מאמרים

שחרור ממעצר בעבירת תקיפה וגרימת חבלה

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

עורך דין מעצרים

לקוח המשרד נעצר בחשד לתקיפה וחבלה שבוצעו, על פי החשד, כלפי נהג מונית על רקע סכסוך נהגים בכביש. בדיון הארכת המעצר הראשון שנערך בבית משפט השלום בראשון לציון דרשה המשטרה את הארכת מעצרו של הלקוח בארבעה ימים. לאחר דיון סוער קיבל כבוד השופט עמית מכלס את טיעוני עו”ד אלבז והורה על שחרור הלקוח ממעצר.

עורך דין מומחה למעצרים

משרד עורך דין פלילי אלעד שאול אלבז מתמחה בדיני מעצרים ובהליכי מעצר מורכבים. עורכי הדין הפליליים במשרד מובילים חדשות לבקרים לשחרור ממעצר למעצר בית, לחלופות המעצר השונות ואף שחרור ללא ערבויות וללא תנאים מגבילים. לקוח המשרד בשנות ה-30 לחייו רכב על אופנוע בדרכו מהעבודה לביתו. במהלך הנסיעה נקלע לדין ודברים עם נהג מונית זועם אשר החליט לרדוף אחרי הלקוח עד לרמזור הקרוב, לרדת מהמונית ולהכות את הלקוח על רקע הדברים שנאמרו.

הלקוח הגם על עצמו ושלח מהלומה לכיוונו של נהג המונית אשר נחבל ונפל ארצה. המשטרה הגיעה למקום ועצרה את הלקוח, בעוד שאת נהג המונית הותירו להסתובב חופשי. הוא לא נחקר באזהרה, לא נעצר ולא יוגש נגדו כתב אישום. הלקוח נחקר תחת אזהרה בחשד לתקיפה הגורמת חבלה ממשית, כאשר על העת הסביר לחוקריו שהוא זה שהותקף על ידי נהג המונית וכי עליהם לעצור את נהג המונית, הוא הגורם האמיתי לתגרה שפרצה בין השניים.

דיון בהארכת מעצר

מיד בתום החקירה הובל הלקוח לבית המשפט בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרו כאשר אזיקים לידיו ולרגליו כאחרון העבריינים. משטרת ישראל דרשה להאריך את מעצרו בארבעה ימים לצורכי חקירה, כאשר בין היתר נטען שהוא עלול לשבש את החקירה וכי הוא מהווה סיכון לציבור ולנהג המונית החבול.

עורך דין אלעד שאול אלבז נלחם על גרסתו של הלקוח, חקר את נציג המשטרה על חומר הראיות שהצטבר בתיק והצליח להוכיח שהמתלונן הוא זה אשר רדף אחרי הלקוח בכביש, ירד מהמונית וניגש אליו על מנת להכות אותו. עו”ד אלבז הוכיח לבית המשפט שמקומו של החשוד הוא לא במעצר , על אחת כמה וכמה כאשר המתלונן אשר יזם את האירוע והשתתף בקטטה האלימה, לא נעצר וכלל לא נחקר בחשד למעשה האלים.

שופט בית המשפט השלום בראשון לציון השתכנע מטיעוניו של עורך דין אלעד שאול אלבז וקבע שאמנם קיים חשד סביר הקושר את החשוד לביצוע מעשי האלימות, אולם חומר הראיות גם תומך בגרסת החשוד לפיה המתלונן הוא שיזם את הקטטה וכי עצם העובדה שהחשוד עטה לראשו קסדה ולגופו מעיל אופנוענים היא שמסבירה מדוע החשוד לא חבול כלל בעוד שנהג המונית חבול בפניו. לפיכך, הורה שופט המעצרים על שחרור החשוד למעצר בית בן 24 שעות שלאחריו יוכל לחזור לעבודתו ולשגרת חייו באופן מלא.

שחרור למעצר בית

מדובר במקרה מובהק במסגרתו משטרת ישראל בחרה חשוד באופן שרירותי והובילו אותו למעצר רק בגלל שתגובתו לתקיפה שחווה הובילה לפציעת התוקף. עורך דין מעצרים אלבז עו”ד מנוסה בתחום המעצרים, ניהל את הגנת החשוד באופן יצירתי והוביל לשחרור של החשוד ממעצר באופן מיידי. בימים אלו כל אדם יכול למצוא עצמו מובל אזוק לתחנת משטרה כאחרון העבריינים בעוד שיוזם האירוע העברייני ממשיך להלך חופשי ברחובות. בדיוק עבור מקרים כאלה קיימים עורכי דין למעצרים אשר תפקידם להוציא את האמת לאור במהירות ובנחישות.

יצירת קשר עם עורך דין מעצרים

משרד עורך דין פלילי אלעד שאול אלבז יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל מתמחה בדיני המעצרים ומוכן להעניק שירות משפטי מקצועי ואיכותי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. זומנת לחקירה? עוכבת לתחנת המשטרה? נעצרת? פנה מיד לעורך דין פלילי מומחה לענייני מעצר והגן על זכויותיך עוד היום!

חייג עכשיו