קבלת דבר במרמה

סעיף 415 לחוק העונשין

עבירת קבלת דבר במרמה לפי סעיף 415 לחוק העונשין מייחסת לנאשם קבלת דבר מוחשי באמצעות מעשה מרמה. ניתן להעמיד אדם לדין בגין קבלת דבר במרמה "סתם" ובגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות כאשר השוני המהותי ביותר בין הסעיפים הוא לעניין העונש. אם זומנת לחקירה במשטרה בגין קבלת דבר במרמה, או הוגש נגדך כתב אישום המייחס לך קבלת דבר במרמה, זיוף או שימוש במסמך מזויף, משרד עו"ד פלילי אלעד שאול יכול לסייע לך! משרדנו מנוסה בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מרמה מורכבות בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ.

קבלת דבר במרמה

מה העונש על קבלת דבר במרמה?

ה עונש על קבלת דבר במרמה מעוגן בסעיף 415 רישא לחוק העונשין הקובע עונש מקסימלי של שלוש שנות מאסר בגין קבלת דבר במרמה, מדובר בעבירה מסוגעוון. סעיף 415 סיפא לחוק העונשין קובע עונש מקסימלי של חמש שנות מאסר בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות שהיא עבירה מסוג פשע. כמו בכל עבירה פלילית, גם בעבירות מרמה יש חשיבות לנסיבות המקרה עצמו, נסיבות הנאשם, העבר הפלילי שלו, תרומתו לחברה ומכלול נסיבות נוספות אשר יכולות לשמש לטובתו של הנאשם ומזער את מידת הנזק שעשוי להיגרם לו מההליך הפלילי. מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לייעוץ ולייצוג של עורך דין פלילי מומחה בעבירות מרמה לשם בניית קו הגנה, הבנת ההליך ומה שצפוי לחשוד או לנאשם בהליך הפלילי וכפועל יוצא מכך, הימנעות מעשיית שגיאות וטעויות אותן אי אפשר לתקן בהמשך.

   

מהי מרמה?

עורך דין מומחה למרמהסעיף 414 לחוק העונשין מגדיר "מרמה": "טענת עובדה בעניין שבעבר, בהווה או בעתיד, הנטענת בכתב, בעל פה או בהתנהגות, ואשר הטוען אותה יודע שאינה אמת או שאינו מאמין שהיא אמת". עיננו הרואות שהגדרת המרמה היא נרחבת ביותר על פי חוק העונשין וכוללת בתוכה כל טענה, בכל זמן, שהטוען אותה לא מאמין שהיא אמת. חוק העונשין מגדיר גם את המונח "לרמות": "להביא אדם במרמה לידי מעשה או מחדל", זאת אומרת, כל מרמה אשר הובילה אדם לעשות מעשה או להימנע מעשיית מעשה מסוים היא אקט מרמה על פי חוק העונשין ובצידה סנקציה פלילית. לאור ההגדרה הרחבה של עבירת המרמה, בתי המשפט מוצפים בתיקי קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובנסיבות "סתם". אולם אין הדבר אומר שבתי המשפט מקלים ראש עם תיקי מרמה, ההיפך הוא הנכון. עבירות המרמה הפכו למכת מדינה שבעקבותיה בתי המשפט החליטו להחמיר בענישה על מנת להרתיע עברייני מרמה עתידיים.

 

איך מקבלים דבר במרמה

פסיקה ענפה של בית המשפט העליון קבעה שקבלת דבר במרמה היא הצגת מצג כוזב על ידי הרמאי על מנת להוציא מהקורבן דבר שלא ניתן היה להוציא ממנו ללא מצג המרמה. כאמור העונש על קבלת דבר במרמה מתחלק לעבירות בנסיבות קלות יחסית והעונש בצידו שלוש שנות מאסר ולנסיבות מחמירות שהעונש בגינן הוא חמש שנות מאסר. נקבע לא אחת שניתן ללמוד על הנסיבות המחמירות בעיקר כאשר מדובר בריבוי מקרים של מרמה, במעשי מרמה שנעשו לאורך זמן, וכאשר המרמה הובילה לקבלת סכומי כסף גדולים במיוחד. יש לציין, שלפרקליטות המגישה את כתב האישום יש את היכולת לבחור האם להגיש את כתב האישום לבית משפט השלום או לבית המשפט המחוזי. כך למשל, פרשיות מתוקשרות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות נדונות בדרך כלל בבית המשפט המחוזי אשר נוטה לגזור עונשים חמורים ומרתיעים.

 

זימון לחקירת משטרה בחשד למרמה

עבירות מרמה מטופלות לרוב על ידי יחידת ההונאה של המשטרה. בכל מחוז משטרתי ישנה יחידת הונאה מקצועית אשר מתמחה בחקירת עבירת הונאה, זיוף, וקבלת דבר במרמה. אם זומנת לחקירה במשטרה בחשד לעבירת מרמה, קבלת דבר במרמה, זיוף או שימוש במסמך מזויף, פנה בדחיפות ליעוץ לפני חקירה באמצעות עורך דין פלילי המתמחה בעבירות מרמה. דע לך, כל מה שתגיד בחקירתך ישמש נגדך בבית המשפט, כמו כן, מה שלא תציין בחקירתך לא תוכל לציין לאחר מכן. לכן, חשוב מאוד לקבל יעוץ לפני חקירה בעבירות מרמה ולעתים מומלץ להגיע לתחנה עם עורך דין על מנת להתייעץ בזמן אמת ולהימנע משגיאות אשר עלולות לפגוע בסיכויי הנחקר לבלום הגשת כתב אישום ולהוביל לסגירת תיק המשטרה. זכור - חוקר המשטרה הוא לא חבר שלך. החוקר הוא בעל מקצוע מיומן ומטרתו היא להוציא ממך את האמת במקרה הטוב, ולהוביל להרשעתך המהירה במקרה הרע. לצורך כך לחוקר המשטרה ישנם כלים רבים, תרגילי חקירה ותחבולות אשר עשויות לגרום להפללה של הנחקר בגין עבירת מרמה, בחלק מן המקרים, על לא עוול בכפו. זומנת לסור לתחנת המשטרה? אתה מוזמן לפנות לעו"ד פלילי בטלפון 0522-333-730, או באמצעות הטופס המצורף ועורך דין פלילי מומחה בעבירות מרמה ישוב אליך למתן הסבר ראשוני לקראת חקירה במשטרה, מה צפוי לך בחדר החקירות, מה עליך לברר בהגיעך לתחנת המשטרה וכיצד עליך להתמודד עם החשדות. פנייתך חסויה ודיסקרטית לחלוטין.

 

כתב אישום קבלת דבר במרמה

כתב אישום קבלת דבר במרמהעבירת קבלת דבר במרמה היא עבירה מורכבת וחמורה אשר יש להתמודד אתה בחכמה ובניסיון רב. מומלץ לפנות ל עורך דין פלילי מומחה בתחום עבירות המרמה ועבירות ההונאה על מנת שיעניק לך יעוץ וייצוג משפטי, מוקדם ככל האפשר, על מנת לסייע לך ולשמור על חפותך. יש לציין, שככל שתקדים לפנות לעורך דין פלילי מנוסה כך יגדל הסיכוי לבטל את כתב האישום, להוביל לתיקון כתב האישום, לקדם אפשרות של זיכוי מעבירת המרמה או להשיג עסקת טיעון מקלה.

עורך דין פלילי אלעד שאול, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, התמחה בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), ניסח והגיש כתבי אישום בשם מדינת ישראל בגין קבלת דבר במרמה ועבירות שונות. כיום עורך דין פלילי מהווה סנגור פלילי המייצג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי. במשרדנו עורכי דין פליליים מנוסים המוכנים להעניק יעוץ משפטי וטיפול מן השורה הראשונה לקהל לקוחות המשרד 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בדיסקרטיות מוחלטת. אנו מנהלים תיקים רבים בתחום המרמה, הזיוף וההונאה, בנחישות וביעילות, כמצופה מעורך דין פלילי פרטי.

עורך דין פלילי

זקוק ליעוץ ראשוני? לחץ לחיוג 0522333730 !