מאמרים

שחרור ממעצר בתקיפת בת זוג

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

תלונת שווא אלימות במשפחה

גברים רבים סובלים מתופעת תלונות השווא במהלך סכסוך גירושין. לאחרונה מתקבלים במשרדנו עוד ועוד תיקים של לקוחות אשר נחקרים, נעצרים ואף מקבלים כתבי אישום באשמת עבירות אלימות במשפחה כתוצאה מתלונות שווא מצד בת הזוג לשעבר. במקרה המדובר, לקוח המשרד תושב באר שבע נעצר לאחר תלונת שווא של אישתו לשעבר. עו”ד אלעד שאול, מומחה למשפט פלילי ודיני מעצרים, ייצג את הלקוח בדיון המעצר והוביל לשחרורו.

שחרור ממעצר בעקבות תלונת שווא

לאחר מספר שנות זוגיות ביקש לקוח המשרד להיפרד מזוגתו ולהמשיך בחייו. לאור החלטה זו, איימה בת הזוג במספר מועדים על הלקוח כי תגרום לו נזקים באמצעות הגשת תלונת שווא במשטרה ותטען כי היכה אותה והתעלל בה פיזית במספר מקרים. במספר מועדים דרשה בת הזוג מהלקוח כי ישלם לה סכומי כסף כאלו ואחרים ויציית להוראותיה שאם לא יעשה כן תתלונן במשטרה “תהרוס לו את החיים” ותגרום לפגיעה בשמו הטוב, במקצועו ובפרנסתו. ואכן בשלב מסוים החליטה המתלוננת לממש את האיום, חייגה למשטרה ודרשה כי יבואו לעזרתה בדחיפות מכיוון שבעלה לשעבר מכה אותה. השוטרים הגיעו לדירה הבחינו במתלוננת אשר לפתע מסרה כי אירוע התקיפה אירע לפני מספר חודשים והיא מבקשת שיעצרו את בעלה. תוך מספר שעות זומן הבעל לתחנת המשטרה לצרוך חקירה בחשד לתקיפת בת זוג, לאחר שהכחיש את המיוחס לו הורה קצין המשטרה לעצור את הלקוח ולהביא אותו לדיון בפני שופט בבקשה להארכת מעצר.

מעצר לאור תלונה כוזבת על אלימות במשפחה

לאחר לילה בבית המעצר הובא הלקוח באזיקים על ידי שירות בתי הסוהר לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום בבאר שבע. בני משפחתו פנו אל עורך דין פלילי אלעד שאול אשר הגיע לבית המשפט ונפגש עם העצור בתא המעצר. הלקוח גולל בפני עו”ד שאול את סיפור המעשה והדגיש כי מדובר בתלונת שווא במסגרת סכסוך גירושין הנובע בעיקר על רקע חילוקי דיעות בקשר למשמורת על הילדים המשותפים. עורך הדין הבין כי בת הזוג הגישה תלונה כוזבת במשטרה שאין בה אמת וכל מטרתה היא לפגוע בלקוח ולגרום להסתבכותו בפלילים בגין תקיפת בת זוג ואלימות במשפחה.

דיון הארכת מעצר בעבירת תקיפת בת זוג

לפני הדיון ביקש עורך הדין לעיין במכשיר הפלאפון של העצור ושם גילה להפתעתו עשרות הודעות טקסט מהמתלוננת אשר מאיימת חד משמעית להתלונן על העצור ולפגוע בו אם לא ייענה לדרישותיה הכספיות ו/או לא יציית להוראותיה המדוייקות בקשר להתנהלות עם הילדים המשותפים.

משטרת ישראל ביקשה את הארכת מעצרו של העצור ואילו עורך דין אלעד שאול דרש את שחרורו של הלקוח ממעצר. עו”ד שאול חקר את נציג המשטרה ארוכות והטיח בפניו טענות שמשפטיות ובין היתר כי לא טרחה המשטרה לבדוק את טענת העצור לפיה מדובר בתלונת שווא וכי ניתן להוכיח זאת באמצעות עיון בהודעות הטקסט. עורך דין שאול ביקש מכבוד השופט לעיין בתוכן ההודעות ולהורות על שחרור העצור לאלתר. וכך היה

שחרור ממעצר באלמ”ב

לאור טיעוניו של עורך הדין אלעד שאול, מומחה לדיני מעצרים, הורה כבוד השופט דניאל בן טולילה מבית המשפט השלום בבאר שבע על שחרורו של הלקוח לאלתר וקבע כי התזמון שבו בחרה המתלוננת להגיש את התלונה מחליש מאוד את החשד הסביר לביצוע מעשה התקיפה. לאור תוצאות החקירה מצד עורך הדין, שחרר בית המשפט את הלקוח לבית זוגתו החדשה בתנאים מגבילים ל5 ימים בלבד.

שחרור ממעצר בעבירת תקיפת בת זוג

יצירת קשר עם עורך דין מעצרים

עו”ד פלילי למעצרים אלעד שאול, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, מומחה לדיני מעצרים ובעל משרד עורכי דין פליליים המעניק שירות משפטי 24 שעות ביממה בכל רחבי הארץ. משרדנו יודע כי גברים רבים נאלצים להתמודד עם תלונות כזב מצד בנות זוגם, לרבות מעצרים, חקירות במשטרה וכתבי אישום פליליים במסגרת סכסוך הגירושין. משרדנו מתמחה בייצוג חשודים ונאשמים בתיקי אלימות במשפחה ומנוסה בייצוג לקוחות המתמודדים עם תלונו שווא.

חייג עכשיו