סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים בבניין משותף או בבתים פרטיים הם בין הסכסוכים הנפוצים ביותר. מדובר בסכסוכים הקשורים למגורים בשכנות, שטחי חניה, ניהול, אחזקה, שימוש ברכוש המשותף, מטרדי רעש ולכלוך, חיות מחמד, חריגות בניה, גדרות הפרדה ועוד. האגודה לתרבות הדיור מסייעת במקרים רבים לפתור סכסוכי שכנים. עם זאת, לא תמיד ניתן לפתור ולגשר את המחלוקות בהסכמה ורבים סובלים מהטרדות שונות במיוחד כשמדובר בשכנים ללא מודעות לסביבתם. יש מצבים לא מעטים שמריבות בין שכנים מביאות לתלונה במשטרה ולהגשת תביעות בבית המשפט או בפני המפקחת על בתים משותפים. עו"ד אלעד שאול מסביר.

 

סכסוכי שכנים נפוצים

רעש – תקנות למניעת מפגעים של רעש קולי או מכני קובעות כללים בנושא רעש, בין היתר גם איסור להשמיע רעשים, מגבירי קול, בסביבת מגורים בין השעות 14 ל- 16 בצהריים, ובין השעות 23 ל- 7 בבוקר. רעש חריג ובלתי סביר בשעות אלו מהווה עבירה פלילית וניתן להגיש בגינו קובלנה פלילית פרטית. פניה למשטרה לא תמיד מועילה והשלב הבא יהיה לפנות לתרבות הדיור, למפקחת על הבתים המשותפים או לבית המשפט באמצעות עורך דין.

עישון במרפסות – מטרד מוכר בבתים משותפים. לגבי עישון קאנביס, אפשר לפנות למשטרה או לבית המשפט בטענה לביצוע עבירות סמים, אך חשוב להבדיל בין אדם הצורך קנאביס מכוח מרשם רפואי לבין זה שמשתמש בסם לצריכה עצמית בניגוד לחוק. בכל מקרה רצוי לפנות ישירות לשכנים עצמם ולהסדיר את הנושא ברוח טובה.

נזילות מים – מטרד מוכר בבתים משותפים. מדובר בעיקר ברטיבות שחודרות מדירה לדירה בגלל נזילות או פיצוצי צנרת וגורמות לעובשים ולנזקים לרכוש. התיקונים מגיעים להוצאות גבוהות, כאשר חברות הביטוח מקשות מצידן על הטיפול בנזקים וכך הסכסוכים מגיעים לבית המשפט.

נביחות או מטרדים של חיות מחמד – אילו יכולים לייצר מתיחות בין השכנים בבניין המשותף וגם בבתים פרטיים. במקרה כזה יש לפנות למוקד העירייה או לפיקוח העירוני שמטיל קנסות בהתאם.

מקומות חניה – נושא מוכר במסגרת סכסוכי שכנים הן בבתים משותפים והן בבתים פרטיים שגובלים זה בזה. מדובר בשכן שתופס חניה של שכן אחר, או חורג פיזית מגבולות החניה שלו.  ניתן לבדוק בתוכניות אם לבעל הרכב יש חניה שרשומה בטאבו מה גבולותיה. תפיסת מקום חניה יכולה להוות עבירת הסגת גבול.

סכסוך בין שכנים נסב גם על התחמקות מתשלומי ועד הבית שהם תשלומי חובה לצורך אחזקת השטחים המשותפים בבניין.

 

מחלוקות בין שכנים ופניה להליכים משפטיים

ככלל , לא פשוט להגיש תביעות נגד שכנים, שכן מדובר במי שיש לנו איתם קשרים יום יומיים רציפים. לפיכך, כאשר מתעוררת מחלוקת בין שכנים, רצוי לנסות לפתור אותה ישירות מול השכנים ומחוץ לכותלי בית המשפט במסגרת פשרה. רק כשאין ברירה, אז לפנות לעורך דין מומחה ולהליכים משפטיים.

המפקחת על הבתים המשותפים:

תביעות בנושאי סכסוכים בין שכנים בבניין משותף יש להגיש למפקחת על הבתים המשותפים, שהיא בעלת  סמכות שיפוטית של שופטת שלום. סמכותה של המפקחת בין היתר לפסוק בסכסוך. פסק דין של המפקחת מקביל לפסק דין של בית משפט שלום, כולל לעניין האכיפה וההוצאה לפועל. ערעור על פסק דין של המפקחת יוגש לבית המשפט המחוזי.

המפקחת יכולה לדון בנושאים שמתעוררים בהם מחלוקות כמו השתתפות בהוצאות האחזקה של הבית המשותף, מעליות, רטיבות, גינה, חניה, דודי שמש, התאמה לאנשים בעלי מוגבלויות, חיזוקים לפי תמ"א 38, וכל מה שמשותף לכלל הדירות.

את התביעה יכול להגיש בעל הדירה, מחזיק בדירה, חוכר, וועד בית וכולי. טענות שאינן במסגרת התביעה, לא תידונה בפני המפקחת. כמו כן, טענה בכתב התביעה שלא הוכחשה, רואים בה כאילו התקבלה. ניהול התביעה בפני המפקחת על הבתים המשותפים אינו כפוף לדיני הראיות ולסדרי הדין.

למפקחת יש סמכות מנהלית ליתן צווים כגון עיקולים, צווי מניעה, צו לרישום הבית בפנקס בתים משותפים, וכולי.

 

תביעות בגין סכסוכי שכנים לבית משפט השלום

תביעה בעניין סכסוך בין שכנים בבתים פרטיים ניתן להגיש לבית המשפט לתביעות קטנות או לבית משפט השלום בכפוף לסכום התביעה ומורכבותה. לצורך הגשת התביעה חשוב לאסוף מסמכים מתאימים, ראיות וצילומים. חשוב להתכונן למשפט ומומלץ לשכור את שרותיו של עורך דין המומחה לנושא. תביעה בנושא סכסוך בין שכנים תוגש כתביעה אזרחית בשל נזק לרכושו או לגופו של התובע, להפרת הסכם, או למטרד שגורם צד אחד לצד השני.

התביעה תכלול בנוסף לפרטי הצדדים את סיפור העובדות, העילה, והסעד הנדרש. בית המשפט ינסה במסגרת קדם משפט להציע לצדדים לסיים את הסכסוך בפשרה, ואם הליך זה לא הצליח, יתנהל המשפט כאשר הצדדים יפרטו את טענותיהם ויביאו עדים. במסגרת תביעת סכסוך בין שכנים ניתן לבקש סעדים כמו פיצויים כספיים, צו מניעה, הסרת המטרד, סילוק יד ממקרקעין, וכולי.

בין ההלכות שקבע בית המשפט במסגרת דיון בסכסוכי שכנים נפסק ששכן צריך לכבד את זכויות של השכן השני, לשמור על הסדר והניקיון ולהתנהל בתום לב.

 

סכסוך שכנים שגולש לפלילים

לפעמים סכסוכי השכנים גולשים לפסים פליליים, במקרים רבים אני נחשף לסכסוכי שכנים שמתבצעת בהם אלימות, תקיפה פיזית מצד שכן אחד כלפי שכן אחר, גרימת נזקים לרכוש המשותף, או אפילו חבלה בזדון לרכב של השכן. סכסוכי שכנים יכולים להסלים במהירות להגשת תלונות שווא אחד על השני וחקירות תחת אזהרה במשטרה. כשסכסוך שכנים מתדרדר למישור הפלילי, צריך לפנות בדחיפות לקבלת ייעוץ וייצוג מעורך דין פלילי, אחרת, חייכם עלולים להפוך לסיוט מתמשך.

טיפ זהב

כדי לנצח שכן מטריד או מאיים, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לשמור על קור רוח ולתעד את המעשים שלו: להסריט או להקליט את האינטראקציות איתו ולהוכיח שהוא מאיים, תוקף ומטריד, בעוד אתם לא עושים שום דבר פסול.

 

צו למניעת הטרדה מאיימת וצו הרחקה לשכן

סכסוכי שכנים נוגעים בעיקר להטרדות שפוגעות במרקם החיים ויוצרות מתחים וכעסים. ההטרדה המאיימת מתבטאת באיומים, מעקבים, פגיעה בפרטיות וכולי. במקרי כאלו אפשר להגיש צו הרחקה נגד השכן במסגרת הליכים למניעת הטרדה מאיימת.

צו הרחקה או צו למניעת הטרדה מאיימת מעוגן במסגרת חוק מניעת הטרדה מאיימת, התשס"ב – 2001. מי שמבקש צו הרחקה או צו למניעת הטרדה מאיימת צריך להוכיח התקיימותם של תנאים כגון שההטרדה יכולה לחזור על עצמה. חשוב לתאר את המקרים ולאסוף ראיות (צילומים, עדויות וכולי) כדי להוכיח שמוצדק ליתן את הצו.

הבקשה להוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת תוגש לבית משפט השלום, ולאחר מכן יתקיים דיון במעמד צד אחד. צו ראשוני יינתן עד שבוע וכדי להאריכו מתקיים דיון במעמד שני הצדדים. צו הרחקה יכול להינתן מקסימום לחצי שנה, וניתן להאריכו במידה שיש ראיות להמשך ההטרדה.

בית המשפט יוכל לאסור על המשך ההטרדה, האיום או הפגיעה בפרטיות, לאסור על יצירת קשר בעל פה או בכתב, שהייה בסמוך לדירת התובע, רכבו או למקום עבודתו וכולי. בית המשפט יכול לאסור על המטריד להחזיק ולשאת נשק ולהוביל לביטול רישיון הנשק שלו.

כאן המקום לציין שכדי להגיש בקשה לצו הרחקה חשוב לפנות לעורך דין, כדי שהבקשה תנוסח כראוי, לא תידחה, ולא יושתו על המבקש בהוצאות. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להפסיד בבית משפט לשכן שהורס את חייכם!

 

הפרה של צו הרחקה – "הפרת הוראה חוקית"

הפרת צו הרחקה מצד שכן מהווה עבירה פלילית מסוג הפרת הוראה חוקית הקובעת:

(א) המפר הוראה שניתנה כשורה מאת בית משפט או מאת פקיד או אדם הפועל בתפקיד רשמי ומוסמך לאותו ענין , דינו -מאסר שנתיים.

(ב) המפר הוראה מהוראות צו שניתן מאת בית משפט או לשם הגנה על חייו , גופו או שלומו של אדם אחר מפני המפר, דינו – מאסר ארבע שנים"

הדין קובע עונשים על מי שמפר החלטות שיפוטיות. לכן, המפר צו למניעת הטרדה מאיימת צפוי להיחקר במשטרה על מעשיו, במקרים חמורים גם להגשת כתב אישום ולעונש מאסר.

 

חשיבות הייצוג המשפטי

רבים מנסים להתמודד עם סכסוכי שכנים לבדם, התנהלות שמובילה ברוב המקרים להסלמת הסכסוך עד כדי איומים, תקיפה, גרימת נזקים לרכוש והפרעה משמעותית לשגרת החיים. מעבר לבדיקת האפשרות להגיש תביעה, עורך דין פלילי מנוסה יגבש דרך פעולה להתמודד עם השכן המטריד, ידאג לאסוף ראיות וינחה אתכם כיצד לאסוף ראיות בעצמכם ויפעל נגד השכן במגוון מישורים כדי לוודא שהוא מבין את מקומו.

עורך הדין אלעד שאול מבחירי עורכי הדין הפליליים במדינת ישראל עוסק בין היתר גם בנושא של סכסוכי שכנים על כל הכרוך בכך לרבות הוצאת צווי הרחקה. אם נקלעתם למצב של סכסוך עם שכן ואתם סובלים מהתעמרות והטרדה מצד שכן, הדבר היעיל ביותר שתעשו הוא לפנות לעורך הדין אלעד שאול, להתייעץ עמו ולהיעזר בשירותיו לצורך הצלחה בהליך משפטי.

5 מתוך 5 - (2 הצבעות)
שאלות ותשובות
סכסוכי שכנים הם בעיקר על מטרדי רעש ולכלוך, עישון במרפסות, נזילות מים, כל הקשור לחיות מחמד, חריגות בניה, גדרות הפרדה, חניה, וכולי.
סכסוכי שכנים על רקע אזרחי יכולים להתנהל מול המפקחת על הבתים המשותפים, האגודה לתרבות הדיור או בבית משפט השלום. כשהסכסוך הופך פלילי, יש לערב עורך דין פלילי, את משטרת ישראל ולפעול להוצאת צווי הרחקה.
במסגרת הגשת בקשה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת צריך להוכיח שההטרדה באה לביטוי באיומים, מעקבים, וכולי, וכמו כן שההטרדה עלולה לחזור על עצמה. חשוב לתאר את המקרים של הטרדה ולהוכיחם בראיות כמו צילומים ועדויות.
הפרה של צו הרחקה היא הפרת הוראה חוקית על פי סעיף 287 לחוק העונשין  (מדובר בעבירה פלילית). המפר את הצו צפוי לעונשי מאסר.
זקוקים לייעוץ אישי בנושא סכסוכי שכנים?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי [email protected]

מאמרים נוספים בתחום
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
לקוחות ממליצים
עו"ד אלעד תמיד זמין ליעוץ ומענה. נעזרתי בשירותיו מס פעמים
Sharon E.
Sharon E.
16:53 04 Apr 16
תותח על
Uri N.
Uri N.
09:12 25 Sep 17
הייתי בסיטואציה קשה. והגעתי אליו ממש במקרה. לא ידעתי לאן אני נכנס, הייתי מבולבל והרוס, עד שהגעתי אליו. הוא פשוט הקשיב לי, והעמיד אותי על 2 רגליי. פרס בפניי את האפשרויות והיה לצידי לכל אורך הדרך.רוצה לשבח ולהגיד שעו"ד אלעד שאול אדם ענק עם לב יותר ענק, נלחם בשבילי ותמך בי, ולא הרפה. גם כשהייתי נודניק בשיחות, ידע להסביר, עד שאבין ואדע הכל.תודה לך! אין ספק שאלוהים שלח לי אותך. המלאך השומר שלי.
Shay B.
Shay B.
15:03 21 Nov 19
זה העו"ד שתרצה/י לפנות אליו. יסודי, מקצועי, רציני. עזר לי בשני מקרים, והשיג את התוצאה הרצויה. ממליץ בחום!
Meir B.
Meir B.
15:22 25 Nov 19
אלעד בחור נחמד רציני והכי חשוב - מקצועי הוא העניק לי שירות מעולה.שירות אישי ומקצועי. תמיד פנוי לשאלה או התייעצות, תמיד רוצה בטובתי ותמיד נחמד.אלעד הוא מקצוען אמיתי, ידעתי שאני בידיים טובות מהרגע הראשוןהשירות שהוא מעניק הוא מעולה ואמיתי בלי משחקים, עורך דין לאנשים שחשוב להם שהעבודה תבוצעיש בעלי מקצוע אמיתיים ויש בעלי מקצוע שעושים הרבה רעש, ההבדלים הם שאלה שעושים רעש וצלצולים לא באמת עושים את העבודה ואלעד בהחלט עושה את העבודה על הצד הטוב ביותראין לי ספק שאפנה ואשתמש בשירותיו של אלעד גם בעתיד במקרה הצורךתודה רבה עו''ד אלעד שאול
daniel D.
daniel D.
07:51 10 Sep 23
שלום רב,רוצה להגיד רק שאין עורכי דין מקצועיים ואמינים כאלה. עונה על כל שאלה, בן אדם מאוד מקצועי שעזר לי באמת המוןרוצה להמליץ עליו וכל מי שיקח את השרותים שלו לא יצטער על זה.ממליץ בחום פשוט אלוף☝️🙏
איציק ק.
איציק ק.
04:53 04 Sep 23
Efficiency, professionalism, quickness, well hearted gentleman !
Stephane P.
Stephane P.
08:43 24 Aug 23
‏בן אדם משכמו ומעלה אמין!!!
Bar T.
Bar T.
08:28 07 Aug 23
הטופ של הטופ!שירות ומקצועיות ללא פשרות,לא "חושב" אלא גר מחוץ ל"קופסא"תודה רבה על טיפול מסור ויעיל 🙏🏻
משה כ.
משה כ.
18:48 26 Jul 23
שירות מדהים!
david H.
david H.
18:33 13 Jun 23
אלעד, אהרן והצוות מעולים מצוינים משכמם ומעלה.
Menashe
Menashe
08:07 14 Feb 23
באמת בן אדם טוב ועוזר תודה רבה ממליץ בחום
אורים ש.
אורים ש.
11:29 10 Nov 22
דיברתי עם אלעד בטלפון לגבי מקרה שהייתי צריך עזרה לגביו.בסופו של דבר עברתי את התהליך איתו וגיליתי אדם מקצועי שיודע להגיד את המילה הנכונה ולתת לך תחושת ביטחון.מאוד מקצועי - ממליץ בחום
John C.
John C.
13:04 28 Oct 22
עו"ד פלילי נהדר, אדם קשוב, מקצועי, מבין עניין, יצירתי מאוד ובעל כושר שכנוע. ייצג אותי בתיק של תלונת שווא על הטרדה מינית וגם בחקירה תחת אזהרה בחקירה במשטרה. תודה לאל התיק נסגר מחוסר אשמה ואין לי מילים איך להודות לו!
arie B.
arie B.
09:56 26 Apr 22
לעורכי הדין אהרון מלכה ואלעד שאול היקרים,אין מילים שיכולו להביע את הערכתנו על העזרה והנתינה, על המאמצים הענקיים שעשיתם למעננו,על האוזן הקשבת בכל רגע נתון,תודה על הסבלנות ועל ההשקעה המתמדת והבלתי פוסקת,על כך שאתם רואים את האדם עצמו ואת מכאוביו לפני הכל, תודה שהחזרתם לנו את החיים למשפחה.אתם הבחירה הכי טובה שעשינו,תודה על הכל מכל הלב והנשמה.
ornat H.
ornat H.
17:24 20 Apr 22
עורך דין אלעד שאול הוא העורך דין הפלילי הכי טוב שיצא לי להכיר !מעבר לאישיותו הייחודית הוא מקצועי ברמות.ממליצה בחום לכל מי שנזקק לעזרה בתחום הפלילי וניהול משברים לא לחשוב פעמיים ולצלצל לאלעד!!
בר י.
בר י.
13:26 20 Apr 22
עו''ד מקצועי שמכיר טוב טוב כאב של לקוחות עם ארגז כלים חשוב לפתרון כל סוגיה! פשוט תותח!
yael E.
yael E.
13:15 20 Apr 22
עו''ד מספר 1. בן אדם רציני, מקצועי ויסודי!
Marina G.
Marina G.
12:39 20 Apr 22
עורך דין פלילי אלעד שאול היה באמת הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש לעצמי, השירות,היחס האישי,ההקשבה ,רואים שבאמת אכפת לו לעזור לך והוא רוצה בטובתך. אני שמעתי דברים טובים על אלעד,אבל מעולם תיארתי שהוא יעלה על כל הציפיות שלי, פשוט תודה,אני יודע בוודאות שבלעדיך לא הייתי מגיע לאותם תוצאות,אלוף אלוף אלוף!!
רון ח.
רון ח.
12:34 20 Apr 22
חביב, מקצועי, מלא בידע. מומלץ בחום!
Emily A.
Emily A.
12:18 20 Apr 22
ממליצה מאוד משרד עורכי דין מקצועי , איכותי , אלופים בשרות 🙏🙏
מירי מ.
מירי מ.
14:48 12 Jan 22
ממליצה בחום מדובר באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה ביותר אדיבים לוחמניים ומה לא בקיצור מספר 1 בארץ נקודה
הדר א.
הדר א.
14:30 12 Jan 22
מדובר במקצוענים אמתיים אנשי שירות ברמה הגבוהה ביותר משרד שאני מכנה אותו לוחמים ,שירותים רגישים עם הסבר פנים ללקוח בכל שעה והכי חשוב לוחמניים ממליץ לכולם שירות מספר 1 בארץ 🙏🙏
david M.
david M.
14:27 12 Jan 22
מקצוען אמיתי.
Tomer
Tomer
10:41 25 Dec 21
במקרה הגעתי למשרד של עו"ד אלעד שאול, ואני חייב לציין שהטיפול שלו במקרה שלי היה יוצא דופן!!! האיכפתיות שלו, החריצות, המקצועיות והיחס האישי - אלה לא רק סיסמאות, ככה הוא מתנהל!!! ממליץ בחום!!!!
מיכאל ו.
מיכאל ו.
18:30 20 Dec 21
תודה על השירות המשפטי והטיפול המצוין אני מעריך אותך
ציון א.
ציון א.
11:17 12 Sep 21
מאוד נדיר בעולם הזה למצוא עו״ד כלכך מקצוען ומסור. לבחור בו הייתה ההחלטה הכי טובה שקיבלנו, ובתחום הזה ההחלטה הזאת יכולה להיות גורלית. עובד מסביב לשעון, מקדיש תשומת לב לכל תיק, וחד ומדויק בצורה בלתי רגילה. ממליצים מאוד מאוד על עו״ד אלעד שאול לכל צורך של עו״ד פלילי.
KC
KC
07:29 30 Jun 21
עו"ד אלעד שאול הוא עו"ד מנוסה ומקצועי, טיפל בי במקצועיות ובמסיקות והביא לתוצאה המבוקשת.תודה רבה.
אורן בן ס.
אורן בן ס.
11:44 21 Jul 20
אף פעם לא תיארתי לעצמי שיצטרך עורך דין פלילי. מצאתי את החי טוב בעולם באחריות. חביייבייי
מופיד ת.
מופיד ת.
20:59 20 Jul 20
אלעד שאול הוא עורך דין פלילי מצוין! ממליץ
Dani A.
Dani A.
19:48 08 Jul 20
איכות השירות יוצאת מגדר הרגיל.כל יעוץ - יעוץ.כל עצה - עצה.הופתעתי לגלות עו"ד מבריק וחריף, אסטרטג מנוסה שהרגיש לי קצת כאילו חוזה את הנולד.... Briliant!
Gal W.
Gal W.
21:02 29 Jun 20
העורך דין הכי טוב בארץ לעבירות מחשב וסייבר. הגעתי אליו אחרי שעברתי עורך דין חאפר שאיכזב מאוד. עו"ד שאול עשה עבודה מרשימה לאללה! שוקראן חביבי
Wisam F.
Wisam F.
20:51 29 Jun 20
עו"ד מתחשב ענייני שממש הציל אותי ואת משפחתי..
Roy K.
Roy K.
09:05 23 Oct 17
תמיד תודה
איציק א.
איציק א.
18:57 05 Apr 16
ממליצים בחום!
יהודה ושלהבת ש.
יהודה ושלהבת ש.
13:38 05 Apr 16
בתור אחד שחלק איתו חדר כמתמחה בפרקליטות מחוז תל אביב פליל, אוכל לומר בלב שלם שהוא אחד המוכשרים שנתקלתי בהם...
לואי ע.
לואי ע.
03:58 05 Apr 16
אלוף
אורטל ל.
אורטל ל.
18:13 04 Apr 16
ממליץ.
Joe A.
Joe A.
23:22 05 Mar 16
עורך דין מעולה!! יחס אישי מצויין!שירות אמין הגון ויסודימומלץ ביותר!!!
dor E.
dor E.
21:25 26 Feb 16
העורך דין הפלילי ה כ י מקצועי, יסודי וחד!!!
נטע צ.
נטע צ.
20:21 20 Feb 16
עו"ד מקצוען!
נדב ש.
נדב ש.
20:09 20 Feb 16
אנושי, ישר אמין ונאמן
שירלי ר.
שירלי ר.
19:47 20 Feb 16
מקצועי, אחראי ואמין.
Ronen A.
Ronen A.
19:15 20 Feb 16
קודם כל אדם מדהים, ולאחר מכן עורך דין מנוסה הבקיא ברזי המשפט. עלה והצלח!
אסף ד.
אסף ד.
18:36 20 Feb 16
מבריק
אליהו א.
אליהו א.
18:26 20 Feb 16
.אמין חד ומפולפל
yacov y
yacov y
18:25 20 Feb 16
מלך
Carmel A.
Carmel A.
17:11 20 Feb 16
עו"ד שאול אלבז, עו"ד ברמה גבוהה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית, בעל יחסי אנוש מעולים ושירות מקצועי, אמין ואדיב ביותר. מומלץ מאוד!
עדי משה ב.
עדי משה ב.
16:59 20 Feb 16
מקצועי ואמין!
Nir R.
Nir R.
16:51 20 Feb 16
מקצועי ואמין !!
הודיה ש.
הודיה ש.
16:43 20 Feb 16
עו״ד שאול אלבז הוא עו״ד מצוין ומומלץ מאוד! לא תתאכזבו. מקצועי מאוד,אמין ונעים הליכות.
Sharon S.
Sharon S.
16:35 20 Feb 16
אדם שמבין עניין בעל תשוקה וכישרון למקצוע
Yotam H.
Yotam H.
16:32 20 Feb 16
js_loader
לשיחת ייעוץ עם עו״ד אלעד שאול, ללא עלות וללא התחייבות, חייגו עכשיו!
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה