כתב אישום פלילי

מידע ראשוני והנחיות לנאשם


מאות תיקים פליליים נפתחים מדי יום בבתי המשפט השונים ברחבי המדינה. מאות כתבי אישום מוגשים נגד נאשמים שונים, חלקם עבריינים מקצוענים, חלקם נאשמים נורמטייביים שזו הסתבכותם הראשונה עם החוק. ההמלצה הראשונה של כל עורך דין פלילי טוב, היא להתייעץ לפני חקירה במשטרה. ההמלצה השנייה היא לשכור שירותי עורך דין פלילי פרטי לייצוג בפני כתב אישום פלילי. עו"ד פלילי אלעד שאול אלבז, מומחה במשפט פלילי ובעל משרד עורכי דין פליליים מסביר כיצד להתמודד עם כתב אישום.


כתב אישוםקיבלתי כתב אישום מה לעשות?

ראשית, להגשת כתב אישום נגד אדם יש משמעויות מרחיקות לכת. מרגע הגשת כתב האישום, חדל האדם להיות "חשוד" והופך הוא להיות "נאשם". זאת אומרת, שמדינת ישראל כבר לא מצביעה עליו כחשוד בביצוע עבירה, אלא טוענת שהוא זה אשר ביצע את אותה העבירה ועליו לשאת בעונש על כך. עו"ד פלילי אלעד שאול אלבז בעל ידע וניסיון בהתמודדות עם כתבי אישום פליליים, בעברו התמחה בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), ניסח כתבי אישום וייצג את מדינת ישראל כתובע בהליכים פליליים. עו"ד פלילי אלעד שאול אלבז זמין 24/7 ובעל היכולות לייצג נאמנה את לקוחותיו בהליכים פליליים בתל אביב ובכל רחבי הארץ בדיסקרטיות ובמקצועיות.

 

הקראת כתב אישום בבית המשפט


לאחר הגשת כתב אישום יקבל הנאשם זימון לבית המשפט בו ידון התיק. הדיון הראשון בהליך הפלילי נקרא "הקראה", בהליך זה בית המשפט מקריא לנאשם את כתב האישום, מוודא שהנאשם מבין את תוכנו ומבקש מהנאשם להשיב לאישום. הנאשם יכול להודות באשמה או לכפור בה במסגרת התשובה לאישום. אם הודה בעובדות כתב האישום יכול בית המשפט להרשיע את הנאשם ולעבור לשלב הטיעונים לעונש. מקום בו הנאשם כפר בעובדות, יתנהל הליך הוכחות אליו יזומנו עדי התביעה ועדי ההגנה וילחם הנאשם על חפותו.

 

ההשלכות של הגשת כתב אישום פלילי

מעבר לכך שחירותו של הנאשם עומדת על כף המאזניים ונמצאת בסכנה ממשית, משהוגש כתב אישום, ניתן לפרסם את שמו של הנאשם ברבים ואף לפרסם את פרטי המקרה לפרטי פרטים. במצב דברים זה, עלול להיגרם לנאשם נזק בלתי הפיך לשמו הטוב, לנפשו, לקשריו המשפחתיים וליכולתו לחזור לשגרת חייו לאחר ההליך. פרסומים מעין אלא מצמידים אל הנאשם סטיגמה ותווית עבריינית אשר תלווה אותו שנים ארוכות, אפילו אם לא הורשע בדין והוחלט לבסוף כי הוא חף מפשע.


מעבר לכך, המדינה יכולה לפנות לבית המשפט בבקשות שונות במטרה להגביל את חירותו של הנאשם ואף להחרים ו/או לחלט את רכושו. כך למשל יכולה המדינה לדרוש את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים בעניינו, השמתו במעצר בית בפיקוח של מפקחים כאלו ואחרים, השמתו במעצר בית באיזוק אלקטרוני, עיכוב יציאתו מן הארץ, הפקדת דרכונו והתייצבות בתחנת המשטרה בכל פרק זמן שנקבע. עו"ד פלילי אלעד שאול אלבז בעל ידע וניסיון בהתמודדות עם הליכי מעצר, מעצר ימים,  מעצר עד תום ההליכים, מעצר בית ושינוי תנאיי מעצר וזמין 24/7 בטל'

 

מדוע מומלץ למנוע הגשת כתב אישום מאשר להתמודד איתו אם וכאשר יוגש?

מרגע שהוגש כתב אישום נגד אדם, עובר "הכדור" למגרש של המדינה והנאשם נאלץ להתגונן מפניה בהליך פלילי מורכב, דורסני וקשה. אשר על כן, קיימת חשיבות עליונה להתייעצות עם עו"ד פלילי עוד בשלב החקירה במשטרה, בטרם מוסרים גרסה רשמית או מגיבים לתשאול של שוטר או חוקר. לחילופין, קיימת חשיבות לליווי על ידי עו"ד פלילי ביתר שלבי ההליך הפלילי, הן בבית המשפט, בהליכי המעצר, מעצר הימים או המעצר עד לתום ההליכים, והן במהלך התיק העיקרי.

בין חקירת המשטרה ובין הגשת כתב האישום, עורך דין פלילי מומחה יכול לסייע לכם לקטוע את ההליך הפלילי ולמנוע הגשת כתב אישום, בין היתר ניתן להגיש בקשה לסגירת תיק החקירה ולדרוש בה לסגור את התיק המשטרתי, לנצל את זכותו של חשוד ל שימוע לפי סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי, ולשכנע את התביעה שלא להעמיד את החשוד לדין. כל הליך או פעולה העשויים להפחית את הסיכוי להעמדה לדין, הם מבורכים וחייבים להינקט מיד על מנת למנוע העמדה לדין ואת כל הכרוך בכך.

 

ייצוג בהליך פלילי

זכור! כל דבר שתאמר, ישמש נגדך בהמשך ועלול להגדיל את הסיכויים להגשת כתב אישום נגדך. התייעץ עם עו"ד פלילי מיד עם הסתבכותך הראשונה עם החוק, אל תאמר דבר אל אם קיבלת ייעוץ מקצועי על ידי עורך דין פלילי מומחה.


עו"ד פלילי אלעד שאול אלבז, בוגר פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), בעל ידע וניסיון עשיר בהתמודדות עם כתבי אישום קלים וחמורים כאחד, מייצג לקוחות בפני כל בתי המשפט, בהליכים פליליים, בהליכי חקירה ובהליכי שימוע לקראת הגשת כתב אישום. משרדנו מתמחה גם בהליכים הסובבים את ההליך הפלילי כגון בקשות חנינה מהנשיא והליכי מחיקת רישום פלילי.צור איתנו קשר או השאר פרטים:

דואל עורך דין אלעד שאול אלבז בגוגל פייסבוק חייג

נייד: 0522333730:Tel