דין לענייני עבירות אלימות, שידע לעשות את מלאכתו, יהיה יסודי ומעמיק, יוכל לגרום לכך שתזוכו, או תקבלו את הסדר הטיעון שמגיע לכם, ולכן מומלץ מאוד להשקיע הרבה מחשבה בבחירה בו. ליצירת קשר לחצו כאן.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא עורך דין עבירות אלימות?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה