מאמרים

תפיסת סמים שיובאו מחו”ל

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

המשטרה ורשות המיסים עצרו 2 חשודים בחשד לייבוא סמים מדרום אמריקה

משטרת ישראל, רשות המיסים ואגף המכס והמע”מ ביצעו לאחרונה פעילות משטרתית סמויה יחד עם יחידות משטרה מיוחדות בחו”ל וזאת על מנת להילחם בתופעת ייבוא הסמים המסוכנים לארץ. כתוצאה מכך, נעצרו שני תושבי הצפון בחשד לייבוא סמים מחו”ל, סמים מסוכנים מסוג קוקאין אשר הוסתרו בציורי שמן שנשלחו באמצעות דואר ישראל.

מידת התחכום והיצירתיות שנדרשה על מנת לבצע את ייבוא הסמים המדובר, היא מהגבוהות שנראתה, והדבר עשוי לשחק לרעתם של החשודים במסגרת כתב אישום שהוגש בגין עבירות לפי סעיף 13 לפקודת הסמים המסוכנים כדלקמן:

13. לא ייצא אדם סם מסוכן, לא ייבא אותו, לא יקל על ייצואו או ייבואו, לא יסחר בו, לא יעשה בו שום עסקה אחרת ולא יספקנו בשום דרך בין בתמורה ובין שלא בתמורה, אלא אם הותר הדבר בפקודה זו או בתקנות לפיה או ברשיון מאת המנהל.

ייבוא סמים מדרום אמריקה

על פי החשד, ציורי השמן נשלחו לארץ מדרום אמריקה ויועדה אל החשודים שנעצרו. חוקי יחידת הסמים במכ”ס של נמל התעופה בן גוריון קיבלו מידע מודיעיני מרשויות החקירה בחו”ל, הם תפסו את הציורים מיד עם הגעתם ארצה והעבירו אותם לבדיקה במעבדת הסמים שבמטה הארצי.

מיד עם קבלת האישור מהמעבדה כי מדובר בציורי שמן ובהם מוסלק סם מסוכן מסוג קוקאין, עבר הטיפול ליחידת החקירות והבילוש ביחידה המרכזית של מחוז חיפה (ימ”ר חוף). הבלשים התחזו לשליחי דואר ישראל ותיאמו את מסירת הציורים עם מזמיניהם לכאורה.

מיד עם קבלת החבילה על ידי השולח, התנפלו עליו הבלשים והוא נעצר בגין חשד לייבוא סמים אסורים מדרום אמריקה. התיק הועבר אל פרקליטות מחוז חיפה אשר תגיש כתב אישום חמור כנגד החשודים.

תפיסת סמים שיובאו מחול

מה העונש על ייבוא סמים מחו”ל?

על פי הוראות החוק, העונש המאקסמיאלי בגין ייבוא סמים מחו”ל הוא 20 שנות מאסר. כתבי האישום בתיקים אלו מוגשים, ברוב המקרים, לבית המשפט המחוזי בו מתנהלים התיקים החמורים ביותר במדינת ישראל.

עם זאת, חשוב להדגיש כי על המשטרה להוכיח מעבר לכל ספק סביר כי דווקא החשוד שנעצר הוא זה אשר אחראי לייבוא הסמים, מלאכה לא פשוטה כלל וכלל. כאן נכנס תפקידו של עורך הדין הפלילי שנדרש לייעץ לחשוד לפני החקירה, להזהירו מפני תרגילי חקירה מיוחדים, להסביר לו את זכויותיו ולעמוד בקשר עם רשויות החקירה, קצין החקירות, הפרקליט המלווה ועוד.

עורך דין מומחה לעבירות סמים

דרכי הברחת הסמים ארצה משתכללות ללא הפסקה. המשטרה מנסה להתחקות אחר עקבותיהם של עברייני הסמים, לחשוף את שיטות ההברחה המתוחכמות ולהעמיד את החשודים לדין. לצורך כך, יחידות מיוחדות משתפות פעולה זו עם זו, המשטרה, רשות המיסים, אגף המכס ויחידות שיטור בין-לאומיות. מנגד, עומד החשוד שלצידו עומד אך ורק עורך הדין המומחה לעבירות סמים. נקראת לחקירה? נעצרת בחשד לעבירת סמים? פנה מיד לעו”ד וקבל ייעוץ שעשוי להציל את חייך ולשמור על חירותך.

במשרדנו עורכי דין יוצאי הפרקליטות והמשטרה המגנים, כיום, על חשודים ונאשמים בעבירות סמים מורכבות ועבירות פליליות נוספות כמו: עבירות מחשב ועוד .

יש לך רישום פלילי שהינך מעוניין למחוק? לחץ כאן לפרטים נוספים

חייג עכשיו