תחומי התמחות

  • home
  • החזרת רישיון נשק אישי וארגוני

החזרת רישיון נשק אישי וארגוני

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

השבת רישיון כלי ירייה

מי שזומן לחקירה במשטרה או שנמסר נגדו מידע מודיעיני, עלול לאבד את רישיון הנשק שלו ועליו להפקיד את כלי הירייה במשטרה. לפעמים נשלל רישיון נשקלאור חקירה בלבד, גם אם מדובר בעבירה שאין לה כל קשר לנשיאת הנשק.

על מנת להשיב את רישיון הנשק או את כלי הירייה לבעליו יש להגיש ערר ו/או בקשה להשבת כלי ירייה לאגף לרישוי כלי ירייה במשרד לביטחון הפנים. במידה ונדחה הערר והבקשה לא מתקבלת, ניתן להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי ובו לדרוש לקבל בחזרה את כלי הנשק ואת הרישיון לשאת כלי ירייה. עורך דין אלעד שאול, מומחה לרישוי כלי יריה, מסביר:

 

החזרת רישיון נשק

ביטול רישיון נשק

האגף לרישוי כלי ירייה במשרד לבטחון הפנים מבטל, מתלה, פוסל ושולל רישיונות רבים לשאת כלי ירייה בכל יום. הסיבה העיקרית ל ביטול רישיון נשק היא המלצת המשטרה. ברוב המקרים, כאשר אדם מזומן לחקירה – המשטרה שולחת מיד הודעה למשרד לביטחון פנים לפיו עליו לבטל את רישיון האקדח של הנחקר ולהורות לו להפקיד את כלי הנשק בתחנת המשטרה. כמו כן, נשללים רישיונות לנשק לאור מידע מודיעיני, סיבות רפואיות, התנגדות של גופי בטחון ומטעמים מגוונים נוספים.

ברוב המקרים פקיד רישוי כלי ירייה לא מפעיל שיקול דעת ומבטל את הרישיון באופן אוטומטי כברירת מחדל. מדיניות זו של האגף לרישוי כלי ירייה גורמת עגמת נפש למחזיקי נשק ונושאי אקדח רבים, אשר איבדו את רישיונם לאור תלונת שווא במשטרה או חקירה פלילית בעניין שאינו נוגע לנשיאת האקדח.

הדבר בא לידי ביטוי בעיקר כשמדובר ברישיון נשק ארגוני, זאת אומרת, רישיון לשאת אקדח לצורכי עבודה. תלונה במשטרה או חקירה משטרתית עשויה להוביל לביטול מיידי של הרישיון לשאת נשק ארגוני ולמעשה להוביל להשעיה ממקום העבודה או פיטורין ממקום העבודה לאור לקיחת כלי הנשק. בכל המקרים הללו, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה ברישוי כלי ירייה על מנת להגיש ערר על ביטול הרישיון.

סירוב לחדש רישיון נשק

הגיעה השעה לחדש את רישיון הנשק שלך והופתעת לגלות שהמשרד לבטחון הפנים מסרב לחדש לך את הרישיון? אתה לא לבד. ממש כמו בהליך הביטול רישיון האקדח והדרישה להפקיד את כלי הירייה בתחנת המשטרה, כאשר מגיע המועד לחידוש הרישיון עושים באגף הרישוי בדק בית ובוחנים מחדש את בעל הרישיון.

בין היתר, בוחנים את תדפיס הרישום הפלילי שלו ובודקים האם ישנן חקירות משטרה תלויות ועומדות, הרשעה בפלילים או כל מידע אחר אשר עלול להצביע על אי כשירות לשאת כלי נשק.

כל ראייה או התנגדות, אפילו הקלים ביותר, יובילו לסירוב המשרד לחידוש הרישיון, התליית הרישיון או אף ל ביטול הרישיון. כמובן שמדובר באקט מרחיק לכת, לא נעים אשר מוריד לטמיון אלפי שקלים ושעות רבות של הכשרה ואימונים שהושקעו על ידי מוציא הרישיון ובעל הנשק. גם במקרה זה, מומלץ לפנות בהקדם לעו”ד לרישוי כלי ירייה על מנת לערער על ההחלטה.

ערעור על ביטול רישיון לשאת כלי ירייה

בכל מקרה של ביטול הרישיון או סירוב לתת רישיון לאקדח, ניתן להגיש ערר לוועדת הערר במשרד לביטחון פנים תוך 45 ימים מיום שבו נדחתה בקשתכם לרישיון נשק, בוטל רישיון הנשק שלכם או שאגף הרישוי סרב לחדש את רישיונכם. 

שימו לב! ככל שתקדימו לפנות לעורך דין לרישוי נשק ואקדח – כך יגדל הסיכוי להשיב לכם את הרישיון. אם חלפו 45 הימים, יתכן שלא ניתן להגיש ערר על ההחלטה ויש לפנות לבית המשפט המחוזי בהליך מסובך ויקר המכונה עתירה מנהלית.

עורך דין המומחה ברישוי נשקים, ערעור על ביטול רישיון לכלי ירייה והתנהלות מול האגף הרישוי במשרד לביטחון פנים – יעניק לכם ייעוץ ראשוני וטיפול משפטי מקיף אשר יגדילו את הסיכוי להחזיר את הרישיון הנכסף.

הניסיון מלמד, שפניה עצמאית לפקיד הרישוי, הפעלת “קומבינות” או “פרוטקציות”, לא מסייעים בהשבת הרישיון ואף עלולים להזיק !

עתירה מנהלית להחזרת אקדח

במידה ואיחרתם את המועד להגיש ערר, או שהערר שהגשתם נדחה – ניתן לפנות לבית המשפט המחוזי ב עתירה מנהלית להשבת רישיוןכלי הירייה. מדובר בהליך מורכב מבחינה משפטית, אשר מצריך טיעונים משכנים וחזקים לפיהם על בית המשפט להתערב בשיקול הדעת של האגף לרישוי כלי ירייה, ולהחזיר את האקדח לבעליו, בניגוד לדעת המשטרה ופקיד הרישוי.

כמובן שמדובר בהליך לא פשוט ומורכב מבחינה משפטית אשר מתקבל רק כאשר הוא מבוצע כהלכה ! הניסיון מלמד, שבתי המשפט מעדיפים שלא להתערב בשיקול הדעת של הגורמים המקצועיים וגורמי הבטחון למניהם, ובין היתר, הגופים האמונים על רישוי כלי ירייה. 

ואולם, במקרים שבהם נעשה אי צדק, ונפסל הרישיון ללא סיבה מוצדקת, או שנגרם נזק בלתי מידתי, בתי המשפט מתערבים ומורים על החזרת רישיון האקדח לבעליו.

איך להחזיר רישיון נשק?

משרדנו מתמחה ברישוי כלי ירייה, הגשת עררים לוועדת הערר במשרד לביטחון פנים והאגף לרישוי כלי ירייה, ואף מנוסה בהגשה ובניהול של עתירה מנהלית לעניין רישוי כלי ירייה. אנו מציגים הצלחות רבות בתחום רישוי כלי הנשק, החזרת רישיונות והצלחה בעררים ובעתירות מנהליות בתחום.

עורך דין פלילי אלעד שאול , יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, התמחה בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) וכיום מהווה סנגור פלילי המייצג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי.

במשרדנו עורכי דין פליליים מנוסים המייצגים את לקוחות המשרד ומעניקים יעוץ וטיפול משפטי מן השורה הראשונה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בדיסקרטיות מוחלטת.

אנו מציגים הצלחות מוכחות בתחום רישוי כלי הירייה ובין היתר עררים ועתירות מנהליות שהתקבלו וכלי הנשק הושבו לבעליהם. כל האמור מתבצע בנחישות ובשקיפות מלאה מול הלקוח, כמצופה מעורך דין פלילי פרטי.

ניתן להתרשם ממספר הצלחות, מיני רבות, בהשבת רשיונות נשק:

חייג עכשיו