תחומי התמחות

  • home
  • חקירה בביטוח לאומי

חקירה בביטוח לאומי

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

חקירה עקב הונאת הביטוח הלאומי

כל אדם אשר הגיש בקשה לקבלת גמלה או קיצבה מהביטוח הלאומי, או הגיש בקשה להנחה או לפטור מתשלומים לביטוח הלאומי עשוי למצוא את עצמו מזומן לחקירה במוסד לביטוח לאומי. חשוב לדעת כבר עכשיו, חקירה בביטוח הלאומי היא עניין רציני אשר עשוי להתפתח בן רגע להליך פלילי מלא הטומן בחובו עונשי מאסר ועונשים נוספים. עו”ד פלילי אלעד שאול מסביר כיצד להתמודד עם חקירת ביטוח לאומי.

חקירה בביטוח לאומי

חקירה בחשד להונאת הביטוח הלאומי

הונאת הביטוח הלאומי היא במרבית המקרים הונאה בנסיבות מחמירות. מדינת ישראל רואה בחומרה קבלת כספים במרמה מקופת המדינה או הימנעות מתשלום תוך זיוף או עבירות מרמה כאלה ואחרות. מכוח העובדה שהמוסד לביטוח לאומי מחזיק באמתחתו את אחד מתקציבי המדינה המשמעותיים – כל הונאה של הביטוח הלאומי נתפסת בחומרה רבה המתבטאת בכתבי אישום חמורים ובענישה.

חקירה בחשד להונאת ביטוח לאומי עשויה להיפתח בכל עת, נגד כל אזרח או אדם אשר מקבל גמלה או קיצבה, ביקש לקבל כספים מהביטוח הלאומי, לא משלם כספים לביטוח הלאומי או ביקש להפחית את התשלומים לביטוח הלאומי.

השלכות של חקירה בביטוח לאומי

חקירה בביטוח לאומי היא חקירה פלילית לכל דבר ועניין, כמו חקירה במשטרה ולעתים אף חמור מכך. לפיכך, לנחקר בביטוח הלאומי שלל זכויות מכוח חוק סדר הדין הפלילי ובין היתר הזכות להתייעץ עם עורך דין, זכות השתיקה והזכות שלא להפליל את עצמו.

אדם אשר נחקר תחת אזהרה במוסד לביטוח לאומי בחשד להונאה, זיוף או קבלת דבר במרמה, צריך לפנות בהקדם האפשרי להתייעצות עם עורך דין פלילי על מנת לשמור על מלוא זכויותיו. דע לך, ישנן זכויות שאינך מודע להן ועליך לעמוד על קבלתן. כמו כן, ישנן חובות שעליך למלא כנחקר ואם לא תמלא אותן אתה עשוי לפגוע בחפותך.

לכן, ברוב המוחלט של המקרים, כאשר אדם מזומן לחקירה בביטוח הלאומי, עליו להתייעץ עם עורך דין פלילי באופן מיידי ואף לשקול ליווי מצד עורך הדין אל יחידת החקירות של המוסד על מנת לוודא שמלוא זכויותיך כנחקר נשמרות.

האם אפשר להיכנס לכלא על הונאת ביטוח לאומי?

בהחלט כן. הונאת ביטוח לאומי יכולה להתבצע באמצעות זיוף מסמכים, עבירה שבצידה עונשי מאסר של עד שלוש שנות מאסר ואף באמצעות קבלת דבר במרמה עבירה פלילית שבצידה עונש מאסר של עד חמש שנות מאסר.

כאמור לעיל, מדינת ישראל לא אוהבת שגונבים ממנה כסף, מקבלים ממנה כסף במרמה ומונעים ממנה לקבל את הכספים והמיסים המגיעים לה מכוח החוק. לכן, כתבי אישום המוגשים לאחר חקירה בביטוח לאומי מוגשים על ידי מחלק התביעות של יחידת להב 433 במשטרת ישראל והיחידה לפשיעה כלכלית – יחידות על במשטרה המקבילות ל FBI האמריקאי.

אפשר להגיע עם עורך דין לחקירת ביטוח לאומי?

ניתן להתייעץ עם עורך דין לפני החקירה באופן מסודר במשרדו של עורך הדין תוך עיון במסמכים והכנת קו הגנה בהתאם לחוק. כמו כן, ניתן להתייעץ עם עורך הדין טלפונית מיד עם תחילת החקירה על מנת להבין את זכויותיך ולחדד את הדגשים שניתנו במהלך הייעוץ הפרונטלי, ובמקרים נוספים ניתן אף להגיע עם עורך הדין אל היחידה החוקר ולזכות לליווי לכל אורך ההליך.

ואולם, חשוב להדגיש שהנחקר במדינת ישראל לא זכאי לנוכחות עורך דין בחדר החקירות עצמו ולכן עורך הדין יכול ללוות את הנחקר ליחידה החוקרת ולהמתין לו מחוץ לחדר החקירות, לייעץ לו במידת הצורף ולפעול מידית אם מופרות זכויותיו של הנחקר או שהוחלט על מעצרו.

עורך דין פלילי לייעוץ בחקירת הונאה של המוסד לביטוח לאומי

עורך דין פלילי אלעד שאול הוא סנגור פלילי בעל משרד עורכי דין פליליים מנוסים אשר עוסקים בליווי, ייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים בהליכים משפטיים. המשרד מתמחה בעבירות מרמה והונאה, ובעיקר בתחום רשויות המס של מדינת ישראל, מס הכנסה, מע”מ, המכס והמוסד לביטוח לאומי.

משרדנו מעניק שירות משפטי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ונלחם על חפותם של לקוחות המשרד בחירוף נפש וללא פשרות, כמצופה מעורך דין פלילי המייצג את לקוחותיו באופן פרטי. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת בטלפון או באמצעות טופס השארת הפרטים.

חייג עכשיו