מאמרים

איך בודקים אם יש צו עיכוב יציאה מהארץ?

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

בירור צו עיכוב יציאה מהארץ

עורך דין פלילי אלעד שאול מסביר כיצד בודקים אם יש צו עיכוב יציאה מהארץ. עיכוב יציאה מהארץ היא הגבלה על יכולתו של אדם לעזוב את תחומי המדינה ולצאת לחו”ל.

הגבלה זו מוטלת על אנשים במגוון מצבים ובניהם במהלך הליך פלילי, חקירת משטרה סמויה או גלויה, הגשת כתב אישום או כאשר קיים חוב לרשויות המדינה, תיקי הוצאה לפועל ועוד.

כאשר מוטל על אדם צו עיכוב יציאה מהארץ, בחלק מן המקרים הוא יודע על הצו מראש, אך במקרים אחרים קיום הצו אשר מונע מהאדם לצאת מגבולות המדינה מתגלה רק בביקורת הדרכונים.

אין צורך להכביר במילים אודות עגמת הנפש הקשה של הנוסע ושל בני משפחתו או חבריו כאשר הם נאלצים לבטל את הטיסה ולהישאר בארץ בהפתעה גמורה.

צו עיכוב יציאה מהארץ

האם יש לי צו עיכוב יציאה?

בעבר על מנת לבדוק אם עומד לחובתך צו עיכוב יציאה מהארץ היה על האדם לפנות למספר גורמים ולברר בכולם האם קיים צו כאמור. לאחרונה נפתח מוקד טלפוני חדש ברשות האוכלוסין וההגירה, רשות הכפופה למשרד הפנים, אשר דרכו בודקים אם יש צו עיכוב יציאה מהארץ נגד הנוסע.

על מנת לברר קיומו של עיכוב יציאה מן הארץ נגדך, ניתן להתקשר למוקד המידע של משטרת הגבולות בטלפון *3450 ולהעלות שאילתא בדבר קיומו או אי קיומו של צו עיכוב יציאה מהארץ.

הנציג ישאל את המתקשר מספר שאלות לצורכי זיהוי ולאחר מכן ימסור את המידע האם יש צו עיכוב יציאה מהארץ נגד אותו אדם.

במקרים מסוימים, יידרש המתקשר לשלוח צילום תעודת זהות לפקס מספר 02-6469441 ורק לאחר מכן יוכל לבדוק אם יש צו עיכוב יציאה מהארץ.

לסיכום, איך בודקים אם יש צו עיכוב יציאה מהארץ? מתקשרים למוקד משטרת הגבולות בטלפון *3450, בימים א’ – ה’, בין השעות 08:00 ל- 16:30, עונים על מספר שאלות ומקבלים תשובה אם יש צו עיכוב יציאה מהארץ.

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ?

ראשית יש לבחון את מה שעומד מאחורי הצו ואת הסיבה לקיומו. צו עיכוב יציאה מהארץ בעקבות תיק הוצאה לפועל (הוצל”פ) מצריך טיפול מסוג אחד בעוד שעיכוב יציאה מהארץ בגלל תיק פלילי או הליך חקירה מצריך טיפול מסוג אחר לחלוטין.

לצורך בירור ובדיקה מעמיקים מומלץ לפנות לעורך דין פלילי המומחה בביטול צו עיכוב יציאה מהארץ, על מנת שיבחן את הסיבה בגינה נאסרה היציאה מגבולות המדינה, וימליץ על דרך פעולה נכונה ויעילה.

משרד עורך דין פלילי אלעד שאול, מייצג חשודים ונאשמים בהליכים פליליים מכל הסוגים, החל מ חקירת המשטרה או זימון לתחנת המשטרה, דרך ייצוג בבית המשפט בהליך הפלילי ובדיוני מעצר ועד בקשה לסגירת תיק ובקשה להימנע מהגשת כתב אישום לפי סעיף 60א.

בין היתר עוסק משרדנו בביטול צווי עיכוב יציאה מן הארץ שניתנו לאור הליכים פליליים, בין אם בהליכי משא ומתן מול רשויות התביעה ואף בעתירה לבית המשפט לאישור יציאה מיוחדת מהארץ.

חייג עכשיו