מאמרים

מה העונש על נהיגה בשכרות?

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

העונש על נהיגה בשכרות אשר קבוע בחוק הוא מינימום 24 חודשי פסילת רישיון. המחוקק קבע עונש חמור במיוחד למי שנתפס בנהיגה בשכרות.

במידה ונהג נתפס נוהג בשכרות פעמיים ברצף, הוא צפוי לעונש מינימום של 48 חודשי פסילת רישיון.

כמו כן, ניתן להטיל ענישה נלווית על נהיגה בשכרות בדמות שעות עבודה לתועלת הציבור (של”צ) וקנסות כספיים.

העונש על עבירה בשכרות הוא עונש חמור וכואב מאוד לנאשם, מבחינה כלכלית ומבחנת נוחות ושגרת החיים.

עונש על נהיגה בשכרות

נתפסתי נוהג בשכרות, בטוח אקבל שלילה?

לא בהכרח. אמנם המחוקק קבע עונשי מינימום של 24 חודשים על נהיגה בשכרות, אולם במקרים מיוחדים בית המשפט יכול להטיל עונש קל יותר תוך שהוא מנמק את הסיבות שהניעו אותו לעשות כן.

זו בדיוק הסיבה שמומלץ להתייעץ ולשכור את שירותיו של עורך דין לענייני תעבורה אשר יכול לסייע לכם ולקצר את עונשכם בחודשים רבים.

עורך דין תעבורה יכול למצוא כשלים בחומר הראיות אותו אספה המשטרה, וכשלים אלו יכולים לסייע לכם בקבלת עסקת טיעון מקלה בעבירה של נהיגה בשכרות.

לקוחות משרדנו נהנים מעסקאות טיעון מקלות במקרים רבים, למשל לקוח המשרד, נהג צעיר, אשר נתפס ובדמו 450 מ”ג אלכוהול, לאור כשלים רבים שמצא עו”ד תעבורה אלעד שאול אלבז בחומר הראיות, שונה סעיף האישום לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, ורישיונו של הלקוח הצעיר נפסל רישיונו לתקופה של 7 חודשים בלבד.

מדוע לשכור עורך דין מומחה לתעבורה?

תפסתם נוהגים בשכרות? העונש על נהיגה בשכרות הוא כבד! בין 24 ל-48 חודשי פסילת רישיון בפועל.

ניתן לקצר ולצמצם את העונש באמצעות בחינה מדוקדקת של חומר הראיות שנאסף נגדכם על ידי המשטרה.

מדובר בבחינה טכנית ומקצועית לרבות בדיקת תקינות מכשיר הינשוף, בדיקת מיומנות השוטר הבודק, כשלים טכניים ואי מילוי אחר נהלים חשובים אשר יכולים להוביל לזיכוי בעבירה של נהיגה בשכרות.

כבודם של כל עורכי הדין במקומו מונח! אולם כפי שלא הולכים לרופא שיניים כשכואב הגב, כך שוכרים עורך דין לענייני תעבורה אם נתפסת נוהג בשכרות.

עורך דין מומחה לתעבורה בוחן את תיק המשטרה מתחילתו ועד סופו לפרטי פרטים.

עו”ד לתעבורה מחפש כשלים בראיות ובין היתר מאתר כשלים בלוח הזמנים בביצוע בדיקת הינשוף, כשלים טכניים בביצוע התהליך עצמו כגון אי המתנה מספקת בין העיכוב ובין תחילת בדיקת הינשוף, אי החלפת פיה במכשיר הינשוף, אי עריכת בדיקת מאפיינים או בדיקת מאפיינים לקויה, סתירות בדוחות הפעולה של השוטרים וכשלים נוספים אשר יכולים לקצר את משך השלילה בחודשים רבים.

עורך דין מומלץ לתעבורה

משרד עורך דין תעבורה אלעד שאול אלבז מייצג חשודים ונאשמים בעבירות תעבורה, ובין היתר בעבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת אלכוהול ונהיגה תחת השפעת סמים.

במשרדנו צוות עורכי דין לתעבורה ותיק, מיומן ומנוסה אשר מקבל לקוחות בכל רחבי הארץ.

עורכי דין לתעבורה במשרדנו מציגים הצלחות מוכחות והסדרי טיעון מקלים ללקוחות המשרד. פנו עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

חייג עכשיו