מאמרים

עורך דין פלילי הכי טוב בארץ

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

כיצד לבחור עו”ד פלילי מתאים?

רבים שואלים את עצמם, מי עורך הדין הפלילי הכי טוב בארץ? כיצד ניתן לבחור עו”ד פלילי שיתאים לצרכיי והאם עורך דין פלילי ותיק הוא בהכרח עו”ד פלילי טוב יותר? עו”ד פלילי אלעד שאול, סנגור המומחה במשפט הפלילי, מסביר מה עליך לבדוק על מנת להגדיל את הסיכוי להתאמה בינך ובין עורך דינך.

עורך דין פלילי הכי טוב בארץ

כמו כל בעל מקצוע ישנם מספר פרמטרים באמצעותם ניתן לבחור את איכות עורך הדין הפלילי אשר עתיד לייצג אתכם בהליך הפלילי.

בין היתר, אפשר לחפש עורך דין פלילי ותיק, עורך דין פלילי מפורסם, עורך דין פלילי בעל משרד מפואר וכדומה. חשוב מאוד לבחור עורך דין פלילי מתאים בקפדנות, שכן ההליך הפלילי עשוי להשפיע על חייכם ולשנות אותם מקצה לקצה.

האם עורך דין ותיק הוא בהכרח עורך דין טוב יותר?

לא בהכרח. ישנם עורכי דין פליליים בעלי ותק של עשרות שנים, אשר אינם מככבים באולמות המשפט כמו עורכי דין צעירים מהם. רבים טועים לחשוב שככל שמדובר בעורך דין ותיק יותר, כך הוא מנוסה יותר ועל כן עשוי לייצג את הלקוח טוב יותר.

מצד אחד, ניתן להבין מדוע ההשערה היא שעורך דין ותיק יותר ניהל יותר תיקים ולכן הוא מנוסה יותר. מצד שני, המציאות שונה לחלוטין! ישנם עורכי דין בעלי ותק רב במקצוע שהיקף העבודה שלהם קטן בצורה משמעותית מעורכי דין צעירים מהם.

ישנם עשרות עורכי דין פליליים צעירים יחסית אשר מתהדרים בנמרצות, חריצות, יצירתיות משפטית ורעננות אשר היא מצרך נדיר באולם בית המשפט. בימנו, ייצוג משפטי טוב נובע בעיקר מכמות הידע המשפטי של הסנגור, האוניברסיטה בה למד, המקום בו ביצע את ההתמחות, כמות ההשתלמויות והקשרים המקצועיים שהוא מנהל עם עורכי דין עמיתים כמו גם התעדכנות עם פסיקה עדכנית וחקיקה חדשה.

מן העבר השני, ישנם עורכי דין ותיקים ו-“שבעים” אשר עסוקים בעיקר ביצור הכנסות למשרדם ופחות פועלים מתוך שליחות ונמרצות על מנת לספק תוצאות ללקוח מאחר שכבר אין להם צורך להוכיח את עצמם בזירה המשפטית. עורכי דין כאלה עוסקים בשימור התדמית של עורך דין פלילי הכי טוב בארץ כאשר בפועל עורכי דין צעירים יותר נוטלים את הבכורה.

נדמה שהתשובה הנכונה היא שילוב ואיזון בין ותק ובין ידע משפטי וניסיון – הדרך הטובה ביותר לבחון את ההתאמה של עורך דינכם אליכם היא לגשש ולחפש, לקרוא על עורך הדין באינטרנט, לחפש המלצות אודותיו, לשוחח עמו ולבדוק האם הוא מפגין ידע משפטי בנושא והאם הוא גורם לכם להרגיש בטוחים ומוגנים יחסית.

האם לבחור עורך דין פלילי לפי המחיר שהוא דורש?

כמו בכל בעל מקצוע הניסיון מלמד ש הזול הוא היקר ! כאשר מדובר בהליכים פליליים אשר עשויים להוביל לתוצאות חמורות ומשנות סדרי עולם עבור הלקוח יש להתייחס ברצינות ולשכור בעל מקצוע מכובד ואמין. אנשים רבים מסתבכים בפלילים ומעדיפים לקבל ייצוג בחינם מטעם המדינה והסנגוריה הציבורים בטענה שאין להם כסף לעורך דין.

אם נעמוד על האמת, חלקם הנכבד הוא בעל דירה, רכב, משכורת מסודרת וכדומה – ללמדך שמדובר בעיקר בסדר עדיפויות לקוי במסגרתו מעדיפים נאשמים מסוימים לחסוך בייצוג משפטי בשעתם הקשה ביותר בחיים במקום להשקיע את המשאבים שיש ברשותם ולשכור את שירותיו של עורך דין פלילי מעולה המעניק ייצוג פרטי, מלוא תשומת הלב והמשאבים ללקוח ולעניינו המשפטי.

כמה לוקחים על תיק פלילי?

לקוחות רבים עורכים “סקר שוק” בין מספר עורכי דין פליליים על מנת לנסות ולגבש מחיר משוער אותו גובים עורכי הדין לגבי אותו סוג ייצוג. חשוב להבין, ייצוג משפטי הוא לא מוצר או שירות שניתן להשוות אותו באופן מדויק בין עורכי דין שונים ולא ניתן לקבוע “מחירון” לייצוג בהליך הפלילי.

ייצוג בהליך פלילי דורש עשרות שעות עבודה, לימוד חומר ראיות, מחקר משפטי וחיפוש פסיקה רלוונטית, התייעצות עם מומחים, כתיבת טענות משפטיות והופעה בבתי משפט.

אם בכל זאת ערכתם “סקר שוק” כזה או אחר וגיליתם שייצוג בתיק פלילי פשוט עלותו הממוצעת היא בין 8,000 ל – 15,000 ש”ח לפני מע”מ (למשל) ניתן להביט בחשד מסוים בנותן שירות שמציע ייצוג בתיק פלילי במחיר נמוך יותר, שכן הדבר עשוי לרמוז על חיסכון בזמן ובמשאבים וחלוקת זמן עם המון לקוחות אשר משלמים מחיר נמוך – דבר שעשוי לפגוע ברמת הייצוג ולהשפיע על התוצאה הסופית שתקבלו בתיק.

מן העבר השני – יש עורכי דין פליליים מוכרים ובעלי וותק רב אשר גובים שכר טרחה גבוה במאות אחוזים משכר הטרחה הנהוג בשוק, אך מה שנכון לעניין הוותק נכון גם לעניין המחיר.

תשלום שכר טרחה של מאות אלפי שקלים לא בהכרח יבטיח לכם את הייצוג המשפטי הטוב ביותר, לעניין זה חשוב לשים לב שעורכי דין מוכרים מאוד לעיתים גובים סכומי כסף אסטרונומיים ובסופו של דבר מי שמנהל את התיק בפועל הוא עורך דין שכיר וצעיר ממשרדם ולעיתים אף מתמחה.

במקרים כאלה, עורך הדין הפלילי המפורסם יגיע לדיונים בבית המשפט לכל היותר, ולעיתים גם בבית המשפט הלקוח מיוצג על ידי עורך דין שכיר.

לכן, נדמה שגם בשאלת המחיר התשובה הנכונה היא איזון בין שכר טרחה הוגן יחסית ביחס לנהוג בשוק והתרשמות של הלקוח מעורך הדין.

עורך דין שגובה שכר טרחה נמוך ביחס לנהוג בשוק, עשוי לחסוך בטיפול המשפטי שסמוי מעינו של הלקוח, בעוד שעורך דין שגובה שכר טרחה ראוי עשוי להשקיע את מלוא המרץ והזמן הראוי על מנת לייצג את הלקוח נאמנה. המלצתנו היא – כשעוסקים בדיני נפשות – לא לחפש את הזול ביותר!

אז מי עורך הדין הפלילי הכי טוב בארץ?

קשה לקבוע חד משמעית ונראה שמדובר בעיקר בעניין של טעם. ישנם עורכי דין פליליים מסגנונות שונים, ישנם כאלה ראוותניים וגנדרניים, בעלי רכבי יוקרה ועשרות שנות ניסיון, ישנם עורכי דין צעירים יותר מלאי מרץ והשראה אשר חורשים את אולמות המשפט ומעניקים שירות צמוד וקשוב ללקוח, ישנם עורכי דין ותיקים בעלי סגנון “מיושן” מעט אשר רוו שובע מהמשפט הפלילי המייגע והמתיש, וישנם עורכי דין פליליים העוסקים רוב זמנם ביחסי ציבור ונראות חיצונית על מנת לפצות על חוסרים בתחומים משפטיים שונים.

כפי שהמלצנו לעיל, על מנת למצוא את עורך הדין הפלילי הכי טוב עבורכם כדאי למצוא את האיזון הנכון בין ותק, רזומה, ידע משפטי, המלצות וסיפורי הצלחה מוכחים.

מעבר לכך, האספקט החשוב מכולם הוא היחס בין עורך הדין לבין הלקוח – על הלקוח להרגיש שעניינו מטופל ברצינות, עליו לחוש שעורך הדין מעניק לו את מלוא המידע וכי הוא באמת ובתמים רוצה לסייע לו להציל את חייו.

עורך דין מעצרים הכי טוב

אודות כותב המאמר – עורך דין פלילי אלעד שאול

עורך דין פלילי אלעד שאול שותף במשרד עורכי דין פליליים שאול -רן ושות׳ במרכז הארץ, בוגר הפקולטה למשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, הוכשר בראשית דרכו כתובע פלילי מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), חבר בוועדה לעניינים פליליים של לשכת עורכי הדין במחוז ת”א ומנהל עשרות תיקים פליליים בכל זמן נתון.

משרד שאול – רן ושות׳ עובד בשיתוף פעולה עם עורכי דין פליליים מצוינים מכל רחבי הארץ אשר עובדים במרץ 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע על מנת להוציא את הצדק לאור, לחשוף כל ליקוי ראייתי ולשמור על זכויותיהם של לקוחות המשרד.

חייג עכשיו