ביטול כתב אישום

איך לבטל כתב אישום?

הוגש נגדך כתב אישום? בנסיבות הנכונות ובהתנהלות משפטית נכונה ניתן להוביל לביטול כתב האישום, מחיקתו ואף לחזרת המאשימה מהאישום. אם עד עכשיו עוד לא פנית לעורך דין פלילי לקבל סיוע משפטי - עשה זאת בהקדם לשם בדיקת האפשרות לביטול כתב האישום. על עורך הדין לבחון את חומר הראיות בתיק, לבחון את נסיבותיך האישיות ואת נסיבות המקרה ובמידת הצורך לפנות לרשות התביעה בבקשה מנוקת לביטול כתב האישום. עורך הדין אלעד שאול מסביר כיצד ניתן למחוק כתב אישום.

ביטול כתב אישום

מהו כתב אישום?

כתב אישום הוא "כתב תביעה פלילי" שמוגש על ידי המדינה נגד אדם שלטענת המדינה ביצע עבירה פלילית ועליו לעמוד לדין על מעשיו. כתב אישום מורכב ממספר חלקים, הראשון הוא החלק העובדתי במסגרתו מתארת המאשימה את עובדות המקרה המהוות עבירה פלילית. החלק השני הן הוראות החיקוק לפיהן המאשימה מעמידה את החשוד לדין (למשל: עבירת התקיפה בחוק העונשין). החלק השלישי היא רשימת עדי התביעה עליהם מסתמכת המאשימה בכתב האישום.

עם כתב האישום תקבל גם זימון לדיון בבית המשפט, לדיון זה אתה מחויב להתייצב ואם לא תתייצב בית המשפט עשוי להורות על צו הבאה לפיו המשטרה ניגשת אל הנאשם שלא התייצב ומביאה אותו באזיקים לבית המשפט. מדובר במעמד לא נעים, בלשון המעטה, ומומלץ להימנע ממנו.


מה עלי לעשות עם קבלת כתב אישום? עלייך לפנות בהקדם לעורך דין פלילי על מנת לקבל ייעוץ מעמיק ויסודי. כתב אישום פלילי מוגש לבית המשפט באמצעות הגוף התובע, התביעה המשטרתית או פרקליטות המחוז, בו תובעים מיומנים, עורכי דין פליליים במקצועם ובהכשרתם, אשר תפקידם הוא להוכיח את אשמתך בעבירה פלילית ולשכנע את בית המשפט להעניש אותך באופן החמור ביותר שמתאפשר. זכור! יש לך הזכות לייצוג משפטי הולם. דאג לשכור שירותי עורך דין פלילי מומחה בהקדם האפשרי והגן על זכויותיך. חשוב לציין, עורכי דין רבים מציעים את שירותיהם לקהל הלקוחות, ואולם לא כל עורך דין מנוסה ברזי המשפט הפלילי - מומחיות במשפט הפלילי היא חובה בייצוג משפטי בהליך פלילי, שכן כל טעות שעושה עורך הדין עשויה לעלות ללקוח בחירותו.

 

ביטול כתב אישום

עורך דין פלילי

הדרך הטובה ביותר להימנע מכתב אישום היא טיפול משפטי עוד בשלב החקירה במשטרה. אך חשוב לדעת שגם לאחר הגשת כתב אישום ניתן להוביל לביטול או מחיקת האישום באמצעות ייצוג משפטי מעולה של עורך דין מומחה בתחום הפלילי. בין יתר הטענות המשפטיות שיכולות להוביל למחיקת כתב אישום ניתן למצוא את טענת האכיפה הבררנית ואת דוקטרינת ההגנה מן הצדק, כמו כן ביטול כתב אישום מסיבות מהותיות כגון אי עריכת שימוע לפני הגשת כתב אישום.

אחת הדרכים היצירתיות ביותר לביטול כתב אישום היא במסגרת משא ומתן בין עורך הדין לבין הפרקליטות במסגרתה מנסה עורך הדין הפלילי לשכנע את התובע שניהול התיק מנוגד לאינטרס הציבור ולכן יש להפסיק את ההליך הפלילי ולגנוז את התיק מחוסר עניין לציבור. משרדנו מתמחה בביטול כתב אישום ומציג תיקים רבים בהם הצליח עורך דין אלעד שאול לשכנע את התביעה לבטל את כתב האישום.

   

מחיקת כתב אישום

מחיקת כתב אישום ניתן לבצע באמצעות פניה לקצין החקירות עוד בשלב החקירה במשטרה או לתובע הממונה בעת שהתיק עובר לתביעות - בניסיון לשכנע אותו שקיימת עילה מוצדקת ל מחיקת כתב האישום או לאי העמדה לדין של החשוד בביצוע העבירות. במקרה זה לתזמון יש משמעות כבדה, ככל שחשוד מקדים לפנות לעו"ד פלילי ולפתוח בהליכים לאי העמדה לדין או למחיקת כתב האישום - כך גדל הסיכוי להצלחה בהליך ולהימנעות מהגשת כתב האישום.

בקשה מנומקת מדוע להימנע מהעמדה לדין, או בקשה לסגירת תיק חקירה עשויה בנסיבות הנכונות ובעבודה משפטית נכונה להוביל לסגירת תיק חקירה ואף למחיקת כתב אישום באחת מן העילות המנויות בחוק, חוסר ראיות - לפיה למשטרה יש ראיות מסוימות שאינן מספיקות להעמדה לדין. נסיבות המקרה אינן מצדיקות העמדה לדין - הידועה בכינויה המיתולוגי "חוסר עניין לציבור", לפיה קיימות ראיות להעמדה לדין אך מפאת נסיבות מיוחדות יש להימנע מהגשת כתב אישום. חוסר אשמה פלילית - לפיה קצין החקירות או התובע הממונה השתכנע שמעשי החשוד הם לא עבירה פלילית, או שאין כל ראייה הקושרת את החשוד לביצוע המעשה. כל אלו ניתן לבצע באמצעות טיפול משפטי מוקדם ככל האפשר וחתירה לסגירת התיק ומחיקת האישום כנגד הלקוח.

 

חזרה מאישום

בסמכות הרשות התובעת אשר הגישה כתב אישום לחזור בה מהאישום כל שלב של ההליך הפלילי עד להכרעת הדין. חזרה מכתב אישום אפשרית במגוון מקרים והמרכזי שבהם הוא כאשר הסניגור שכנע את התביעה לחזור מהאישום. מספר תיקים רב במשרדנו הסתיים בדרך של חזרה מאישום על ידי המאשימה. לדוגמה, תיק של לקוח קטין שנחקר בחשד לעבירת סמים "קלים". חודשים לאחר מכן הופתע לגלות שהוגש נגדו כתב אישום. הוריו של הנאשם הסתפקו בייצוג מטעם הסניגוריה הציבורית והתיק נמשך קרוב לשנה שלמה ללא התקדמות. לבסוף שכרה המשפחה את שירותיו של עורך דין אלעד שאול ובתוך 7 ימים התקיימה פגישת משא ומתן בין עו"ד שאול לבין ראש שלוחת התביעות במשטרת תל-אביב. עוד באותו היום קיבל עו"ד שאול תשובה לפיה המאשימה תחזור בה מהאישום והתיק ייגנז.

 

עורך דין לביטול כתב אישום

עורך דין פלילי אלעד שאול, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, התמחה בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) וכיום מהווה סנגור פלילי המייצג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי. במשרדנו עורכי דין פליליים מנוסים המייצגים את לקוחות המשרד ומעניקים יעוץ וטיפול משפטי מן השורה הראשונה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בדיסקרטיות מוחלטת. במהלך השנים הצלחנו להוביל לביטול עשרות כתבי אישום כנגד לקוחות המשרד ואין ספור כתבי אישום נמחקו, תוקנו והוקלו באופן משמעותי.

עו

זקוק ליעוץ ראשוני? לחץ לחיוג 0522333730 !