מאמרים

שחרור ממעצר בעבירת פריצה

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

שחרור ממעצר ימים עוד בהארכת המעצר הראשונה

לקוח המשרד נעצר בחשד לפריצה לבית עסק, גניבה, החזקת רכוש חשוד כגנוב וקבלת דבר במרמה. בדיון הארכת מעצרו (מעצר ימים) הראשון בבית משפט השלום בתל אביב הלקוח שוחרר ממעצר בתנאים מגבילים ובערבות למרות שהודה בביצוע המעשים.

עורך דין פלילי אלעד שאול, מומחה במשפט פלילי ובייצוג בהליכי מעצר ימים ובשחרור ממעצר ימים. משרדנו ייצג חשודים ונאשמים רבים בהליכי מעצר ימים ומעצר עד תום ההליכים, בעבירות פליליות מורכבות וקלות כאחד. עורך דין פלילי שאול מציג מקרה אחד מיני רבים של שחרור חשוד ממעצר, בהליך מעצר ימים, עוד בהארכת המעצר הראשונה.

שחרור חשוד ממעצר בבית משפט השלום

לקוח המשרד נעצר על ידי משטרת תל אביב בחשד שביצע פריצה למשרד ברמת גן, ובאמצעות כרטיס אשראי שגנב מהזירה ביצע רכישות רבות. הלקוח הובא בפני שופט מעצרים בהליך מעצר ימים והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב 5 ימים.

עורך דין פלילי בתל אביב אלעד שאול ייצג את החשוד בהליך מעצר ימים וטען מגוון טענות משפטיות ובין היתר, כי אין בחשדות המיוחסים לחשוד בכדי להוות עילה למעצר, אין בנסיבות המקרה כדי להצביע על חשש משיבוש הליכי חקירה, ואין בנסיבותיו של החשוד כדי להצביע על מסוכנות לציבור. על כן דרש עורך דין פלילי אלעד שאול שהחשוד ישוחרר עוד באותו היום.

הליך מעצר ימים מכונה גם מעצר לצורכי חקירה. כשמו כן הוא – מדובר בהליך מעצר אשר נועד בעיקרו לאפשר למשטרה לחקור את החשוד שבידיה מבלי שהוא יוכל לברוח, לשבש את הליכי החקירה או לסכן את הציבור. לשם כך, החשוד נעצר ומובא בפני שופט בהליך מעצר ימים לצורך הארכת מעצרו.

הארכת מעצר ראשונה מהווה ברוב המקרים הארכת מעצר כמעט “אוטומטית” ו בתי המשפט ממעטים בשחרורים בהליכי מעצר ימים ככל שמדובר בהארכת המעצר הראשונה.

חרף האמור לעיל, ולאחר חקירה נגדית שביצע עורך דין פלילי אלעד שאול לטוען המעצרים של תחנת המשטרה “לב תל אביב”, השתכנע בית המשפט השלום בתל אביב כי יש לשחרר את החשוד בו במקום ובתנאי שיחתום על ערבות עצמית.

משרדנו מתמחה במשפט פלילי, מייצג חשודים רבים בהליך מעצר ומהווה משרד עו”ד פלילי במרכז הארץ מהבולטים והנמרצים בתחום. עיננו רואות מקרה בו נעצר אדם בגין ביצוע לכאורה של עבירה פלילית ברף הנמוך, והובא להארכת מעצר בהליך מעצר ימים כאשר מבחינה משפטית אין עילה למעצר.

שחרור החשוד ממעצר עוד בדיון הראשון מהווה חלק חשוב מהליך ההגנה על זכויותיו של החשוד בהליך הפלילי, שכן כל אימת שהחשוד נמצא במעצר, במסגרת הליך מעצר הימים, מופעל עליו לחץ כבד מצד חוקרי המשטרה אשר מנסים להוציא ממנו הודאה באמצעי לחץ שונים ומגוונים.

לשמחתנו, הצליח עורך דין פלילי אלעד שאול לשחרר את החשוד ממעצרו במסגרת הליך מעצר ימים, למרות שהודה במשטרה בביצוע העבירות המיוחסות לו, וכעת עניינו מטופל על ידי משרדנו במטרה לסגור את תיק החקירה נגדו ולהימנע מהגשת כתב אישום נגדו.

משרד עורך דין פלילי אלעד שאול מייצג חשודים, נאשמים ועצורים במגוון הליכים פליליים בכל רחבי הארץ. משרדנו ערוך להעניק ייעוץ ושירות משפטי 24/7 ללקוחותיו תוך שמירה על סודיות מלאה. זכרו! בהליכים פליליים הזמן הוא פקטור משמעותי! ככל שתקדימו ליצור קשר עם עורך דין מעצרים, כך יגבר סיכויי השחרור ויקטנו הסיכויים להמשך ההליך הפלילי.

כל פניה חוסה בחיסיון עורך דין – לקוח !

חייג עכשיו