חקירה ברשות הגנת הפרטיות

רשות הגנת הפרטיות במשרד המשפטים היא גוף הרגולציה, הפיקוח והאכיפה על יישומם של חוקי, תקנות וצווי הגנת הפרטיות. לרשות ניתנה סמכות רחבה לחקור חשודים בחשד להפרת הוראות החוק ולפגיעה בפרטיות, ברוב המקרים, בקשר לעבירות הקשורות במאגרי מידע.

הרשות משתפת פעולה עם משטרת ישראל, להב 433 והיחידה הארצית לחקירות הונאה ולאחרונה אף מגישה כתבי אישום פליליים חמורים ודורשת ענישה מרתיעה. עו"ד אלעד שאול, מומחה לעבירות צווארון לבן והגנת הפרטיות מסביר:

 

זומנתי לחקירה ברשות הגנת הפרטיות, האם זה פלילי?

בהחלט כן. מכוח חוק הגנת הפרטיות וצווים שניתנו על ידי שר המשפטים, לרשות הגנת הפרטיות הסמכות לחקור בחקירה פלילית מלאה כל מי שנחשד בעבירה על חוק הגנת הפרטיות, תקנות הגנת הפרטיות, או כל חוק אחר בזיקה לכך. עבירות לפי חוק הגנת הפרטיות הן עבירות חמורות ביותר, רובן המכריע עבירות מסוג פשע שהעונש עליהן הוא עד 5 שנות מאסר.

לעיתים קרובות, רשות הגנת הפרטיות משתפת פעולה עם יחידות עילית במשטרת ישראל והחקירה מבוצעת על ידי שני הגופים גם יחד. בין היתר, חקירה ברשות בחשד לפגיעה בפרטיות יכולה להתבצע בשיתוף חוקרי להב 433, יאח"ה, היחידה המרכזית (ימ"ר) או יחידות הונאה אחרות במשטרת ישראל.

 

מה הזכויות שלי בחקירה ברשות הגנת הפרטיות?

ראשית, כבכל חקירה פלילית, זכותך הבסיסית והחשובה ביותר היא להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני החקירה! זכות ההיוועצות היא זכות קריטית שזכתה למעמד חוקתי מיוחד בפסיקת בית המשפט העליון, והסיבה לכך ברורה. ההמלצה היא חד משמעית, בכל חקירה פלילית מכל סוג, זומנת לחקירה? פנה מיד וללא דיחוי לייעוץ משפטי עם עו"ד פלילי מנוסה ומומחה.

במקרים של חקירה ברשות הגנת הפרטיות – מומלץ לפנות לעו"ד המתמצא בדיני הגנת הפרטיות. שנית, זכותו של נחקר לשמור על זכות השתיקה. יחד עם זאת, "זכות השתיקה" עלולה לחזק את הראיות כנגד הנחקר, לכן יש להשתמש בזכות זו בצורה מושכלת ביותר, לאחר יעוץ עם עו"ד פלילי ובשים לב ליתרונות ולחסרונות של זכות זו.

שלישית, זכותו של נחקר (ואף אדם המעיד ואינו חשוד) להימנע מהפללה עצמית. משמע, אין ציפיה מאף אדם לספר לרשויות או לספק לרשויות החקירה מידע שעלול לגרום להרשעה פלילית של אותו אדם. כמו יתר הזכויות, גם בזכות זו יש להשתמש באופן מושכל ולאחר ייעוץ משפטי.

עורכי דין אלעד שאול ושות׳

ייצוג משפטי מוביל בתחומי המשפט הפלילי!

 

הוזמנתי למתן עדות ברשות הגנת הפרטיות – האם עלי לדאוג?

לצערנו הרב, רשויות חקירה שונות נוהגות לזמן אזרחים לחקירה במסווה של עדות, זאת על מנת לשמר את אפקט ההפתעה ולהרוויח יתרון אסטרטגי על הנחקר. אין לתאר את עצמת ההלם האוחזת באדם שמגיע למשרדי רשות חקירה, תוך מחשבה שזומן אך ורק להעיד, ומוטחות בו המילים "אני מודיע לך שאתה חשוד בביצוע עבירה פלילית, כל מה שתגיד ישמש כנגדך…".

לכן, גם במקרה בו זומנת לרשות הגנת הפרטיות לצורך "מתן עדות", ההמלצה היא לפנות לעו"ד מומחה הגנת הפרטיות על מנת לפרוס בפניו את מלוא המקרה, לקבל יעוץ משפטי ולהתכונן לאפשרות שתיחקר תחת אזהרה.

 

האם הרשות מוסמכת לחקור חברה או גוף ציבורי?

בהחלט כן. רשות הגנת הפרטיות מוסמכת ואף חוקרת בפועל חברות פרטיות, חברות ציבוריות, בעלי מניות, דירקטורים, מנכ"לים, סמנכ"לים ומנהלים זוטרים בחשד להפרת הפרטיות. ברוב המקרים מדובר לעבירות על חוק הגנת הפרטיות בקשר למאגרי מידע. יתר על כן, הרשות מוסמכת לחקור גם גופים ציבוריים ובניהם ראשי ערים, ראשי מועצות, רבני ערים, משרדי ממשלה ועוד.

הגברת האכיפה והדגשת חשיבות הגנת הפרטיות באה לידי ביטוי גם בתקנות החדשות לעניין אבטחת מידע והן תקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע), תשע"ז-2017. החל משנת 2019, אנו רואים עליה חדה באכיפת החוק כלפי גופים ציבוריים וחברות, בדגש מהותי על עבירות הנוגעות למאגרי מידע.

כך למשל, אי רישום מאגר מידע, הדלפת מאגרי מידע בניגוד לחוק ולתקנות, מכירת מאגר מידע או רכישתו שלא כדין ושימוש במאגר מידע בניגוד ליעודו הרשום – עלולים להוביל לחקירה פלילית, הגשת כתב אישום בגין פגיעה בפרטיות ולצערנו, לעיתים, גם להטלת עונשים כבדים.

 

עו"ד פלילי מומחה הגנת הפרטיות

משרד עורכי דין אלעד שאול ושות' הוא בין המשרדים המובילים בישראל בתחום עבירות הצווארון הלבן והמשפט הפלילי. המשרד מדורג על ידי חברת הדירוג הבינלאומית BDI כמשרד מוביל בתחום הצווארון הלבן והמשפט הפלילי.

עו"ד אלעד שאול, שותף מייסד במשרד, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ורשויות התביעה של מדינת ישראל, הוא בין עורכי הדין המובילים בישראל בתחום הגנת הפרטיות ועבירות המבוצעות, לכאורה, על ידי בעלי תפקידים בזיקה לחוק הגנת הפרטיות. זקוק לעורך דין פלילי בתל אביב? משרד עו"ד אלעד שאול ושות' מלווה ומייעץ ללקוחותיו בכל רחבי הארץ!

5 מתוך 5 - (1 הצבעות)
שאלות ותשובות
זקוקים לייעוץ אישי בנושא חקירה ברשות הגנת הפרטיות?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
חוק הסרטונים
הגנת הפרטיות
חוק הסרטונים

חוק הסרטונים הוא התיקון לחוק למניעת הטרדה מינית האוסר לפרסם סרטון או תצלום של אדם, המתמקד במיניותו, ללא הסכמת המצולם. החוק למניעת הטרדה מינית מ-

קרא עוד »
עורך דין סייבר
סייבר
עורך דין סייבר

עבירות סייבר הן תוצאה של השימוש הנרחב במחשבים ובאינטרנט. מדובר בעבירות שכיחות כאשר האופי האנונימי של השימוש במחשב וברשת משרת את עברייני הסייבר.  העבירות הפליליות

קרא עוד »
הטרדה מינית ברשת
סחיטה מינית ברשת
הטרדה מינית ברשת

בשנים האחרונות הפך האינטרנט והעולם הווירטואלי למרכז המרחב הציבורי. בו מתנהלים הוויכוחים, היחסים החברתיים בין בני אדם, ובאופן כללי, כולנו מבלים ברשתות החברתיות שעות רבות

קרא עוד »
סייבר
הפצת תמונות ברשת

הפצת תמונות ברשת האינטרנט ושיתוף שלהן ללא רשות המצולם או המצולמת, הפכה לאחת התופעות הנפוצות והקשות ביותר בתחום עבירות המחשב והמשפט הפלילי כיום. כל נער

קרא עוד »
סחיטה מינית ברשת
סחיטה מינית ברשת

סחיטה מינית Sextortion סחיטה מינית ברשת האינטרנט היא אחד העוקצים הבולטים בתחום עבירות הסייבר, טיפלתי במהלך השנים באין ספור מקרים של סחיטה מינית ברשת בהצלחה

קרא עוד »
סייבר
דיק פיק

דיק פיק הוא ביטוי שמתאר צילום איבר מין גברי שנשלח לאישה (ברוב המקרים), ללא הסכמתה מראש לשליחת התמונה ומתוך כוונה מינית כלפיה. כשאין הסכמת האישה

קרא עוד »
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד.
David I.
David I.
21:07 02 Nov 16
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה